برگزیده های پرشین تولز

دانشگاه برم یا نه؟ مسئله این است!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mamaly021

Registered User
لایک‌ها
131
اصلا درست نیست که اینجوری راجع به مثلا یه لیسانس صحبت کنی
شما معلومات و شخصیت یه دکتر رو با یه دیپلم یکی میدونی؟؟؟!!!!
چیزی الکی گنده نمیشه دوست عزیز
اون دکتری که شما میگی از سقف آسمون افتاده اگر شما جاش بودی که بدونی تو راه چه سختیهایی میشکه تا دکتری بگیره(برای تزی که باید بده و دفاع کنه)والا منم اگر دکتر بشم غرور تکبر خواهم داشت
8 سال نمیری درس بخونی که شما رو با یه فرد بیسواد یکی بدونن که
بلاخره باید یه فرقی بین اونی که 8 سال زحمت کشیده با اونی که بیخیال شده، باشه

به نظر من نه کار کافی هست و نه درس(درس در کنار کار)

شما نرو دانشگاه تا شخصیتت بیشتر بشه دوست عزیز
مهم IQ و استعداد شخص هست مدرك خالي بدرد نميخوره ممكنه شخصي كه حالا مثلا مدوكي شايد نداشته باشه اما IQ خيلي بالاتري از يك شخص دانشگاه رفته داشته باشه پس همه چيز مدرك و دانشگاه نيست ! كاملا بستگي به خود شخص داره شما تز نده لطفا !

mamaly021

Registered User
لایک‌ها
131
من ليسانسه ديدم اندازه بز نميفهمه ! فقط ٤ تا واحد مسخره پاس كرده

blake

Registered User
لایک‌ها
531
مهم IQ و استعداد شخص هست مدرك خالي بدرد نميخوره ممكنه شخصي كه حالا مثلا مدوكي شايد نداشته باشه اما IQ خيلي بالاتري از يك شخص دانشگاه رفته داشته باشه پس همه چيز مدرك و دانشگاه نيست ! كاملا بستگي به خود شخص داره شما تز نده لطفا !

داداش کسی که IQ ش پایین باشه به دکتری نمیرسه(لیسانس هم نمیتونه بگیریه چه برسه به دکتری)

mamaly021

Registered User
لایک‌ها
131
ليسانس يك اي كيو معمولي ميخواد پسرم ! در مورد دكتري هم شايد شخصي دنبال تحصيل نره حالا به هر دليلي ! و استعدادش هم از خيلي از دانشگاه رفته ها بيشتر باشه كم نيستند اينجور اشخاص همه چيز به دانشگاه و مدرك نيست دوست من !

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
داداش کسی که IQ ش پایین باشه به دکتری نمیرسه(لیسانس هم نمیتونه بگیریه چه برسه به دکتری)
طرف فقط اگه منگل باشه نمیتونه مدرک دانشگاهی بگیره عزیز اینقد به مدرک پارت نناز!

Sent from my XPERIA Z1 - THE BEST OF SONY

blake

Registered User
لایک‌ها
531
طرف فقط اگه منگل باشه نمیتونه مدرک دانشگاهی بگیره عزیز اینقد به مدرک پارت نناز!

در مورد جمله اول فقط میتونم بگم"آواز دهل شنیدن از دور خوش است"(برو برا مدرک گرفتن ببین چقدر راحته :general210: )
در مورد جمله دومم که حرفی برا گفتن ندارم :general206:

mamaly021

Registered User
لایک‌ها
131
در مورد جمله اول فقط میتونم بگم"آواز دهل شنیدن از دور خوش است"(برو برا مدرک گرفتن ببین چقدر راحته :general210: )
در مورد جمله دومم که حرفی برا گفتن ندارم :general206:
چرت نگو ديگه برو تست آي كيو بده :D...
یادمان باشد... با احمق بحث نکنیم و بگذاریم در دنیای احمقانه خویش خوشبخت زندگی کند...:general206:

Last edited:

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
باو درسته که اصن برای مدرک گرفتن اذیت میکن تا اینجا درست ولی تحمل این اذیتا نشونه ای کیو بالا نیست اصلا نیست.حتی خود ای کیو مربوط به چیز های مختلفه.نمیدونم چرا بعضیا شخصیت رو به مدرک ربط میدن اصن ربطی نداره طرف داریم دکتره ولی گاوه گاوه خوب این مدرکش مطمعنم بدتر کرده حتی اونو!!

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
بابا دعوای بیخودی نکنید. اونایی که میگن دانشگاه و مدرک به درد نمیخوره که خب دانشگاه نرن و راضی باشن.... اونایی که میگن دانشگاه و مدرک خوبه ، شما چرا سعی میکنید بقیه را قانع کنید ؟ هرچی دانشگاه نرفته و بی مدرک بیشتر باشه به نفع شماست :D

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
پول بهتر است یا ثروت؟

javad93

Registered User
لایک‌ها
758
یعنی استیو جابز و مارک زاکربرگ و ادیسون و بیل گیتس همه ایکیوشون پایین بود و بغال سر کوچه ما که فوق داره ایکیوش بالاست؟

مدرک نه ربطی به ای کیو داره!نه به شخصیت فقط یکی از راه های شکوفا کردنشونه!فقط و فقط همین!نه بیشتر...
کارشناسای امور تحصیلی هم نمیتونن بیشتر از اینو مدعی بشند.شما کاسه داغ تر از اش نشو.

mamaly021

Registered User
لایک‌ها
131
یعنی استیو جابز و مارک زاکربرگ و ادیسون و بیل گیتس همه ایکیوشون پایین بود و بغال سر کوچه ما که فوق داره ایکیوش بالاست؟

مدرک نه ربطی به ای کیو داره!نه به شخصیت فقط یکی از راه های شکوفا کردنشونه!فقط و فقط همین!نه بیشتر...
کارشناسای امور تحصیلی هم نمیتونن بیشتر از اینو مدعی بشند.شما کاسه داغ تر از اش نشو.
بغال سر كوچه را خوب اومدي خخخخخخخخخ :D

abbasmosavi

Registered User
لایک‌ها
1,257
اگر شمسی پور+ انقلاب+شهید بهشتی کرج و دانشگه دولتی قزوین قبول شدی برو وگرنه با این طرز فکر نری بهتره.

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
شما نگفتی درآمد خوب میخای نباید بری دانشگاه؟؟؟!!!! این نوشته ی شما هست (اگر هدف کسب یه شغل خوب با درآمد خوب باشه خوب مسلما اگه شرایط طوری مهیا باشه که شخصی بتونه بدون دانشگاه رفتن هم به درآمد خوب برسه پس در این
حالت وقت گذاشتن برای دانشگاه یه قمار بی ارزشه
)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چرا خود زنی میکنی دوست من حداقل حرف خودت رو قبول داشته باش.

شما نگفتی دانشگاههای ایران جز اضافه کردن بار اقتصادی کار دیگه ای نمیکنن؟؟؟!!! این نوشته ی شما هست(اگه هدف گسترش مرزهای دانش باشه پس اساسا تحصیل توی دانشگاه های بی کیفیت و الکی اصلا ارزشی نداره و این تیپ قشرهای تحصیل کرده نه تنها در آینده
تولید علم نخواهند کرد بلکه با باب کردن مدرک گرایی بار اضافی بر دوش اقتصاد کشور خواهند بود
( مشکل فعلی کشور ما )
)
شما با این جمله دارین راست راست میگین که آقایون و خانوما این دانشگاه ها اصلا ارزش نداره برین و شما در آینده مفید که نیستین مضر هم هستین(حداقل مخاطبان شما اینجور از نوشته شما برداشت میکنن)

دوست عزیز شما یه حرفی میزنی بعد منکر حرف خودت میشی؟
ناراحت نشین ولی این شمایی که میخوای با مغلطه حرفهاتون رو به کرسی بنشونین

در مورد مساله آخر هم من از شما یه سوال میکنم:
آیا شما وقتی با یه دکتر صحبت میکنی همون حسی رو داری که با یه شخص بیسواد صحبت میکنی؟
منظور من از لحاظ فرهنگی(روابط اجتماعی) بوده دوست عزیز نه از لحاظ اخلاقی(شما اخلاق هیچکس رو نمیتونی تغییر بدی)من کی گفتم اخلاقی که شما میگی تحصیلات هیچ تاثیری بر اخلاق فرد نداره!!!!!!!!

عزیز دل برادر به عنوان یادآوری یک نکته رو از منطق صوری ( منطق مجموعه ها ) برات بگم . شما محبت کن اول لینک زیر یه نگاهی بنداز :
منطق صوری

حالا توی گزاره ای که من برات گفتم عبارت زیر صغرای قضیه است . ( نمیدونم شما چطور مقدم این گزاره رو حذف کردی فقط تالی رو ذکر کردی . بنده اول یکی
از مقدمات یا صغرای گزاره رو ذکر کردم بعد طی موارد 1و 2 و 3 ازش نتیجه گیری کردم ) :

""" ببین یه سوال اساسی هست که جوابش به همه چیز آدم در زندگی جهت میده اونم این که هدف از دانشگاه رفتن چیه ؟ کلا هدف از تحصیل علم چیه ؟ """

پس میبینی که توضیح شماره 1 در پاسخ سوال بالا هستش . که اگه سوال و جمله ی شماره 1 رو از حالت پرسشی خارج کنیم به شکل زیر درمیاد :

اگر هدفت از دانشگاه رفتن و تحصیل علم کسب یه شغل خوب با درآمد خوب باشه و شرایط هم برات طوری مهیا باشه که بدون دانشگاه رفتن هم به درآمد خوب
برسی پس در این حالت وقت ..........

در مورد دوم اولا عبارت یه جمله شرطیه است که با " اگر " شروع شده . به زبان منطق صوری : B صادق است اگر و تنها اگر A درست باشد ( اگر گزاره از A به B
باشه ) . حالا از این حرف ها گذشته بنده راست راست میگم این مدرک ها ارزش نداره و سر حرفم هم هستم . حالا شما به من بگو آیا واقعا این مدارک الکی ارزش
دارند ؟ آیا این همه دانشجو نما یه کار ارزشمند علمی کردند ؟ چند نفر به این مقالات کیلویی ما در ISI و .... استناد میکنند ؟ آیا غیر از اینه که ما حتی منابع دینی مون
رو هم از رفرنس های غربی میگیریم ؟ آیا غیر از اینه که آلمان با نصف جمعیت دانشگاهی ما 120 تا نوبل برده اونوقت ما یه دونه هم نوبل علوم نبردیم ؟ آیا غیر از اینه
که علوم پایه که توی کشورهای غربی حرف اول میزنند و رشته های نوبل خیز هستند در کشور ما پایین ترین شان دارند ؟ به قول معروف : " در خانه اگر کس است یک
حرف بس است "
در مورد سوم هم بنده نمیدونم شما چطور فرهنگ رو مد نظر داری ولی اخلاق رو ازش مجزا میکنی .فرهنگ برآیند همون باید ها و نبایدهایی است که هر فرد به عنوان
دستور های اخلاقی سرمشق عملکردش در زندگی قرار میده و خط قرمزهاش رو با اون الگوها تعریف میکنه .

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

داداش گلم بنده خودم لیسانس فیزیک اتمی و مولکولی دارم . بعید میدونم دوستانی هم که با شما مخالفت میکنند تحصیلات عالییه نداشته باشند . بگذار جوابتو با یه
خاطره کوچیک از تاریخ علم فیزیک بدم . انیشتن دوبار در کنکور ورودی دانشگاه پلی تکنیک زوریخ شرکت کرد و بار اول رد شد و بار دوم هم ناپلئونی قبول شد . وقتی
لیسانس فیزیکشو گرفت تا مدت ها ادامه تحصیل برای مقاطع بالاتر نداد ولی با همون مدرک کارشناسی توی سن بیست و خورده ای نظریه نسبیت رو داد . بودند همزمان
با انیشتن افرادی که دکترا داشتند ولی تاریخ هیچ کدوم از اون ها رو به یاد نداره . شما الان تو کشور خودمون ببین این همه مدرک دکترای ریاضی و فیزیک هست بعد
اونوقت یه آقایی مثل استاد حسین جوادی اونم با مدرک کارشناسی باید بیاد و یه نظریه جدید تو فیزیک بده (CPH) چرا ؟ چون حسین جوادی دنبال یافتن حقیقته.چون
حسین جوادی دنبال رکورد زدن نبوده که همه بگند به به ایشون تو 25 سالگی دکترا گرفته یا فلان یا بهمان . این تیپ افراد کم نیستند من میتونم تو تاریخ علم یه سیاهه
از این افراد خودآموخته این شکلی برات مثال بزنم که از قضا بزرگترین انقلاب های علمی رو هم همین تیپ افراد کردند . هدف تولید علمه نه مدرک دکترا نه معدل بیست
نه تو 20 سالگی دکترا گرفتن که البته اگه تولید علم همراه با یه همچین افتخاراتی هم بود چه بهتر ولی اگر هم نبود در هدف نهایی تاثیری نداره . یه فردی که با مدرک
لیسانس 50 تا اختراع ثبت کرده یا یک نظریه علمی ارائه کرده خیلی بالاتر از اون فردیه که تو 20 سالگی دکترا گرفته ولی تا آخر عمرش یک کلمه هم خروجی مفید نداشته .
آدم دیپلمه داریم که حدود 70 تا اختراع ثبت کرده ولی از این استاد کیلویی ها با مدرک فوق دکترا هم داریم که خازن میدی دستش پایه مثبت و منفی ایش رو هم نمیتونه
تشخیص بده . حالا شما بگو کدوم یکی ارزشمندتره ؟ 100 سال دیگه تاریخ کدوم یکیو به خاطر میاره ؟ آیا ما الان ارشمیدس یا خیام یا گالیله یا نیوتن یا پاستور یا داروین یا
انیشتن به خاطر میاریم چون دکترا داشتند یا چون شاگرد اول بودند . یا به خاطر میاریمشون چون خروجی علمی داشتند . بنده با این مد مدرک گرایی در کشور مخالفم چون
هیچ وقت به نتیجه ارزشمندی منجر نمیشه و بیشتر یک اپیدمی شده و گرنه کدوم آدم عاقلی ماهیت و ارزشمندی تحصیلات دانشگاهی راستین رو زیر سوال میبره
.

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
اونوقت یه آقایی مثل استاد حسین جوادی اونم با مدرک کارشناسی باید بیاد و یه نظریه جدید تو فیزیک بده (CPH) چرا ؟ چون حسین جوادی دنبال یافتن حقیقته .

استادی که 4.5 خط در مورد خودش نوشته با زبان بچه دوم راهنمایی ، استاد نیست:D. نگاه کن تو رو خدا ،متنی که در مورد خودش نوشته رو بخون :

http://www.researchgate.net/profile/Hossein_Javadi

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
من که خیلی دوست دارم شما دانشگاه نرید...اصلا همین مدرکتون را هم پاره کنید بریزید دور ، مدرک که کاغذ پاره ای بیش نیست ، پس چرا نگهداریش میکنید ؟:D

اما خداییش انصاف نیست که آینده یک جوونی را که شما رو طرف مشورتش قرار داده بخاطر لجبازی و... در خطر قرار بدید.... همه ما میدونیم که در زندگی مادی !! مدرک هرچی بالاتر ، بهتر !

استثنائات را هم مثال نزنید . شما میتونید 10 نفر را مثال بزنید که درس نخوندن و یه ... شدن :D ، من میتونم 1 میلیارد نفر رو مثال بزنم که درس نخوندن و هیچ ... نشدن :D

مثال قرن 19 و 20 هم نزنید. الان در سال 2014 همه دنیا مدرک گراست ! حتی برای اینکه در یک دوره آموزشی آنلاین ثبت نام کنی و یچیزی یاد بگیری قبلش ازت مدرک میخوان... مدرک در سال 2014 کارت شناسایی شماست ! هرجا بری اول ازت میپرسن تو کی هستی ، بعد میپرسن حالا چی بلدی! روز به روز هم دنیا مدرک گرا تر میشه ، چون همه دنبال راهین در کوتاه ترین زمان بتونن تواناییهای یک فرد را بدون تست و آزمایش متوجه بشن ! پس حتی برای مهارتهایی هم که سابقا مدرکی نداشت ، دوره و مدرک میذارن .... مدارک دانشگاهی هم استاندارد واحد پیدا میکنن. مثل همین استانداردی که الان همه اروپا ازش پیروی میکنن

Last edited:

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
استادی که 4.5 خط در مورد خودش نوشته با زبان بچه دوم راهنمایی ، استاد نیست:D. نگاه کن تو رو خدا ،متنی که در مورد خودش نوشته رو بخون :

http://www.researchgate.net/profile/Hossein_Javadi
من ديتا زياد ندارم نتوتستم سرچش كنم. ولي بر اساس اين لينك شما اين استاد گرامي ٢ تا مقاله داره كه سايتيشنش هم صفره!! اون ٤ خط هم غلط گرامري داره!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا