برگزیده های پرشین تولز

درباره مدار منطقی

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
سلام بر بچز گل
ببینید من نه حال و حوصله کل کل دارم نه وقتش رو الآن هم باید برم بخوام فردا کلی درس دارم
فقط یه چیزی بهتون بگم و برم
یه مسلمون اگه خدا رو قبول داشته باشه و بهش ایمان داشته باشه از آسمون آتیش هم بباره اونو منکر نمیشه
برقی ها هم وضعیتشون اینطوری یا لااقل من اینطوری هستم وقتی ما ایمان داریم بر جهان حکومت میکنیم
البته کردیم و میکنیم و خواهیم کرد دیگه حتی خود انیشتین هم از قبر پاشه بیاد بگه اله و بله ما از ایمانمون
بر نمی گردیم در ضمن برق و الکترونیک هم آنالوگ داره هم دیجیتال و تخصص های مهندسی برق و الکترونیک
تو فوق و دکتری خیلی متنوع تر هستش هوش مصنوعی و اینا هم جزو گرایش های مهندسی برق هستش
مهندس برق یعنی طراح سیستم ، میتونه صد در صد یه پروژه انجام بده هم قسمت آنالوگ هم قسمت دیجیتال
هم قسمت برنامه نویسی هم قسمت قدرت و هم قسمت مخابراتی و ارتباطیش و از همه مهم تر یه سیستم رو بصورت
ریاضی مدل میکنه . میده بیرون و بعدش پیاده سازیش میکنه این مهمه
و تخصصش به یک قسمت خاص مربوط نمیشه
شماها هم ایشالا تو رشته خودتون موفق باشین
و یادتون باشه هر چی باشین سعی کنین بهترین باشین تو رده خودتون
راستی غرور یه برقی با اینجور چیزا نمیشکنه اصلاً یه برقی به اینجور خزولات گوش نمیکنه :D
دوستون دارم
:)

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
راستی یه چیزی حرف های دوست جدیدمون leadertime منطقی تر هستش و میشه بهش فکر کرد
ولی این PersianIT انگاری از دماق فیل افتاده اینقده میگه اینو میخونیم اونه میخونیم آدم فکر میکنه
اینا دارن چی میخونن :D عزیز خوندن مهم نیست مهمه اینه که بتونی یه سیستم ور پیاده سازی کنی
اگه قرار به خوندن باشه خیلیا خیلی چیزا میخونن ;)
برق مادر تمامی رشته ها هستش و سخت افزار هم یکی از زیر شاخه های برق هستش و خواهد بود
و هیچکس نمیتونه هیچ وقتی سخت افزار رو از برق جدا بدونه :)

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
به نقل از Electronics Art :
سلام بر بچز گل
ببینید من نه حال و حوصله کلک کل دارم نه وقتش رو الآن هم باید برم بخوام فردا کلی درس دارم
فقط یه چیزی بهتون بگم و برم
یه مسلمون اگه خدا رو قبول داشته باشه و بهش ایمان داشته باشه از آسمون آتیش هم بباره اونو منکر نمیشه
برقی ها هم وضعیتشون اینطوری یا لااقل من اینطوری هستم وقتی ما ایمان داریم بر جهان حکومت میکنیم
البته کردیم و میکنیم و خواهیم کرد دیگه حتی خود انیشتین هم از قبر پاشه بیاد بگه اله و بله ما از ایمانمون
بر نمی گردیم در ضمن برق و الکترونیک هم آنالوگ داره هم دیجیتال و تخصص های مهندسی برق و الکترونیک
تو فوق و دکتری خیلی متنوع تر هستش هوش مصنوعی و اینا هم جزو گرایش های مهندسی برق هستش
مهندس برق یعنی طراح سیستم میشه میتونه صد در صد یه پروژه انجام بده هم قسمت آنالوک هم قسمت دیجیتال
هم قسمت برنامه نویسی هم قسمت قدرت و هم قسمت مخابراتی و ارتباطیش و از همه مهتمر یه سیستم رو بصورت
ریاضی مدل میکنه . میده بیرون و بعدش پیاده سازیش میکنه این مهمه
شماها هم ایشالا تو رشته خودتون موفق باشین
و یادتون باشه هر چی باشین سعی کنین بهترین باشین تو رده خودتون
راستی غرور یه برقی با اینجور چیزا نمیشکنه اصلاً یه برقی به اینجور خزولات گوش نمیکنه :D
دوستون دارم
:)

اولا دنیا رو سیاستمدارا مدیرها و اقتصاددان ها و کلا علوم انسانی میچرخونه. رشته های مهندسی آخرین لایه از طبقاتی هستند که به دنیا حکومت میکنن. اگه همین سیاست مدار ها بخوان میتونن کاری کنن که نه تنها شما دیگه هیچ تخصص علمی بر دنیا حکومت نکنه.
من نیومدم اینجا که به غرور شما برقی ها بی احترامی کنم اومدم بگم که از حد و حدود خودتون تجاوز نکنین. درسته برق دیجیتال داره اما دیجیتال داشتن برق مثل آنالوگ داشتن کامپیوتره. بیشتر یه رفع نیازه تا یه تخصص. بعدش هم توانایی داشتن به معنای تخصص داشتن نیست. تخصص خیلی بالاتر از تواناییه و فقط کسایی این رو درک میکنن که خودشون علاوه بر توانایی تخصص داشته باشن.
ببین من اینجا نیومدم که کل بندازم و جر و بحث کنم. قبول دارم که الکترونیک دیجیتال هم داره اما هرچی باشه این مقدار توی لیسانس کمتر از سخت افزاره. شما توی لیسانس 15 واحد دیجیتال میگذرونید و ما 34 واحد. این دوتا با هم قابل مقایسه اند؟ توی فوق لیسانس هم معماری کامپیوتر تمام درساش به دیجیتال بر میگرده ولی الکترونیک مخلوطی از دیجیتال و آنالوگه تازه دیجیتالش کمتره. مسلما رشته ای که تمام تخصصش دیجیتاله خیلی قویتره تا رشته ایکه دیجیتال هم در کنار بقیه دروسش میخونه.
باز هم میگم من تخصص الکترونیک در زمینه آنالوگ رو قبول دارم اما در زمینه دیجیتال نه به اندازه سخت افزار.
در ضمن هوش مصنوعی هم تخصص کامپیوتر هستش هم تخصص برق. مشکل ما و شما برقی ها همینه که خیلی بیش از اندازه به هم نزدیکیم.
کامپیوتر هم توی دکترا فوق العاده متنوع و کاربردی هستش. دکترا رو با لیسانس مقایسه نکن. دکترا رو باید با دکترا مقایسه کرد.
بعدش هم الکترونیک نمیتونه تمام یک پروژه رو به تنهایی خودش انجام بده اگر این طور بود هیچ وقت نمی اومدند توی صنایع نظامی هم از سخت افزار و هم از برق استفاده کنن. اینی هم که گفتم محدود به ایران نمیشه همه دنیا همینه. خیال کردی پردازنده موشک رو کیا طراحی میکنن برقیا؟ نه عزیزم فقط و فقط سخت افزاره که میتونه یه پردازنده درست و حسابی رو طراحی کنه.
بعدش هم میگی برنامه نویسی. برق فقط 3 واحد مبانی برنامه سازی و 3 واحد هم توی ریزپردازنده میخونه که البته همش برنامه نویسی نیست. یعنی در کل میشه کمتر از 6 واحد. کامپیوتر بیش از 21 واحد برنامه نویسی میخونه نکنه میخوای ادعا کنی 6 واحد بیشتر از 21 واحده و توی برنامه نویسی شما قویتر هستید.
از طرفی میگی یه برقی همه یه سیستم رو خودش طراحی میکنه و مستقله. خوب سخت افزار هم همینه. نکنه خیال کردید تخصص ما فقط تو جمع کردن سیستم کامپیوتر و از این جور چیزاست؟ ما هم صد در صد یک پروژه رو میتونیم خودمون انجام بدیم اما تخصص ما توی دیجیتال بیشتره تا آنالوگ. شما هم دقیقا برعکس هستید. تخصصتون توی آنالوگ بیشتره تا دیجیتال. در حقیقت شما نمیتونید قسمت های دیجیتالی رو به اندازه ما خوب طراحی کنید ما هم نمیتونیم قسمت های آنالوگ رو به تنهایی خوب طراحی کنیم.
در تمام دنیا دیحیتال و آنالوگ در کنار هم وجود دارند. در حقیقت سخت افزار و الکترونیک در کنار هم هستند نه مقابل و روبروی هم. همه جا وقتی میخوان یه پروژه Mixed mode طراحی کنن میرن سراق برق و سخت افزار و در حقیقت تمام این پروژه های نه چندان کوچیک با همکاری این دو تا رشته به ثمر میرسه.
متاسفانه شماها عادت کردید تخصص دیگران رو ناچیز بشمارید و خودتون رو بالای همه ببینید. اگر اینطوریه بدونید غرور بیش از اندازه تون یه موقعی میشکنه. وقتی برید تو مقاطع بالاتر مثل فوق و دکترا میفهمید حد و حدودتون کجا قرار گرفته و چی بلد هستید و چی بلد نیستید.

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
ولی این PersianIT انگاری از دماق فیل افتاده اینقده میگه اینو میخونیم اونه میخونیم آدم فکر میکنه
اینا دارن چی میخونن :D عزیز خوندن مهم نیست مهمه اینه که بتونی یه سیستم ور پیاده سازی کنی
برق مادر تمامی رشته ها هستش و سخت افزار هم یکی از زیر شاخه های برق هستش و خواهد بود

مثل اینکه من خودم اینجا نوشتم سخت افزار از برق جدا شده و برق مادر سخت افزار و به طور کلی کامپیوتر بوده.
مقایسه سخت افزار و برق مثل مقایسه مهندسی مکانیک و فیزیک میمونه. دیگه خودتون میدونید.

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
البته من معتقدم نه سخت افزار به تنهایی به درد میخوره نه الکترونیک. چون هر دوتاشون محدودیت دارن. اما اگر یک نفر هم سخت افزار بلد باشه و هم الکترونیک اینو میشه گفت تخصص و میشه انتظار داشت که طرف بتونه یه کار درست و حسابی رو به تنهایی انجام بده و وابسته به چیز دیگه نباشه.
من معتقدم ما سخت افزاری ها و شما الکترونیکی ها باید با هم متحد باشیم همون طوری که تو تمام دنیا این دو تا تخصص با هم متحد هستن. ما نباید عین بچه ها کل کل کنیم.

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16

دوباره برداشتهای غلط
من روی این رشته تعصب دارم و نمی زارم دست کم بگیریدش در ضمن خودم میدونم خوندن به درد اول آخر آدم نمی خوره و مهم عمله
ما هم عملی هم توپیم و مشکلی نداریم ما فقط می خواهیم شما را ارشاد کنیم که می بینیم نه شما ارشاد نمی شید و دارید فحش میدید.
دیشب ساعت 2 یکی زنگ زد به مبایلم و گفت الکترونیک بهتره و صد تا فحش بهم داد
حالا شما قضاوت کنید که رفتید شماره موبایل منو از کجا آوردید و 100 تا فحش به من دادید که چی رو ثابت کنید؟
نه قرار است من به شما حقوق بدو نه شما به من فقط داریم بحث میکنیم. لطفا جنبه بحث را داشته باشید

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از leadertime :
من نیومدم اینجا که به غرور شما برقی ها بی احترامی کنم اومدم بگم که از حد و حدود خودتون تجاوز نکنین.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
نه شما علم این کار ور داری نه میتونی اینکار رو انجام بدی :D آخه غرور برقی با این اراجیف میشکنه :lol:
خوبه که این دانشجویان رشته مهندسی برق هستند که سالانه نخبه هاشون پا میشن میرن امریکا ادامه تحصیل
می دند اونم تو دانشگاه های درجه یک دنیا بعدش تو موسساتی مثل بل و ناسا جذب میشن و سیستم های
الکترونیکی و هدایتی و کنترلی و ارتباطی موشک ها و فضا پیماها و ... رو طراحی میکن امریکا دیگه خودش آخره
تجهیزات نظامی هستش ما که نشنیدیم که بیان یه سخت افزاری رو ببرن واسه اینجور کارا در ضمن تو خود ایران
هم اکثر دانشگاه ها رتبه های دو و سه رقمی رو جذب رشته مهندسی برق میکنن معمولاً کسایی که نمیتونن
به رشته برق برن میان اینجور خزوالات رو میگن
در ضمن یه چیزی هم بگم برنامه نویسی و دیجیتال جزو مباحثی هستش که اصلاً نیاز به سواد و بنیه علمی
قوی در دروسی مثل ریاضیات نداره بر عکس مهندسی برق اگه کسی به برنامه نویسی و دیجیتال علاقه داشته
باشه میتونه با تهیه کتابهای مختلف براحتی تو این زمینه رشد کنه دیگه نیازی نیستش بره چهار سال درس بخونه
اینو خیلی از دکتری و اساتید میگن من خودم خیلی ها رو میشناسم که اصلاً رشته شون کامپیوتر نیستش ولی
آنقدر تو برنامه نویسی تبحر دارن اونم تو زبان های مختلف که چهار سال درس یه کامپیوتری در مقابل اون هیچ
هستش و تو دیجیتال هم همینطور مثلاً تو بحث میکروکنترلرها ها و برنامه نویسی توصیف سخت افزار مثل VHDL
و طراحی دیجیتال و ... اصلاً نیازی نیست آدم چهار سال از عمرش رو تلف کنه
راستی اینقدر هم دم از طراحی نزنین مثلاً طراحی پردازنده عزیز اون چیزایی که استاداتون مثلاً تو یه درس سه
واحدی و توی چهار ماه بهتون گفتن نیمتونه شما رو در طراحی یه پردازنده کمک کنه اونا همش مقدمه هستش
تو ایران طراح وجود نداره یه چندتایی که وجود داره اونم از رشته مهندسی برق پا میشن میرن بلاد غربی مثل
امریکا اونجاست که مهندسی ارشد بخش طراحی سخت افزار شرکت IBM که دیگه end سخت افزار هستش
یک ایرانی با مدرک دکترای مهندسی برق هستش

منو بگو اینجا اومدم با کیا جر و بحث میکنم
این اخرین پست من در این رابطه هستش چون قبلنا خیلی بحث کردم و پوزشون رو به خاک مالیدیم
شما هم تو خیال خام خودت بمون و پردازنده طراحی کن راستی طراحی پردازنده گفتی یه چیزی یادم
اومد یکی از دوستان من تو رشته کاردانی الکترونیک تو دانشگاه سبزوار با همون سواد دیجیتال کاردانیش
یه پردازنده کوچیک طراحی کرده بود برای نشان دادن نحوه کار CPU ها که تو کامپیوتر هم شبیه سازی شد
و توسط اسمبلی دستور میگرفت و انجام میداد خیلی جالب با استفاده از گیت های منطقی یه پزدازنده طراحی
کرده بود دیگه دانشجوی برقه اونم کاردانیش
خیلی از این سخت افزاریا میرن شرکت های تعمیرات سخت افزاری باز میکنن وقتی یه قطعه سخت افزاری
میبری پیششون مثلاً مودم یا مادربورد یه هفته باهاش ورن میرن و آخرم میفرستن دوبی برای گارانتیش اصلاً
نمیفهمن چیش هستش و لی برعکس وقتی یه برقی میره سر دستگاه های CNC یا ربات های خط تولید که
صد تا PC رو تو جیب چپش بازی میده انقده خوب عیب یابیش میکنه که آدم مات و مبهوت میمونه یک از دوستام
دوره کارآموزیش رو رفته بود کارخونه تراکتورسازی تبریز واسه تعمیر دستگاه های CNC اون تعریف میکرد

عزیزان من ما به شما استقلال دادیم که برین یکم چیز یاد بگیرین نه اینکه بیان به ولی نعمت خودتون عرض اندام
کنین یهویی دیدن اندامتون رو قیچی کردیم موندین بی اندام :lol:

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از Persianit :
دیشب ساعت 2 یکی زنگ زد به مبایلم و گفت الکترونیک بهتره و صد تا فحش بهم داد
حالا شما قضاوت کنید که رفتید شماره موبایل منو از کجا آوردید و 100 تا فحش به من دادید که چی رو ثابت کنید؟

نه عزیز من بیکار نیستم بشینم از این جور دلقک بازی بکنم
شما شماره طرف رو که دارین بهش زنگ بزنین ببینین کی هستش ( اگه راست گفته باشین )
من تبریز هستم و نه اصلاً شما رو میشناسم و نه اینقدر بیکارم که بگردم شماره شما پیدا کنم
نه ارزش این جور خزولات شما اینه که من خودم کوچیک کنم و به شما فحش بدم

اگه یادتون باشه شما شروع کنه این جور بحث توی این فروم بودین
و خودتونم این مسله رو چند بار قبول کردین و مثل اینکه میخواستین
جایی برای ابراز وجود پیدا کنید :)
برید عزیزان من خوش باشید و پردازنده تون رو طراحی کنید
الان اینتل به من زنگ زد و گفت بسیار کمبود طراح داریم منم گفتم دو تا طراح واستون میفرستم :lol:

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
راستی در مورد فحش هم آقای PersianIT یاد تون رفته
خودتون تو این انجمن به مازلوق سر همین بحث توهین کردین
و این من بودم که اومدم گفتم این حرفا ارزش این جور کارا رو نداره

عزیز روش خوبی برای تخریب یک نفر انتخاب نکردی :)

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
نه شما علم این کار ور داری نه میتونی اینکار رو انجام بدی :D آخه غرور برقی با این اراجیف میشکنه :lol:
خوبه که این دانشجویان رشته مهندسی برق هستند که سالانه نخبه هاشون پا میشن میرن امریکا ادامه تحصیل
می دند اونم تو دانشگاه های درجه یک دنیا بعدش تو موسساتی مثل بل و ناسا جذب میشن و سیستم های
الکترونیکی و هدایتی و کنترلی و ارتباطی موشک ها و فضا پیماها و ... رو طراحی میکن امریکا دیگه خودش آخره
تجهیزات نظامی هستش ما که نشنیدیم که بیان یه سخت افزاری رو ببرن واسه اینجور کارا در ضمن تو خود ایران
هم اکثر دانشگاه ها رتبه های دو و سه رقمی رو جذب رشته مهندسی برق میکنن معمولاً کسایی که نمیتونن
به رشته برق برن میان اینجور خزوالات رو میگن
در ضمن یه چیزی هم بگم برنامه نویسی و دیجیتال جزو مباحثی هستش که اصلاً نیاز به سواد و بنیه علمی
قوی در دروسی مثل ریاضیات نداره بر عکس مهندسی برق اگه کسی به برنامه نویسی و دیجیتال علاقه داشته
باشه میتونه با تهیه کتابهای مختلف براحتی تو این زمینه رشد کنه دیگه نیازی نیستش بره چهار سال درس بخونه
اینو خیلی از دکتری و اساتید میگن من خودم خیلی ها رو میشناسم که اصلاً رشته شون کامپیوتر نیستش ولی
آنقدر تو برنامه نویسی تبحر دارن اونم تو زبان های مختلف که چهار سال درس یه کامپیوتری در مقابل اون هیچ
هستش و تو دیجیتال هم همینطور مثلاً تو بحث میکروکنترلرها ها و برنامه نویسی توصیف سخت افزار مثل VHDL
و طراحی دیجیتال و ... اصلاً نیازی نیست آدم چهار سال از عمرش رو تلف کنه
راستی اینقدر هم دم از طراحی نزنین مثلاً طراحی پردازنده عزیز اون چیزایی که استاداتون مثلاً تو یه درس سه
واحدی و توی چهار ماه بهتون گفتن نیمتونه شما رو در طراحی یه پردازنده کمک کنه اونا همش مقدمه هستش
تو ایران طراح وجود نداره یه چندتایی که وجود داره اونم از رشته مهندسی برق پا میشن میرن بلاد غربی مثل
امریکا اونجاست که مهندسی ارشد بخش طراحی سخت افزار شرکت IBM که دیگه end سخت افزار هستش
یک ایرانی با مدرک دکترای مهندسی برق هستش

منو بگو اینجا اومدم با کیا جر و بحث میکنم
این اخرین پست من در این رابطه هستش چون قبلنا خیلی بحث کردم و پوزشون رو به خاک مالیدیم
شما هم تو خیال خام خودت بمون و پردازنده طراحی کن راستی طراحی پردازنده گفتی یه چیزی یادم
اومد یکی از دوستان من تو رشته کاردانی الکترونیک تو دانشگاه سبزوار با همون سواد دیجیتال کاردانیش
یه پردازنده کوچیک طراحی کرده بود برای نشان دادن نحوه کار CPU ها که تو کامپیوتر هم شبیه سازی شد
و توسط اسمبلی دستور میگرفت و انجام میداد خیلی جالب با استفاده از گیت های منطقی یه پزدازنده طراحی
کرده بود دیگه دانشجوی برقه اونم کاردانیش
خیلی از این سخت افزاریا میرن شرکت های تعمیرات سخت افزاری باز میکنن وقتی یه قطعه سخت افزاری
میبری پیششون مثلاً مودم یا مادربورد یه هفته باهاش ورن میرن و آخرم میفرستن دوبی برای گارانتیش اصلاً
نمیفهمن چیش هستش و لی برعکس وقتی یه برقی میره سر دستگاه های CNC یا ربات های خط تولید که
صد تا PC رو تو جیب چپش بازی میده انقده خوب عیب یابیش میکنه که آدم مات و مبهوت میمونه یک از دوستام
دوره کارآموزیش رو رفته بود کارخونه تراکتورسازی تبریز واسه تعمیر دستگاه های CNC اون تعریف میکرد

عزیزان من ما به شما استقلال دادیم که برین یکم چیز یاد بگیرین نه اینکه بیان به ولی نعمت خودتون عرض اندام
کنین یهویی دیدن اندامتون رو قیچی کردیم موندین بی اندام :lol:
اولا در مورد مهاجرت نخبه هاتون گفتی. یکی از دلایل اینکه سخت افزار زیاد مهاجرت نداره اینه که کمتر کسی توی ایران سخت افزار میخونه و توی این رشته باقی میمونه. همه نخبه های کارشناسی سخت افزار به خاطر مسایلی مثل نبود تکنولوژی و این جور حرفا توی فوق یا دکتری جذب رشته برق یا بقیه گرایش های کامپیوتر میشن. اون هایی هم که باقی میمونند مقدار نخبه هاشون خیلی کمتر از این حرفاست که مهاجرتشون بخواد توی چشم بیاد ولی سخت افزار هم مثل تمامی رشته های دیگه مهاجرت داره و وارد دانشگاههای خوب دنیا میشن.
از طرفی گفتی که کسایی که توی ناسا و بل طراحی پردازنده انجام میدن همه شون برقین. این دلیلش اینه که هنوز توی بعضی از کشور ها سخت افزار رو جزیی از گرایش های برق میدونن. همون کسی که تو میگه end سخت افزاره و برق خونده گرایشش مهندسی سخت افزاره. در حقیقت این افراد مهندس سخت افزار هستند فقط اسم رشته شون فرق میکنه. خیلیها هستند که دکتری برق گرایش مهندسی سخت افزار دارند.
بعدش هم اون دسته از برقی هایی که میشینن سیستم های هدایت موشکی طراحی میکنن سیستم های دیجیتالیش رو طراحی نمیکنن. پردازنده اش رو طراحی نمیکنن. یعنی در حقیقت الکترونیک در شرایط غیر زمینی مثل فضا موضوع خیلی مهمیه که توی فوق لیسانس برق مطرح میشه. من این رو از کسی پرسیدم که خودش فوق لیسانس برق خونده بود. یک استادی داشتم این ترم که توی ماهواره ای که ایران تازه به فضا فرستاده بود کار میکرد. وقتی ازش پرسیدم سخت افزار هم توی ماهواره کاربرد داره یا نه جوابش مثبت بود و هیج وقت هم اینو نگفت که اصلا مهندسین سخت افزار وارد این تخصص نمیشن یا مهندسین برق کارشون رو انجام میدن. خودشم الکترونیک خونده بود.
بعدش هم خیلی ها میتونن رشته برق بخونن ولی میبینن علاقه شون توی چیز دیگه ایه و اصلا به برق نگاه نمیکنن. میرن دنبال یه تخصص دیگه. متاسفانه ایرانه که توش همه روتین انتخاب رشته میکنن و از اون بالا تا پایین خیلی فرمالیته رشته ها رو علامت میزنن. فقط ایران اینجوریه.
از طرفی آمریکا از ایران مهاجر سخت افزار نمیگیره ولی از کشورهای دیگه تا جایی که نیازشو برآورده کنه مهاجر سخت افزار میگیره. چون توی ایران تکنولوژی VLSI و بالا تر وجود نداره. مسئولین اداره مهاجرت آمریکا میدونن که متخصصی در این زمینه هم در ایران وجود نداره چون فقط با علوم تئوریک کسی رشد نمیکنه بلکه در کنار تئوری عمل هم باید باشه.
از طرفی طراحی دیجیتال برای شما برقیها آسونه چون اونجوری که برای ما میگن برای شما نمیگن. ما 3 واحد ریاضی داریم که پیشنیاز مدار منطقیه و بعدش هم دروس تئوری خیلی زیادی میخونیم که با وجود اینکه به مدار ربطی ندارن ولی برای پیاده سازی یک سیستم دیجیتالی خوب لازمند و اگر اون ها رو ندونید نمیتونید یک سیستم دیجیتالی خوب طراحی کنید.
منم نگفتم که برق نمیتونه طراحی دیجیتال انجام بده بیخودی حرفهای منو تحریف نکن. من گفتم در زمینه طراحی پردازنده و سیستم های دیجیتالی برق به اندازه سخت افزار قوی نیست. اول خوب بخون ببین من چی نوشتم بعد افترا ببند. حالا شاید یه برقی بره و پردازنده هم طراحی کنه ولی کلا سیستم های پیچیده دیجیتالی در تخصص سخت افزار هستش.
بعدش هم دکترای سخت افزار در مورد طراحی پردازنده است همین طور فوق لیسانس سخت افزار نه 4 سال لیسانس. تو میای لیسانس رو با دکترا مقایسه میکنی؟ من کجا گفتم 4 سال لیسانس برای طراحی پردازنده کافیه؟
شاید یه نفر بتونه با همین مدار منطقی گلابی پردازنده طراحی کنه اما متخصص شدن در این زمینه خیلی فرق میکنه تا اینکه بخوای فقط بلد باشی. کسی که با دانش فوق دیپلم پردازنده طراحی میکنه آدم باسوادیه اما دلیل نمیشه که این کار تخصصش باشه.
در ضمن بی احترامی نکن. من با شما جر و بحث راه ننداختم این شما بودی که رفتی وبلاگ منو خوندی و در موردش اینجا نظر نوشتی. من هم فقط جوابتو دادم. هیچ وقت بهت بی احترامی نکردم یا توهین نکردم. منو باش با کیا دارم بحث میکنم یعنی چی؟
بعدش هم نوشتی یکی از دوستات توی سبز وار پردازنده طراحی کرده بود. بذار یه چیزی بهت بگم. همین برنامه کوله پشتی پارسال یه نفری رو دعوت کرده بود که اومده بود شیر آب سنسور دار طراحی کرده بود و نه تنها این که خط تولیدش رو هم راه انداخته بود. خیال میکنی چی خونده بود؟ مهندسی معدن.
من قبلا هم گفتم در مورد حداکثر توانایی آدم ها نمیشه بحث کرد. خیلی ها هستند که اصلا رشته شون ربطی به مدار نداره اما دست برقی ها و کامپیوتری ها رو چه در مورد نرم افزار و چه در مورد مدار از پشت میبندند. این افراد خودشون رفتن و یاد گرفته اند و تخصص کسب کردند.
رشته های دانشگاهی نشون دهنده سواد افراد نیستند بلکه حداقل توانایی افراد رو نشون میدن. مسئله سر اینه که کسی که سخت افزار خونده ما میتونیم مطمئن باشیم در زمینه دیجیتال فوق العاده قویه چون تخصصش همینه. اما در مورد یک برقی نمیتونیم این رو به صورت مطمئن بگیم. شاید قوی باشه و شاید هم نباشه. معلوم نیست.
از طرف دیگه مهندس سخت افزار طراحه نه یک تکنسین که کارش تعمیر کردن باشه. خیال میکنی توی کدوم یک از درسهای ما در مورد تعمیرات سخت افزار صحبت میکنن؟ چرا حرف بیخود میزنی. خیلی از این مکانیکی ها هستند که حتی سواد هم ندارند ولی دست اکثر مهندسین مکانیک رو توی تعمیرات ماشین از پشت مییندند. مهندس یعنی طراح. اگه میخوای تعمیرکار بشی باید بری کاردانش درس بخونی نه توی مهندسی.
در آخر بازم اضافه میکنم هرچند که میدونم تو گوشتون فرو نمیره ولی توانایی با تخصص فرق میکنه.

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16
1- دوباره میگم بحث منطقی. توهین نکنید
2- من 1000 بار گفتم به کسی توهین نمیکنم و نمی دونم اون کسی بهم زنگ زده کی بوده
3- آقا شما پوزه منو به خاک مالیدی راحت شده(این حرفها زشت است)
4- به خاطر یک موضوع دعوا راه نندازید

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16
روند پیشرفت علم کامپیوتر
ریاضی ---> برق و الکترونیک ---> کامپیوتر

در دیاگرام بالا میشه دید که ماهیت هر چیزی در اصل چی بوده و ما منکر برق نیستیم

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
اي بابا .... باز اين بچه نشسته اومد داره همه ي فروم رو به هم ميريزه .....

سخت افزار
rofl.gif

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16
یک فکر باحال به ذهنم رسید(الان همه میگم مگه ذهنم داری)
به جای کلکل بازی و بدو بیرا گفتن بیایبد کاربرد رشته های گوناگون را در کنار هم را بحث کنیم و ببینیم که چطوری میشه از رشته هامون در دیگر رشته ها استفاده کرد.

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
یک فکر باحال به ذهنم رسید

مگه ذهنم داري!!!!!
biggrin.gif

به جای کلکل بازی و بدو بیرا گفتن بیایبد کاربرد رشته های گوناگون را در کنار هم را بحث کنیم و ببینیم که چطوری میشه از رشته هامون در دیگر رشته ها استفاده کرد.

فكر خوبيه ... چون هر رشته اي كاربرد خودشو داره ........
thumbs.gif

chia

Registered User
لایک‌ها
2
آقا جون مادراتون اینقدر کل کل نکنید
با پوزش از پریدن همین طوری در وسط بحث شما

chia

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از Persianit :
کو کل کل؟
چرا اوضاع را آشفته میکنید
دوست عزیز لز دست ما ناراحت نشو منظوری نداشتم خدای ناکرده هم نمی خوام اوضاع رو اشفته کنم
اما به این حرف خودتون استناد کردم اگه این فرق فوکوله که دیگه من نیدونم

یک فکر باحال به ذهنم رسید(الان همه میگم مگه ذهنم داری)

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
به نقل از chia :
آقا جون مادراتون اینقدر کل کل نکنید
با پوزش از پریدن همین طوری در وسط بحث شما

موافقم. من که شروع کننده نبودم. اینو به الکترونیک آرتز بگو که شروع کرد.

بالا