برگزیده های پرشین تولز

درخواست از مایكروسافت براي توجه به ايرانيان

شهریار

Registered User
لایک‌ها
6
من ميخواستم قبل از اين كه ويندوز ويستا بيرون بياد از مايكروسافت درخواست كنيم كه مشكلات زبان فارسي رو حل كنه. مثلا چرا بايد "ژ" که حروف اصلی است با گرفتن shift تایپش کرد؟
مسأله‌ی تقویم هجری شمسی (خورشیدی)
خیلی از این مشکلات برای ما وجود دادرد که خودتان بگوئید.

در ضمن نگوئید چون تو ایران کسی پول نمی‌ده، پس مایکروسافت به ایرانیا توجه نمی‌کنه
مثلاً تقویم‌هایی در ویندوز هستند که کمتر از 100هزار نفر هم از آن استفاده نمی‌کنن

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
فكر كنم خود مايكروسافت حواسش به اين هست. حالا شما صبر كن نسخه آلفاش بياد بيرون بعد اون موقع اگه توش خبري نبود ميريم دنبال نامه نگاري و مذاكره
1.GIF

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
نسخه Beta 1 ويندوز ويستا چند روزه كه اومده ... من 50 % دانلود كردمش از بدشانسي لينكش از كار افتاد
sadsmiley.gif

Ghamnevis

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از شهریار :
من ميخواستم قبل از اين كه ويندوز ويستا بيرون بياد از مايكروسافت درخواست كنيم كه مشكلات زبان فارسي رو حل كنه. مثلا چرا بايد "ژ" که حروف اصلی است با گرفتن shift تایپش کرد؟
مسأله‌ی تقویم هجری شمسی (خورشیدی)
خیلی از این مشکلات برای ما وجود دادرد که خودتان بگوئید.

در ضمن نگوئید چون تو ایران کسی پول نمی‌ده، پس مایکروسافت به ایرانیا توجه نمی‌کنه
مثلاً تقویم‌هایی در ویندوز هستند که کمتر از 100هزار نفر هم از آن استفاده نمی‌کنن
در مورد تقويم شمسي و ... كاري ندارم ولي من حرف ژ را بدون هيچ واسطه اي تايپ ميكنم !!

هميشه هم همينطور بوده !

جاش هم دقيقا روي بك اسپيس هستش يعني (\)

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از mahdi206 :
فكر كنم خود مايكروسافت حواسش به اين هست. حالا شما صبر كن نسخه آلفاش بياد بيرون بعد اون موقع اگه توش خبري نبود ميريم دنبال نامه نگاري و مذاكره
1.GIF
من چند وقت پيش يه جا خوندم كه ويستا يا همون لانگهورن سابق به طور كامل از تقويم شمسي پشتيباني ميكنه
باطبع بقيه موارد و مشكلات هم بايد حل شه

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از Ghamnevis :
در مورد تقويم شمسي و ... كاري ندارم ولي من حرف ژ را بدون هيچ واسطه اي تايپ ميكنم !!

هميشه هم همينطور بوده !

جاش هم دقيقا روي بك اسپيس هستش يعني (\)
سايان جان تو بعضي از ويندوزها روي همون CD فايل kbdfa.dll رو اصلاح كردن. در ضمن اديتور پرشين تولز هم زبانش با xp فرق ميكنه من الان اينجا توي ويندوزم حرف پ روي كليد \ هست ولي تو اديتور پي تي حرف ژ روي اين كليد هست همينطور براي كليدهاي ديگه كه مشكل هست جاي حرفها در زبان فارسي ويندوز با زبان فارسي اديتور پي تي برام فرق ميكنه.

meli

Registered User
لایک‌ها
23
به نقل از mahdi206 :
سايان جان تو بعضي از ويندوزها روي همون CD فايل kbdfa.dll رو اصلاح كردن. در ضمن اديتور پرشين تولز هم زبانش با xp فرق ميكنه من الان اينجا توي ويندوزم حرف پ روي كليد \ هست ولي تو اديتور پي تي حرف ژ روي اين كليد هست همينطور براي كليدهاي ديگه كه مشكل هست جاي حرفها در زبان فارسي ويندوز با زبان فارسي اديتور پي تي برام فرق ميكنه.
تاييد شد
بايد اين فايل رو از روي ويندوز كسي كه جاي ژ و پ درسته كپي كني رو ويندوز خودت
اگه كسي دارتش لينك بذاره دانلود كنيم.
(اينو بهش مي گن سو استفاده ي جانانه) :wacko: :blink:

meli

Registered User
لایک‌ها
23
دستت درد نکنه عمو

بالا