برگزیده های پرشین تولز

درباره مدار منطقی

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ما این درس رو داریم تموم می کنیم ولی من هنوز نفهمیدم مدار منطقی چیه و به چه دردی می خوره!
یه کم توضیح بدین

Elend

Registered User
لایک‌ها
30
ترم بعد ایشالا متوجه میشی

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از ashena55 :
ما این درس رو داریم تموم می کنیم ولی من هنوز نفهمیدم مدار منطقی چیه و به چه دردی می خوره!
یه کم توضیح بدین

بیشتر جنبه ی یه پیش زمینه رو داره برای ورود به معماری کامپیوتر و طراحی دیجیتال و plc و .....:f34r:

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
به نقل از ashena55 :
یه کم توضیح بدین
من که دو ترم گرفتم نفهمیدم چی ‌شد! تو می‌خواهی یه ترمه بفهمی؟ :lol:
ولی اگه بخونی سادس ... تازه ما بعدش یعنی این ترم سخت افزار ( معماری کامپیوتر ) داریم!
انصافا اینو هیچ چی نفوهمم.

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
بچه ها این درس مدار منطقی نرمالش ماله ترم چنده؟
یعنی یه نفر اینو تو ترم چند میتونه بگیره؟

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
الان من ( به عنوان کسی که ۳ بار این درس رو گرفتم و آخر با ۱۰ پاس کردم ) برات توضیح میدم !

این درس ... اگر کاردنی باشی .... فقط به این درد میخوره که ... تو کنکور کارشناسی ... چون هیچ کسی هیچی از این درس بارش نیست ... از ۱۰ تا سوالش ۵ تا بزنی ... کلی نمره کلت رو ببری بالا !!! چون ۹۰٪ صفر میزنن این درس رو !

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
و من بعنوان كسي كه عشقم ديجيتاله ميگم اگه كسي اين درس رو بالاي 17
پاس نكنه به قول حاجي و آرا يعني خااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااك !

در ضمن كتاب درپيت موريس مانو رو نخونين
برين كتاب چهار استاد يا همون نيلسون رو بخونين :happy:

پايه و اساس هرچيه كه به كامپيوتر و پردازش البته تو سخت افزار ، مربوط ميشه :)

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
در ضمن حرف شايان هم تاييد ميشه اونم بدجوري :D

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با توجه به توضیحات دوستان ، این درس به درد قدرتی ها نمی خوره درسته؟

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
در ضمن کتاب دکتر توکلی رو از کتابخونه گرفتم .
فکر می کنم کتاب خوبی باشه

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از m_amin :
دیگه بعد از الکترونیک 1 می تونی برداری ، فقط باید یه کم از دیود و ترانزیستور بدونی

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
این درس چون سخت افزاری هست ... من بدم میومد ازش ! برای همین تو ۳ باری که داشتم این درس رو ... در کل ۵ جلسه سره کلاس نرفتم ! اون ۱۰ رو هم گه شدم ... بهم دادن !!! چون هیچی بلد نبودم ! شب امتهان اصلا چیزی نداشتم بخوام از روش بخونم !

مثل این بود برم یه امتحان در مورد یه درس تخصصی پزشکی بدم !!!! دیگه استاد شرمنده شد ۱۰ داد !

شانس اوردم ! چوم اگر ۱۰ نمیداد ۱۰۰۰۰۰ تا ترم دیگه هم میگرفتم ... نمیرفتم بخونم !

Elend

Registered User
لایک‌ها
30
من 2 بار افتادم فعلا ورش نمی دارم تا استاده عوض شه :دینگ

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
به نقل از m_amin :
براي رشته كامپيوتر نرم افزارپيش نيازش مدار الكترونيكي است
وهمنياز مدار الكترونيك است
ترم 4

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از Electronics Art :
در ضمن كتاب درپيت موريس مانو رو نخونين
برين كتاب چهار استاد يا همون نيلسون رو بخونين :happy:

تایید میشه ... کتاب مویس مانو واقعا مفت گرونه ... مخصوصا ویرایش جدیدش که ترجمه ی دکتر سپید نامه ... یه cd مفتی هم روشه ....!!!!! نمی دونم این یارو خجالت نکشیده این ترجمه ی افتضاح رو چاپ کرده....!!!:hmm:

اما کتاب نلسون .. خداااااست ... آدم میخواد جلوش تعظیم کنه...!!!!!:blink:

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
به نقل از ashena55 :
دیگه بعد از الکترونیک 1 می تونی برداری ، فقط باید یه کم از دیود و ترانزیستور بدونی

البته مدار منطقی علی الظاهر اسمش مداره ولی واقعا هیچ ربطی به مدار نداره. درسته که با مدار الکترونیکی همنیازه ولی رابطه ای با هم ندارند. البته نمیدونم شاید مدار برق فرق کنه ولی مال کامپیوتر که هیچ ارتباطی با مدار نداره. بیشتر یه مبحث ریاضی و منطقیه تا مداری.
البته بچه های سخت افزار طراحی خود گیت های منطقی رو توی الکترونیک دیجیتال میخونند.

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از شايان :
این درس چون سخت افزاری هست ... من بدم میومد ازش ! برای همین تو ۳ باری که داشتم این درس رو ... در کل ۵ جلسه سره کلاس نرفتم ! اون ۱۰ رو هم گه شدم ... بهم دادن !!! چون هیچی بلد نبودم ! شب امتهان اصلا چیزی نداشتم بخوام از روش بخونم !

مثل این بود برم یه امتحان در مورد یه درس تخصصی پزشکی بدم !!!! دیگه استاد شرمنده شد ۱۰ داد !

شانس اوردم ! چوم اگر ۱۰ نمیداد ۱۰۰۰۰۰ تا ترم دیگه هم میگرفتم ... نمیرفتم بخونم !

درس باحالیه
من بدترین درس عمرم فیزیک 2 بود

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
مدار منطقی پایه و اساس تمامی شبکه های دیجیتالیه. همه شبکه های دیجیتالی اساسشون به همین درس 3 واحدی هلو برمیگرده. در حقیقت اگر کسی مباحث این درس رو خوب یاد نگیره مخصوصا اگر رشته اش سخت افزار باشه بعدا مثل (عذر میخوام) خر توی گل گیر میکنه. برای همین هم باید خوب یادش گرفت بعد رفت بالاتر. البته برق بعد از مدار منطقی زیاد دیجیتال نمیخونه ولی همون تکنیک پالس یا میکروپروسسور هم همه شون به نوعی به همین مدار های ساده برمیگردند. برای مثال توی درس ریزپردازنده 2 که معماری داخلی ریزپردازنده مطرح میشه ممکنه استاد ازتون بخواد یه ریز پردازنده طراحی کنید که اگر همین مدار های ساده منطقی رو ندونید هرچقدر هم ریز پ. بلد باشید بازهم نمیتونید طراحی کنید.
درسته که مباحثش خیلی سادن ولی یادگیری اون ها توی بقیه درسای دیجیتالیتون میتونه کمکتون کنه.
البته با حرف افشین که گفته بیشتر یک پیش زمینه است موافقم اما با همین پیش زمینه مدار ها و سیستم های کاربردی زیادی میتونید طراحی کنید. مثلا ساعت دیجیتالی.

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از leadertime :
مدار منطقی پایه و اساس تمامی شبکه های دیجیتالیه. همه شبکه های دیجیتالی اساسشون به همین درس 3 واحدی هلو برمیگرده. در حقیقت اگر کسی مباحث این درس رو خوب یاد نگیره مخصوصا اگر رشته اش سخت افزار باشه بعدا مثل (عذر میخوام) خر توی گل گیر میکنه. برای همین هم باید خوب یادش گرفت بعد رفت بالاتر. البته برق بعد از مدار منطقی زیاد دیجیتال نمیخونه ولی همون تکنیک پالس یا میکروپروسسور هم همه شون به نوعی به همین مدار های ساده برمیگردند. برای مثال توی درس ریزپردازنده 2 که معماری داخلی ریزپردازنده مطرح میشه ممکنه استاد ازتون بخواد یه ریز پردازنده طراحی کنید که اگر همین مدار های ساده منطقی رو ندونید هرچقدر هم ریز پ. بلد باشید بازهم نمیتونید طراحی کنید.
درسته که مباحثش خیلی سادن ولی یادگیری اون ها توی بقیه درسای دیجیتالیتون میتونه کمکتون کنه.
البته با حرف افشین که گفته بیشتر یک پیش زمینه است موافقم اما با همین پیش زمینه مدار ها و سیستم های کاربردی زیادی میتونید طراحی کنید. مثلا ساعت دیجیتالی.

ای ول بعد از سالها یک سخت افزاری مثل خودم توی PT پیدا شد:cowboy:

بالا