برگزیده های پرشین تولز

دختر 16 ساله دانشمند هسته ای

titan_550

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ضمن تایید فرمایشات شما رستم خان
باید گفت اتم از نان شب واجب تر است
فردا و پس فردا بجای نان سر سفره هسته کپی بین مردم توزیع می شود
میگم یه چیزی به نظر شما ممکنه که احمدی نژاد خود تنگنا باشه؟

اين تنگنا چي هست مي گين؟
من دوزاريم نمي افته:blush:

titan_550

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ضمن تایید فرمایشات شما رستم خان
باید گفت اتم از نان شب واجب تر است
فردا و پس فردا بجای نان سر سفره هسته کپی بین مردم توزیع می شود

عصرانه هم كيك زرد پخش مي كنن:rolleyes:

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
درود
بیاین یکمی از نظر علمی نگاه کنیم:
انرژی هسته ای بطور کلی دو نوع هست شکافت و همجوشی , شکافت همونی هست که در راکتورها و در بمب اتمی رخ میده و همجوشی یا همان سیکل کربن همانی هست که در مرکز ستارگان رخ میده.
تمامی عناصر از جهتی ناپایدار هستند و از آنها برای انرژی هسته ای میتوان استفاده کرد بجز نقره که پایدار ترین عنصر هست یعنی عناصر زیر نقره تمایل به همجوشی و عناصر بالای اون تمایل به شکافت دارن.
هرچه از نقره به سمت ابتدا و انتهای جدول تناوبی بالا میریم این تمایل بیشتر میشه.
با وجود این که این تمایل در همه عنصرها وجود داره اما دلیل نمیشه که این عمل خودبه خود اتفاق بیفته .
برای نمونه همجوشی هیدروژن فقط در مرکز ستارگان رخ میده که دمای اون بالغ بر ملیونها درجه میشه و فشار بینهایت زیادی وجود داره البته این عمل در بمب هیدروژنی هم رخ میده که از بمب اتمی بسیار ویرانگر تر هست بنابراین از انرژی همجوشی برای استفاده صلح آمیز فعلا صرف نظر میکنیم و حدس میزنیم که این دخترخانوم این روش رو بکار نبرده !!! :(
اما برای شکافت باید بگم تنها عنصری که میشه از اون برای واکنش زنجیری استفاده کرد و در طبیعت وجود داره ایزوتوپ سبک اورانیوم یا همون اورانیوم 235 هست .
دلیل این که هنوز این ایزوتوپ وجود داره همراهی اون با اورانیوم 238 هست که مانع توسعه واکنش زنجیری اورانیوم235 میشه درست مثل این که وجود آب باعث جلوگیری از سوختن چوب تر میشه.
باید توجه کنید که در طبیعت این ترکیب بصورت %99.3 اورانیوم 238 و %0.7 اورانیوم 235 وجود داره. باید بدونین که جدا کردن این دو ایزوتوپ بسیار سخت هست چون تمام خصوصیات شیمیایی آنها یکی هست و تنها تفاوت در وزنشون هست که یکی %1.3 سنگین تر هست برای همینه که از ترکیب گازی اورانیوم در سانتریفیوژ استفاده میکنن که ملکولهای سنگین از سبک جدا بشه.
البته موضوع به همین سادگی ها هم نیست , این سانتریفیوژ ها باسرعت بسیار بسیار زیادی در مدت طولانی باید بچرخن و کوچکترین اشتباه محاسبه ای باعث انفجار اونها میشه.
اشتباه نکنین منظورم از انفجار , اورانیوم نبود بلکه هممون سانتریفیوژ رو میگم , فکر کنید یه دستگاهی چند برابر سرعت صوت به دور خودش بچرخه.
خب وقتی اورانیوم 235 به اندازه کافی بدست آوردیم تازه مشکل چگونگی استفاده از اون به سراغ ما میاد که این هم توضیحش طولانی هست. :wacko:
این رو هم باید بگم از نظر تئوری من که هیچی بارم نیست هم میتونم به انرژی همجوشی دست پیدا کنم هم به انرژی شکافت. ;)
اما کیست که به شیر قلاده زند ? :D
خلاصه بگم : دروغ , دروغ , دروغ :(
توجه کنید که این موضوع رو خیلی خیلی خلاصه شده ارایه کردم , از دوستان پوزش میخوام.
سپاس​

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
اين كه چيزي نيست!! منم وقتي ميرفتم دبيرستان .. انرژي تخمه اي كشف كردم!!!

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
اين كه چيزي نيست!! منم وقتي ميرفتم دبيرستان .. انرژي تخمه اي كشف كردم!!!
126fs1518216.gif

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
درود
بیاین یکمی از نظر علمی نگاه کنیم:
انرژی هسته ای بطور کلی دو نوع هست شکافت و همجوشی , شکافت همونی هست که در راکتورها و در بمب اتمی رخ میده و همجوشی یا همان سیکل کربن همانی هست که در مرکز ستارگان رخ میده.
تمامی عناصر از جهتی ناپایدار هستند و از آنها برای انرژی هسته ای میتوان استفاده کرد بجز نقره که پایدار ترین عنصر هست یعنی عناصر زیر نقره تمایل به همجوشی و عناصر بالای اون تمایل به شکافت دارن.
هرچه از نقره به سمت ابتدا و انتهای جدول تناوبی بالا میریم این تمایل بیشتر میشه.
با وجود این که این تمایل در همه عنصرها وجود داره اما دلیل نمیشه که این عمل خودبه خود اتفاق بیفته .
برای نمونه همجوشی هیدروژن فقط در مرکز ستارگان رخ میده که دمای اون بالغ بر ملیونها درجه میشه و فشار بینهایت زیادی وجود داره البته این عمل در بمب هیدروژنی هم رخ میده که از بمب اتمی بسیار ویرانگر تر هست بنابراین از انرژی همجوشی برای استفاده صلح آمیز فعلا صرف نظر میکنیم و حدس میزنیم که این دخترخانوم این روش رو بکار نبرده !!! :(
اما برای شکافت باید بگم تنها عنصری که میشه از اون برای واکنش زنجیری استفاده کرد و در طبیعت وجود داره ایزوتوپ سبک اورانیوم یا همون اورانیوم 235 هست .
دلیل این که هنوز این ایزوتوپ وجود داره همراهی اون با اورانیوم 238 هست که مانع توسعه واکنش زنجیری اورانیوم235 میشه درست مثل این که وجود آب باعث جلوگیری از سوختن چوب تر میشه.
باید توجه کنید که در طبیعت این ترکیب بصورت %99.3 اورانیوم 238 و %0.7 اورانیوم 235 وجود داره. باید بدونین که جدا کردن این دو ایزوتوپ بسیار سخت هست چون تمام خصوصیات شیمیایی آنها یکی هست و تنها تفاوت در وزنشون هست که یکی %1.3 سنگین تر هست برای همینه که از ترکیب گازی اورانیوم در سانتریفیوژ استفاده میکنن که ملکولهای سنگین از سبک جدا بشه.
البته موضوع به همین سادگی ها هم نیست , این سانتریفیوژ ها باسرعت بسیار بسیار زیادی در مدت طولانی باید بچرخن و کوچکترین اشتباه محاسبه ای باعث انفجار اونها میشه.
اشتباه نکنین منظورم از انفجار , اورانیوم نبود بلکه هممون سانتریفیوژ رو میگم , فکر کنید یه دستگاهی چند برابر سرعت صوت به دور خودش بچرخه.
خب وقتی اورانیوم 235 به اندازه کافی بدست آوردیم تازه مشکل چگونگی استفاده از اون به سراغ ما میاد که این هم توضیحش طولانی هست. :wacko:
این رو هم باید بگم از نظر تئوری من که هیچی بارم نیست هم میتونم به انرژی همجوشی دست پیدا کنم هم به انرژی شکافت. ;)
اما کیست که به شیر قلاده زند ? :D
خلاصه بگم : دروغ , دروغ , دروغ :(
توجه کنید که این موضوع رو خیلی خیلی خلاصه شده ارایه کردم , از دوستان پوزش میخوام.
سپاس​

دست شما درد نکنه دوست عزیز
:happy:
هدف من هم از زدن این تاپیک این بود که با هم از نظر علمی به تکنولوژی هسته ای نگاه بکنیم
و اطلاعات مون رو ارائه کنیم
ولی ...
ولی به تاپبک امان داده نشده و سریع به گفتگوی آزاد منتقل شد که هر کسی بیاد و سه نقطه بگه , متاسفانه

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
هر چیزی توی این دنیا قابل باوره ... غیر از این که یه دختر اون هم 16 ساله چنین چیزی رو کشف کنه!
البته موافقم اسم کشف رو هم نمیشه گذاشت. اگر چنین چیزی اتفاق افتاده باشه (که نیفتاده) باید یه اسمی توی مایه های بهبود براش گذاشت.
اما بازم نمیشه در مورد این مسئله حرف زد. تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها!
باید دید این آقای دکتر ما روی چه حسابی این حرف رو زده. اون مسئولین و دانشمندان هسته ای چی دیدند که حرف این طرف رو قبول کردند.
خلاصه هر چی هست تا دلیلی ارائه نشه ما فقط به این مسئله میخندیم...
چون اگر هر از چندگاهی از این اتفاقا نیفته مردم چی روی موبایلشون بریزن؟

baygi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در خبر ها خوندم توی یکی از شهرهای ایران لوله فاضلاب توالت عمومی ترکیده بود 4 نفر تلفات داده بودند
احمدی نزاد فکرکنم از قبل میخواد توالت های ما رو هم هسته ای بکنه اگر بکنه بودار میشه

baygi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چه جالب به یک مهندس لقب دکتر هم دادند رییس جمهور هم شده و زبان انگلیسی هم بلد نیست صحبت کنه حتما فردا هم ادعا میکنه با صاحب الزمان (عج) در ارتباط است

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
چه جالب به یک مهندس لقب دکتر هم دادند رییس جمهور هم شده و زبان انگلیسی هم بلد نیست صحبت کنه حتما فردا هم ادعا میکنه با صاحب الزمان (عج) در ارتباط است
good.gif

اينو خيلي خوب اومدي!!!

منتها روي دكتر بودنش كه ديگي حرفي نيست .. گير الكي ميدي!!!!
sawink.gif

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
good.gif

اينو خيلي خوب اومدي!!!

منتها روي دكتر بودنش كه ديگي حرفي نيست .. گير الكي ميدي!!!!
sawink.gif

آقا شوخی نکید لطفا.
گویا شما از سهمیه ها و روش مدرک گرفتن بعضی ها اصلا خبر ندارید.
مدرک دکترا رو که داره اما باید دید چقدر میارزه ;)

baygi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستشو بگید آیا شما به آقای دکتر رآی دادید یا مجتمع دکترای دانشگاه یا دانشجویان 18 تیر کدامیک

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1

آقا شوخی نکید لطفا.
گویا شما از سهمیه ها و روش مدرک گرفتن بعضی ها اصلا خبر ندارید.
مدرک دکترا رو که داره اما باید دید چقدر میارزه ;)
دكتراي چي داشت؟!
دكتراي عمران .. گرايش تخريب و ويران گري!!!!
confangry.gif

black-eye.gif

baygi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میگم اینطوری با گفته های احمدی نژاد تن مادام کوری توی قبر نمیلرزه

eyvay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ببین افسار این مردم بدبخت دست کی افتاده.....

baygi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حکومت که چرخشی نباشه و همش در دتسان یه نفر باشه اینطوری میشه

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
آقا شماره تلفن محمود رو کی داره؟
من فردا شب دارم دارک انرژی رو کشف می کنم, گفتم بهش بگم
48yitea.gif

baygi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عجب ای دل عاقل توهم حوصله داری

ahmad_ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حالا کاری به این خالی بندیها ندارم ولی حرف زدن هم بلد نیست! چیزی رو که قبلا کشف شده دوباره کشف نمیکنند! انرژی هسته ای کشف کرده یعنی چی اصلا!؟ مثل اینکه بیان قاره آمریکا رو دوباره کشف کنند!

چرا گیر الکی بهش میدید ؟ بیچاره معنی درست کشف رو نمیدون !! جرمه ؟!

baygi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان یعنی ما باید 8 سال دکتر رو تحمل کنیم تا اون موقه هسته کره زمین رو کشف کردیم

بالا