برگزیده های پرشین تولز

درباره این بخش: پیشنهاد ،انتقاد ،کاربرهای فعال و...( پست اول: قوانین)

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
من این تاپیک رو زدم تا اگه دوستان نکته ای به نظرشون می رسه با من در میون بذارن و من رسیدگی کنم ... منظورم اینجور درخواست هاس :

*Sticky کردن یه تاپیک (یعنی " مهم " بشه و همیشه اون بالا بمونه)

* اگه شکایتی یا نارضایتی ای دارین ...

* اگه دوستی نظر یا پیشنهاد خاصی داره ...

*(جدید) احساس می کنید که باید کاربر فعال بشید ، ولی هنوز نشدید؟ ... شاید احساستون درست باشه ... توی همین تاپیک یا بصورت PM مطرح کنید تا رسیدگی کنیم ...

Mehrdad001

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
0
والا نظر خاصی به نظر نمیرسه !!!
فقط اینکه یه ذره تالار سیستم تارعنکبوته.
اگه یه نمه به این موضوع رسیدگی شه خیلی خوبه.
ممنون.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
متوجه نشدم ...
1655.gif
.. شاید منظورت اینه که " چرا اینجا خلوته ؟ " ، که خب شرمنده ، این یکی رو اصلا نمی تونم کاری اش بکنم !! ... اگه هم من اشتباه متوجه شدم که توضیح بیشتر لطفا ...

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
میگما سیمور جان اون تاپیک مدارات الکترونیک رو که دوستمون الکترونیک ایجادش کرده مهم کنی خیلی خوب میشه

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
انجام شد ...

تاپیک " آموزش مقدماتی Matlab " رو هم استیکی کردم ...

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
راستش من دیگه نظری ندارم ولی اگه خودت صلاح میبینی اون دوتا هم استیکی کن منظورم میکروکنترلر و الکترونیک هست

ErfanEa

کاربر فعال
لایک‌ها
10
سلام .
خوشهالم که بعد از مدتها یه مدیر اومد اینجا .
من هم یکم پیشنهاد دارم .
تاپیک های اینجا خیلی کلیه . و معمولا گیج کنندست .
مثلا تاپیک الکترونیک مال زمانی بوده انگار که بخش الکترونیک وجود نداشته. تاپیک از این کلی تر دیگه نمیشه . به نظر من بهتره این تاپیک قفل بشه . چون دلیلی نداره کسی توی این تاپیک پست بزنه .
و همینطور تاپیک میکرو کنترولر ها .

به نظر من بهتره یه چنین تاپیک هایی زده بشه و استیکی بشن تا هرکی میاد اینجا گیج نشه :
که البته یه تعدادیشون وجود داره ولی استیکی نیسند .

میکرو کنترل های AVR
میکرو کنترل های PIC
میکرو کنترل های 8051
مثلا رفع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری میکرو های AVR
رفع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری میکرو های PIC
رفع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری میکرو های 8051
معرفی و درخواست نرم افزار .
معرفی سایت های مرتبط .
معرفی و درخواست مدار .
معرفی و درخواست آی سی .
معرفی و درخواست مجلات و EBook .

این فقط نظر من بود .

EASPORTS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام .
خوشهالم که بعد از مدتها یه مدیر اومد اینجا .
من هم یکم پیشنهاد دارم .
تاپیک های اینجا خیلی کلیه . و معمولا گیج کنندست .
مثلا تاپیک الکترونیک مال زمانی بوده انگار که بخش الکترونیک وجود نداشته. تاپیک از این کلی تر دیگه نمیشه . به نظر من بهتره این تاپیک قفل بشه . چون دلیلی نداره کسی توی این تاپیک پست بزنه .
و همینطور تاپیک میکرو کنترولر ها .

به نظر من بهتره یه چنین تاپیک هایی زده بشه و استیکی بشن تا هرکی میاد اینجا گیج نشه :

میکرو کنترل های AVR
میکرو کنترل های PIC
میکرو کنترل های 8051
معرفی سایت های مرتبط .
معرفی و درخواست مدار .
معرفی و درخواست آی سی .

این فقط نظر من بود .
کاملاً تایید میشه .
وقتی واسه اولین بار اومدم توی این بخش ، بسیار نامنظم و نامرتب بود ، به طوریکه تاپیک های کلی راجع به اون مطلب مورد نظر پیدا نمیشد و الزاماً دوستان مجبور میشدند ، به ازائ هر مساله کوچک ، یک تاپیک ایجاد کنند که این امر بسیار ناراحت کننده بود ، چه بسا به ازائ N سوال که میشد همشو در یک یا چند تاپیک اصلی بیان نمود ، الزاماً در N تاپیک مطرح میشد و تاپیک های اصلی ما N پله پایین میرفت!!!
به نظرم عنوان تاپیک های استاد عرفان ، تقریباً کامل هستش.
یک مورد که خیلی ها مجبور به ایجاد تاپیک میشند ، مساله ی پیدا کردن قطعات الکترونیک هستش که فکر کنم اگه تاپیکی با این عنوان زده شه و استیکی هم بشه ، مشکل خیلی از دوستان حل میشه.
از استاد سیمور هم بابت توجه و تفضلی که به این بخش دارند ، بسیار سپاسگذارم .

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
دوستان در نظر داشته باشید که " تاپیک جدید زدن چه آسان ، تاپیک رو اداره کردن و ادامه دادن چه مشکل ! "... معمولا استیکی کردن تاپیک به دو علت انجام میشه : یا مطلبش خیلی مهمه و یا مطالب خیلی خوبی توشه که ارزشش رو داره که همه در جریانش قرار بگیرن ... یعنی در هر دو حالت ، محتوای تاپیک باعث استیکی شدنش میشه ...

بنابراین : از بین همین پیشنهاداتی که دادین ... دوستانی که فکر می کنن می تونن اون تاپیک رو اداره کنن و فعال نگهش دارن ، تاپیک مورد نظرشون رو استارت کنن و اگه مثلا ظرف یه ماه آینده فعالیت مطلوب داشت ، استیکی اش می کنیم ...

چطوره ؟

Mehrdad001

کاربر فعال
لایک‌ها
0
بنده که به شخصه با امثال تاپیک های :
درخواست مدار یا درخواست نقشه و یا غیره و ذلک که یکی باز میکنه تا تعداد جواب هاش سر به فلک بزنه مخالفم!
خدایی اینطوری بهتر نیست که هرکی هرچی می خواد همینجوری بگه؟
اینم یه نظره دیگه..

Mehrdad001

کاربر فعال
لایک‌ها
0
آخه ببینید با وجود این تاپیکهایی که گفتم این وسط تنها اتفاقی که میفته اینه که یه سری تاپیک 2N-1 صفحه ای بوجود میان که نه سر دارن و نه ته.!
هرکی میاد توش مینویسه من فلام مدار رو میخوام من فلان آی سی رو می خوام...
هیشکی هم هیچی ازش نمیفهمه و آخرش مجبور میشه بره مث بچه آدم یه تاپیک جدید وا کنه.
باور کنید همینجوریه.
اینام مثالای بیشتر:

میکرو کنترل های AVR
میکرو کنترل های PIC
میکرو کنترل های 8051
معرفی سایت های مرتبط .
معرفی و درخواست مدار .
معرفی و درخواست آی سی .

میگید نه صبر کنید نتیجشو ببینید.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
حرف شما به نوعی درسته دوست من ...

همونطور که گفتم بهتره از سنگ بزرگ شروع نکنیم ! ... اگه دوستان یه ایده دارن ... یه تاپیک خاص مد نظرشونه ... اونو مطرح کنن ... مثلا بگن " یه تاپیک هست درباره فلان موضوع که بحث های خوبی توش مطرح شد ... بیاین اسم این رو یه ذره اصلاح کنید ، بذارید فلان ... بعدش این دو سه تا تاپیک رو هم باهاش ادغام کنید ... بعدش اینو استیکی کنید " ... یه همچین چیزی ...

EASPORTS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آخه اگه بخوان به ازا هر مطلب کوچک ، تاپیک ایجاد کنن که سر به فلک میذاره.
مثلاً اگه برین همین صفحه ی اولو ببینین ، میبینین که راجع به سنسور حداقل 5 تاپیک وجود داره یعنی هر کی سوالی راجع به یک سنسور داشته ، تحت عنوان یک تاپیک بیان کرده ، به نظرتون اگر همه ی اینها در هم ادغام بشه و با یک نام کلی مثلاً بحث و بررسی انواع سنسورها در بیاد ، بازم کسی میره یه تاپیک بزنه ، علاوه بر اینکه باعث سر در گمی افراد نمیشه و همه از اون مطلب خاص بیشترین استفاده رو میبرن ( زیرا که نیاز نیست به چندین تاپیک مراجعه کنن تا سوژه ی مورد نظر رو پیدا کنن) جلوه ی بخش هم به گونه ای مرتب و منظم خواهد شد.
از این گونه موارد مشابه زیاد به چشم میخوره!!

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
آها ... همینه ... از همین " بحث و بررسی انواع سنسورها " شروع کنیم ، خوبه ؟ ... یه تاپیک می زنیم و اون تاپیک های دیگه ای که در همین رابطه هستن رو هم باهاش ادغام می کنیم ...

چطوره ؟ .....

Mehrdad001

کاربر فعال
لایک‌ها
0
حرف شما به نوعی درسته دوست من ...

همونطور که گفتم بهتره از سنگ بزرگ شروع نکنیم ! ... اگه دوستان یه ایده دارن ... یه تاپیک خاص مد نظرشونه ... اونو مطرح کنن ... مثلا بگن " یه تاپیک هست درباره فلان موضوع که بحث های خوبی توش مطرح شد ... بیاین اسم این رو یه ذره اصلاح کنید ، بذارید فلان ... بعدش این دو سه تا تاپیک رو هم باهاش ادغام کنید ... بعدش اینو استیکی کنید " ... یه همچین چیزی ...

این حرف کاملا صحیحه.
به این معنی که اون تاپیک هایی که مثال زدم مطمعنا به همون درد دچار میشن.
ولی شما به خاطر بیارین همین تاپیک فرستنده اف ام پنج وات رو.
خوب اگه موضوع جالبی باشه که بسیار پر طرفدار باشه بایدم استیکی شه.موضوعی که کمی کلیت داشته باشه.
ولی موضوعات یا سرفصل هایی که کلی هستن مطمعنا جز تنگ کردن صفحه اول کار دیگه ای ازشون برنمیاد.
مرسی

Mehrdad001

کاربر فعال
لایک‌ها
0
آخه اگه بخوان به ازا هر مطلب کوچک ، تاپیک ایجاد کنن که سر به فلک میذاره.
مثلاً اگه برین همین صفحه ی اولو ببینین ، میبینین که راجع به سنسور حداقل 5 تاپیک وجود داره یعنی هر کی سوالی راجع به یک سنسور داشته ، تحت عنوان یک تاپیک بیان کرده ، به نظرتون اگر همه ی اینها در هم ادغام بشه و با یک نام کلی مثلاً بحث و بررسی انواع سنسورها در بیاد ، بازم کسی میره یه تاپیک بزنه ، علاوه بر اینکه باعث سر در گمی افراد نمیشه و همه از اون مطلب خاص بیشترین استفاده رو میبرن ( زیرا که نیاز نیست به چندین تاپیک مراجعه کنن تا سوژه ی مورد نظر رو پیدا کنن) جلوه ی بخش هم به گونه ای مرتب و منظم خواهد شد.
از این گونه موارد مشابه زیاد به چشم میخوره!!

آخه فرض کن توی این تاپیک دو نفر دارن در مورد سنسور اولتراسونیک صحبت می کنن.یه دفعه یکی میاد میگه من یه مدار میخوام در مورد سنسور نوری!خوب چی میشه این وسط؟هیچی یا نفر تازه وارد باید بره یه تاپیک جدید وا کنه یا اون دو نفر که مشغول بحث بودن!دست آخر هیشکی نمیفهمه اصلا کی به کیه!

یه مساله دیگه که هست اینه:

شاید منظور شما یه Category اختصاصی برای هر موضوعه.ها؟
منظورم از Category اینه که مثلا شما بیای توی صفحه برق و الکترونیک و از اونجا یه سری صفحه دیگه قابل باز شدن باشه وشما بتونی توی اونا بری و تاپیک جدید ایجاد کنی. از قبیل مثلا همون سنسورها ،بحث در مورد انواع موتور القایی، بحت در مورد میکرو های... ، بحث در مورد فرستنده و...
اگه منظورتون اینه در این صورت باید بگم که نه این امکان پذیر نیست!چون اولا تالار خیلی تودر تو و پرپیچ و خم میشه و دوما اینکه انجام چنین کاری از دست Moderator ها برنمیاد!
چون برای این کار باید به مرکز کنترل سایت وارد شن که فکر نمیکنم پی تی چنین آپشنی به مدیراش داده باشه.(شایدم داده باشه!)ولی به هر حال اگرم امکانشو داشته باشن سر به خود نمی تونن چنین کاری کنن.
!! در ضمن تالار با این کار خلوت بودن خودشو بیشتر نشون میده!!
حالا آقای سیمور توضیحات بیشتر رو می دن.
ممنون.

EASPORTS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آخه فرض کن توی این تاپیک دو نفر دارن در مورد سنسور اولتراسونیک صحبت می کنن.یه دفعه یکی میاد میگه من یه مدار میخوام در مورد سنسور نوری!خوب چی میشه این وسط؟هیچی یا نفر تازه وارد باید بره یه تاپیک جدید وا کنه یا اون دو نفر که مشغول بحث بودن!دست آخر هیشکی نمیفهمه اصلا کی به کیه!

یه مساله دیگه که هست اینه:

شاید منظور شما یه Category اختصاصی برای هر موضوعه.ها؟
منظورم از Category اینه که مثلا شما بیای توی صفحه برق و الکترونیک و از اونجا یه سری صفحه دیگه قابل باز شدن باشه وشما بتونی توی اونا بری و تاپیک جدید ایجاد کنی. از قبیل مثلا همون سنسورها ،بحث در مورد انواع موتور القایی، بحت در مورد میکرو های... ، بحث در مورد فرستنده و...
اگه منظورتون اینه در این صورت باید بگم که نه این امکان پذیر نیست!چون اولا تالار خیلی تودر تو و پرپیچ و خم میشه و دوما اینکه انجام چنین کاری از دست Moderator ها برنمیاد!
چون برای این کار باید به مرکز کنترل سایت وارد شن که فکر نمیکنم پی تی چنین آپشنی به مدیراش داده باشه.(شایدم داده باشه!)ولی به هر حال اگرم امکانشو داشته باشن سر به خود نمی تونن چنین کاری کنن.
!! در ضمن تالار با این کار خلوت بودن خودشو بیشتر نشون میده!!
حالا آقای سیمور توضیحات بیشتر رو می دن.
ممنون.
حرفتون کاملاً به جا و منطقی دوست عزیز مهرداد خان.
ولی خوب QUOTE MESSAGE هم واسه همین چیزا گذاشتن دیگه !!
حداقل کسی که میاد توی این بخش میدونه که سنسورها یه تاپیک مشخص داره ، سایر چیزهام به همین صورت ، پس منی که دنبال یک سنسورم ، میرم توی تاپیک مربوطه پست میدم که حداقل چند نفری قبلاً اونجا رو دیدن ، یا اونجا هستند و بهتر میتونن کمک کنن ، تا یه تاپیک جدید .
فکر کنم تعداد سنسور ها بسیار زیاد باشند و نشه واسه همشون یه تاپیک جدا زد و راجع بهشون بحث کرد ، واسه همین گفتم ، همه رو یه جا کنیم که البته این کار یه سری مزایا و معایبی داره که شما هم بهش اشاره کردین ، در کل من نظر شخصی مو گفتم .
موفق باشید

ErfanEa

کاربر فعال
لایک‌ها
10
آخه ببینید با وجود این تاپیکهایی که گفتم این وسط تنها اتفاقی که میفته اینه که یه سری تاپیک 2N-1 صفحه ای بوجود میان که نه سر دارن و نه ته.!
هرکی میاد توش مینویسه من فلام مدار رو میخوام من فلان آی سی رو می خوام...
هیشکی هم هیچی ازش نمیفهمه و آخرش مجبور میشه بره مث بچه آدم یه تاپیک جدید وا کنه.
باور کنید همینجوریه.
اینام مثالای بیشتر:
شما درست میگین ولی من منظورم از اینها این بود که برای بعضی از مباحث یه مرجع واحد وجود داشته باشه ./
مثلا مشکلاتی که هنگام کار کردن با میکرو ها به وجود میاد.
درسته که اساس فروم پرسش و پاسخه ولی کاربر های زیادی هستند که فقط میان و مطالب رو میخونند .

حالا نظرتون راجع به استیکی کردن این جور تاپیک ها چیه ؟

معرفی سایت های مرتبط و مفید.
معرفی و درخواست مجلات و EBook
اینا دیگه فکر نمیکنم موردی داشته باشه .

تاپیک های مشابهی بوده که الان تقریبا رفتن زیر خاک .

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
بجز حرفایی که در مورد زیربخش جدید و اختصاص تاپیک به موضوعات مختلف زده شد و من نظرم رو قبلا گفتم درباره شون ... پست آخر عرفان جان درباره تاپیک معرفی و درخواست نرم افزار و اینا خوب بود ... ولی آیا الان تاپیک اینطوری داریم توی این بخش ؟ ...

اگه هست ... یکی از دوستان همت کنه و لینک بده ... ضمنا تاپیک های کوچیک دیگه ای که درباره همین موضوع هستن رو هم لینک بده تا ادغامشون کنم با اون ...

همونطور که گفتم ، از سنگ کوچیک شروع کنیم بهتره !
bike2.gif
...

بالا