آژانس هواپیماییexchanging

درخواست مشاوره برای اجرای یه ایده

شروع موضوع توسط Milad.Cc ‏25 فوریه 2010 در انجمن کار و سرمایه و تجارت

1. Milad.Cc

Milad.Cc Registered User

سلام خدمت دوستان
    ایده ای چند وقت به ذهنم رسیده که اجراش هزینه خیلی زیادی نمیخواد (حدود 5 میلیون تومن) و مشکلی بابت هزینش ندارم . مشکل اصلیم سر اینکه که آیا این کار توجیه اقتصادی داره و میتونه درامد داشته باشه یا نه

طرح ؛ راه اندازی یه سایت هست که محصولاتش رو آنلاین می فروشه . یعنی کاربر پس از واریز آنلاین وجه (شتاب ؛ پیپل و مستر کارت) یلافاصله اون سرویس و یا کالا رو دریافت می کنه

قیمت ها هم خیلی مناسبن . از 100 تومن تا نهایتا 1000 تومن . گرونتر هم نداریم :)
    تنوع هم فوق العاده بالاست (شاید بیش از 1.000.000 کالا در نوع خود)
    مهمتر از همه اینکه مدیریت سایت و در واقع اضافه کردن محصولات رو اعضا انجام میدم و من عملا کار نخواهم کرد !
    البته کل پول فروش به من نمیره و نهایتا 20 درصد از هر فروش . یعنی از فروش محصول 1000 ریالی ؛ 200 ریال به من میرسه !
    آیا میتونم به جواب دادنش در داخل و خارج امیدوار باشم ؟

2. Milad.Cc

Milad.Cc Registered User

ضمنا کالا و خدمات هم یه چیز مصرفی هستند که تمام کاربر های اینترنت ؛ ازش استفاده می کنن (شاید) و بهش نیاز دارن . مثل ebook و یا ابزار آنلاین ...

3. mohammadali19

mohammadali19 Registered User

سلام ميلاد
    من دقيقا چنيين ايده اي رو دارم... بد نيست ولي خطرات كار تو نت رو در نظر گرفتي...
    الان زرت و زرت سايتاي پر بيننده رو بي دليل فيل مي كنند...
    البته ايده من فروش(دانلود) فيلم به خارجيا بود همون Netflix.com ولي فيلم هاي ايراني رو اشتراك بزاري...
    ولي تاوقتي ميشه بيرون 5-6 درصد در ماه بازدهي سرمايه داشت اومدن طرف نت سخته....
    اين مورد شما هم سخت ميگيره نمونش... سايت سنجش كه نمونه سوالات كارداني به كارشناسي رو ميفروشه((
    سايتش الان يادم نيست))مثلا سوالاي پارسال رو براي دانلود ميده 2000 تومن...ولي سايتش روزي 400 تا بازديد داره...
    ولي در عوض سايت98ia.comرو نگاه كن در عرض 3 ماه پس از راه اندازي رنكش اومد 20000 چرا؟چون محتوايي داشت...
    كه براي اولين بار عرضه ميكرد...كتاب هاي چاپي رو اسكن ميكرد...ميزاشت براي دانلود...بعد از ويزيتور سود ميبرد...
    در كل ماها عاشق دانلود مجانييم...تازه اون 5 مليون هم! خرج نكرده بود... تازه الان هم فيلترش كردن...به هر حال اگه
    خواستي ايده رو برام پ.خ كن...بهتر ميشه نظر داد...

4. Milad.Cc

Milad.Cc Registered User

حرفت متین محمد جان
    ولی خوب ؛ بازار هدف من صرفا ایران نیست (کما اینکه العان دیگه همه دنیا دانلودر شدن !) بیشتر زومم رو خارجه ؛ واضح تر بخوام بگم ایرانیهای مقیم خارج ...