برگزیده های پرشین تولز

دانشگاه برم یا نه؟ مسئله این است!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
آره منم اولش فک کردم دیاگرام مال نظریه آشوب و اثر پروانگیه ولی بعد دقت کردم نوشته بروکی فهمیدم سرکاریه.اصلا بعید میدونم همچین معادله ای با ابرکامپیوترم حل بشه

ابرکامپیوتر . داداش نگو این حرفو ! افتک بیاد یه دقیقه ای حلش میکنه !

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
مهم نیست بعد از "چهار سال" از گذشتن عمرت - چه در دانشگاه - چه در خارج از دانشگاه - کدوم یکی رو انتخاب کرده باشی،
مهم اینه که بعد از "چهارسال" چی یاد گرفتی و چه تخصصی کسب کردی؟ تا با اون کسب "درآمد" کنی.

miim

Registered User
لایک‌ها
451
ابرکامپیوتر . داداش نگو این حرفو ! افتک بیاد یه دقیقه ای حلش میکنه !
افتک آدم عجیبیه
از حرف زدنش برمیاد که خیلی بارشه
درگیری دیشب شما رم خوندم.واقعا نظرت راجب افتک اونه؟

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
اوه من فقط یک روز نبودم..... بدبخت استارتر....:D
یه خاطره آموزنده ای هست من همه جا تعریف میکنم....
یه روز با یه دوستی داشتیم از جلوی استادیوم آزادی رد میشدیم، حمعه بود ایم موتوریا داشتن تک چرخ میزدن این رفیق ما هم نمه میرفت برا خودش... یکی از بغلمون رد شد صد رحمت به گاو مش حسن :D
یعنی نیم ساتت اون ورتر بود ریغ رحمتو سرکشیده بودن جفتی... این رفیق ما سرشو از پنجره اورد بیرون داد زد دمت گرم ، خیلی خفنی یه سری دیگه... یارو هم برگشت بر عکس یه سری دیگه...:D
به رفیقم گفتم قضیه چیه تو تو این فازا نیسته که؟ گفت اینا کلا یه روزی 100% خودشون و یکی دو نفر دیگه رو به گاج میدن من فقط دارم روندشو تسهیل میکنم تا ملتی از دستشون خلاص بشن.:D
حالا قضیه بعضیاس تو این فروم.. نمیدونم چه دردیه هی در محسنات درس و ادامه تحصیل و علم صحبت میکنید... مملکت جمالم میخواد دیگه..:D
آشغالا رو که نمیشه مهندس ببره ساعت 9 شب. راننده لیسان کی بشه پس....:D
ول کنید بابا گور بابای علم و عالم....
حالا هی افتک بیاد فک بزنه... افتکم بیسواده بابا...:D

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
عزیزان این تایپیک رو هم که از ریل خارج کردین.

mamaly021

Registered User
لایک‌ها
131
هر كي پست منو پاك كرد خر است افتك هم خر است :D

miim

Registered User
لایک‌ها
451
یه روز با یه دوستی داشتیم از جلوی استادیوم آزادی رد میشدیم، حمعه بود ایم موتوریا داشتن تک چرخ میزدن این رفیق ما هم نمه میرفت برا خودش... یکی از بغلمون رد شد صد رحمت به گاو مش حسن :D
یعنی نیم ساتت اون ورتر بود ریغ رحمتو سرکشیده بودن جفتی... این رفیق ما سرشو از پنجره اورد بیرون داد زد دمت گرم ، خیلی خفنی یه سری دیگه... یارو هم برگشت بر عکس یه سری دیگه...:D
به رفیقم گفتم قضیه چیه تو تو این فازا نیسته که؟ گفت اینا کلا یه روزی 100% خودشون و یکی دو نفر دیگه رو به گاج میدن من فقط دارم روندشو تسهیل میکنم تا ملتی از دستشون خلاص بشن.:D
حالا قضیه بعضیاس تو این فروم.. نمیدونم چه دردیه هی در محسنات درس و ادامه تحصیل و علم صحبت میکنید... مملکت جمالم میخواد دیگه..:D
به نظر میاد خیلی به مدرکت مینازی.آره؟

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
خیر، به حقایق اشاره کردم فقط....:D

mamaly021

Registered User
لایک‌ها
131
هر كي بگه مدرك شخصيت مياره خره بي شعوره مدرك هيچ ربطي به شخصيت نداره

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم ! :general503::general503:
آنقدر شیوا و روان و ادبی نوشتی که یک لحظه فکر کردم دارم حکایات گلستان سعدی رو میخونم !
اخوی خودتم فهمیدی چی میخوای بگی ؟

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
اونی که باید بفهوه میفهمه. شما بهش فکر نکن...

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
اینو قبلا هم گفته بودی

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
از کل بحث این خلاصه حاصل میشه که کسی که یونشو پاره کرده و مدرک گرفته میگه مدرک خوبه و این حرفا و کسی که یون گشادی کرده و مدرک نگرفته میگه مدرک اخه ایشه ایفه
به استارترم پیشنهاد میکنم حالا شما محض احتیاط یه مدرکی بگیر شاید یه جا بدرد خورد

miim

Registered User
لایک‌ها
451
از کل بحث این خلاصه حاصل میشه که کسی که یونشو پاره کرده و مدرک گرفته میگه مدرک خوبه و این حرفا و کسی که یون گشادی کرده و مدرک نگرفته میگه مدرک اخه ایشه ایفه
به استارترم پیشنهاد میکنم حالا شما محض احتیاط یه مدرکی بگیر شاید یه جا بدرد خورد
پس فردا همه مون تو 2 متر جا میخوابیم چه با مدرک چه بی مدرک تنها چیزیم که همه مون با خودمون می بریم یه تیکه کفنه

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

من که این قدر علیه تحصیلان پشمکی جبهه میگیرم خودم میخوام دوباره برم از اول ادبیات فارسی یا فلسفه اسلامی بخونم . حالا خودت حساب کن چند پارسک بین فیزیک اتمی که خوندم
و ادبیات فارسی فاصله هست ولی چون هیچ اجباری روم نیست و برای دل خودم میخوام برم ادبیات فارسی بخونم اصلا احساس دوباره کاری نمیکنم . چون نیت من از ادبیات خوندن درآمد نیست . اصلا مگه هدف از درآمد داشتن در زندگی لذت بردن نیست حالا وقتی که من از ادبیات خوندن لذت میبرم انگار که به هدف زتدگیم رسیده ام .

miim

Registered User
لایک‌ها
451
من که این قدر علیه تحصیلان پشمکی جبهه میگیرم خودم میخوام دوباره برم از اول ادبیات فارسی یا فلسفه اسلامی بخونم . حالا خودت حساب کن چند پارسیک بین فیزیک اتمی که خوندم
و ادبیات فارسی فاصله هست ولی چون هیچ اجباری روم نیست و برای دل خودم میخوام برم ادبیات فارسی بخونم اصلا احساس دوباره کاری نمیکنم . چون نیت من از ادبیات خوندن درآمد نیست . اصلا مگه هدف از درآمد داشتن در زندگی لذت بردن نیست حالا وقتی که من از ادبیات خوندن لذت میبرم انگار که به هدف زتدگیم رسیده ام .
منم میخوام دوباره کنکور بدم.به نظرت چه رشته ای برم؟بین فیزیک و جامعه شناسی موندم

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
منم میخوام دوباره کنکور بدم.به نظرت چه رشته ای برم؟بین فیزیک و جامعه شناسی موندم

اگه حال و حوصله اش رو داری فیزیک بخونی خیلی بهتره . البته فلسفه هم واقعا شیرینه . من خودم یکی از شیرین ترین ساعات زندگیم اون زمان هایی هستش که
نصفه شب فلسفه میخوندم . ولی از فلسفه انتظار پیشرفت بیشتری رو نمیشه داشت و فلسفه تقریبا به بن بست خورده و کلا هر مبحث بنیادینی رو که تو فلسفه
هست بهتر و عمیق تر و دقیق ترش رو میتونی تو فیزیک پیدا کنی . خصوصا فیزیک مدرن که از هر کتاب علمی تخیلی شگفت تر شده . ( مثلا من خودم وقتی مباحث
مربوط به زمان مثل سفر به زمان گذشته یا آینده از طریق کرمچاله ها یا از طریق ابرگرانش رو میخونم واقعا کیف میکنم . مثلا شما نظریه جهان های موازی که هیو اورت
برای رفع پارادوکس گربه ی شرودینگر داد رو بخون اصلا مو به تن آدم سیخ میشه . تصورشو بکن طبق این نظریه بینهایت جهان هست که بینهایت نسخه از ما توشون
هست که تو بعضی از این جهان ها ما اصلا به دنیا نیومدیم تو بعضی شون فوت کردیم تو بعضیشون زن هستیم تو بعضی مرد تو بعضیشون همه چیز مثل جهان خودمونه
فقط زمان جلوتره و بی نهایت حالت ممکن دیگه . حتی مواردی مثل خواب هایی که ما از آینده میبنیم یا حوادثی که در خواب میبینیم که خبر از آینده می دند رو میشه با
همین نظریه توجیه کرد . خواب یک پل کوانتومی از این نسخه خودت در جهان خودمون هست که ارتباط پیدا میکنه به یک نسخه ی دیگه ی خودت در یک جهان موازی
دیگه که زمان توش جلوتره . یعنی به عبارتی هر خوابی که میبینیم احتمالا وقایعی هستند که برای یکی از نسخه های ما در یکی از جهان های موازی اتفاق افتاده ) .
حالا برای جامعه شناسی که به اصطلاح بیشتر میتونی یه بعنوان بخشی از فلسفه به حساب بیاریش همین جریانه . البته درسته که توسط اگوست کنت به عنوان یک
علم پوزیتیویستی از فلسفه جدا شد ولی به نظر من ماهیتا فلسفی موند و علم تجربی نشد . البته نظریات افرادی مثل امیل دورکیم ( خصوصا درباره ی نوابغ و خودکشی )
یا کارل مارکس ( درباره تضاد طبقاتی و جنگ سیستم بورژوازی با طبقه پرولتاریا و جبر تاریخ یا همون تز و آنتی تز و سنتز هگلی ) یا توماس هابز ( خصوصا درباره ی
ماهیت خشونت ) و یا ماکس وبر جالب هستند ولی شما به راحتی به عنوان یه مطالعه جالبی میتونی در کنار فیزیک ادامه شون بدی . من خوندم کتاب های دانشگاهی
رشته فلسفه ی غرب و جامعه شناسی رو که رشته های علوم انسانی تو 4 سال میخونند تو 3 ماه خوندم چون کنار فیزیک واقعا هلو بودند .

miim

Registered User
لایک‌ها
451
اگه حال و حوصله اش رو داری فیزیک بخونی خیلی بهتره . البته فلسفه هم واقعا شیرینه . من خودم یکی از شیرین ترین ساعات زندگیم اون زمان هایی هستش که
نصفه شب فلسفه میخوندم . ولی از فلسفه انتظار پیشرفت بیشتری رو نمیشه داشت و فلسفه تقریبا به بن بست خورده و کلا هر مبحث بنیادینی رو که تو فلسفه
هست بهتر و عمیق تر و دقیق ترش رو میتونی تو فیزیک پیدا کنی . خصوصا فیزیک مدرن که از هر کتاب علمی تخیلی شگفت تر شده . ( مثلا من خودم وقتی مباحث
مربوط به زمان مثل سفر به زمان گذشته یا آینده از طریق کرمچاله ها یا از طریق ابرگرانش رو میخونم واقعا کیف میکنم . مثلا شما نظریه جهان های موازی که هیو اورت
برای رفع پارادوکس گربه ی شرودینگر داد رو بخون اصلا مو به تن آدم سیخ میشه . تصورشو بکن طبق این نظریه بینهایت جهان هست که بینهایت نسخه از ما توشون
هست که تو بعضی از این جهان ها ما اصلا به دنیا نیومدیم تو بعضی شون فوت کردیم تو بعضیشون زن هستیم تو بعضی مرد تو بعضیشون همه چیز مثل جهان خودمونه
فقط زمان جلوتره و بی نهایت حالت ممکن دیگه . حتی مواردی مثل خواب هایی که ما از آینده میبنیم یا حوادثی که در خواب میبینیم که خبر از آینده می دند رو میشه با
همین نظریه توجیه کرد . خواب یک پل کوانتومی از این نسخه خودت در جهان خودمون هست که ارتباط پیدا میکنه به یک نسخه ی دیگه ی خودت در یک جهان موازی
دیگه که زمان توش جلوتره . یعنی به عبارتی هر خوابی که میبینیم احتمالا وقایعی هستند که برای یکی از نسخه های ما در یکی از جهان های موازی اتفاق افتاده ) .
حالا برای جامعه شناسی که به اصطلاح بیشتر میتونی یه بعنوان بخشی از فلسفه به حساب بیاریش همین جریانه . البته درسته که توسط اگوست کنت به عنوان یک
علم پوزیتیویستی از فلسفه جدا شد ولی به نظر من ماهیتا فلسفی موند و علم تجربی نشد . البته نظریات افرادی مثل امیل دورکیم ( خصوصا درباره ی نوابغ و خودکشی )
یا کارل مارکس ( درباره تضاد طبقاتی و جنگ سیستم بورژوازی با طبقه پرولتاریا و جبر تاریخ یا همون تز و آنتی تز و سنتز هگلی ) یا توماس هابز ( خصوصا درباره ی
ماهیت خشونت ) و یا ماکس وبر جالب هستند ولی شما به راحتی به عنوان یه مطالعه جالبی میتونی در کنار فیزیک ادامه شون بدی . من خوندم کتاب های دانشگاهی
رشته فلسفه ی غرب و جامعه شناسی رو که رشته های علوم انسانی تو 4 سال میخونند تو 3 ماه خوندم چون کنار فیزیک واقعا هلو بودند .
ممنون که انقد لطف میکنی و وقت میذاری برای جواب دادن.دمت گرم
منم عین خودت عاشق همین مباحث جدید فیزیکم.یعنی انقد سیرینه که نمیشه دوسشون نداشت.به خصوص مساله "چیستی زمان" که از بچگی یکی از موضوعات مورد علاقم بوده و دوست دارم یه بار دو نفری بشینیم مفصل راجبش حرف بزنیم:D
منم هم فلسفه و هم فیزیک رو همیشه به عنوان مطالعه جانبی برای خودم داشتم و واقعا ازش لذت می بردم.البته نه به اندازه تو.تو خیلی خیلی اطلاعاتت از من بیشتره.الانم دارم درباره مکانیک کوونتوم و یه نظریه جدید تو ریاضی به نام نظریه بازی ها مطالعه میکنم.ربه مبحث فلسفه علم و تاریخ علم هم علاقه زیادی دارم.اما احساس میکنم این مباحثو وقتی تو دانشگاه میخونی اون لذته کاملا کور میشه و برعکس از اونا زده میشی.به خاطر همین دوست دارم اینا رو به عنوان مطالعات جانبی داشته باشم و تو دانشگاه یه رشته ساده تر بخونم.یکی از گزینه هامم اینه که برم لیسانس فلسفه بخونم.واقعا موندم.تصمیم گیری برام سخته.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا