برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمایی برای چند قطعه

aminwr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.

قبل از هر چیز از ایجاد یک تاپیک جدید و احتمالا، نقض قوانین از شما عذرخواهی می کنم. چون سوالات زیاد بود و تاپیک های مربوطه خیلی مشوش بود. مجبور به ایجاد یک تاپیک جدید شدم.

بدون مقدمه که آقا ما می خواهیم بعد از n سال کامپیوتر را عوض کنیم و ... به سراغ اصل مطلب می روم.
من خودم در مورد هر قطعه، چند انتخاب داشتم که در این تاپیک آوردم. از دوستان می خواستم نظرها و پیشنهادهایشان را مطرح کنند.

پردازنده: در این بخش اصلا به اینتل فکر نمی کنم، انتخاب خودم همAMD Athlon X2 3800 or 4200 socket M2 هست.

مادربرد: در این بخش چندتا انتخاب وجود دارد. من خودم Abit KN9 ULTRA را انتخاب کردم، اما از قیمتش خبر ندارم. سایت شرکت شاب که این قطعه را داشت. انتخاب بعدی هم Asus M2N-E هست. البته اگر یکی از دوستان زحمت بکشد و قیمت این دوتا را در بیاورد، ممنون می شوم. اگر شما هم پیشنهاد بهتری دارید لطفا مطرح کنید. (لازم به ذکر است که یک جایی در یک مقایسه ای این مادربرد Abit در خیلی از موارد بهتر از Asus M2N32 کار کرده بود. الله اعلم!)

رم: با باس 533 و نظر خودم روی Crucial هست. اگر در برندهای ارزان قیمت تر چیز خوبی سراغ دارید، لطفا معرفی کنید.
هارددیسک: Western Digital CaviarSE 250GB نظر من است.
کارت گرافیک: PixelView 7600GS GDDR3. در ضمن کسی قیمت کارتهای X1700 یا X1800 شرکت ATI را دارد؟!
پاور: با توجه به تعریف خوبی که هم در اینجا، و هم در یک جای دیگر خواندم، Aopen 400Watt، فقط گارانتیش چیست؟!
دی وی دی درایو: این بخش از قبل انتخاب و خریداری شده است : LG 4167B هر چند نظرم بیشتر روی BenQ 1640 یا 1655 بود.
کیس: هیچ اطلاعی در مورد این بخش ندارم. کاملا نظر شما دوستان را می طلبد.

ممنون از توجهتان.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
درباره موارد 1و2 انتخاب های خوبی کردی . ولی خوب به نظر من ایسوس بهتره
3- رم هم خوبه . ولی کینگستون هم خوبه
4-هاردت هم عالیه
5- کارت گرافیک هم به نظرم من خوبه
6-پاور با گارانتی آلبالو
7-متاسفانه 4167 و 1640 تو بازار نیستند. سونی هم قیمتش خوبه sony dru-820a . تقریبا مثل 4167 هست .
8-کیس هم فراسو یا گرین

aminwr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من با راهنمایی شما این قطعات را انتخاب کردم:
AMD Athlon X2 3800
WD CaviarSE 250GB
PixelView 7600GS DDR3
AOpen 400watt
Case Farassoo 8811

اما در مورد مادربرد: مادربرد M2N-E را من ازش خیلی بد شنیدم. هر چه می گردم هم جز مادربردهای MSI K9N و Abit KN9 Ultra چیز دیگری پیدا نمی کنم که مناسب من باشد. نظر شما چیست؟ در ضمن می خواستم بدونم که مادربردهای Foxconn تو ایران نمایندگی دارند؟

و رم: این قطعه خیلی من را گیج کرده. می خواستم بدونم که آیا سری gold رم های OCZ تو ایران پیدا میشه؟ یا معادل اون در رمهای Crucial و Kingstone که فکر کنم Ballistix و HyperX باشد. بالاخره برای خرید 1 گیگابایت رم با باس 533 شما دقیقا چه چیزی را پیشنهاد می کنید؟ حداکثر تا 120-125 تومن برای این قطعه در نظر گرفتم.

خیلی ممنون از دوست عزیز amd>intel

بالا