برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمایی درباره سامانه همتا (رجیستری گوشی)

x460

Registered User
لایک‌ها
702
سلام
من دیروز یه گوشی از نمایندگی سامسونگ کد 605 به آدرس شهرک غرب بلوار فرحزادی - مجتمع میلاد نور - طبقه همکف پلاک 11 خریدم.
این نمایندگی رو از سایت سامسونگ پیدا کرده بودم:
متاسفانه قبل از باز کردن پلمپ دورش، IMEI رو تو سایت همتا چک نکردم.
الان که چک کردم نوشته:
تکمیل فرایند

شناسه دستگاه (IMEI) جزء شناسه های قانونی ثبت شده است.

مشخصات دستگاه:
برند:
Samsung
مدل:
Galaxy A50s

وارد کننده:
ستاره سهیل پارسا

لیست شناسه دستگاه (IMEI):
دو IMEI دستگاه نوشته شده.

این دستگاه قبلا با یک سیم‌کارت روشن شده است

گارانتی کننده:
ستاره سهيل پارسا

شروع گارانتی (18 ماه): 1399/02/04

توجه: پیش از خرید با شماره گیری #06#* از انطباق شناسه دستگاه با شناسه درج شده بر روی جعبه اطمینان حاصل نمایید
الان این بخش که نوشته "این دستگاه قبلا با یک سیم‌کارت روشن شده است" یعنی قبل فروش به من از گوشی استفاده شده؟
چون وقتی روشنش کرد اون ویزارد اولش نیومد که مثلا زبان گوشی رو انتخاب کنیم و سایر بخش ها. منم خیلی جدی نگرفتم.

دوستانی که گوشیشون تو همتا ثبت شده ممنون می شم اگه بفرمایید این جمله تو پنل شما هم هست یا خیر.
در صورتی که قبلا استفاده شده باشه الان می تونم گوشی رو مرجوع کنم؟

چون متاسفانه چند تا چیز دیگه هم خریدم. از جمله یه رم microsd که گفت ما فقطu3 داریم و U1 نداریم و رم 32 گیگ رو بهم داد 150 تومن. دیشب رسیدم خونه دیدم رم U1 هستش.
همچنین گلسی که زده روی LCD دورش یه کادر سیاه داره که بخشی از صفحه نمایش رو گرفته.
در مورد رم و گلس که امروز می خوام برم هر دو رو عوض کنه. یا مابه التفاوت قیمت رم رو بهم پس بده.
اما همین موارد باعث شده شک کنم که اصلا گوشی تعمیری یا دست دوم بهم فروخته باشه.
متاسفانه من فکر می کردم چون نمایندگیه نیاز نیست زیاد دقت کنم. قبل از این طرح رجیستری بارها از طبقه ششم علاءالدین گوشی خریدم که سال ها کار کرد و مشکلی هم نداشت. قیمتش هم نسبت به طبقه اول و سایر فروشگاه ها عالی بود. اما الان به اشتباه به نمایندگی بودن فروشگاه اعتماد کردم و فروشنده هم از این اعتماد سوء استفاده کرده.

بالا