برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمایی برای خرید 206

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591

siamackh

Registered User
لایک‌ها
0
با شرایطی که درش عوض شده فک نمیکنم اینقدر بیرزه!!! خیلی بالاست!
شما قیمت صفرش رو ببین اینجا!

https://ikco.iranecar.com/

در ضمن من جای شما باشم L90 میخرم!
یا هم اگکه 206 مد نظرتونه و میتونید صفرش رو بخرید

1 - تیپ 5 صفر نداره . :blush:
2 - کیفیت تولیدهای جدید خوب نیستند . موتور و اتاق صداش خیلی زیاده . :hmm:
3 - تیپ 3 حدود 15 :blink: - تیپ 2 حدود 14 :eek: - برای هر سال 1 میلیون کم کنی خوب ... تازه تیپ 5 با موتور 1600 هست .
4 - اون قوطی کبریت رو میگی ؟ :grrr:

نظرتون چیه ؟ :p

Last edited:

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
والا نظری ندارم چی بگم هر کس نظری داره
در مورد قوطی کبریت هم یکی از با کیفیت ترین ها زیر 20 میلیون L90 هست.
اما شما فقط روی این مورد نظرتون هست.
سمند سورن یا LXهم میشه روشون فکر و تحقیق کرد البته میگم اگه نظرتون روی 206 تیپ 5 فقط نیست.

siamackh

Registered User
لایک‌ها
0
والا نظری ندارم چی بگم هر کس نظری داره
در مورد قوطی کبریت هم یکی از با کیفیت ترین ها زیر 20 میلیون L90 هست.
اما شما فقط روی این مورد نظرتون هست.
سمند سورن یا LXهم میشه روشون فکر و تحقیق کرد البته میگم اگه نظرتون روی 206 تیپ 5 فقط نیست.

چاکرتم جگوار :wacko: جان .

شوخی کردم . نظر شما بسیار محترمه .

البته تیپ 5 خیلی خوبه اگه تمیزشو گیر بیاری . حیف که الان دیگه تولید نمیشه .

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
چاکرتم جگوار :wacko: جان .

شوخی کردم . نظر شما بسیار محترمه .

البته تیپ 5 خیلی خوبه اگه تمیزشو گیر بیاری . حیف که الان دیگه تولید نمیشه .
مخلصم
ایشالا بتونید ماشین خوبی گیر بیارید .

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
اگه موتور 1600 بگیری خیلی عالیه ! حالا اگه اتومات دوست داشتی تیپ 6 اگر دنده ای تیپ 5 بگیر
من خودم اتومات رو برای تهران پیشنهاد میکنم
کسی که پشت 1600 تشسته باشه خیلی براش سخته که پشت 1400 بشینه
سعی کن ماشینی که میگیری کم کارکرد باشه زیر 60 تا خوبه که خرج خاصی نداشته باشی
کلا 206 ماشین پر خرجی هست مثلا یه سپر جلو با زنگ و لوازم و دستمزد برات 300 تومن ناقابل
اب می خوره ! من بدون صندوق رو توصیه میکنم

siamackh

Registered User
لایک‌ها
0
اگه موتور 1600 بگیری خیلی عالیه ! حالا اگه اتومات دوست داشتی تیپ 6 اگر دنده ای تیپ 5 بگیر
من خودم اتومات رو برای تهران پیشنهاد میکنم
کسی که پشت 1600 تشسته باشه خیلی براش سخته که پشت 1400 بشینه
سعی کن ماشینی که میگیری کم کارکرد باشه زیر 60 تا خوبه که خرج خاصی نداشته باشی
کلا 206 ماشین پر خرجی هست مثلا یه سپر جلو با زنگ و لوازم و دستمزد برات 300 تومن ناقابل
اب می خوره ! من بدون صندوق رو توصیه میکنم

alibati عزیز
لطفا نظرتو در مورد قیمت پست شماره 16 من بگو . چند میرزه بگیرم ؟

Farbodmcp

Registered User
لایک‌ها
2
بخاطر همون در کلی کسر میکنه! اما من نمیتونم قیمتی بدم بیاد ببریدبازار چون نمیشه اینطوری 206 رو قیمت داد اگه پرایدبود شاید میشد!

برای جگوار شاید اگه یه درش بخوره کلی از قیمتش کسر بشه ولی برای 206 اگر جلو (موتور) و شاسی و سقف بخوره کلی ازش کسر میشه، نه یه در!!!!! :D

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
برای جگوار شاید اگه یه درش بخوره کلی از قیمتش کسر بشه ولی برای 206 اگر جلو (موتور) و شاسی و سقف بخوره کلی ازش کسر میشه، نه یه در!!!!! :D
والا من که دیدم واسه یه در رنگ داره 500 600 تا از تهش میوفته حالا این عوض هم که شده.:blink:

Farbodmcp

Registered User
لایک‌ها
2
والا من که دیدم واسه یه در رنگ داره 500 600 تا از تهش میوفته حالا این عوض هم که شده.:blink:

همه چی بستگی به شرایط داره...

اگر در عوض شده باشه اولویت داره چون زیرش بتونه نیست و فابریکه و فقط میمونه رنگش.

اگر بتونه شده باشه بستگی به مهارت نقاش در بتونه کاری و گرفتن موجهای کار داره و رنگش هم جدا.

به هر حال هر کدوم از موارد بالا باشه، باید یکی دو سال ازش گذشته باشه تا هم رنگ به خوبی معلوم بشه که همرنگ هست یا نه و هم بتونه اگر قراره ترک بخوره و خراب بشه، شده باشه.

بعد از یکی دو سال اگر کار تمیز باشه، نهایت برای یه در 200 کم میشه. ولی اگر 4 تا در و دو تا گلگیر جلو و رکابها خورده باشه (یعنی کلا دور ماشین رنگ باشه) اونوقت همون 500 یا 600 که شما فرمودید شایدم کمی بیشتر از قیمت خودرو کسر کنه. البته این قیمتها مال تصادفات شهری و کوچک هست... اگر شاسی ضربه خورده باشه گاهی تا 3 تومن هم از قیمت کسر میشه.

siamackh

Registered User
لایک‌ها
0
همه چی بستگی به شرایط داره...

اگر در عوض شده باشه اولویت داره چون زیرش بتونه نیست و فابریکه و فقط میمونه رنگش.

اگر بتونه شده باشه بستگی به مهارت نقاش در بتونه کاری و گرفتن موجهای کار داره و رنگش هم جدا.

به هر حال هر کدوم از موارد بالا باشه، باید یکی دو سال ازش گذشته باشه تا هم رنگ به خوبی معلوم بشه که همرنگ هست یا نه و هم بتونه اگر قراره ترک بخوره و خراب بشه، شده باشه.

بعد از یکی دو سال اگر کار تمیز باشه، نهایت برای یه در 200 کم میشه. ولی اگر 4 تا در و دو تا گلگیر جلو و رکابها خورده باشه (یعنی کلا دور ماشین رنگ باشه) اونوقت همون 500 یا 600 که شما فرمودید شایدم کمی بیشتر از قیمت خودرو کسر کنه. البته این قیمتها مال تصادفات شهری و کوچک هست... اگر شاسی ضربه خورده باشه گاهی تا 3 تومن هم از قیمت کسر میشه.

تعویض یه در 206 با کل هزینه ها چقدر آب میخوره ؟

Farbodmcp

Registered User
لایک‌ها
2

مگه من تعمیرگاه مجاز دارم که بدونم؟ :rolleyes:

دربهای جلو با عقب فرق میکنن... و اینکه آیا فقط در عوض شده یا متعلقات درونش (مثل شیشه بالابر) و روکش داخلی هم عوش شدن؟ ولی برای رنگ کردن یک در اگه بخواید تمییز کار بشه بین 50 تا 300 بسته به انصاف نقاش متغیره.

siamackh

Registered User
لایک‌ها
0
مگه من تعمیرگاه مجاز دارم که بدونم؟ :rolleyes:

دربهای جلو با عقب فرق میکنن... و اینکه آیا فقط در عوض شده یا متعلقات درونش (مثل شیشه بالابر) و روکش داخلی هم عوش شدن؟ ولی برای رنگ کردن یک در اگه بخواید تمییز کار بشه بین 50 تا 300 بسته به انصاف نقاش متغیره.

دستت درد نکنه ولی عجب محدوده قیمتی ؟ :wacko: یه دفعه میگفتی از 10 هزار تا 1 میلیون تومان خیالت راحتتر بود . اینکارا رو میکنی که نمیتونی تعمیرگاه مجاز باز کنی دیگه .:f34r:

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352

بنده طبق تجربه اي که خودم داشتم مربوط به 6 ماه پيش، تعويض درب جلو سمت راننده با رنگ 260 تومان در امد،البته در از نوع جنس به اصطلاح فابريک بود و رنگ کار هم کارش خوب بود
يه نکته هم در مورد تغيير کيلومتر 206 اينکه ،کيلومتر 206 رو به راحتی تغيير ميدن و تا اونجا که ميدونم کيلومتر واقعی در ecu ثبت ميشه و با تست دياگ کيلومتر واقعی مشخص ميشه.

حتماً واسه خريد 1 ماشين با کار کرد 70000 به يه کارشانس ماهر رجوع کن .

siamackh

Registered User
لایک‌ها
0
بنده طبق تجربه اي که خودم داشتم مربوط به 6 ماه پيش، تعويض درب جلو سمت راننده با رنگ 260 تومان در امد،البته در از نوع جنس به اصطلاح فابريک بود و رنگ کار هم کارش خوب بود
يه نکته هم در مورد تغيير کيلومتر 206 اينکه ،کيلومتر 206 رو به راحتی تغيير ميدن و تا اونجا که ميدونم کيلومتر واقعی در ecu ثبت ميشه و با تست دياگ کيلومتر واقعی مشخص ميشه.

حتماً واسه خريد 1 ماشين با کار کرد 70000 به يه کارشانس ماهر رجوع کن .

متشکرم

پس ضمن اینکه ماشین رو به حرفه ای نشون بدم ، یه تست دیاگ هم بزنم تا کیلومتر واقعی دیده بشه .

Farbodmcp

Registered User
لایک‌ها
2
دستت درد نکنه ولی عجب محدوده قیمتی ؟ :wacko: یه دفعه میگفتی از 10 هزار تا 1 میلیون تومان خیالت راحتتر بود . اینکارا رو میکنی که نمیتونی تعمیرگاه مجاز باز کنی دیگه .:f34r:

خب ببینید شما باید رنگ را از روی کد رنگ بسازی... هر رنگی که باشه... اگر کامپیوتری بخوای اسکن کنی و بسازی برای نیم کیلو حدود 120 هزار تومن فقط پول رنگت میشه. در حالی که با دست بخوان بسازن زیر 10 تومن میشه. نقاشی هم خب خودت که استادی... ولی زیر 50 و بالای 300 دیگه برای یه در پیدا نمیکنی.

برای کیلومتر هم اگه به یه خبره نشون بدید با نگاه کردن میفهمه...مثلا 70 هزار تا با 100 هزار تا فرقی نداره و ارزش نداره طرف برای 30 هزار تا کیلومتر را کم کرده باشه... ولی خودرویی که 200 هزارتا کار کرده با نگاه کردن کاملا از یه خودرویی که 70 تا کار کرده تفکیک میشه.

siamackh

Registered User
لایک‌ها
0
خب ببینید شما باید رنگ را از روی کد رنگ بسازی... هر رنگی که باشه... اگر کامپیوتری بخوای اسکن کنی و بسازی برای نیم کیلو حدود 120 هزار تومن فقط پول رنگت میشه. در حالی که با دست بخوان بسازن زیر 10 تومن میشه. نقاشی هم خب خودت که استادی... ولی زیر 50 و بالای 300 دیگه برای یه در پیدا نمیکنی.

برای کیلومتر هم اگه به یه خبره نشون بدید با نگاه کردن میفهمه...مثلا 70 هزار تا با 100 هزار تا فرقی نداره و ارزش نداره طرف برای 30 هزار تا کیلومتر را کم کرده باشه... ولی خودرویی که 200 هزارتا کار کرده با نگاه کردن کاملا از یه خودرویی که 70 تا کار کرده تفکیک میشه.

ممنون . راست میگید . باید حواسم به وضعیت عمومی ماشین باشه . مخصوصا داخلش و جزئیات داخل اتاق ببینم کهنگی یا تازگی اونها با کیلومتر و وضعیت بیرونی ماشین میخونه ؟ :wacko:

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
alibati عزیز
لطفا نظرتو در مورد قیمت پست شماره 16 من بگو . چند میرزه بگیرم ؟
والا قیمت ندارم
اما فکر میکنم با این تفاسیر بین 11- 11500 ارزش داشته باشه
چند جا بپرسی حدود قیمتش درمیاد

ALPINER

Registered User
لایک‌ها
49
ممنون . راست میگید . باید حواسم به وضعیت عمومی ماشین باشه . مخصوصا داخلش و جزئیات داخل اتاق ببینم کهنگی یا تازگی اونها با کیلومتر و وضعیت بیرونی ماشین میخونه ؟ :wacko:

اين ماشيني كه ميگي خيلي كاركرده.
نزديك 22 بهمن شرايط و تخفيفهاي خوبي ميدن. (شب عيده و شركتها خرج دارند و بايد بيشتر بفروشند) مي توني 2-3 چكه و يه تيپ 3 خوب بخري.
چون ABS و AirBag داره كه ممكنه سال بعد براي همه خودروها اجباري بشه و جداي اين امنيتش بي نظيره.
شيشه عقب برقي است و AirCondition اون يه دنيا مي ارزه. بزار رو دماي 20 همون طور تنظيم مي كنه و تو اين رنج قيمت بينظيره. سوناتا و خيلي ماشينهاي ديگه اين مزيت رو ندارند.
با توجه به اختلاف اندك قيمتش با 206 تيپ 2 اين ارزش داره. همين امكاناتش 2 ميليون مي ارزه. اما تيپ 2 مثل پيكان روند بازاره.

Atomic

Registered User
لایک‌ها
2
من تصمیم دارم که 206 تیپ 6 بخرم. از لحاظ کیفیت ساخت با توجه به اینکه بیشتر قطعات در ایران تولید میشه ، نظرتون چیه؟
من خودم قبلا سال 82 تا چند ماه پیش تیپ 2 داشتم. تمام قطعاتش ساخت فرانسه بود. به جز روغن و لنت خرج دیگه ای نداشت. الان چطوریه؟ تیپ 6 بخرم یا بگردم دنبال یه تیپ 6 در حد صفرو البته من خودم عشق تیپ 4 را داشتم اما حیف و افسوس که سالمش دیگه نیست.

بالا