برگزیده های پرشین تولز

دانلود آهنگ حلال ؟ حروم؟

امیـن

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
داخلی و خارجی نداره اگر شما به این قضیه که کلی ترش همان کپی رایت هست تعلق خاطر داری باید همه موارد را رعایت کنید من که فکر میکنم 60% زندگی روزانه شما با نقض کپی رایت همراه هستش همین الان از چه سیستم عاملی برای کامپیوترت استفاده میکنی ؟ من پول لیسانس ویندوزم را دادم شما چی ؟؟

پ.ن: هدف فقط پوز اروجینال بودن ویندوزم بود :دی

:D:D:D:D:D
ماله منم اورجیناله
فرقش با تو اینه که من از این genuie هایی که مثه پشکل تو نت ریختن استفاده میکنم
خیلیم باحاله
هیچ فرقی با اورجینال نداره
حالشو میبرم

پ.ن: بروبکس بیاید دیاره ما (ستاده جهنمیانه برتر)

2rqfst4.gif

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
شما چی میگین؟
من آهنگ های داخلی رو دانلود نمی کنم ... نمی دونم اما به نظر من حروم ؟!!!
شما چی ؟ اگه دانلود کردم حتما کاستش رو میخرم

این تفکرعرب های 1400 سال پیش است که تجاوز به بیگانگان را مجاز وحتی حق خود می دانند

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
شک نکنید که هر کالای چه مجازی و چه حقیقی که براش زحمت کشیده شده باشه و در واقع برای فروش باشه نپرداختن بها و استفاده از آن حرام هست.

دانلود آلبوم یا تک آهنگ و... (میخواد آلبوم احسان خواجه امیری یا سامی یوسف یا 50سنت باشه) وقتی در ایران یا هر جای دنیا در حال فروش است . من میرم یک پکیج برای خودم میخرم و پول همون یکی را میدهم اما آن را بر روی نت میزارم یا اینکه میرم رایت میکنم و سی دی 400 تومن میفروشم مسلما این کار حرام است

(این رو هم بگم که پولی که چه از بازدید سایتم هم در میارم چه از فروش سی دی باز حرام است)

و خب اگر خود آن موسیقی ضد اسلامی یا خلاف شئونات اسلام باشد یعنی 2 کار حرام را انجام داده ام....

ولی مثلا تک آهنگها یا آلبومهایی که برای فروش نیستند مثل همین رپها یا .... که رو نت می بینید دانلود آن مجاز است و حداقل از نظر اسلامی اشکال ندارد.

این که در دسترس ما نیست یا به ما نمی فروشند و ....(دلایلی شبیه اینها)

بهتر است اگر به اجرای دقیق احکام اسلامی معتقدید سوال خود را برای مرجع تقلید خود بفرستید!(تقریبا اکثریت هم سایت دارن)

=====================
ضمنا دوستانی که میگن مهم نیست و حلال و حروم یعنی چه و.... کسی فعلا اجبار اسلامی نکرده که شما مخالفت میکنید...
خیلی احکام دیگه ی اسلام هم هستند که ممکنه از لحاظ قانون عمومی کشور براشون مجازاتی نباشه و بیشتر به خود شخص بر میگرده
پس این نوشته های من برای افرادی هست که براشون مهمه نه سایرین.....

mndst

Registered User
لایک‌ها
0
حرام داریم تا حرام. تیغ زدن صورت هم حرامه حالا چند نفر از شما اصلاح می‌کنید.

با کپی‌رایت مخالفم و طرفدار جریا آزاد اطلاعات هستم.

این دوستان برنامه نویسی هم که سنگ کپی رایتو به سینه میزنن. خوب من درکشون می‌کنم ولی باید بدونن که اگه کپی‌رایت به صورت کامل رعایت می‌شد. هرگز به این جایی که هستن نمی‌رسیدن.

ارزش پول ما خیلی پایینه. یه دانشجو مثلا از کجا می‌خواد بیاره Visual Studio بخره؟ ها؟

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384

با کپی‌رایت مخالفم و طرفدار جریا آزاد اطلاعات هستم.

این دوستان برنامه نویسی هم که سنگ کپی رایتو به سینه میزنن. خوب من درکشون می‌کنم ولی باید بدونن که اگه کپی‌رایت به صورت کامل رعایت می‌شد. هرگز به این جایی که هستن نمی‌رسیدن.

ارزش پول ما خیلی پایینه. یه دانشجو مثلا از کجا می‌خواد بیاره Visual Studio بخره؟ ها؟
کپی رایت لازمه پیشرفت هر مملکته

حالا ایران وضعش فرق میکنه چون مردم بودجه شون نمیرسه برن مثلا یک کتاب اورجینال بخرن 100 هزار!

mndst

Registered User
لایک‌ها
0

به نظر من ایده خیلی ناقصیه و با آرمان‌های "آزادی دانش برای همه" و این طور چیزا جور در نمیاد. امیدوارم در جوامع آینده نظریه پردازانی بیان که تکمیلش کنن. تا اون موقع من کار خودمو می‌کنم.

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2
کپی رایت که قیمت تعیین نمیکنه .
قیمت رو معمولا اصناف قرار میدهند .

کپی رایت از حقوق تولید کنندگان دفاع می کنند . فرض کنید شما یک رمان بنویسید , مطمئنا شما هزینه مالی و زمانی بسیاری صرف می کنید . یعد یه نفر برداره برا خودش بفروشه که درست نیست ...

اینجا شما ضرر کردید . کپی رایت برای پیشرفت یک صنعت به نظر من خیلی لازم هست .

کلی تایپ مردم که پی تی رفت!:(

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
من فکر کنم آقای ***** بودن که کپی رایت رو رد کردن و اونو استثمارگرانه خوندن ( انقد که ایشون به جامعه و فرهنگ کدباز و نرم افزار رایگان برای همه احترام میذارن!) تو توضیح المسائل ایشون شاید بتونین حرومی و حلالیشو پیدا کنین ( اگه فقط در همین حد براتون کافیه!)

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
مقایسه خوبی نبود...
اولی گناه شخصی است و دومی گناه عمومی(حق الناس)

مقایسه دانلود یا استفاده از نرم افزار آهنگ یا کد و.... با دزدی از یک مغازه یا دزدیدن داستان و یا ایده ی یک نفر مطابقت دارد...

من فکر کنم آقای ***** بودن که کپی رایت رو رد کردن و اونو استثمارگرانه خوندن ( انقد که ایشون به جامعه و فرهنگ کدباز و نرم افزار رایگان برای همه احترام میذارن!) تو توضیح المسائل ایشون شاید بتونین حرومی و حلالیشو پیدا کنین ( اگه فقط در همین حد براتون کافیه!)
شما بهتره عین این نکته رو بزارید اینجا تا در موردش بحث بشه

من فکر کنم اون بحث این بوده که انحصارطلبی و عدم انتقال دانش به هیچ طریق باشه تا چیزی که چه از طریق فروشگاهی در ایران یا چه از طریق فروشگاهی آنلاین بشه خریدش

مثلا اگر الان ایران بگه ما فناوری ساخت ابر رایانه رو میخوایم مسلما هیچ کشوری طرح و ساختار ساخت این نوع را به ایران نمی دهد..

احتمالا این نوع فقط برای نیاز و ضرورت مجاز باشه

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
منم گفتم اگه توضیح المسائل آقای ***** دارین نگاه کنین
دلیل اینکه از اول انقلاب ما کپی رایت نداریم صحبت ایشون بوده
منم اگه جایی اصل حرفو پیدا کردم میذارم

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968

این عین حقیقته ...

به نظر من ایده خیلی ناقصیه و با آرمان‌های "آزادی دانش برای همه" و این طور چیزا جور در نمیاد. امیدوارم در جوامع آینده نظریه پردازانی بیان که تکمیلش کنن. تا اون موقع من کار خودمو می‌کنم.

چرا فکر می کنید کپی رایت باعث آزادی اندیشه نمی شه !!؟
اصلا کپی رایت مگه چیکار می کنه !؟

کپی رایت میاد از من در به در که میشینم وقت میگذارم و یه ایده , یه علم , یک داستان , یک موسیقی , یک فرهنگ و ... رواج میدم , حمایت می کنه .

من یک کتاب مینویسم و علمم رو به دیگران آموزش می دم . اما پولی ( حالا مثلا پول ) که مردم برای این کتاب می دهند حق منه نه هیچ کس دیگه ..

الان تو مباحث تکنولوژی , طرف پدر خودش رو درمیاره تا یه سی دی آموزشی درست کنه , بعد مردم اون رو راحت دانلود می کنند و برای خودشون میفروشند ..
زحمتش رو یکی دیگه کشیده پولش رو یکی دیگه بگیره !؟

خوب این باعث میشه تا اونی که علم داره برای همیشه علمش رو برای خودش نگه داره . اینجوری آزادی دانشی وجود نداره که بخواد برای همه باشه

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
اینم جواب خودم ...
1: چرا اول من هر جا میرم به آواتور گیر میدین ؟
2»حرف ocarina رو قبول دارم ... هر چی رو که میشه قانونی اش رو به دست آورد و ما غیر قانونی اش رو به دست می آریم دزدیه و حروم ... پس حروم ...
بهتر که کل سایت ها فی ل ت ر شد ...
آقا مگه یه کاست چنده ؟ 700 تومن ... بخرین و نفرین خواننده و کل دست اندر کاران تولیید کاست رو بدوش نکشید ...
متسافه توجه نکردن به همین مسائب جزیی در دنیای ما ( مسلمونها ) باعث شده خیلی از پول ها حروم بشه ...

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
البته سی دی میخرن الان بیشتر! همه چیم 700 تومن نیست
میتونی آهنگهایی که میخوای سفارش بدی ببینی خارجیا قیمت ارجینالش چنده
ما اگر بخوایم حق تولید کننده رو رعایت کنیم کمتر تومون کسی پیدا میشه که به مشگل نخوره! پس فتوا کسی نده

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
البته سی دی میخرن الان بیشتر! همه چیم 700 تومن نیست
میتونی آهنگهایی که میخوای سفارش بدی ببینی خارجیا قیمت ارجینالش چنده
ما اگر بخوایم حق تولید کننده رو رعایت کنیم کمتر تومون کسی پیدا میشه که به مشگل نخوره! پس فتوا کسی نده

رفتی رو منبر؟
منم واقعا نمی دونم محصولات خارجی رو باید چی کار کرد ... اما داخلی ها رو من اصلا به هیچ قیمتی کپی یا دانلود نمی کنم ...

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
قیافه من به منبر نمیخوره :D میگم فتوا ندیم. من معمولا میرم رو دایو :D
همین صدا سیما فکر میکنی حقوق خواننده آهنگهایی که میذاره رو میده؟ میدونی خونواده مرحوم فرهاد چقد دنبال گرفتن حقشونن ولی به جایی نرسیدن؟
کتابهایی که میخونی و ترجمه هستن فکر میکنی به نویسندشون از ما چیزی میرسه؟
همه چی که کاست نوار نیس :D
اگرم قراره کپی راست اجرا شه باید تو همه کارامون اجرا شه

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
قیافه من به منبر نمیخوره :D میگم فتوا ندیم. من معمولا میرم رو دایو :D
همین صدا سیما فکر میکنی حقوق خواننده آهنگهایی که میذاره رو میده؟ میدونی خونواده مرحوم فرهاد چقد دنبال گرفتن حقشونن ولی به جایی نرسیدن؟

ما که حرفی نداریم...

m-sh

Registered User
لایک‌ها
9

دقیقا ! دقیقا !

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
اگه منظورتون آهنگ هایی هست که تو ایران خونده میشه 99% این آهنگ ها حتی ارزش مجانی گوشی دادن هم نداره اما آهنگ های خواننده های پدر مادر دار میشه تو قانون کپی رایت بردشون . البته این خواننده ها اینقدر از کنسرت ها در میارن که .... کلا به فکر حروم حلالی تو این قضیه نباشید حالا بقیه جاها چرا! اما بدونید که حق ماها رو میخورن ....................

بالا