برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمایی درباره استایل دادن در پرستاشاپ

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
دوستان گرامی من یک سایت پرستاشاپی دارم

الان کد H2 توی قالب اندازش بزرگ هست، من می خواستم اندازه این کد رو مثلا روی 13 بزارم

از طریق ویرایشگر درون پیشخوان سایت اگر این کارو بکنیم گویا inline css‌ به حساب میاد و به سئو آسیب می زنه

اگر من بخوام مثلا به صورت خودکار و بدون inline css‌ شدن کدهای H2 به اندازه 13 و کد H3 اندازه 12 و کد H4 به اندازه 11 باشه

باید چه کاری انجام بدم؟ چه کدی رو باید در چه فایلی بزارم و ...؟؟؟

لطفا بنده رو راهنمایی کنید
با سپاس

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
دوستان گرامی من یک سایت پرستاشاپی دارم

الان کد H2 توی قالب اندازش بزرگ هست، من می خواستم اندازه این کد رو مثلا روی 13 بزارم

از طریق ویرایشگر درون پیشخوان سایت اگر این کارو بکنیم گویا inline css‌ به حساب میاد و به سئو آسیب می زنه

اگر من بخوام مثلا به صورت خودکار و بدون inline css‌ شدن کدهای H2 به اندازه 13 و کد H3 اندازه 12 و کد H4 به اندازه 11 باشه

باید چه کاری انجام بدم؟ چه کدی رو باید در چه فایلی بزارم و ...؟؟؟

لطفا بنده رو راهنمایی کنید
با سپاس
فایل style.css رو پیدا کنید معمولا اول این فایل اندازه های تگ های h موجوده . اگه پیدا نکردین فایل css را بزارید اینجا .

Last edited:

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
فایل style.css رو پیدا کنید معمولا اول این فایل اندازه های تگ های h موجوده . اگه پیدا نکردین فایل css را بزارید اینجا .

با درود

به من گفتند یک فایل بسازم به این نام و درونش این کدها رو بزارم- اگر بخوام این کدها رو کمی کامل تر کنیم می تونید کد رو به من بگید؟ یعنی علاوه بر این کدها که اندازه H2 و H3 و... هست بتونم به کد 2 رنگ قرمز بدم + استایل تراز بودن همگی خطوط justify رو روی همگی محتوای قالب درون صفحه محصول اعمال کنم؟

1. .rte h2 {font-size: 13px !important;}
  2. .rte h3 {font-size: 12px !important;}
  3. .rte h4 {font-size: 11px !important;}

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
با درود

به من گفتند یک فایل بسازم به این نام و درونش این کدها رو بزارم- اگر بخوام این کدها رو کمی کامل تر کنیم می تونید کد رو به من بگید؟ یعنی علاوه بر این کدها که اندازه H2 و H3 و... هست بتونم به کد 2 رنگ قرمز بدم + استایل تراز بودن همگی خطوط justify رو روی همگی محتوای قالب درون صفحه محصول اعمال کنم؟

1. .rte h2 {font-size: 13px !important;}
  2. .rte h3 {font-size: 12px !important;}
  3. .rte h4 {font-size: 11px !important;}
اول ببینید که فایل استایل موجوده یا خیر نبود باید بسازید.

ببینید اگه همراه با کلاس مورد نظر وارد کنی فقط تو اون کلاس اعمال میشه ولی اگه تگ رو بدون کلاس و بصورت عمومی بزاری همه جای صفحه ، شما میخوای مثلا کل تگ های h1 یه سایز باشه همه جا یا تو صفحه خاصی ؟

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
اول ببینید که فایل استایل موجوده یا خیر نبود باید بسازید.

ببینید اگه همراه با کلاس مورد نظر وارد کنی فقط تو اون کلاس اعمال میشه ولی اگه تگ رو بدون کلاس و بصورت عمومی بزاری همه جای صفحه ، شما میخوای مثلا کل تگ های h1 یه سایز باشه همه جا یا تو صفحه خاصی ؟

به نقل از New_Sra;6167 :
به پوشه قالبتان مراجعه می کنید و پوشه css
سپس فایل
global.css مراجعه و اندازه فونت هایی که برای تگ ها درش موجود است به دلخواه خود تعویض می فرمائید

سپس کش مرورگتان را نیز پاک بفرمائید

برای سئو نیز سری به ماژول کارشناس سئو از تولیدات خود پرستاشاپو بدون اوراید کردن با برترین ماژول سئوی پرستاشاپ در دنیا بیندازید

ممنون. اگر ممکنه در این زمینه راهنمایی کنید. من چند تا کار رو مد نظر دارم. لطفا بگین کجای کار من ایراد داره تا اصلاح کنم

من قصد دارم: 1- کد H2 در صفحه محصول به اندازه 18 و رنگ قرمز باشه - 2- کد H3 در صفحه محصول به اندازه 16 و رنگ آبی باشه - 3- کد H4 در صفحه محصول به اندازه 14 و رنگ سیاه باشه 4- همگی متن های محتوای محصول به صورت خودکار تراز یا justify بشه

مراحل کار رو به این صورت می خواستم انجام بدم. لطفا بگین کدوم بخش کار نادرست هست و باید اصلاح بشه؟

1- نخست باید این سه کد رو در بخش کدهای اختصاصی css پوسته قرار بدم

.color-red {
color: red;
}

.color-blu {
color: blu;
}

.color-bla {
color: bla;
}

2- در قدم دوم باید این سه کد مربوط به اندازه رو درون بخش کدهای اختصاصی css قالب قرار بدم

.font-18{font-size:18px}
.font-16{font-size:16px}
.font-14{font-size:14px}

3- از این پس هر زمان خواستم کد H2 یا H3 یا H4 توی محتوا قرار بدم تیتر رو توی این قالب و استایل قرار داده و درون کد متن قرار بدم

<h2 class="font-18 color-red">این یک تیتر است</h2>

<h3 class="font-16 color-blu">این یک تیتر است</h3>

<h4 class="font-14 color-bla">این یک تیتر است</h4>

Last edited:
بالا