برگزیده های پرشین تولز

درخواست كمك: سرعت سيستمم افت شديدي كرده

Mansour Manson

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

سرعت سيستمم اينقدر افت كرده كه ديگه اعصابم خورد شده. تاحالا بي سابقه بوده. مخصوصا نت كه ميام خيلي اذيت ميشم تا يه پنجره جديد بخوام باز كنم.

بعضي ها ميگن شايد مشكل از ويندوزت هست اما من الان دوتا ويندوز نصب دارم كه توي جفتش همين مشكل وجود داره.

الان دو ماهه كه اينجوري شده. مثلا يه فايل رو كه ميخوام كپي كنم توي هاردم سرعت انتقال نسبت به قبل افت كرده.

هادرم هم اونقدرها پُر نيس. توي هر درايوم به طور متوسط 10-20 درصدي فضاي خالي هست. البته توي اين دوماه چيز خاصي هم نريختم كه بخواد پر بشه.

ديگه اوج بدي سرعت وقتي هست كه به نت ميام. تا دو سه تا پنجره باز ميكنم سرعت سيستمم افت ميكنه. اگه دونفر باهم پي ام بدم كه چند لحظه اي اصلا هنگ ميكنه. پنجره جديد كه ميخوام باز كنم فقط چند ثانيه ميكشه كه پنجره باز شه برام توي صفحه. خلاصه ديگه آخراش به خودم فحش ميدم و به زحمت پنجره كانكشن رو باز ميكنم تا دي سي بشم. (اينم دير باز ميشه)

اما يكي به من گفت شايد يه ويروسي تروجاني چيزي وارد سيستمت شده و ويندوزت رو سنگين كرده كه باعث كاهش سرعتت شده.

امشب من دقت كردم ديدم توي همين مدت اخير هم هر موقع روشن ميكنم سيستم رو، كاسپرسكاي يه ارورهايي ميده كه منم بدون اينكه بخونم دقيقا اينا چيه همه رو اوكي ميكنم ولي باز هربار موقع بالا اومدن ويندوز اينا هم مياد.

تصويرشو ميزارم شما هم ببينيد. ببينيد اصلا ربطي به اينا داره يا نه! خواهشا كمك كنيد. هرچي ميدونيد بهم بگيد. هر راهنمايي كه ميتونيد بكنيد. مرسي. ضمنا توي هردوتا ويندوزم اين مشكل هست. يكي از ويندوزهام مديا سنتر كه توي درايو C هست و اون يكي هم Mrt XP كه توي درايو G هست. تازه هم نصب كردم. مرسي.

52x2yjn.jpg

4mu021y.jpg

6afp086.jpg

soltany

Registered User
لایک‌ها
1
سیستم شما ویروسی شده اگر با نصب مجدد ویندوز باز مشکلت حل نشد بهترین راه حلی که برات دارم fdisk کردن کل هاردت هست .(نظر منه ) که می تونی بریزی اطلاعاتت را روی یک هارد دیگه بعد از fdisk کردن و نصب مجدد ویندوز و upgrade انتی ویروس اون ها را برگردانی

Imans62

Registered User
لایک‌ها
0
دوست عزيز .. سيستم شما به نوع خاصي ار ويروس مبتلا شده كه بهش روت كيت مي گن .. فقط هم با fdisk مي توني از شرش خلاص بشي .. متاسفانه ضدويروس هاي امروزه ( البته تا اونجايي كه من خبر دارم ) كاري از دستشون بر نمي ياد ..
البته اگه برات امكان پذير باشه مي شه هاردت رو روي يه سيستم ديگه سوار كني بدون اينكه با ويندوزهاي خودت بالا بياي درايواتو اسكن كني ....
از ضد ويروس هاي nod و كاسپراسكاي و پاندا استفاده كن .. اين جوري مي توني ديتات هم روي هاردت داشته باشي ..
ولي خب شايدم جواب نداد .. به هر صورت به امتحانش مي ارزه .

Mansour Manson

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واقعا ممنون بابت توجهتون.

دوستان پس شما اعتقاد داريد مشكل كندي سرعت سيستم از همين ويروسه بوده.

من درايو I رو كه ويندوزم روش نصبه و همچنين ارور ويروس هم از temp سيستم ويندوز همين درايو هست رو اسكن كردم. سه تا تروجان با اين عنوان win32.Agent.Oh و دو ويروس با نام win9x.CIH و دوتا هم با نام win9x.CIH.dam شناسايي كرد كه من همه رو پاك كردم.

من فكر نميكنم مشكل از اينا بود. نكته اين كه در طول اسكن شدن و همچنين فعال بود كاسپرسكاي هر چند دقيقه يه بار پيغام هايي مبني بر running proccess يعني اجراي همون ويروسي كه در پست اول عكسشو گذاشتم (startdrv.exe) ميداد در حالي كه توي همين درايوم بود اما اصلا كاسپرسكاي اونو انگاري نشناخت. و جالب اينجاس كه از task manager و از تب proccess هم كه نگاه ميكردم و قصد end task اون رو داشتم اونجا هم پيداش نميكردم.

حالا از شما يه سوالي دارم. آيا بدون fdisk ميشه از شر اين خلاص شد يا نه؟ آيا راهي هست؟

دوم اينكه من كه از پاتيشن بندي زياد سر در نميارم. يكي از دوستان گفتن كه بايد ديتات رو بريزي رو يه هارد ديگه. آيا امكانش نيس كه پارتيشن بندي كنم بدون انجام اين كار؟

ممنون

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
psw.ir خیلیم لوسو بیحاله D:

Mansour Manson

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از دوستاني كه كمك كردن ممنونم. ويروس از بين رفت اما سرعت سيستم من همچنان پايينه! توي اين 2 ماه

اخير اينجوري شد كه البته توي اين مدت اتفاق خاصي هم توي سيستم من رخ نداد كه بگم دليلش اون بوده. به

هر حال ممنون. ظاهرا بايد به فكر يه سيستم جديد باشم. اين ديگه عمر خودشو كرده.

مرسي

w_ir18_ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز حالا مانمیدونیم سخت افزارت چیه ولی فکر کنم عمر خودشو کرده

بالا