برگزیده های پرشین تولز

درخواست همفکری برای فروشگاه اینترنتی

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
سلام دوستان عزیز.
این روزها برای خودم سواله و دارم تحقیق میکنم و قطعا برای کسای زیادی این موضوع فکری پیش میاد .

بیاید یه همفکری بکنیم ببینید چه محصولی و چه فروشگاهی خوبه بزنیم .

سرمایه رو در نظر نگیرید ، شما هر چی به ذهنتون میاد رو بگید .

پی نوشت : شما اصل رو بزارید بر اینکه کسی که میخواد راه بندازه همه چیزش اوکیه و از روال کار هم سر در میاره فقط مونده که چی بیاره بفروشه .

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
سلام، وقت بخیر
محصولی که قراره فروخته بشه بر اساس نیاز روز بازار مردم یک کشور تعیین میشه
فاکتور اصلی دقیقا همین هست: نیاز عمده ی مردم

شما باید آنالیز و بررسی کنید که مردم ایران چه چیزی رو در طول روز چه نوع محصول یا خدماتی رو به صورت مجازی به چه صورت واقعی خریداری میکنن و اصلا به چه محصولاتی به صورت مجازی اعتماد کردن که خریداری کنن و به چه محصولاتی اعتماد نکردن، دایره گسترش فروش محصول مورد نظر چی هست، چه کسی قراره براتون دائما تهیه کنه اون محصول رو و با چه قیمتی قراره بفروشید، حساب و کتاب مالیات بر ارزش افزوده 9% و مالیات بر درآمد 20 تا 30% سالانه رو داشتید یا خیر، بسترسازی و تبلیغات و پلن نویسی برای فروش و چه رده و رنگ و مدل و اندازه و تشابه مارک و علاقه و سلایق رو در نظر گرفتید یا خیر.

از صفر تا صد فروش یک محصول دنیایی از آنالیزهارو در بر میگیره که متسفانه در یک پست و با کمک همه ی انجمن هم حل شدنی نیست.
فقط در نظر باید داشته باشید که اصل موضوع که فرمودید نظر نگیرید دقیقا بستگی به همون "سرمایه داره"
شما اگر به فرض بودجه ی کل شما 100 میلیون تومان هست با بودجه ی کل شما 10 میلیون خیلی متفاوت هست، برای مثال برای بودجه ی 10 میلیون شما بعد از تامین یک دوره محصول نمیتونید از پس مخارج تبلیغات و تامین دوباره کالا و شارژ فروشگاه بر بیاید و تازه هیچ سودی هم نصیبتون نشده و فقط زمان و هزینه هاتون از دست رفته.

به عنوان راهنمایی آخر خدمتتون فقط عرض کنم:
یک فروشگاه اصولا 5 دسته خریدار داره: اول خریداران اعتماد سریع 2% خریداران رو تشکیل میدن - دوم خریداران سخت اعتماد 38% - سوم خریداران بدون اهمیت و توجه به سایت و محصولات شما 40% - چهارم خریداران پیرو حسادت و هیجان 9% - پنجم خریداران دیراعتماد 11%

این آنالیز هم بر اساس تجربه از چندصد فروشگاه به دست آوردیم و یک آمار کاملا موثق و بررسی شده هست
فقط توجه داشته باشید این درصدها برای همه نوع محصول و فروشگاه ثابت نیست ولی به طور کلی اینطور هست

شما باید حداقل از سیکل استارت فروشگاهتون هم 6 الی 12 ماه سپری بشه تا خریداران سخت اعتماد تبدیل به خریداران سریع اعتماد بشن!

موفق باشید...

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
سلام

اول اینکه تشکر می کنم بابت این تاپیک عنوانم دوستان هم تجربیات خودشون رو در میان بگذارن تا نتایج خوبی حاصل شود.
ببینید الان با حضور دیجی کالا و بامیلو کار برای داشتن فروشگاه سخت شده اما به نظر من اگر روی موارد خاص تمرکز کنید هنوز هم جای کار وجود داره
نوع محصول بستگی به جامعه هدف شما داره و اینکه در اون نوع محصولات چه رقیبایی دارید قطعا محصولی که رقیب کمتری داشته باشید حتی اگر جامعه هدف کوچکتری رو داشته باشه الان بازدهی بیشتری داره

rezax01

Registered User
لایک‌ها
453
این ست های پاییزی زمستانی خیلی فروش خوبی داره خودم هم گول خوردم خرید داشتم چند مورد :D
الان کانال های تلگرامی هم پر شده از اینا
تیشرت و کفش میدن 60 تومن!
اسلش و هودی و بافت و ....

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
سلام

اول اینکه تشکر می کنم بابت این تاپیک عنوانم دوستان هم تجربیات خودشون رو در میان بگذارن تا نتایج خوبی حاصل شود.
ببینید الان با حضور دیجی کالا و بامیلو کار برای داشتن فروشگاه سخت شده اما به نظر من اگر روی موارد خاص تمرکز کنید هنوز هم جای کار وجود داره
نوع محصول بستگی به جامعه هدف شما داره و اینکه در اون نوع محصولات چه رقیبایی دارید قطعا محصولی که رقیب کمتری داشته باشید حتی اگر جامعه هدف کوچکتری رو داشته باشه الان بازدهی بیشتری داره

منم فکر میکنم باید رو یه دسته محصول خاص تمرکز کنم تا بتونم هم بیارمش بالا تو کلمه هایی که میخوام هم قیمتی رقابت کنم.

dezclub

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
سلام
باید سرمایه را در نظر گرفت چون به احتمال 99% اون سرمایه ای که بامیلو دارد را شما نداری اون مقدار جنس با تنوع بالا موجود داشته باشی یا حراجمعه بزنی و کل نت را که پر کنی هیچ ایرانسل هم برات اس ام اس بده.
به نظر من اجناسی بیار که ترجیحا یک سررشته ای داشته باشی و اگر سرمایه گذاری میخواهی بکنی برو بسمت برند کردن (نه با سیستم های کیلیکی مزخرفی مثل انتورک) اگر خیلی پول داری یکی از بهترین کارها تبلیغ دادن در برنامه های پر طرف دار هست مثل اون وقتی که دیجی کالا را رامبد توی خندوانه تبلیغ می کرد اگر کمتر هست بیلبورد توی تهران زیاد دیدم (چون تهران نیستم دید خوبی از نتیجه ندارم) اگر پولت به بیلبورد هم نمیرسه به نظر من کلا تبلیغات خارج از نت را ولش کن و فقط توی سایت ها تبلیغ بده.
یکی از کار های باحالی ک دیدم و فکر کنم خوب جواب میده اینه که به سایت های خبری پول میدی یه ریپورتاز در قالب خبر برات میزنن هم اعتماد ملت بالا میره هم کلاس فروشگاهت.
در کل اول سرمایه خودت را تعیین کن بعد ببین میتونی در چه سطحی میتونی سایت بزنی .

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
سلام
باید سرمایه را در نظر گرفت چون به احتمال 99% اون سرمایه ای که بامیلو دارد را شما نداری اون مقدار جنس با تنوع بالا موجود داشته باشی یا حراجمعه بزنی و کل نت را که پر کنی هیچ ایرانسل هم برات اس ام اس بده.
به نظر من اجناسی بیار که ترجیحا یک سررشته ای داشته باشی و اگر سرمایه گذاری میخواهی بکنی برو بسمت برند کردن (نه با سیستم های کیلیکی مزخرفی مثل انتورک) اگر خیلی پول داری یکی از بهترین کارها تبلیغ دادن در برنامه های پر طرف دار هست مثل اون وقتی که دیجی کالا را رامبد توی خندوانه تبلیغ می کرد اگر کمتر هست بیلبورد توی تهران زیاد دیدم (چون تهران نیستم دید خوبی از نتیجه ندارم) اگر پولت به بیلبورد هم نمیرسه به نظر من کلا تبلیغات خارج از نت را ولش کن و فقط توی سایت ها تبلیغ بده.
یکی از کار های باحالی ک دیدم و فکر کنم خوب جواب میده اینه که به سایت های خبری پول میدی یه ریپورتاز در قالب خبر برات میزنن هم اعتماد ملت بالا میره هم کلاس فروشگاهت.
در کل اول سرمایه خودت را تعیین کن بعد ببین میتونی در چه سطحی میتونی سایت بزنی .

سرمایه خیلی محدوده ...

الان بگم چی تو ذهنمه ، تو فکر یه فروشگاه کیف و کفش و روسری تخصصی خانوم ها هستم و کم کم لوازم تخصصی خانومها رو اضاف کنم . نظرتون چیه؟

dezclub

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
سرمایه خیلی محدوده ...

الان بگم چی تو ذهنمه ، تو فکر یه فروشگاه کیف و کفش و روسری تخصصی خانوم ها هستم و کم کم لوازم تخصصی خانومها رو اضاف کنم . نظرتون چیه؟
چون سرمایه محدود هست من بودم این کار را میکردم (البته اگر از جای دیگری درامد داری بستگی به اون درامد میتونی ریسک بیشتری بکنی)
در این فرض من درامد شما را از جای دیگر صفر در نظر میگیرم و شما را در خانه پدری فرض می کنم (به خاطر این که درامد و خرج شما را هر دو را صفر در نظر بگیرم راحت تره :D)
بهترین کار این هست که شما یک اشنا پیدا کنی که این محصولات را به صورت فیزیکی بفروشه یا با یکی اشنابشی و اگر نتونستی هم اشکال نداره فقط در صورتی که اشنا نداری بهتره تهران یا یک شهر بزرگ باشی
یک فروشگاه میزنی و محصولات را قرار می دهید (خرید ندارید فعلا) وقتی به فروش رسید اون وقت خرید می کنید مثلا امروز دوتا کیف فروختید + یک کفش همین امروز تشریف میبرید و این قلم جنس را میخرید و ارسال می کنید
در نگاه اول شاید مسخره بیاد ولی در بد ترین حالت شما قسمت کمی از سرمایه خود را از دست میدهید و عملا هیچ جنسی روی دسته شما باد نمی کنه و وقتی که میزان خرید و نوع جنسی که بیشتر میفروشید را به دست اوردید میتونید خرید عمده بکنید
اقا این شیوه اول شاید ضررداشته باشه هر فروش و در بهترین حالت باید بدون سود باشه
در این شیوه بیشترین حالت ضرر شما هزینه سایت (چون خیلی متفاوت میتونه باشه نمیتونم مبلغ بگم) + چند صد هزار تومن هزینه های متفرقه + چند ماه از عمر شما

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
چون سرمایه محدود هست من بودم این کار را میکردم (البته اگر از جای دیگری درامد داری بستگی به اون درامد میتونی ریسک بیشتری بکنی)
در این فرض من درامد شما را از جای دیگر صفر در نظر میگیرم و شما را در خانه پدری فرض می کنم (به خاطر این که درامد و خرج شما را هر دو را صفر در نظر بگیرم راحت تره :D)
بهترین کار این هست که شما یک اشنا پیدا کنی که این محصولات را به صورت فیزیکی بفروشه یا با یکی اشنابشی و اگر نتونستی هم اشکال نداره فقط در صورتی که اشنا نداری بهتره تهران یا یک شهر بزرگ باشی
یک فروشگاه میزنی و محصولات را قرار می دهید (خرید ندارید فعلا) وقتی به فروش رسید اون وقت خرید می کنید مثلا امروز دوتا کیف فروختید + یک کفش همین امروز تشریف میبرید و این قلم جنس را میخرید و ارسال می کنید
در نگاه اول شاید مسخره بیاد ولی در بد ترین حالت شما قسمت کمی از سرمایه خود را از دست میدهید و عملا هیچ جنسی روی دسته شما باد نمی کنه و وقتی که میزان خرید و نوع جنسی که بیشتر میفروشید را به دست اوردید میتونید خرید عمده بکنید
اقا این شیوه اول شاید ضررداشته باشه هر فروش و در بهترین حالت باید بدون سود باشه
در این شیوه بیشترین حالت ضرر شما هزینه سایت (چون خیلی متفاوت میتونه باشه نمیتونم مبلغ بگم) + چند صد هزار تومن هزینه های متفرقه + چند ماه از عمر شما

خونه پدری نیستم ، درآمد از جای دیگه هم دارم ( درآمد خوبیه ) فقط خیلی قسط میدم .
این روشی که فرمودید قبلا یه چیز ِ دیگه رو همینطوری میفروختم .

البته من الان مطمئمن هستم که فروشگاهی که بزنم فروش خوبی خواهد داشت فقط کاری که میکنم روزی 14 ساعت یا وقتم رو میگیره ، دارم با حوصله تحقیق و برنامه ریزی میکنم که بتونم درست ب فروشگاه برسم .

dsi

Registered User
لایک‌ها
125
سرمایه خیلی محدوده ...

سلام
یکی از هم کلاس هام 1 سال پیش با من مشورت کرد و من 0 تا 100 فروشگاه اینترنتی رو بهش آموزش دادم و الان فروشگاه کتونی زده . اوایل کار هست اما الان که 1 ماه از افتتاح سایتش میگذره ، حداقل روزی 1 سفارش داره (اینستاگرام ، تلگرام و سایت)
به نظرم اگه به این کار واقعا علاقه دارید و میتونیدن جنس با قیمت عمده و با کیفیت تهیه کنید ، فروشگاه خودتون رو راه اندازی کنید

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
به طور حتم بحث فروش موفق ترین عرصه فعالیت در بحث کامپیوتر هست و هیچ کدوم از شاخه های دیگه در مقابلش حرفی برای گفتن ندارن چه شاخه های تخصصی و چه غیر تخصصی کامپیوتر چون مستقیم درآمد میده و محدودیت نداره بهتر از شبکه-برنامه نویسی-و کلی شاخه دیگه اگر بتونید واقعا نیاز مردم رو برطرف کنید الان کاملا بازار فروش خوبه مردم دیگه خرید رو یاد گرفتن روزانه فقط خدا می دونه چقدر گردش مالی در سطح فروش گاه های ریز و درشت سطح نت و تلگرام اینستا وجود داره

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
به طور حتم بحث فروش موفق ترین عرصه فعالیت در بحث کامپیوتر هست و هیچ کدوم از شاخه های دیگه در مقابلش حرفی برای گفتن ندارن چه شاخه های تخصصی و چه غیر تخصصی کامپیوتر چون مستقیم درآمد میده و محدودیت نداره بهتر از شبکه-برنامه نویسی-و کلی شاخه دیگه اگر بتونید واقعا نیاز مردم رو برطرف کنید الان کاملا بازار فروش خوبه مردم دیگه خرید رو یاد گرفتن روزانه فقط خدا می دونه چقدر گردش مالی در سطح فروش گاه های ریز و درشت سطح نت و تلگرام اینستا وجود داره
ممنون بابت روحیه و تفکر خوب .

به نظر ما چه محصولی می تونه مناسب باشه ؟

Others70

Registered User
لایک‌ها
1,664
سلام و عرض ادب ، یک نیاز تخصصی تر یک علاقه جدی تر ، نظر شخصیم کالا و جنس زنانه خوبه ولی توصیه نمیکنم ، برای شما که قصد دارید از قسط راحت بشوید ، فروشگاه هایی که بر حسب تخصصشان مثل آموزش های آنلاین به مردم درآمدشون بالاتر از فروشگاه های البسه و کیف هستش ، یک کاغذ بر میداریم یک کاغذ سفید سپس فهرستی از کارهایی که داخلش تخصص داریم مینویسیم مثلآ شما در زمینه آشپزی غذاهای جنوبی بسیار تبحر دارید بعد از کامل کردن تحقیقات و مطالعه کتاب هایی در این رابطه سایت آموزشی خودتون راه اندازی می کنید حالا کاری که با علاقه و پشتکار باشه مسلماً دیده میشه .. هم آموزش رایگان میدین هم محصولات آموزشی خودتون رو به فروش میرسونید دانلود در ازای پرداخت ،
اطمینان دارم همه مردم حتمآ در یک کاری استعداد دارن .. اینکه نه دست زیاده نمیشه خیر این یک باور بسیار اشتباست که باعث میشه حرکت نکنید.. مطمئن باشید افرادی هستن به این تخصصی که شما دارید علاقمند باشن .
موفق باشید .

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
سلام و عرض ادب ، یک نیاز تخصصی تر یک علاقه جدی تر ، نظر شخصیم کالا و جنس زنانه خوبه ولی توصیه نمیکنم ، برای شما که قصد دارید از قسط راحت بشوید ، فروشگاه هایی که بر حسب تخصصشان مثل آموزش های آنلاین به مردم درآمدشون بالاتر از فروشگاه های البسه و کیف هستش ، یک کاغذ بر میداریم یک کاغذ سفید سپس فهرستی از کارهایی که داخلش تخصص داریم مینویسیم مثلآ شما در زمینه آشپزی غذاهای جنوبی بسیار تبحر دارید بعد از کامل کردن تحقیقات و مطالعه کتاب هایی در این رابطه سایت آموزشی خودتون راه اندازی می کنید حالا کاری که با علاقه و پشتکار باشه مسلماً دیده میشه .. هم آموزش رایگان میدین هم محصولات آموزشی خودتون رو به فروش میرسونید دانلود در ازای پرداخت ،
اطمینان دارم همه مردم حتمآ در یک کاری استعداد دارن .. اینکه نه دست زیاده نمیشه خیر این یک باور بسیار اشتباست که باعث میشه حرکت نکنید.. مطمئن باشید افرادی هستن به این تخصصی که شما دارید علاقمند باشن .
موفق باشید .
متاسفانه من با نظر شما مخالفم و معتقدم که فروشگاه به خصوص در ایران باید کالای فیزیکی بده چرا ؟
در تلگرام بسیار دیده ام که کودکی کم سن و سال کل آموزش های یک سایت که فرد برای اون نزدیک یک سال باید زحمت کشیده باشه تا فیلم پر کنه رو ریخته رو یه کانال و با قیمت 10 هزارتومان به فروش گذاشته در دنیا قطعا این حرف شما صحیح هست کما اینکه در کشور های دیگر بسیار از افراد تنها با تولید ویدئو در یوتیوپ زندگی می گذرانند اما اینجا جریان فرق داره در نتیجه بهتره روی کالایی فیزیکی کار کنید تا کمتر دچار خسران شوید و اعصابتون از سرو کله زدن با دهه های 80 به بالا در امان باشد

Others70

Registered User
لایک‌ها
1,664
متاسفانه من با نظر شما مخالفم و معتقدم که فروشگاه به خصوص در ایران باید کالای فیزیکی بده چرا ؟
در تلگرام بسیار دیده ام که کودکی کم سن و سال کل آموزش های یک سایت که فرد برای اون نزدیک یک سال باید زحمت کشیده باشه تا فیلم پر کنه رو ریخته رو یه کانال و با قیمت 10 هزارتومان به فروش گذاشته در دنیا قطعا این حرف شما صحیح هست کما اینکه در کشور های دیگر بسیار از افراد تنها با تولید ویدئو در یوتیوپ زندگی می گذرانند اما اینجا جریان فرق داره در نتیجه بهتره روی کالایی فیزیکی کار کنید تا کمتر دچار خسران شوید و اعصابتون از سرو کله زدن با دهه های 80 به بالا در امان باشد
متشکرم از نکته نظر ارزشمندتون ، متاسفانه این یکی از معزلات دنیای مجازی در نت ایرانه ! ولی فکر کنم قیمت مناسب این مشکل رو کمتر کنه ، دوستانی هستند محصولاتی بسیار کاربردی و بار ارزش با قیمت معقولانه ای برای سنین خاص تولید کردن و کمتر مورد سوءاستفاده قرار میگیره ..

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
متشکرم از نکته نظر ارزشمندتون ، متاسفانه این یکی از معزلات دنیای مجازی در نت ایرانه ! ولی فکر کنم قیمت مناسب این مشکل رو کمتر کنه ، دوستانی هستند محصولاتی بسیار کاربردی و بار ارزش با قیمت معقولانه ای برای سنین خاص تولید کردن و کمتر مورد سوءاستفاده قرار میگیره ..
بله مثلا شما بیای آموزش cnc بزاری زیاد برای نوجوانان جذاب نمیاد اما خب همینقدر هم مشتریش زیاد هم نخواهد بود وقتی ما وارد بحث فروش می خواهیم بشیم در واقع می تونه یه آینده خوب داشته باشه و یه آینده موقت بستگی داره شما برنامتون چی باشه من فروش آموزش رو رد نمی کنم اما بحث اینه با نبود کپی رایت محتوای تولید شما هیچ حاشیه امنیتی نداره و می تواند در چشم به هم زدنی از دست بره

بالا