برگزیده های پرشین تولز

دانشگاه برم یا نه؟ مسئله این است!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

7star

Registered User
لایک‌ها
280
سلام
سر دو راهی گیر کردم: دانشگاه برم یا نرم؟
من رشته حسابداری هستم و امسال دیپلم میگیرم! به حسابداری علاقه دارم و همیشه جز 3 دانش آموز برتر کلاس بودم!
از کارمند بودن متنفرم، دوست دارم خودم صاحب کسب و کار بشم!
میخوام در آینده شرکت تجارت الکترونیک تاسیس کنم(چند تا ایده هم دارم!) و اصلا دوست ندارم حسابدار بشم چون از کارمندی خوشم نمیاد!(البته به حسابداری علاقه دارم)
از یه طرف میگم دانشگاه نرم و کسب و کارم را شروع کنم، از یه طرف میگم اگه دانشگاه نرم، مردم بهم میگن بیسوادی!

بنظر شما عاقلانه است 4 سال عمر + پول+ و... را هزینه کنم فقط بخاطر اینکه بهم بگن لیسانس داره! در صورتی که اصلا در رشته تحصیلی ام نمیخوام کار نکنم!

اگه شما جای من بودید، چیکار میکردید؟

چیکار کنم؟ دانشگاه برم یا نرم؟

راهنمایی کنید، لطفا!
سپاس فراوان

miim

Registered User
لایک‌ها
451
اگه میدونی دانشگاه رفتن به کسب و کارت کمک می کنه برو.اگه نه خب نرو
نظر شخصیم اینه که تحصیل خوبه.هم به خاطر تحصیلات دانشگاهی که به رشد شخصیت آدم کمک میکنه و چه از نظر شان اجتماعی.تو که به حسابداری علاقه داری به نظر من بخون

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
اگر دانشگاه خوب میری برو مگر نه بقیه دانشگاه استعدادت رو تلف می کنند و رسماً ول معطل می شی

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
این هم بد فرهنگی تو جامعه شده که هر کی دانشگاه نرفته بیسواده و دانشگاه باعث رشد شان انسانه.
کی گفته که رفتن به دانشگاههای مثل آزاد و پیام نو و غیر انتفاعی و غیره باعث رشد شخصیت و سواد آدم میشه. بیشتر موارد هر کی علمی بدست آورده از تلاش خودش بوده و به امید دانشگاه ننشسته.
این فرهنگ که فقط آدمهای دانشگاه رفته دارای شخصیت و احترام هستند کاملا غلط هست. در کشورهای پیشرفته اصلا اینطور نیست طرف پزشک هست با یه دیپلم ازدواج میکنه. اصلا شان اجتماعی کاری به دانشگاه نداره اونا از ما متواضع ترند وقتی با یه مهندس یا یه دکتر در سطح عالی برخورد می کنی اصلا متوجه نمیشی که واقعا چنین شخصی تحصیلات بالایی داره یا نه؟
ولی اینجا طرف می ره یه مدرک میگیره پزشک میشه یا مدیر جایی یا چیز دیگه طرز برخوردشون و اخلاقشون طوریه که انگار از آسمون افتادن .
من از تواضع اونا واقعا تعجب میکنم.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
در کل --> برو

اگر رفتی سعی کن کار هم در کنار درست انجام بدی ، که نخوای با جیب بابایی پز بدی :دی ،

اگر رفتی سغی کن بیشتر درس بخونی ( بیشتر از قبل ) ...

اگر رفتی سعی کن بخونی که دولتی قبول شی ...

اگر رفتی واست درس خوندن و کسب علم مهم باشه نه اینکه حالا فردا لیسانس ( فوق ) گرفتم کار واسم هست یا نه؟؟ بدردم میخوره یا نه؟؟ و هی چپ و راست بخوای از خودت سوال کنی...

اگر نرفتی هم سریع برو سربازی .. کارت پایان خدمتت رو که گرفتی 3 دستی به چسب به کار رو کاغذ های 10 هزاری رو با جیبت آشنا کن...

:)

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
این هم بد فرهنگی تو جامعه شده که هر کی دانشگاه نرفته بیسواده و دانشگاه باعث رشد شان انسانه.
کی گفته که رفتن به دانشگاههای مثل آزاد و پیام نو و غیر انتفاعی و غیره باعث رشد شخصیت و سواد آدم میشه. بیشتر موارد هر کی علمی بدست آورده از تلاش خودش بوده و به امید دانشگاه ننشسته.
این فرهنگ که فقط آدمهای دانشگاه رفته دارای شخصیت و احترام هستند کاملا غلط هست. در کشورهای پیشرفته اصلا اینطور نیست طرف پزشک هست با یه دیپلم ازدواج میکنه. اصلا شان اجتماعی کاری به دانشگاه نداره اونا از ما متواضع ترند وقتی با یه مهندس یا یه دکتر در سطح عالی برخورد می کنی اصلا متوجه نمیشی که واقعا چنین شخصی تحصیلات بالایی داره یا نه؟
ولی اینجا طرف می ره یه مدرک میگیره پزشک میشه یا مدیر جایی یا چیز دیگه طرز برخوردشون و اخلاقشون طوریه که انگار از آسمون افتادن .

البته این دوستمون سوالش این نبود که دانشگاه شخصیت رو کم یا زیاد میکنه بلکه برای رسیدن به اهدافش سوالی رو پرسید
مگر نه دانشگاه شخصیت رو کم می کنه ولی زیاد نمی کنه (معمولا)

7star

Registered User
لایک‌ها
280
@alikka
معاف نیستم، باید دو سال دیگه برم، یعنی ۱ اردیبهشت 95

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
اگه پولدار بشی دیگه کسی کاری به میزان سواتت نداره:دی
بهرحال عجله ای نیست برای ادامه تحصیل همیشه وقت هست ولی پول رو هرچی زودتر دربیاری بهتره!

shahrokh4u

Registered User
لایک‌ها
408
اقا پیشنهاد بنده اینه برو برو دانشگاه لیسانس حسابداری رو بگیر. فکر آرزوی های محالم از سرت بیرون کن. از من به شما نصیحت که ما هشت نه سال پیش رفتیم دنبال ارزو هامون رشته ای که دوست داشتم مهندسی شیمی بود. فارغ شدیم کلی گشتیم دنبال کار و هزار تا آرمون و مصاحبه هم زفتیم دست از پا درازتر برگشتیم. گفتیم بریم ارشد بخونم رفتیم ارشد هم گرفتیم دیدیم نه تنها فرقی نکرد بلکه با همون لیسانس هم بهتر کار گیر می اومد. اگر من و امثال ماها که تعدادمون هم زیاده میدونستیم رشته هایی مثل حسابداری و امثالهم انقدر باز کار خوبی داره و حقوق های خوبی هم بهش تعلق میگیره جای اینکه بریم مهندسی بخونیم و بهترین دوران جوانیمون تو دانشگاه ها عمر خودمون رو تلف کنیم می رفتیم دنبال کار یا رشته هایی مثل حسابداری می خوندیم و وضعمون الان خیلی بهتر بود. الان هم که در خدمت شما هستم در زمانی که در دانشگاه به رشته شیمی مشغول بودم بدلیل علاقه ای که به کامپیوتر داشتم و الویت دوم من بود در کنار تحصیل در دانشگاه چندین مدرک معتبر کامپیوتر مثل mcse و مدارک مارکتینک و برندینگ رو از چند موسسه گرفتم و الان هم در همین زمینه مشغول به کار هستم و اگر فقط به همون مدرک شیمی تکیه می کردم الان کلاهم پس معرکه بود. باید شما وضعیت حال جامعه رو بسنجید و ببینید چه کاری توی مملکت بازار کار داره و برید همون رو دنبال کنید و آرزو و رویا رو بذارید کنار و اگر آرزو و رویایی هم در سر دارید اگر شرایطی دارید که می تونید از کشور خارج بشید برید خارج از کشور دنبال آرزو هاتون. الان شما هم در سنی هستی که به نظر بنده باید در همین سن مهمترین تصمیم زندگی رو بگیری و تمام شرایط رو بسنجی و آینده نگر باشی. من نمی گم حتما بری دانشگاه و حسابداری بخوبی بلکه اگر میدونی می تونی روی پای خودت بایستی و سرمایه ای داری و قصد داری کسب و کاری شروع کنی دنبال همین هدف باش و سعی کن خودت برای زندگیت تصمیم قطعی رو بگیری.

Last edited:

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
داداش بخوای نخوای این فرهنگیه که اینجا جا افتاده، شما نمیتونی بری واسه تک تک مردم توضیح بدی که شان وشخصیت ادم به مدرکش نیست پس مجبوری واسه اینکه بت احترام بذارن مدرکو بگیری

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

حال ندارم جوابتو تایپ کنم .

7star

Registered User
لایک‌ها
280
مرسی از همه دوستانی که در تاپیک شرکت کردند و نظر دادند!

بنده یه تصمیمی میخواهم بگیرم:
الان دانشگاه را ادامه بدم، در کنار آن کار کنم و فوق دیپلم را بگیرم، بعد از فوق دیپلم بروم به سربازی و بعد از خدمت هم تاسیس شرکت تجارت الکترونیک و ادامه تحصیل برای مقطع لیسانس!

نظر شما در مورد این تصمیم چیست؟

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
تنور تا داغه باید نون را چسبوند .الان اگر ادامه تحصیل ندی نری دانشگاه تا مزه پول اومد زیر دندونت و بار زندگی اومد رو دوشت ادامه تحصیل 10برابر سخت تر میشه .تو بازار کار هم خبری نیست که فکر کنی امروز شرکت میزنی 10سال دیگه با ماشین 500میلیونی دست زنتو می گیری میری شمال .برو لیسانس را بگیر برای پول درآوردن وقت هست نصف کاربرای اینجا هم خودشون لیسانس دارند حالا برا شما نسخه می پیچند که بده نرو .نصف دیگه هم دیپلم ردی یا اصلا به سن دانشگاه نرسیدند خلاصه یکی باید خودشون را راهنمایی کنه

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467
دعا کن در آینده لیسانس یا فوق بگیری هم کارمند هم بشی بقیه ش پیشکش

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
مرسی از همه دوستانی که در تاپیک شرکت کردند و نظر دادند!

بنده یه تصمیمی میخواهم بگیرم:
الان دانشگاه را ادامه بدم، در کنار آن کار کنم و فوق دیپلم را بگیرم، بعد از فوق دیپلم بروم به سربازی و بعد از خدمت هم تاسیس شرکت تجارت الکترونیک و ادامه تحصیل برای مقطع لیسانس!

نظر شما در مورد این تصمیم چیست؟
نه این خوب نیست
درستو یه سره تا لیسانس بخون بعد برو سربازی بعد بیا کار کن، بین فوق دیپلم و لیسانس فاصله بیفته همه چی یادت میره بعدشم از خدمت برگردیو کارو شروع کنی اصلا دیگه حس درس نیست

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
اگر می خوای برای خودت کار کنی مدرکی که می گیری نسبت به وقتی که می زاری نمی ارزه, چون اطلاعاتی که از طریق دانشگاه بدست میاری از هیچ تا 10 درصد شاید به درد کارت بخوره
ولی اگر می خوای بری برای کس دیگری کار کنی 100 درصد به مدرک احتیاج داری

حالا خودت ببین به کدام یکیش نزدیک تری, البته اگر مدرک بگیری بعدا هم می تونی برای خودت کار کنی, ولی اگر مدرک نگیری و نتونی هم برای خودت کار کنی باید بری میدان تره بار سبزی بفروشی :D

blake

Registered User
لایک‌ها
531

اصلا درست نیست که اینجوری راجع به مثلا یه لیسانس صحبت کنی
شما معلومات و شخصیت یه دکتر رو با یه دیپلم یکی میدونی؟؟؟!!!!
چیزی الکی گنده نمیشه دوست عزیز
اون دکتری که شما میگی از سقف آسمون افتاده اگر شما جاش بودی که بدونی تو راه چه سختیهایی میشکه تا دکتری بگیره(برای تزی که باید بده و دفاع کنه)والا منم اگر دکتر بشم غرور تکبر خواهم داشت
8 سال نمیری درس بخونی که شما رو با یه فرد بیسواد یکی بدونن که
بلاخره باید یه فرقی بین اونی که 8 سال زحمت کشیده با اونی که بیخیال شده، باشه

به نظر من نه کار کافی هست و نه درس(درس در کنار کار)

مگر نه دانشگاه شخصیت رو کم می کنه ولی زیاد نمی کنه (معمولا)

شما نرو دانشگاه تا شخصیتت بیشتر بشه دوست عزیز

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا