آژانس هواپیمایی
tanki

<**<*<*<*<*<* دانستنیها *>*>*>*>*>**>

شروع موضوع توسط asedel ‏5 نوامبر 2007 در انجمن گفتگوی آزاد

 1. asedel

  asedel کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏4 نوامبر 2007
  نوشته ها:
  2
  تشکر شده:
  0
  نکاتی جالب از زندگيه آلبرت اينشتین

  پيشرفت آموزشي آلبرت در دوران كودكي بسيار كند بود و پيش از سه سالگي به سختي سخن مي گفت .پدر و مادر او فكر مي كردند كه او احتمالا عقب مانده ذهني است و به اين خاطر سخت نگرانش بودند.سرانجام سخن گفتن را آموخت؛ اما وقتي در برابر پرسشي قرار مي گرفت، به سختي پاسخ مي داد: ابتدا جمله اي را كه مي خواست بيان كند چند بار زيرلب زمزمه مي كرد و بعد يكباره و با صدايي بلند ادا مي كرد. آلبرت در خانواده اي يهودي به دنيا آمد.اينشتين در كودكي تحت تأثير آموزش هاي ديني پدر و مادرش قرار گرفت اما پس از چند سال، آنها را رها كرد. آلبرت اينشتين با آنكه، ديگر باوري به دين يهود نداشت، اما به خاطر آزار يهوديان توسط فاشيست هاي آلماني و نيز به خاطر آنكه به عنوان يك انسان دوبار از حق شهروندي محروم شده بود، ايجاد كشور اسرائيل را مورد تاييد قرار داد. پدر و مادرش تصميم گرفتند كه او را به دبستان نفرستند؛ و در خانه آموزش ببيند؛ اما اين كار نيز ثمري به همراه نداشت. وقتي روز اول، معلم خصوصي كه خانمي بود به منزلشان آمد، آلبرت با پرتاب صندلي از او استقبال كرد. معمولا در صندلي آخر كلاس مي نشست و علاقه اي به آنچه در كلاس مي گذشت، نشان نمي داد. با اين وجود به درس هاي رياضي و علوم عشق مي ورزيد.به طوركلي نظر آموزگاران درباره او را مي توان در اين جملات خلاصه كرد: «آلبرت جان، تو چيزي بشو نيستي، در مشق و كتاب آينده اي نداري و بهتر است كاري درست و حسابي براي خود پيشه كني و كار حساب و مدرسه را رها كني. در اواخر زندگي هميشه لباس بسيار معمولي مي پوشيد و از پوشيدن لباس هاي رسمي خودداري مي كرد. در ديدار با رئيس جمهور آمريكا لباسي كاملا عادي پوشيده بود و جورابي به پا نداشت. وقتي خبرنگاران پرسيدند كه چرا هيچ وقت جوراب نمي پوشد؛ پاسخ داد: انگشت هاي پايم جوراب ها را سوراخ مي كند. خريدن جوراب هم دردسر بزرگي است. اين است كه به كلي از خير پوشيدن جوراب گذشته ام.
   
 2. آموزش لینک سازی 2018
 3. asedel

  asedel کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏4 نوامبر 2007
  نوشته ها:
  2
  تشکر شده:
  0
  از گروهک تروریستی القاعده بیشتر بدانید

  القاعده از نام پادگان نظامي اين گروه به نام «قاعدة الجهاد» (پايگاه نبرد مقدس ) گرفته شده، بيشتر اعضا ابتدا اين سازمان را «جبهه‌ بين‌المللي جهاد عليه‌ يهوديان و صليبيان» مي‌ناميدند. در سال 1998 ايمن ظواهري سازمان جهاد اسلامي مصر را با سازمان القاعده‌ ادغام كرد و به‌ شخص دوم اين تشکيلات تبديل شد . شايد کسي نداند گروه مخوف «القاعده» که سالهاست دستگاه‌هاي امنيتي قوي‌ترين دولت‌هاي دنيا را بازيچه خود کرده، خود نيز از تشکيلات پيچيده و امنيتي دقيقي بهره مي‌برد که اکنون تنها بخشي از آن افشا شده است . دوران جهش القاعده از فعاليت‌هاي محدود به فعاليت‌هاي جهاني در سودان گذران شد. در آن زمان، اسامه بن‌لادن و هم‌پيمانانش از سازمان «الجهاد» مصر با مجاهدان مشهور به «افغان‌هاي عرب»، القاعده را در قالب سازماني بزرگ‌تر و پيچيده‌تر به نام «جبهه جهاني عليه يهوديان و صليبي‌ها» سازماندهي مي‌كردند و با اولويت دادن به موضوع فلسطين سازمان توانست مشروعيت براي خود به دست آورد. فعاليت نقطه برجسته اين سازمان، زماني بود كه جنگجويان عرب آن ـ كه اينك القاعده نام گرفته است ـ دوباره به افغانستان مهاجرت كردند و قبايل پشتون و طالبان، ميزبان اين سازمان شدند. قبايل پشتون در قالب حكومت طالبان، قدرت را به سرعت در افغانستان به دست گرفتند. القاعده با حمايت همه‌جانبه طالبان كه به مدت پنج سال ـ از سپتامبر 1996 تا دسامبر 2001 - به طول انجاميد ـ در توسعه تشكيلاتي خود و نيز ساماندهي «جهاد بين‌المللي» توفيق يافت و توانست پايگاه‌هاي متعددي را در سرتاسر افغانستان داير كند. اين پايگاه‌ها شامل 48 مركز آموزشي و 30 هزار داوطلب بود كه هجده هزار تن از آنان، عضو رسمي القاعده بودند و حقوق ماهانه بين 70 تا 130 دلار دريافت مي‌کردند و به شكل مستمر در پايگاه‌ها حضور داشتند. مابقي اين نيروها نيز پس از گذراندن دوران آموزشي در پايگاه‌هاي القاعده به سازمان‌هاي جهادي محلي پيوستند؛ ضمن آن كه رابطه خود را با القاعده حفظ كرده بودند. از جمله نيروهايي كه القاعده همچنان آن را حفظ كرده، «گردان 55» و متشكل از ورزيده‌ترين جنگجويان آموزش‌ديده القاعده است و نيز مسئوليت حفاظت از اسامه بن‌لادن و دستياران وي را بر عهده دارند. نيروهاي «گردان55»، اكنون در قلمرو قبايل پشتون در مرز پاكستان و همچنين در وزيرستان پاکستان و در مثلث رباط تنه استقرار يافته‌اند. فرماندهي اين گردان بر عهده فردي مصري‌تبار به نام «مدحت مرسي» مشهور به «ابو خباب» است...

  پاکستان تا کنون 750 نفر از افراد سرشناس القاعده، از جمله ابومصعب سوري، خالد شيخ محمد، ابو الفرج ليبي و رمزي بن شيبه را دستگير كرده است. و هم‌اکنون داراي پنج شبکه رهبري مستقل و مجزاست و رهبران پنج شبکه عبارتند از: اسامه بن‌لادن، موسس و رهبر سازمان ، ايمن‌الظواهري، نفر دوم سازمان ، مصطفي احمد الحساوي، مشهور به «شيخ سعيد»، مسئول امور مالي و در عين حال، ناشناس‌ترين عضو القاعده،ابومحمد المصري، وي شخصيتي مرموز و پيچيده و مسئول امور تبليغاتي القاعده است. كارشناسان اطلاعاتي معتقدند كه نوارهاي ويديويي بن لادن توسط او ضبط و منتشر مي‌شود. مدحت مرسي، مشهور به «ابو خباب»، مسئول پيشين واحد «تحقيقات و ساخت سلاح‌هاي شيميايي». او اكنون فرمانده «گردان 55» است. اين گردان مسئوليت حفاظت از اسامه بن‌لادن را بر عهده دارد.ديدگاه‌ها در ميان اهل سنت خاورميانه، نسبت به افراد القاعده بين سمپاتي و قهرمان دانستن آنان و جنايتکار و دشمن اسلام خواندنشان متفاوت است. عده‌اي، آنان را قهرمان و عده زيادي نيز جنايتکار مي‌دانند، اما برخي نيز عملکرد غلط غرب را سرمنشأ ظهور آنان دانسته و غرب را مقصر مي‌دانند.آمريکا تلاش كرد، در چهار چوب طرح خاورميانه بزرگ، ريشه‌هاي اجتماعي القاعده را بخشکاند، ولي همه شواهد نشان مي‌دهد که آمريکا در اين هدف نيز به دليل سوابق غلط خود ناکام مانده است.هرچند القاعده پس از يازده سبتامبر در ميان مسلمانان خاورميانه عربي، سمپات‌هاي زيادي جذب کرده است، اما اعمال جناياتکارانه آنان در عراق، نسبت به غير نظاميان و ترغيب جنگ طايفه‌اي، وجهه آنان را در ميان مسلمانان ميانه‌رو به شدت تخريب کرده است. پاکستان تا کنون 750 نفر از افراد سرشناس القاعده، از جمله ابو مصعب سوري، خالد شيخ محمد، ابو الفرج ليبي و رمزي بن شيبه را دستگير كرده است. با توجه به وفور گذرنامه قلابي در مرزهاي پاکستان و افغانستان در سال‌هاي گذشته، احتمال سفر مخفيانه برخي نيروهاي القاعده به ايران وجود داشته است، کما اين که بنا بر مصاحبه همسر کريم مجاطي وي و همسرش با گذرنامه قانوني از اسپانيا به ايران و سپس افغانستان سفر كرده است؛ چنانچه مقامات آمريکا نيز ايران را گاهي متهم کرده‌اند که عناصر القاعده، از جمله سه تن از پسران آقاي بن‌لادن، چند تن از همسران بن لادن و بستگان او و همچنين سخنگوي القاعده آقاي سليمان ابوالغيث در ايران حضور داشته‌اند.شايد در مجموع، تعداد طرفداران وابسته به القاعده، که در زندان‌هاي کشورهاي خاورميانه از مغرب عربي تا خليج فارس هستند، افزون بر دوازده‌هزار نفر باشد. اگر اين عدد را در پنج ضرب کنيم، در به دست آوردن تعداد هواداران (سمپات‌هاي) آنها مبالغه نکرده‌ايم.

  منبع : برداشتی از مقاله سایت بازتاب در همین زمینه
   
 4. asedel

  asedel کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏4 نوامبر 2007
  نوشته ها:
  2
  تشکر شده:
  0
  با طب سوزنی آشنا شویم
  ======================  سابقه طب سوزنی (Acupuncture) به بیش از 2000 سال پیش و به کشور چین باز میگردد. شاید بتوان آنرا یکی از قدیمی ترین و در عین حال کاربردی ترین روشهای طبابت دانست که در حال حاضر در قرن 21 ام مورد استفاده قرار می گیرد.

  شناخت دوباره این طب را به جرات می توان مدیون روزنامه نگار مجله نیویورک تایمز یعنی جیمز رستون (James Reston) دانست که در سال 1971 دانست طی مقاله ای به بررسی روشهای طبابت در چین که توسط سوزن انجام می شد، دانست.

  در اصل اصطلاح Acupuncture تشریح کننده مجموعه ای از روشها است که توسط آن نقاطی از بدن برای دریافت نتایج مورد نظر با روشهایی خاص مانند استفاده از سوزن تحریک می شود. طب سوزنی امروزه با استفاده از فرو کردن سوزن های خاصی به درون بدن از طریق پوست توسط دست و یا حتی جریان الکتریسیته انجام می شود.

  سوزنهایی که در این طب از آن استفاده می شود فلزی هستند و تقریبا" به قطر چند تار موی سر می باشند. بیمارانی که این روش درمان را برای خود انتخاب می کنند اظهارات متفاوتی دارند، اما در مجموع اغلب آنها بیان می کنند که هنگام فرو کردن سوزن به بدنشان احساس درد زیادی نمی کنند. معمولا" تجربه و تخصص پزشک معالجه در استفاده از سوزن می تواند میزان درد حاصله را کاهش یا افزایش دهد.

  سازمان مدیریت تغذیه و داروی آمریکا (FDA) در سال 1996 استفاده از سوزنهای مخصوص برای این نوع از روش درمان را تایید کرد. این سوزنها باید استریل باشند و می توان هریک از آنها را برای یک و فقط یک بیمار استفاده کرد. همچنین قبل از هر بار استفاده از سوزنها باید آنها را با الکل یا مواد ضدعفونی کننده تمیز کرد.
  بسیاری از پزشکان اعتقادی به این نوع از روش طبابت ندارند و برعکس بسیاری دیگر با استناد به آمار بدست آمده از بهبود بیماران این روش را برای معالجه توصیه می کنند. آزمایشها نشان می دهد این روش می تواند برای کاهش درد پس از جراحی، شیمی درمانی، جراحی های دندان و ... بسیار موثر واقع شود.
  همچنین شواهد بسیاری موجود است که طب سوزنی می تواند در معالجه بیماری هایی چون اعتیاد به مواد مخدر، فعال کردن دوباره ماهیچه های تنبل، سر درد، دردهای مفصلی، انواع آسم و تنگی نفس بعنوان یک راه حال و یا حداقل در کنار درمان دارویی استفاده شود. تحقیقات جدید نشان می دهد که طب سوزنی توانایی کاهش و حتی برطرف کردن انواع درد را داشته و می تواند توانایی های قسمت های مختلف بدن افراد را بالا ببرد.

  طب سوزنی چگونه کار می کند؟
  در طب سنتی چین که به TCM به معنی Traditional Chinese Medicine معروف است، بدن انسان تحت تاثیر دو نیروی مخالف هم به نام های یین و ینگ (Yin & Yang) قرار دارد. Yin به صفاتی چون سردی، آرامی و در کل حالت غیر فعال بر میگردد. در حالی که Yang به صفاتی چون گرمی، هیجان و فعال بودن نسبت داده می شود.

  در این نگرش، سلامت بدن هنگامی حاصل می شود که میان این دو نیرو تعادل برقرار باشد و عدم تعادل این دو نیرو باعث می شود که جریان حیاطی در بدن که به Qi ("چی" تلفظ می شود) معروف است مختل شود. این جریان از راه ها و نقاط خاصی در بدن گذر می کند. تعداد 12 عدد از این مسیرها و نقاط بعنوان نقاط اصلی و تعداد 8 عدد بعنوان نقاط سطح دوم معرفی می شوند، در مجموع بیش از 2000 نقطه نیز دیگر به آنها متصل میباشد.

  اساس طب سوزنی بر تحریک این نقاط استوار است که می تواند جریان Qi در بدن را کنترل نماید. اینکه مدل چینی ها برای بدن درست است یا خیر جای بحث دارد اما دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که تحریک این قسمت های بدن می تواند روی وضعیت شیمایی و عصبی مغز تاثیر بگذارد و در نهایت منجر به عکس العملهایی مانند کاهش درد، تغییر فشار خون و ... شود و در نهایت سلامت بیمار را منجر شود.
   
 5. امیـن

  امیـن کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏7 آگوست 2007
  نوشته ها:
  187
  تشکر شده:
  0
  محل سکونت:
  with my partner :O :-j
  ایوول جالب بودن
  بازم بزار
  میسی
   
 6. asedel

  asedel کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏4 نوامبر 2007
  نوشته ها:
  2
  تشکر شده:
  0

  بررسی ماهیت وجودی جن

  جن در لغت به معنای پوشاندن است و چیزی است که از حواس انسان پوشیده باشد.جنت و جنین نز از همین ریشه هستند.بیشترمردم جن را موجودی می دانند که در بیغوله ها ، گلخن حمام ها، خرابه هاو غارهای تاریک زندگی می کند.
  اماچه در آیات قرآن و چه در روایات مختلف فراوان از جن سخن به میان آمده است.و حکایتهای بسیاری از دیده شدن آنها توسط انسان موجود است.
  "جان" هم همان جن است و درواقع پدر جن است همانگونه که آدم پدر انسانهاست.
  در قرآن آمده "جن را از بادی بسیار داغ خلق کردیم که از شدت داغی مشتعل گشته و آتش شده بود" در کتاب "اثبات الوحیه" آمده جنیان 7000سال پیش از آدمیان آفریده شده اند.در روایات آمده که جن از بازمانده غذای انسان و مغز استخوان استفاده می کند.ابن بابویه نقل می کند که گروهی از طایفه جن خدمت پیامبر ص شرفیاب شدند و عرض کردند چیزی برای خوردن به ما عطا کن و حضرت استخوان و بازمانده غذا به ایشان داد.
  پیامبر اسلام فرمودند:"جن بر سه نوع است یک نوع دارای پرو بال هستند که همواره مانند ابر و باد در هوا پرواز می کنند ، نوع دوم بصورت حیوانات در می آیند مانند مار، عقرب ، گربه و..، و نوع سوم دارای تکلیفند ، یا رستگارند یا گنهکار، برای این دسته از طرف خداوند بهشت و جهنم مهیا شده است"
  پری ، جن و دیو از نسل بنی جن باقی مانده اند و این سه دسته که در عرض همدیگر هستند از مخلوقات کره زمین محسوب می شوند.دیو پست ترین نژاد و جن نژاد متوسط است و پری نسبت به آنها از نظر خلقت برتری دارد.
  جن ها مثل آتش سرخ رنگ هستند، چشمشان عمودی است و پاهایشان کوتاه و گرد است و چیزی شبیه سم است ، نه اینکه سم واقعی باشد.دیوها خاکستری رنگ و خشن اند و چشمشان در وسط افقی و عمودی است.
  پری ها سفید و بسیار زیبایندو چشمشان مثل انسان افقی است. تمام این موجودات مو دارند و مثل انسان رنگهای مختلفی دارند سفید سیاه سرخ
  هیچ کدام دارای دم و شاخ نیستند ، صدا دارند ،بیشتر از پنج حس را دارا هستند ، دستگاه گوارش مانند انسان ندارند.فرشتگان غذا نمی خورند و ازدواج نمی کنند اما جنیان هم غذا می خورند و هم ازدواج می کنند زیرا آنها هم مثل انسان نیاز به رشد و زندگی دارند.زندگی آنها شبیه حیوانات است ، احتیاج به لباس ندارند ، آزاد هستند، در زمین و فضا هستند قوه مخصوصی دارند که مانع از برخورد اشیاء با آنها می شود.
  بعضی از جنها اجازه دارند به بعضی کرات بروند ، به صورت خانوادگی زندگی می کنند، نرو ماده دارند،ازدواج می کنند ، بچه دار می شوند و بچه هایشان سریع تر از انسان است.طول عمرشان بیشتر از انسان است ،مرگ دارند،جسمشان فنا می شود و احتیاج به قبرستان ندارند.
  سرما ، گرما و درد ندارند ولی لذت و خوشی و نا خوشی دارند ، می توانند از در و پنجره بسته عبور کنند و به علت نداشتن عنصر خاکی ، قوه "طی الارض" دارند و سرعت آنها کمی از روح کمتر است.
  در یک لحظه می توانند از یک طرف زمین به طرف دیگر بروند.جنیان می توانند از بَُعد زمان عبور کنند، فکرشان بسیار قوی است و با تله پاتی افکار را می خوانند ولی آینده و گذشته انسان را نمی توانند پیش بینی کنند، قوه خلاقه ندارند.
  آنها هم می توانند خوب یا بد، کافر یا مومن باشند وقتی "بسم الله" گفته می شود اثر بد جن های کافر خنثی می شود و خودرا به کنار می کشند اما مومنانشان فرار نمی کنند
  جن های مسلمان نماز می خوانند ، روزه می گیرند و وظیفه دارند تمام آداب دینی را به جا آورند
   
 7. asedel

  asedel کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏4 نوامبر 2007
  نوشته ها:
  2
  تشکر شده:
  0

  بوی بد دهان را چگونه از بین ببریم؟


  بوی بد دهان میتواند سبب بروز مشکلات جدی در روابط اجتماعی شود و متاسفانه عده ای از بوی بد دهان خود آگاهی ندارند.


  عامل اصلی بوی بد دهان یک نوع باکتری است که محل رشد آن در بزاق می باشد، این باکتری به دلایل مختلفی نظیر کثیفی دندان ها، مشکلات جهاز هاضمه و سیگار کشیدن در دهان فعال می شود. تحقیقات نشان می دهند ترکیبات سولفوری که از این باکتری آزاد می شود موجب بوی بد دهان میگردد.

  مصرف مواد غذایی مخصوصی مانند سیر و پیاز نیز موجب بوی بد میشوند زیرا آنها شامل چربیهای تندی هستند که بوی ویژه ای داشته و به ریه انتقال پیدا می کنند که از طریق دهان بوی آنها به بیرون راه میابند.

  شوینده های دهان ، قرص های نعناع و تولیداتی از این قبیل به طور موقت بوی بد دهان را از بین می برند اما بعضی از ترکیبات گیاهی می توانند تاثیر طولانی تری بر آن بگذارند.

  دهان شویی که از گیاه جعفری تهیه شده است میتواند درمان خوبی برای بر طرف کردن بوی بد دهان باشد. جالب اینکه می توان به راحتی چنین شوینده ای را در منزل تولید کرد.

  بدین ترتیب که مقداری از ساقه جوان جعفری را خرد کرده به اندازه یک قاشق چایخوری از آن را در دو لیوان آب جوشانده البته این مخلوط را باید بعد از سرد شدن صاف کرد و روزانه دو یا سه بار دهان را با آن شستشو داد.

  برای از بین بردن میکروب ها و یا زخم های دهان نیز میتوان چند ساقه ریحان را جوید که این کار تنفس را هم معطر خواهد کرد. چای تهیه شده از دانه تخم شنبلیله نیز برای از بین بردن بوی بد دهان و بدن بسیار موثر است.

  دارچین نیز معطر کننده خوبی برای تنفس است و دانه هل با عطر فوق العاده اش اگر برای یک چند لحظه جویده شود میتواند بوی بد را از بین ببرد. با جویدن تخم شوید نیز میتوان بوی بد دهان را تا حدودی از بین برد و همچنین افزودن زیره به غذا علاوه بر اینکه طعم خوبی به آن می دهد می تواند به از بین بردن بوی بد دهان کمک کند
   
 8. خرید بیت کوین
 9. آبراهام_66

  آبراهام_66 کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏12 جولای 2007
  نوشته ها:
  85
  تشکر شده:
  0
  آلبرت کجایی بوده ؟
   
 10. S.T.S

  S.T.S کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏10 نوامبر 2005
  نوشته ها:
  176
  تشکر شده:
  1
  محل سکونت:
  یه سرچ بزن تو کائنات حتما پیدا میکنی ! اگه نکردی ا
  اتریشی فکر کنم
   
 11. asedel

  asedel کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏4 نوامبر 2007
  نوشته ها:
  2
  تشکر شده:
  0
  http://aaraamesh20.blogfa.com/

  این رو یکی از دوستانم معرقی کرد
  به نظر شما چطوره ..؟؟؟؟؟.
   
 12. asedel

  asedel کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏4 نوامبر 2007
  نوشته ها:
  2
  تشکر شده:
  0

  پیچ خوردن و رگ به رگ شدن
  =========================  انجام انواع ورزشها هم برای کودکان و هم برای افراد بزرگسال مفرح و سلامتی بخش است. با این حال قبل از شرکت در هر ورزشی و انجام فعالیتهای ورزشی باید درباره آن ورزش اطلاعات لازم و کافی را به دست آورده و احتیاط های لازم را برای جلوگیری از هرگونه مصدومیتی بکنید.


  گرم کردن بدن پیش از ورزش، انجام حرکات کششی ماهیچه ها و تمدد اعصاب از بهترین راه های پیشگیری از حوادث پیش از انجام هر نوع ورزش است.

  پیچ خوردن و رگ به رگ شدن
  رگ به رگ شدن و پیچ خوردن به طور قابل ملاحظه ای یکی از شایع ترین مصدومیت هایی است که ممکن است در انجام فعالیت های ورزشی رخ دهد. به طور کلی رگ به رگ شدن عبارت است از کشیدگی یا پاره شدن یک رباط. رباط ها بافت متصل کننده استخوان ها به یکدیگر هستند و پیچ خوردگی نیز در اثر کشیده شدن یا پاره شدن یک ماهیچه یا تاندون به وجود می آید. همچنین تاندون ها نیز رابط بین ماهیچه ها و استخوان ها هستند.

  عوامل به وجود آورنده پیچ خوردگی و رگ به رگ شدن
  پیچ خوردگی ویا رگ به رگ شدن عموما در اثر زمین خوردن یا پیچ خوردن بدن به وجود می آید که امکان دارد دچار این نوع مصدومیت شود ولی بنا به نوع ورزشی که یک فرد انجام می دهد، برخی قسمت های بدن بیشتر ازنقاط دیگر در معرض ابتلا به این نوع آسیب ها هستند. برای مثال کسانی که به ورزش ژیمناستیک یا تنیس می پردازند بیشتر در معرض پیچ خوردن و یا رگ به رگ شدن دست و آرنج هستند، در حالیکه بازیکنان فوتبال و بسکتبال امکان دارد از ناحیه پا و زانو آسیب ببینند. البته مصدومیت های زانو در بین ورزشکاران بسیار شایع است و عموما در اثر دویدن بر روی یک زمین ناهموار و یا به زمین خوردن پس از پرش ایجاد میشود.

  علایم و نشانه های مصدومیت
  از علایم و نشانه های این نوع مصدومیت ها می توان به درد، کبودی، ملتهب شدن و ورم ناحیه آسیب دیده اشاره کرد.

  راه های درمان
  اولین قدم برای درمان کشیدگی تاندون ها و یا پیچ خوردگی، شامل استراحت، استفاده از یخ، کمپرس کردن و بالا نگه داشتن ناحیه آسیب دیده است و زمان بهبود یافتن آن بستگی به سن، سلامت عمومی بدن وهمچنین شدت ضربه وارد آمده است. حتی در برخی مواقع اگر شدت ضربه و آسیب زیاد باشد، برای درمان عضو مصدوم درمان های فیزیکی و یا جراحی باید استفاده کرد. البته برای درمان بهتر باید با پزشک متخصص مشورت کرد و طبق نظر وی عمل کرد.
   
 13. asedel

  asedel کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏4 نوامبر 2007
  نوشته ها:
  2
  تشکر شده:
  0
  تاثير رقص بر سلامتي
  ==================

  رقصیدن با موسیقی به قدیمی ترین غریزه ی ذاتی ما برمی گردد: از بدو زمانی که بشر پا بر این کره ی خاکی گذاشت، رقص جزئی از فرهنگ بوده است. این جنب و جوش و حرکات زیبا، علاوه بر اینکه تفریح جالبی است و برای جسم و فکر ما مفید است، حواس بینایی، شنوایی و بساوایی را نیز تقویت می کند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با تاثیرات مثبت رقص بر سلامتی آشنا کنیم.
  رقصیدن یکی از بهترین راه های آوردن فعالیت فیزیکی در زندگیمان است. یکی از دلایل همه گیر شدن این ورزش ریتمیک، انواع متعدد و مختلف آن است که با سلایق مختلف مردم سازگار است.
  برای همه مفید است
  برای سلامت ماندن، متخصصین پیشنهاد می کنند که هر کس حداقل پنج بار در هفته، به مدت 30 دقیقه در فعالیت های فیزیکی با شدت متوسط شرکت کنند. این فعالیت ها ضربان قلب و تنفس شما را افزایش داده و شما را گرم می کند. لازم نیست حتماً به نفس نفس زدن بیفتید و شُر و شُر عرق بریزید. همین که بتوانید 30 دقیقه این حرکات را ادامه دهید کافی است. و جالب است بدانید که رقص نیز می تواند جزئی از این فعالیت های فیزیکی باشد.
  اکثر سبک های رقص، حتی نوع آرام آن والس، شدتی تقریباً برابر با 3 مایل در ساعت پیاده روی متوسط دارد. افرادی که حتی در چاردیواری یک اتاق به تنهایی می رقصند، ضرر نمی کنند، چون با این کار ضربان قلب و تنفسشان را بالا می برند. رقصیدن به طور مداوم، خطر ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی، فشار خون بالا، دیابت نوع دوم و سرطان را کاهش می دهد. علاوه بر این مزیت ها، آنقدر از این کار لذت می برید که حتی فراموش میکنید در حال ورزش کردن هستید!
  کالری سوزی می کند
  رقص همچنین باعث خوش هیکل و لاغر ماندن شما نیز می شود. با بالا رفتن سن، جلوگیری از اضافه وزن کار بسیار مشکلی می شود چون بالا رفتن سن با کاهش حجم عضلانی و افزایش حجم چربی بدن مرتبط است. اما یکی از فواید رقصیدن، کالری سوزی آن است. در یک جلسه 30 دقیقه ای رقص، یک فرد متوسط با وزن 60 کیلوگرم حداقل 99 کالری خواهد سوزاند. البته این مسئله در سبک رقص های مختلف تفاوت متغیر است. با رقص های پر جنب و جوش تر مسلماً میزان بیشتری کالری خواهید سوزاند.
  برای استخوانها و مفاصل مفید است
  رقصیدن احتمال ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد، به این دلیل که گام های رقص بر استخوانها فشاری وارد می کند که کمک می کند تا مستحکم و متراکم بمانند. هرچه استخوانهای شما متراکم تر باشند، استحکام بیشتری خواهند داشت و در مواقع افتادن یا زمین خوردن کمتر دچار شکستگی می شوند.
  همچنین حرکات پر جنب و جوش رقص برای عضلات و مفاصل نیز مفید هستند و از ابتلا به ورم مفاصل جلوگیری میکند.
  فرد را فعال می سازد
  جنب و جوش رقص فرد را به تکاپو می اندازد و حفظ تعادل و هماهنگی هنگام رقص، قدرت بدنی او را افزایش می دهد. این مسئله باعث می شود که افراد در زندگی روزمره نیز راحت تر بتوانند تعادل خود را حفظ کنند و کمتر زمین بخورند و همچنین پر جنب و جوش تر و فعالتر شوند.
  فواید ذهنی
  رقص های پر جنب و جوش و تند، مغز را نیز همانند جسم فعال نگاه می دارد. ورزش گردش خون را افزایش می دهد و به این ترتیب اکسیژن راحت تر و سریعتر به مغز میرسد. همچنین یادگیری حرکات مختلف و گام های دشوار رقص، باعث می شود ذهن نیز به تکاپو بیفتد. محققین دریافته اند که رقص از بروز بیماری آلزایمر و جنون جلوگیری می کند.
  ورزش نه تنها زوال مغز را کندتر می کند، بلکه قدرت مغز را نیز افزایش می دهد. تجربه نشان داده است که گوش دادن به موسیقی حین رقص، این توانایی را چند برابر میکند.
  فواید اجتماعی
  یکی دیگر از فواید عالی رقص، درمورد زندگی اجتماعی است. با اینکه تنهایی رقصیدن هم فواید کافی برای سلامتی شما دارد، اما رقص گروهی و دو نفره باعث می شود علاوه بر این فواید جسمانی، روحتان را نیز با پیدا کردن دوستی های تازه یا مستحکم تر کردن دوستی های گذشته تقویت کنید. احساس عضویت داشتن در یک جمع، گروه یا اجتماع، یکی از کلیدهای رسیدن به زندگی سعادتمندانه است. اگر موقعیت مهمانی رفتن برایتان پیش نمی آید، می توانید با شرکت در کلاسهای رقص، از این فایده ی این ورزش زیبا و ریتمیک نیز استفاده ببرید.
  تقویت روحیه
  اکثر سبک های رقص فواید زیادی برای تمدد اعصاب دارند. هنگام رقص می توانید ذهنتان را به هر کجا که دوست دارید پرواز دهید و به آرامش درونی برسید. محققین دریافته اند که رقصیدن مداوم، از بروز بیماری های روانی مثل افسردگی جلوگیری به عمل می آورد. همچنین فرد با یادگرفتن حرکات و گام های دشوار رقص، به احساس موفقیت دست می یابد که برای تقویت روحیه و اعتماد به نفس عالی است.
  هنوز برای رفتن به کلاس رقص دیر نشده است!
  می دانم که با خواندن این مطالب علاقه تان به رقصیدن چند برابر شده است و دوست دارید از کوچکترین زمان ممکن نیز برای این ورزش فوق العاده استفاده کنید. اما چرا به تنهایی؟ با شرکت در کلاسهای رقص می توانید هم دوستان جدید پیدا کنید، و هم قوانین رقص را اصولی بیاموزید. پس از همین امروز اقدام کنید، هنوز دیر نشده است!
   
avanak همکاری در فروش عسل طبیعی و گرده گل ایرانیتبلیغات در گوگل