منتخب بازارچه

درخواست راهنمائی برای خرید ps3

l3al3ak.kral

Registered User
با سلام خدمت دوستان بازیخور و کنسول خور :)

قصد دارم چند دستگاه ایکس باکس و پی اس تری بخرم
لطفا مختصرا در مورد پی اس تری واسم توضیح بدید
فکر کنم بهتره سوال بپرسم :
1 . ورژنهای 4.30 و . . . چی هستند ؟ کدومش
2 . امکان اتصال هارد به صورت اکسترنال هست ؟ اگه جواب مثبته ، هاردهای مخصوص داره یا همین هاردهای pc رو هم میشه وصل کرد؟
3 . امکان اتصال اسپیکر با فیشهای معمول که تو pc استفاده میکنیم برای پی اس تری هست ؟
4 . آخرین کنسولی که من بازی کرده ام پی اس 1 بوده (پیرمردی شدیم واسه خودمون!) . اونا دو مدل داشتند که یکیش به اصطلاح شماها فت و یکیش هم که بعدا اومد و ریزه میزه بود اسلیم بودش . ولی اینجا میبینم که انواع و اقسام مدلها هست واسه پی اس تری . اسلیم و فت و . . . . . ! لطفا اینا رو هم مختصر توضیح بدید که تفاوتشون باهمدیگه چیه

دوستان من اینها رو واسه کار خیر میخام و واسه خودم نیست
لطفا با حوصله توضیح بدید که شما هم تو این کار خیر شریک باشید
پیشاپیش تشکر میکنم

behnam_pr

Registered User
با درود
اول اینکه آیا بین خرید ایکس باکس و پلی استشن شک دارید ؟
1- در مورد ورژن شما باید ورژنی را انتخاب کنید ( فروشنده زحمتش را میکشه ) که آخرین بازیها رو ساپورت کنه ولی ایرادش اینه که تو خواند بلوری سه بعدی به مشکل برمی‌خوری
2- هارد اکسترنال میشه بهش وصل کرد . همون هاردهای معمول pc
3- اسپیکر نمی تونی مستقیم وصل کنی مگر اینکه به جای کابل hdmi از کابل کامپوننت ( پنج خروجی ) استفاده کنی . سه تای تصویر را به تلویزیون و دوتای صدا را به اسپیکر . یک راه دیگه اینکه از کابل hdmi استفاده کنی بعد اگه تلویزیون یا LCD‌ خروجی صدا داشت ، صدا را از اونجا بدی به اسپیکر
4- ps3 فت دیگه منقرض شد . الان فقط اسلیم هست اونم مدل خاصی نداره تنها تفاوتشون توی لوازم جانبیشونه مثل هارد که با ظرفیت های مختلف موجوده .

l3al3ak.kral

Registered User
1- در مورد ورژن شما باید ورژنی را انتخاب کنید ( فروشنده زحمتش را میکشه ) که آخرین بازیها رو ساپورت کنه ولی ایرادش اینه که تو خواند بلوری سه بعدی به مشکل برمی‌خوری
بلوری سه بعدی کاربردش چیه ؟
3- اسپیکر نمی تونی مستقیم وصل کنی مگر اینکه به جای کابل hdmi از کابل کامپوننت ( پنج خروجی ) استفاده کنی . سه تای تصویر را به تلویزیون و دوتای صدا را به اسپیکر . یک راه دیگه اینکه از کابل hdmi استفاده کنی بعد اگه تلویزیون یا LCD‌ خروجی صدا داشت ، صدا را از اونجا بدی به اسپیکر
واقعیت اینه که میخوام به جای lcd مانیتور بگیرم . ولی مانیتور اسپیکردار هم که پیدا نمیشه تو بازار ! حالا موندم این قضیه صدا رو چجوری حل کنم
اول اینکه آیا بین خرید ایکس باکس و پلی استشن شک دارید ؟
نه
میخوام از هردو بگیرم

عرض کردم که
برای یه کار خیره
از هرکدوم تعداد میخوام بخرم و شاید ایکس باکس بیشتر بخرم

behnam_pr

Registered User
1بلوری سه بعدی همون فیلمهای سه بعدی هستند که روی bluray رایت میشن و برای دیدنشون یه دستگاه پخش ( پلیر ) و یه ال سی دی که قابلیت پشتیبانی از پخش سه بعدی را داشته باشه نیازه
2 مانیتور بگیر مشکلی نیست یه کابلی باید برای ps3 جدا بخری بهش میگن کابل VGA به راحتی تصویر را به مانیتور میده و صدا را به اسپیکر .
خدا خیرت بده

l3al3ak.kral

Registered User
مانیتور بگیر مشکلی نیست یه کابلی باید برای ps3 جدا بخری بهش میگن کابل VGA به راحتی تصویر را به مانیتور میده و صدا را به اسپیکر .
خدا خیرت بده
کابل وی جی ای واسه تصویره
صدا رو چجوری میخاد بده به اسپیکر؟

این دانگرید که میگن یعنی چی؟

behnam_pr

Registered User
کابل وی جی ای واسه تصویره
صدا رو چجوری میخاد بده به اسپیکر؟

این دانگرید که میگن یعنی چی؟
این کابل VGA‌ فرق میکنه . علاوه بر تصویر دو تا خروجی صدا ( چپ و راست ) هم داره .
دانگرید : چون پلی استشن های جدید ورژن بالایی روش نصبه و نمیشه کپی خورش کرد مجبور هستند دانگرید کنند تا FIRMWARE یکی دو پله بیاد پایین و بشه دستگاه را کرک کرد . شما اصلا کاری به این چیزا نداشته باش موقع خرید فقط باید دستگاه بتونه بازیهای جدید را اجرا کنه . وقتی این کار را کرد یعنی ورژنش مناسبه

Last edited:

l3al3ak.kral

Registered User
سلامت باشی داداش
شاید اگر جنس دست دو خوب افتاد خریدم
برای همین این اطلاعات لازم میشه

بالا