برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمايى در زمينه ی انتخاب کتاب

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
سلام
دوستمون کتابی خواسته بودند که: عاشقانه باشه، طرف شکست عشقی بخوره و خوانندش که احتمالا دختر هست اشکش در بیاد!:wacko:
راستش من خیلی تو این زمینه وارد نیستم و معمولا این جور داستان ها رو نمی خونم، نویسنده هایی که معرفی کردم، نویسنده های بازاری هستند که داستان های عشقی می نویسند، پرفروش هستند و معمولا خواننده هاشون هم خانم ها هستند.

خانم زویا پیرزاد نویسنده خوبیه، چند مجموعه داستان کوتاه نوشته و (فکر می کنم) دو تا داستان بلند؛ چراغ ها را من خاموش می کنم و عادت می کنیم. که اولی رو من خوندم و لذت بردم واصلا اون سبکی نیست که این دوستمون خواستند. این کتاب بهترین کتاب سال هم شده.

آهان! الآن یادم اومد؛ کتاب بامداد خمار نوشته خانم فتانه حاج سید جوادی. دقیقا همچین چیزیه؛ قصد لو دادن قصه رو ندارم، باید خوند ولی با مشخصاتی که خواسته بودند کاملا می خونه.

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
.

من تايتل اين تاپيک رو از تو رو خدا کمک کنيد به عنوان کنونى تغيير دادم که مشخص تر بشه (چون پس از گذشت 1 سال ازش هنوز کاربرد داره ~_^)

در ضمن به عنوان يک دختر، من کتاب بلندى های بادگير اثر اميلی برونته رو به کسانى‌که کتاب هاى عاشقانه و خوب را دوست دارند معرفى مى‌کنم، يک شاهکار ادبى که هم رمانتيکه، هم چنان احساساتتون رو قلقلک ميده که اشکتون سرازير ميشه و هم اينکه ارزشمنده.

اصولا کارهاى خواهران برونته همشون رمانتيک و لطيف هستند
129fs4901469.gif

اين رو هم بگم (در حقيقت يک جور هشداره) که اگه شناخت درستى‌از دختر مورد نظرتون نداريد بهتره اين تصور نادرست رو از خودتون دور کنيد که چون اون دختره و بقيه ى دخترا مثلا داستان هاى فلان نويسنده رو ميخونند و عاشقشونند،‌ پس ايشون هم حتما همون نويسنده و آثارش رو مى پسنده. چون ممکنه اصلا خوشش نياد و اين کار شما رو يک جور توهين به خودش در نظر بگيره که يعنى درکش از من در همين سطحه؟؟؟ برعکسش هم البته ممکنه، پس اول طرف مقابلتون رو خوب بشناسيد، بعد اقدام به انتخاب کتاب مورد نظر بفرماييد (تازه اگر دختر مورد نظر اصلا علاقه اى به داستان هاى رمانتيک داشته باشه، شايد دراکولاى برم استوکر رو بيشتر بپسنده
wink.gif
).

.

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
...
قضیه این کتابای فهیمه رحیمی و زویا پیرزاد چیه ؟ میشه چند تا از کتابهای واقعا خوندنیشونو معرفی کنی ممنونم ازت

نه نمی شه ... آخه کتاب های واقعا خوندنی ندارن ...:D
در اون نظرم که این نوع کتاب ها رو پیشنهاد دادم , به طور کلی گفتم ... آمار ه فروش این نوع کتاب ها توی دخترا و زن های خونه دار زیاده .. از این جهت گفتم , نه از جهت با ارزش بودن ...
( بامداد خمار , چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم , هیچ وقت نامزد نبودیم , پنجره و ... اینها کتاب هایی هستن که توی این دسته فروش بالایی دارن )

همونطور که مدیر عزیز گفتن , اخلاقیات شخصی که شما می خواین بهش هدیه بدین رو باید در نظر بگیرین ... صرفا هر دختری از این نوع کتاب ها خوشش نمیاد .

.

....

اين رو هم بگم (در حقيقت يک جور هشداره) که اگه شناخت درستى‌از دختر مورد نظرتون نداريد بهتره اين تصور نادرست رو از خودتون دور کنيد که چون اون دختره و بقيه ى دخترا مثلا داستان هاى فلان نويسنده رو ميخونند و عاشقشونند،‌ پس ايشون هم حتما همون نويسنده و آثارش رو مى پسنده. چون ممکنه اصلا خوشش نياد و اين کار شما رو يک جور توهين به خودش در نظر بگيره که يعنى درکش از من در همين سطحه؟؟؟ برعکسش هم البته ممکنه، پس اول طرف مقابلتون رو خوب بشناسيد، بعد اقدام به انتخاب کتاب مورد نظر بفرماييد (تازه اگر دختر مورد نظر اصلا علاقه اى به داستان هاى رمانتيک داشته باشه، شايد دراکولاى برم استوکر رو بيشتر بپسنده
wink.gif
).

.
این هشدار رو هم جدی بگیرین و کتابی رو هدیه بدین که ارزشمند باشه ...
یه زمانی می خواستم یکی از کتاب های داستایوفسکی رو به یکی هدیه بدم ... ولی پشیمون شدم , دیدم که روحیه ی شخص به فضای کتاب نمی خوره , ممکنه که براش مشکل ایجاد بکنه ... منصرف شدم .... ولی دیگه به جاش کتاب دیگه ای هم هدیه ندادم :D ( یادم رفت دیگه ! )

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
.

من تايتل اين تاپيک رو از تو رو خدا کمک کنيد به عنوان کنونى تغيير دادم که مشخص تر بشه (چون پس از گذشت 1 سال ازش هنوز کاربرد داره ~_^)

...

.

آها , یادم رفت ... عنوان تاپیک ... شخصی که وارد تاپیک می شه فکر می کنه که فقط در زمینه ی کتاب های رومانتیک و عاشقانه ست , شبیه این می شه , در خواست راهنمایی در زمینه ی کتاب های عاشقانه و دخترانه ...

یه کم کلی تر بشه خوبه ... مثلا " درخواست راهنمایی برای انتخاب کتاب " .. .. فکر می کنم جالب باشه !

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
در اون نظرم که این نوع کتاب ها رو پیشنهاد دادم , به طور کلی گفتم ... آمار ه فروش این نوع کتاب ها توی دخترا و زن های خونه دار زیاده .. از این جهت گفتم , نه از جهت با ارزش بودن ...
( بامداد خمار , چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم , هیچ وقت نامزد نبودیم , پنجره و ... اینها کتاب هایی هستن که توی این دسته فروش بالایی دارن )

همونطور که مدیر عزیز گفتن , اخلاقیات شخصی که شما می خواین بهش هدیه بدین رو باید در نظر بگیرین ... صرفا هر دختری از این نوع کتاب ها خوشش نمیاد .

یه زمانی می خواستم یکی از کتاب های داستایوفسکی رو به یکی هدیه بدم ... ولی پشیمون شدم , دیدم که روحیه ی شخص به فضای کتاب نمی خوره , ممکنه که براش مشکل ایجاد بکنه ... منصرف شدم .... ولی دیگه به جاش کتاب دیگه ای هم هدیه ندادم :D ( یادم رفت دیگه ! )
بابا هواشان جان(آخه این چه اسمیه:wacko:)

زویا پیرزاد رو قاطی اون نویسنده های بازاری نکن لطفا. نویسنده خوب و باکلاسیه.
کتاب چراغ ها را من خاموش می کنم اصلا تو این مایه ها نیست، آخرین کتابی بود که خوندم، همین یکی دو هفته پیش. کتاب قشنگیه.
این رمان جایزه بهترین کتاب سال پکا1380 ، بهترین رمان سال 1380 بنیاد گلشیری، لوح تقدیر جایزه ادبی یلدا 1380 و بهترین رمان سال 1380 جایزه کتاب سال رو برده
حالا من باز نیام ببینم نوشتی که بی ارزشه ها.
همیشه پرفروش بودن دلیل بی ارزش بودن نیست!!

واسه این دوستمون هم فکر کنم بهترین گزینه " بامداد خمار " هست.

monjamed

كاربر فعال سریال تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
2

کتاب چراغ ها را من خاموش می کنم اصلا تو این مایه ها نیست، آخرین کتابی بود که خوندم، همین یکی دو هفته پیش. کتاب قشنگیه.
این رمان جایزه بهترین کتاب سال پکا1380 ، بهترین رمان سال 1380 بنیاد گلشیری، لوح تقدیر جایزه ادبی یلدا 1380 و بهترین رمان سال 1380 جایزه کتاب سال رو برده

جهت تاكيد بر گفته‌هاي احمد رضا ي عزيز ...
و ضمنا من از عادت مي‌كنيم هيچ خوشم نيومد! خيلي كليشه‌اي بود (البته ابدا بازاري نبود)

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
جهت تاكيد بر گفته‌هاي احمد رضا ي عزيز ...
و ضمنا من از عادت مي‌كنيم هيچ خوشم نيومد! خيلي كليشه‌اي بود (البته ابدا بازاري نبود)

بله
ممنون منجمد جان. من هم شنیدم که متاسفانه عادت می کنیم به خوبی کتاب اول نیست. با این حال وسوسه شدم که بخونمش، چراغ ها... تاثیر خوبی گذاشت.
با تعریف دوستان امشب پر رو خریدم، ببینم چه جوریه:happy:

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13

باشه قبول می کنم ... :happy:

ولی در کل من فقط به این دلیل زویا پیرزاد رو اسم بردم که آثار اون هم توی دسته ی ادبیاته ...قرار می گیره و دلیلش هم اینه که درون مایه ی زیادی ندارن ... البته این به معنی نداشتنه , ساختار و روال داستان سرایی درست , نیست

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
باشه قبول می کنم ... :happy:

ولی در کل من فقط به این دلیل زویا پیرزاد رو اسم بردم که آثار اون هم توی دسته ی ادبیاته ...قرار می گیره و دلیلش هم اینه که درون مایه ی زیادی ندارن ... البته این به معنی نداشتنه , ساختار و روال داستان سرایی درست , نیست

سلام
با خانم زویا پیرزاد همشهری هم هستین ها:happy:
ایشون متولد آبادان هستند، اگرچه الآن تهران زندگی می کنند. چراغ ها را من خاموش می کنم هم در فضای آبادان می گذره...

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
خب امروز رمان پر رو خوندم. همونطوری که دوستان گفتند کتاب خوبیه...
یاد رمان مادام کاملیا افتادم؛ نوشته اکساندر دوما(پسر)؛ اون کتاب رو هم توصیه می کنم:happy:

ice-man

Guest
لایک‌ها
0
من کتابهای راز داوینچی ، شیاطین و فرشتگان رو تموم کردم. خوب بود ولی عالی نبود. :blink:
پیشنهادتون واسه کتاب بعدی چیه؟;)

monjamed

كاربر فعال سریال تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
2
تاكيد مجدد: دنياي سوفي رو اگه نخوندي بخون!

hamed_gho2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کسی کتابی میشناسه که تو یه جلد درباره مذهبها و عقایدی که تهشون ایسم داره نوشته باشه و اونارو توضیح داده باشه

یه جلد کتاب فرهنگ لغات سیاسی بخر بشین تا دلت میخواد در مورد این ایسم ها بخون:)

omid4u

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
لطفا کتاب های خوبی که در باره مدیریت زمان خواندید را معرفی کنی اگه حوصله هم داشتید یک خطی هم راجع به کتاب توضیح بدید.
در ضمن اسم نویسنده و یا مترجم هم اگه یادتون هست حتما بنویسید.

p30land

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من فقط یک کتاب یادم میاد که خودم خوندم

اونم قورباغه را قورت بده که 21 روش غلبه بر تنبلی هست که راهای جلوگیری از اتلاف وقت و یه جورایی مدیریت زمان را هم شامل میشه

نویسندش که برایان تریسی ... حالا مترجم رو دیگه اصلا یادم نمیاد !

omid4u

Registered User
لایک‌ها
1
مرسی این را قبلا من هم خواندم کتاب خوبیه ولی خوب من دنبال یک کتاب جامع تر میگردم.
به هر حال ممنون:D

Jingo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:blush: سلام ..... چند وقت پیش یکی از دوستام کتاب " آتش بدون دود " را بهم معرفی کرد ..... ولی من وقت نکردم که برم و اون کتابو تهیه کنم .... میخواستم ببینم کسی اینجا .. این کتابو خونده ؟ چه طوریه ؟ چقدر ارزششو داره ؟ - البته به قول معروف : هر کتابی ارزش یک بار خوندنو داره -

هستی

همکاربازنشسته
لایک‌ها
708
دوستان میشه چند تا نویسنده خوب از لحاظ شعر و داستان معرفی کنید که کتاب هاشون ارزش خوندن داشته باشه

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
یه کم کلی تر بشه خوبه ... مثلا " درخواست راهنمایی برای انتخاب کتاب " .. .. فکر می کنم جالب باشه !

بنا به پيشنهاد خواشان عزيز که پيشنهاد خيلى‌خوبى‌هم بود (بى‌خودى‌که کوه مقدس ما نشده ايد ~_^) عنوان تاپيک مجددا تغيير پيدا کرد . اگر در انتخاب کتابى با موضوع خاص و يا از نويسنده اى خاص سؤال داريد از اين تاپيک استفاده بفرماييد، مرسى ^_^

statira

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

ديگه گذشت اون زمون كه اين جور جايزه ها نشونه ي كيفيت كتاب بودن .الان در راستاي گسترش فرهنگ كتابخواني (!)به كتابايي جايزه ميدن كه روون و راحت باشه و دركشون براي همه آسون. تو دوره ي ما هيچ كس به شازده احتجاب ها و بوف كورها و ...التفاطي نمي كنه .در ارزش خانم پيرزاد شكي نيست اما .....

***مي خواستم ببينم كسي كتاب جامعي ترجيحا در سطح مبتدي در رابطه با تاريخ فلسفه ي ايران-اسلام سراغ نداره ؟(البته اگه دختر بودن من توي خوندنش مشكلي پيش نياره!)

بالا