آژانس هواپیماییexchanging

درخصوص گوشيهاي دو سيم كارته و TVدار

شروع موضوع توسط joopiter ‏23 آگوست 2007 در انجمن بایگانی

1. joopiter

joopiter Registered User

دوستان سلام.
    من يكي از اين گوشيها رو خريدم و وقتي با بچه‌هاي قسمت بازارچه در موردش صحبت كرديم، پيشنهاد دادن كه اينجا يه تاپيكي (با اجازه مديران اين انجمن) ايجاد كنيم و يكم در موردش صحبت كنيم.
    عكسهاي اين گوشي رو پيوست كردم.(فقط ببخشيد كه دوربين خوب دم دستم نبود) همونطور كه مي‌بينيد ماركي روش نزده، فقط گوشه سمت چپ بالاش نوشته PDA TVZH ولي روي جعبش نوشته TOSHIBO. توي دفترچشم كه تماماً به زبان شرق آسيايي هستش، هيچ چيزي كه دال بر سايت سازنده و كمپانيش باشه پيدا نكردم. من خودم قبلاً jamin, k750, N80, motorola V3 داشتم ولي به اندازه اين گوشي با هيچكدومشون حال نكردم. (البته مطمئنم كه الان بچه‌هايي كه روي نوكيا و سوني اريكسون تعصب دارن مي‌گن اين گوشي متفرقه‌ها آشغاله) ولي به هر حال من امكاناتش رو براتون توضيح مي‌دم:
    1- اندازه صفحه (كه تاچ اسكرين هم هستش) 3 اينچ
    2- دوربين 3 مگاپيكسل
    3- قابليت دريافت كانالهاي TV و Radio
    4- داراي بولوتوث قوي (سرعت خيلي خوبي داره!)
    5- نسبت به اندازش فوق‌العاده سبك هستش. (از jamin كه قبلاً داشتم سبك تره!)
    6- با دو سيم كارت كار مي‌كنه. (من دو تا سيم كارت نداشتم كه تست كنم ولي فكر مي‌كنم هر كدوم رو كه مي‌خواي سوئيچش كني)
    7- توي پكيجش شارژر، كابل USB، كابل جداگانه براي اينكه بتوني آنتن هوايي وصل كني (براي محيط هاي بسته)، كابل خروجي TV (مثلاً وصل كني به ويدئو يا بعنوان وب كم استفاده كني)، دو عدد باطري
    8- اين مدلي كه من خرديم پشتش نوشته ساخت مالزي ولي اكثر گوشيهايي رو كه توي علاءالدين ديدم زده چين.

حالا در مورد مزاياش صحبت كنم: سرعت بازشدن منوهاش خيلي خوبه با اينكه نفهميدم سيستم عاملش چيه:blink: همونطور كه گفتم بلوتوث قوي داره و جالب تر اينكه وقتي داري با بلوتوث فايلي رو مي‌فرستي يا دريافت مي‌كني به راحتي مي توني بري توي منوهاش و با بقيه امكاناتش كار كني (كه توي هيچ گوشي ديگه‌اي نديده بودم. با توجه به اينكه LCD بزرگي داره و من زياد باهاش كار مي‌كنم مصرف باطريش خيلي پائينه و باطريش خيلي زود شارژ ميشه، طراحي سيستم قلمش قابل توجه كه هم قلم و وقتي تهش رو مي‌كشي بلند مي‌شه و آنتن TV مي‌شه. مثل PPC ها موقع نوشتن SMS با قلم روي صفحه، قابليت تشخيص حروف رو داره (يعني وقتي شكل حروف رو روي LCD مي‌نويسي خودش حروف رو تشخيص مي‌ده و تايپ مي‌كنه). كانالهاي TV رو توي فضاي باز خيلي عالي مي‌گيره (من تلويزيون خونمونو با يه آنتن 3 متري نتونشتم بهاين صافي بگيرم:D) و بصورت فول اسكرين TV رو نمايش مي‌ده. در مورد كيفيت پخش صداش كه ديگه نپرسيد، N73 و W900 برن جلو بوق بزنن!!!;) يعني تا آخرين حد ممكن كه صداش رو بلند مي‌كني، بلندگوهاش نه وز وز مي‌كنن نه كم ميارن. يه امكان ديگه‌اي كه قسمت بلوتوثش داره اينه كه وقتي با گوشي ديگه‌اي ارتباط برقرار مي‌كنه يه پس كد مي‌خواد و يعد از زدن پس كد، اون گوشي رو بعنوان ديوايس خودش مي‌شناسه و به راحتي مي‌توني توي تمام قسمتهاي گوشيه طرف وارد شي و هر چي كه دلت مي‌خواد رو رو گوشيه خودت كپي كني!!!:f34r::eek: آنتن دهيش هم خوبه و من جايي كم نياوردم. صفحه تاچ اسكرينش هم خيلي حساس و نرم و دقيقه.

در مورد معايبش: اينكه گارانتي نداره و موقع خريد بايد همه قسمتهاش رو بخوبي تست كني تا مشكلي نداشته باشن. و اينكه كيفيت پخش آهنگ با هندز فريش به نسبت صدايي كه اسپيكرهاش داره ضعيفه:wacko:

به هركي نشونش دادم وسوسه شده كه بخره!!!:lol::lol::lol:
    راستي من اينو 260 تومن گرفتم كه با مزايايي كه براتون گفتم به نظر خودم مفت خريدم!;)

فایل های ضمیمه:

• DSC00001.JPG
      DSC00001.JPG
      اندازه فایل:
      330.3 KB
      نمایش ها:
      155
    • DSC00002.JPG
      DSC00002.JPG
      اندازه فایل:
      360 KB
      نمایش ها:
      91
    • DSC00003.JPG
      DSC00003.JPG
      اندازه فایل:
      328.9 KB
      نمایش ها:
      119
  2. joopiter

joopiter Registered User

راستي يه مطلبي كه يادم رفت بگم در مورد رم گوشي بود. حافظه داخلي خود گوشي 38MB هستش و روي خود گوشي هم يه رم 512 ميكرو SD هستش. با اجازه دوستان من يك هفته دارم مي‌رم مسافرت. اگه كسي از اين مدل گوشي‌ها داره، لطفاً ايشون هم نظرش رو بگه تا من برگردمو اگه سئوالي داشتيد در خدمتم.

3. alireza_simkesh

alireza_simkesh Registered User

تمام چیزهایی که راجع به بلوتوث اشاره کردین ( باز کردن منو ها, دیدن تمام فایلهای موبایل طرف مقابل,...) رو تمام ppc ها ( به عنوان یه استاندارد) انجام میدن.
    شما با جمین این کارهارو راحت می تونستین انجام بدین.

4. AmirSteve

AmirSteve کاربر فعال بازیهای کامپیوتری کاربر فعال

همچنین نوکیا

در سونی اریکسون هم با زدن دکمه شورتکات می توان یه کارایی رو تقریبا انجام داد!

تنها چیزی که نداره سیستم عامله و جاوا هستش !

من خودم با یکیشون نزدیک به یه ساعت کار کردم و به نظرم گوشی خوبی هستند و نسبت به قیمتشون ارزش خرید رو دارند اما بستگی به خریدار داره که نیازش از گوشی چی باشه

ضمنا خیلی مواظب باشید این گوشی نیافته....

صدای خیلی بلندی هم داره اما کیفیت خیلی خوبی نداره و نمی توان اصلا در این مورد با W900 مقایسش کرد.

دوربین هم درسته سه مگ هست اما چون فن اوری خاصی نداره مثلا در برند سونی اریکسون مثه دوربین K510 می مونه.

خیلی هم شبیه به گوشی N70 هست و قیافه زیبایی داره این مدل

در کل گوشی های خیلی خیلی خوبی هستند و ارزش خرید رو دارند

5. pirmard

pirmard Registered User

ممنون جوپیتر جان
    ممکنه تصویری از پخش کانالهای فارسی زبون خود جمهوری اسلامی ازش بگیرین ؟
    :rolleyes:

6. Dariush

Dariush Registered User

خیلی ریسکه حسن! خطرناکه حسن!

7. appbannerkhuniresbanner
  8. Nimra

Nimra کاربر تازه وارد

منم شنیدم که تصویر Tv Tuner عالی داره
    خدا وکیلی همه چیزاش یه طرف این یه طرف
    وقتی یه چیزایی مثه این هست حیفه پول به چیزای گرون بدی

9. شايان

شايان مدیران قدیمی

من برام خیلی مهمه ... که ۲ تا سیم کارت همزمان کار میکنه روش یا نه ؟
    یعنی هر دو زنگ بخوره ! و روشن باشه ... نه اینکه این روشن بشه اون یکی خاموش بشه ...

10. alireza_simkesh

شما با گوشی سونی اریکسون یا نوکیا می تونین تمام فایلهای روی موبایل یکی دیگرو ببینین؟!!!!!!

11. xPlod

xPlod مدیر بازنشسته

یه نرم افزار جاوای بسیار ساده این کار رو انجام میده.

12. AmirSteve

این همون کارو باستون انجام می ده.دو تا خط انتن دهی بالای منوها ها داره که برای دو تا سیم کارت هست و وقتی یه سیم کارت داخلش می زاری از دو تا انتن دهی ها فقط یکیشون پر می شه و اون یکی خالیه و این به معنی اینه که سویچ نمی کنه

فقط باسه فرستادن SMS و موارد جزیی باید خودتون دستی سیم کارت رو انتخاب کنید که با کدوم بفرسته

همونطور که Xplod عزیز گفتند با یه نرم افزار ساده جاوا حتی می توان هرکاری که دلت می خواد روی گوشی طرف اعمال کنی !

13. alireza_simkesh

شرمنده شاید اینجا جاش نباشه اما میشه اون برنامه رو بزارین لینکشو لطفا؟ یعنی بدون نیاز به authorization این کارو انجام میده؟!!

14. avajang.com .leftavajang.com.right
  15. AmirSteve

نه دیگه یوزر باید اجازه رو بده که با یه اد کردن حله

شاید از نظر شما تو پاکت پی سی ها این یه مزیت باشه اما به نظر من یه ضعف هست.شاید یه یوزر دوست نداشته باشه یه پاکت پی سی دیگه اطلاعاتشو ببینه؟؟تکلیفش چیه؟؟

نرم افزار هم تو انجمن نرم افزار همین بخش می تونید پیدا کنید

براش تاپیک هم زدن

16. alireza_simkesh

تکلیفش اینه که permission نده!:D

17. hoomansoft

hoomansoft Registered User

من یکیش را خریدم . دو تا سیم کارت می خوره ولی از این نوع نیست.
    دو تا سیم کارت با هم جواب میده. صداش بلنده ولی کیفیت نداره. دوربین هم که افتضاح. سیستم عامل هم نداره.
    بعد یک هفته هم خراب شده!!!

18. bahrain

bahrain Pocket PC کاربر فعال موبایل و کاربر فعال

با سلام

من يك نوع از اين كَوشيها رو ديدم اسمش موبي تي وي هستش ، قيمتش هم 260-280 تومن هست ، نميدونم اينم بلوتوث داره يا نه و دوربينش 3 مكَابيكسل هست يا نه .

شما اين كَوشي رو جقدر كَرفتي ؟؟

19. jasoosk

jasoosk Registered User

یه جا تو شیراز آدرس بدین برم از نزدیک ببینم چی به چیه ...

20. iman65_sh

iman65_sh کاربر تازه وارد

سلام
    لطفا در مورد این سوال ها توضیح بدین:
    1 - آنتن دهیش چطوره؟ در مقایسه با نوکیا ، سونی اریکسون ... ( وقتی صحبت می کنی صدا قطع و وصل یا اکو نمی شه؟ )
    2 - اگه مشکلی واسه این گوشی پیش بیاد جایی هست که درستش کنه؟
    3 - گفته بودین : " كيفيت پخش آهنگ با هندز فريش به نسبت صدايي كه اسپيكرهاش داره ضعيفه "
    در چه حد ضعیفه؟ مثلا مثل 6630 یا n70 هست یا بدتره؟ کیفیتش بدتره یا بلندیش کمتره؟

21. joopiter

joopiter Registered User

دوستان سلام، ببخشيد كه يه چند وقتي رفته بودم مسافرت و نتونستم به سئوالهاتون جواب بدم.

دوست بزرگوار، فرمايشات جنابعالي كاملاً درست است و من هم اين نكته رو مي‌دونستم، اما چيزي كه شما بهش توجه نكردي فرق قيمت اين دوتا گوشيه!!!:blink: براي جمين بايد 550 هزينه كني، براي اين گوشي 260 تومن. دقيقاً نصف مبلغ!!!:p من به مارك و اسم كمپاني گوشيها پول نمي‌دم بلكه براي كارآيي و كيفيت هزينه مي‌كنم، ضمناً بايد يادمون باشه كه مثلاً نوكيا از روز اول نوكيا نبوده! به واسطه استقبال USERها به اين موقعيت رسيده.

22. joopiter

joopiter Registered User

امير جان با اكثر قسمتهاي صحبتت موافقم. سيستم عامل نداره! ولي در مورد بلندي صداش بايد بگم كه با دوتا از دوستام كه يكي W900 و اويكي N73 داشت، به قول بروبچ كل انداختيم;) و خود دوستانم معترف به اين قضيه بودند كه، كم آوردن!!!:blink: گوشيه من كه هم صداي بلندي داره و هم صداي شفاف و با كيفيت.