برگزیده های پرشین تولز

درد بی پولیرو تجربه کردی!؟

قدیمی1111

Registered User
لایک‌ها
213
"دوست عزیز ورزیدگی(به قول شما)بیشتر در زندگی نسبت به امثال بنده چیزی نیست که خود شما بتونی تشخیص بدی و دیگران باید تشخیص بدند."
ديگران چه كساني هستند؟؟؟
نقطه ضعف اول شما:براي مردم و ديگران زندگي مي كنيد.
نظر ديگران براي من مهم نيست كسي مي تونه من رو نقد كنه كه از من تجربه بالاتر در زندگي حرفه اي و شخصيش و تبعا دستاوردهاي بيشتري داشته باشه.
نكنه انتظار داريد براي مثال طراح برجسته اي مانند جاني ايو بيفته در خيابان دوره كه چه كسي از طراحي هاش نقد مي كنه؟! حداقل كسي در سطح باتيستاز پينين فارينا بايد در مورد ايشون نقدي ترتيب بده.
شما هم انتظار نداشته باشيد يك انسان عادي من رو نقد كنه تا كسي مثل پروفسور Geoffrey abrams
كه باهاشون از الان دارم رو پايان نامه ام كار مي كنم.
"بنده به شدت از جایگاه خودم راضی هستم و بر خلاف تصور شما برای اینده خوندم برنامه و هدف دارم و براش تلاش میکنم و یادمه زمانی بود که در روز بیش از13 شاعت کار میکردم که بتونم به هدفم نزدیک تر بشم.
در مورد درخت پربار و سر بزیر...
اگه منظور خودتونید که قطعا اشتباه میکنید.
شما به شدت از جايگاه فعلي راضي هستيد يعني به جايگاه فعلي مغرور شده ايد اين مفهوم غرور از ديد من هستش.
قطعا اشتباه:به شما توصيه اكيد مي كنم كه شما چنين اشتباهي مرتكب نشيد.اجازه بديد اشتباه من رو همون نوجوان سخت كوش و پرتلاشي بهم بگه كه قدر فرصتي رو كه در اختيارش قرار گرفته مي دونه عنوان كنه.
از فرانک لوید مارک معمار بزرگ پرسیدند :
از میان کارهای بزرگی که کردی کدام یک را دوست داری؟
گفت:کار بعدی را
همیشه به کاری عظیم تر فکر کنید
زیرا زندگی یک مقصد نیست بلکه سفر است و سفری ست که جریان دارد.

"شما الان فیلسوف،وقتی میگید برای ادمای عادی وقت نمیدارم و با پایین تر از خودم حرف نمیزنم و به کسی که کارهای منزلتون رو انجام میده میگید کلفت!!!شما کجا سر به زیر هستید؟؟برعکس دارید همه رو از بالا نگاه میکنید و گمان میکنید مردم عادی طاعون دارند..."
كامل به حرفاتون توجه كنيد:
فيلسوف:فلسفه خارج از بحث منطقي جهان هستي هستش.هر فرضيه اي كه به شكل تئوريك قصد بيان خاستگاه پديده اي رو داره فلسفي محسوب ميشه قطعا حرف نامربوطي زديد.
پايين تر از خودم:منظور چه كساني هستند؟؟؟
-دانش اموز مستعد و درسخوان به هيچ عنوان از من پايي تر نيست كه شخصيت ممتازي محسوب ميشه.
-كسي كه از راه درست پيشرفت مي كنه به همچنين.
-كسي كه تلاش و پشتكار رو سرلوحه زندگي قرار ميده هم همينطور.
متقابلا...
-كسي كه با رانت و پارتي و رشوه رشد كرده اصلا ارزشي نداره.
-كسي كه صرفا با روابط خودشو بالا كشيده همينطور
-كسي كه براي وقتش ارزش قائل نيست به همچنين.
-كسي كه تلاش و پشتكار نداره هم نيازي به احترام نداره.
-كسي كه شعور نداره هرچقدر كه به لحاظ مادي هم بالا باشه سخص من پشيزي براش ارزش قائل نيستم.
لطفا دركتون رو از حرف هاي طرف مقابل ببريد بالا و بعد قضاوت كنيد.
كلفت:شغل محسوب ميشه.متاسفانه در فرهنگ عاميانه اجتماعي كه درش بزرگ شديد كسي بهتون نگفته:كسي كه اقدام به نظافت منزل يا جاي ديگر مي كنه در زبان فارسي كلفت(خدمت كار) ناميده ميشه.اينم مقصرش شما نيستيد جو حاكم بر اطرافيان و رسانه هاي اجتماعي اين مفهوم بد رو در شما تداعي كرده واگرنه در تمام كشورهاي جهان اول هم چنين شغلي با رده بندي هاي مختلف وجود داره و هيچ كس اين شغل رو با تحقير و طعنه همراه نمي كنه.
مردم عادي مانند طاعون:بله هركس كه از دسته افرادي نباشه كه كم و بيش نام بردم طاعون محسوب ميشه عملا نبايد نزديكش شد.
"حرفهای شما هیچکدوم رو باور نمیکنم.
میدونید چرا؟؟؟؟چطور کسی که وقت ارزشمندشو نمیتونه صرف ضرف شستن بکنه میتونه این همه زمان صرف بکنه که جواب انسانهای عادی ای مثل ما(از نظر شما)رو بده وحتی این پیام رو ریپلی بکنه؟؟
موفق باشی آقای خاااص.
باور:باور شما توسط من تعيين نميشه اتفاقاتي كه از سنين كودكي تا قريب به اكثريت جواني براتون رخ ميده باور شمارو تعيين مي كنه.اين موضوع اصلا اهميتي نداره.من ليدر گروهي از مردم نيستم كه بخوام به باور و اعتقادشون كاري داشته باشم.
وقت ارزشمند:حق با شماست درس خوبي از شما گرفتم چون خودتون احساس مي كنيد يك انسان عادي (انسان هاي عادي اي مثل ما) هستيد و ارزش صرف وقت رو نداريد من به نظرتون احترام مي گذارم.تصور ديگه اي داشتم كه تغيير كرد.
به نقل از همان پروفسور مجيد سميعي كه در اولين پستتون به اين شخصيت بزرگوار اشاره كرديد:
به محض اين‌كه موفق شويم، گرفتاري‌ها هم تمام مي‌شوند.
شايد فرد موفقي باشي، اما خدا كه نيستي. پستي و بلندي‌ها در پيش‌اند. از موفقيت امروزت لذت ببر، فردا روز ديگري است.
موفق:مقوله ي نسبي هستش كه با توجه به شرايط و عملكرد تعيين ميشه.قانون خاصي در رابطه تعريف نشده.اين ريشه در همان باور شما داره.
در ضمن من اين جمله رو براي هيچكس به كار نمي برم.موفق بودن كسي با جمله ي شما به وجود نمياد و اين براي هر حدود ٧ميليارد انسان روي كره خاكي صدق مي كنه.
اقاي خاااص:نشان از موضع گيري شما نسبت به شخص من داره كه با طعنه و كنايه خاصي از طرف شما بيان شده.نوعي استفهام انكاريه كه جهت نشان دادن تضاد موضوع با توجه به مفهوم عاميانه اش به كار ميره
ضمنا،ظرف درسته و نه ضرف.شما با ويرايش مجدد متن بعد نگارش اون احترامتون به طرف مقابل رو نشان ميديد كه متاسفانه عكسش در مورد شما صدق مي كنه.
پايان گفت و گوي من با شخص شما.
.
.
.
آقای خاص متاسفانه انقدر وقت ندارم که پاسخ شما رو بخونم.
موفقیت روز افزونتان را آرزومندم.
بدرود.

owl.city

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
545
من نمي تونم بگم قبول ندارم اين نسبي هست ولي تعيين كننده نيست...
پدر من در يك روستاي دورافتاده تو شهرستان به دنيا اومده و برا مدرسه با ٣٠ نفر پشت وانت با پشم گوسفند و پهن خشك شده رفته مدرسه كاغذ كاهي و چرك نويس مدرسه و تراش ذغال بوده دفتر و مشقش با كتابايي كه با كارگري خريده ولي همون ادم پزشكي تهران قبول شد و اتفاقا با مادرم كه اعيان زاده هم بود ازدواج كرد و تخصصشم گرفت اونم تو چه شرايطي؟؟؟
وقتي خانوادگي سال ها سيب زميني تخم مرغ و نان و پنير بهترين غذامون بود و سال به سال اطرافيان مادرم با ما هيچ رفت و امد نمي كردن كه ما گدا گشنه ايم ولي الان دارن منت مي كشن كه پدرم مثلا فلان كارو به فلاني بسپره و ...
پدرمم جوابش اينه: من برا پسر خودم همچين كاري نمي كتم شما كه جاي خود داريد و...
مادربزرگ و پدربزرگ مادريم يك اشراف زاده و اصل و نسب داره كه يك ريالم تا حالا ازش كمك نخواستيم تو اين ٢٠ سال و رو پاي خودمون ايستاديم.
مادربزرگ پدري كه خيلي دوستش داشتم فوت كردند و پدربزرگ پدريم مريض احوال هستند كه قبلا كارگر كارخانه روغن نباتي بودند.
حالا چي ميگي دوست عزيز؟؟؟
من همين حالا بالاي ١٥تومن تو همين شهرستان عقب افتاده درامد دارم و دركنارش شاگرد اول هستم.
يك ريالم از پدرم نگرفتم.
هيچوقت نه لب به غذاي بيرون زدم كه بخوام خرج كنم و توقعي داشتم فقط پدرم برحسب سليقش بهم پاداش داده ولي من يك ريالم نخواستم.
من از اول اينجوري تربيت شدم كه به هيچ عنوان خودم رو محتاج كسي ندونم.
از ٥سالگيم تا ٢ساعت شده تو صف نانوايي بودم
و حتي تو همون حالتشم كتاب داستانمو خوندم
ما اينقدر همون موقعش بيچاره بوديم كه نه من نه برادرم كودكستان و مهدكودك نرفتيم فقط نشستيم با اسباب بازي و وسايل كهنه بازي كرديم و استفاده كرديم...
من تحت هيچ شرايطي بهونه نميارم تو سخت ترين شرايطم از كمترين داشته هام بيشترين استفاده رو مي برم...
ببخش ولی شما فیلم زیاد میبینی و به نظر من این توهمات شما هست از زندگی که دوسداشتی داشته باشی.مثلا من بدبخت بودم الان کلی وضعم خوبه.بس کن این اراجیف توروخدا.فیلم زیاد میبینی شما؟نشستی واسه خودت داستان شاهزاده و گدا تعریف میکنی.فکر نون باش خربزه اب.فرض محال هر چی هم هستی و بودی واسه خودته.هی من من من.من اقام دکتر براردم استرالیا فلان کارست منم اینور فلان کارم.فامیل پدرت چیه شما؟گفتی یه پزشک معتبر دیگه اره؟یه اسم و فامیلی بده ببینیم این چیزا که میگی حقیقت یا نه.

owl.city

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
545
داداش شما درس و مشق نداری 24ساعت اینجا نشستی جواب ملتو میدی؟اسم ابوی محترم چیه؟گفتی ادم شناخته شده ای هست.یه اسم و فامیل بده ببینیم چیکارست تا تهدیگشو در بیارم.یه سندی هم بشه واسه راست بودن حرف شما

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
داداش شما درس و مشق نداری 24ساعت اینجا نشستی جواب ملتو میدی؟اسم ابوی محترم چیه؟گفتی ادم شناخته شده ای هست.یه اسم و فامیل بده ببینیم چیکارست تا تهدیگشو در بیارم.یه سندی هم بشه واسه راست بودن حرف شما
به نظر میاد ایشون کاملا پتانسیل تبدیل شدن به افتک 2 رو دارن:cool:
به عبارت دیگه دیمو نمی دیده وگرنه افتک قابلیه:p

قدیمی1111

Registered User
لایک‌ها
213
ببخش ولی شما فیلم زیاد میبینی و به نظر من این توهمات شما هست از زندگی که دوسداشتی داشته باشی.مثلا من بدبخت بودم الان کلی وضعم خوبه.بس کن این اراجیف توروخدا.فیلم زیاد میبینی شما؟نشستی واسه خودت داستان شاهزاده و گدا تعریف میکنی.فکر نون باش خربزه اب.فرض محال هر چی هم هستی و بودی واسه خودته.هی من من من.من اقام دکتر براردم استرالیا فلان کارست منم اینور فلان کارم.فامیل پدرت چیه شما؟گفتی یه پزشک معتبر دیگه اره؟یه اسم و فامیلی بده ببینیم این چیزا که میگی حقیقت یا نه.

دمتون گرم واقعا...
دیونه شدم از بس پز دادن این آقای خاص موفق رو شنیدم.
"دوست عزیز ورزیدگی(به قول شما)بیشتر در زندگی نسبت به امثال بنده چیزی نیست که خود شما بتونی تشخیص بدی و دیگران باید تشخیص بدند."
ديگران چه كساني هستند؟؟؟
نظر ديگران براي من مهم نيست كسي مي تونه من رو نقد كنه كه از من تجربه بالاتر در زندگي حرفه اي و شخصيش و تبعا دستاوردهاي بيشتري داشته باشه.
نكنه انتظار داريد براي مثال طراح برجسته اي مانند جاني ايو بيفته در خيابان دوره كه چه كسي از طراحي هاش نقد مي كنه؟! حداقل كسي در سطح باتيستاز پينين فارينا بايد در مورد ايشون نقدي ترتيب بده.
شما هم انتظار نداشته باشيد يك انسان عادي من رو نقد كنه تا كسي مثل پروفسور Geoffrey abrams
"بنده به شدت از جایگاه خودم راضی هستم و بر خلاف تصور شما برای اینده خوندم برنامه و هدف دارم و براش تلاش میکنم و یادمه زمانی بود که در روز بیش از13 شاعت کار میکردم که بتونم به هدفم نزدیک تر بشم.
شما به شدت از جايگاه فعلي راضي هستيد يعني به جايگاه فعلي مغرور شده ايد اين مفهوم غرور از ديد من هستش.
قطعا اشتباه:به شما توصيه اكيد مي كنم كه شما چنين اشتباهي مرتكب نشيد.اجازه بديد اشتباه من رو همون نوجوان سخت كوش و پرتلاشي بهم بگه كه قدر فرصتي رو كه در اختيارش قرار گرفته مي دونه عنوان كنه.

"شما الان فیلسوف،وقتی میگید برای ادمای عادی وقت نمیدارم و با پایین تر از خودم حرف نمیزنم و به کسی که کارهای منزلتون رو انجام میده میگید کلفت!!!شما کجا سر به زیر هستید؟؟برعکس دارید همه رو از بالا نگاه میکنید و گمان میکنید مردم عادی طاعون دارند..."
فيلسوف:فلسفه خارج از بحث منطقي جهان هستي هستش.هر فرضيه اي كه به شكل تئوريك قصد بيان خاستگاه پديده اي رو داره فلسفي محسوب ميشه قطعا حرف نامربوطي زديد.
-دانش اموز مستعد و درسخوان به هيچ عنوان از من پايي تر نيست كه شخصيت ممتازي محسوب ميشه.
متقابلا...
-كسي كه شعور نداره هرچقدر كه به لحاظ مادي هم بالا باشه سخص من پشيزي براش ارزش قائل نيستم.
كلفت:شغل محسوب ميشه.متاسفانه در فرهنگ عاميانه اجتماعي كه درش بزرگ شديد كسي بهتون نگفته:كسي كه اقدام به نظافت منزل يا جاي ديگر مي كنه در زبان فارسي كلفت(خدمت كار) ناميده ميشه.اينم مقصرش شما نيستيد جو حاكم بر اطرافيان و رسانه هاي اجتماعي اين مفهوم بد رو در شما تداعي كرده واگرنه در تمام كشورهاي جهان اول هم چنين شغلي با رده بندي هاي مختلف وجود داره و هيچ كس اين شغل رو با تحقير و طعنه همراه نمي كنه.
مردم عادي مانند طاعون:بله هركس كه از دسته افرادي نباشه كه كم و بيش نام بردم طاعون محسوب ميشه عملا نبايد نزديكش شد.
میدونید چرا؟؟؟؟چطور کسی که وقت ارزشمندشو نمیتونه صرف ضرف شستن بکنه میتونه این همه زمان صرف بکنه که جواب انسانهای عادی ای مثل ما(از نظر شما)رو بده وحتی این پیام رو ریپلی بکنه؟؟
موفق باشی آقای خاااص.
باور:باور شما توسط من تعيين نميشه اتفاقاتي كه از سنين كودكي تا قريب به اكثريت جواني براتون رخ ميده باور شمارو تعيين مي كنه.اين موضوع اصلا اهميتي نداره.من ليدر گروهي از مردم نيستم كه بخوام به باور و اعتقادشون كاري داشته باشم.
وقت ارزشمند:حق با شماست درس خوبي از شما گرفتم چون خودتون احساس مي كنيد يك انسان عادي (انسان هاي عادي اي مثل ما) هستيد و ارزش صرف وقت رو نداريد من به نظرتون احترام مي گذارم.تصور ديگه اي داشتم كه تغيير كرد.
به نقل از همان پروفسور مجيد سميعي كه در اولين پستتون به اين شخصيت بزرگوار اشاره كرديد:
شايد فرد موفقي باشي، اما خدا كه نيستي. پستي و بلندي‌ها در پيش‌اند. از موفقيت امروزت لذت ببر، فردا روز ديگري است.
موفق:مقوله ي نسبي هستش كه با توجه به شرايط و عملكرد تعيين ميشه.قانون خاصي در رابطه تعريف نشده.اين ريشه در همان باور شما داره.
در ضمن من اين جمله رو براي هيچكس به كار نمي برم.موفق بودن كسي با جمله ي شما به وجود نمياد و اين براي هر حدود ٧ميليارد انسان روي كره خاكي صدق مي كنه.
اقاي خاااص:نشان از موضع گيري شما نسبت به شخص من داره كه با طعنه و كنايه خاصي از طرف شما بيان شده.نوعي استفهام انكاريه كه جهت نشان دادن تضاد موضوع با توجه به مفهوم عاميانه اش به كار ميره
ضمنا،ظرف درسته و نه ضرف.شما با ويرايش مجدد متن بعد نگارش اون احترامتون به طرف مقابل رو نشان ميديد كه متاسفانه عكسش در مورد شما صدق مي كنه.
.
.
.

دوست عزیزم به عنوان تاپیک دقت بکن.
شما یه تاپیک بزن با عنوان راه های موفقیت من و پدر گرامی.
قربانت/یک انسان عادی

Sarrow

Registered User
لایک‌ها
75
دوستان انقدر کم لطفی نکنید دیگه، ایشون حرفش خیلی درست بود و پست اصلیشون هم به موضوع تاپیک ربط داشت. بجای اینکه بشینیم در مورد دیگران نظر بدیم بهتره به اصلاح خودمون بپردازیم.
من خودم به دلایلی انگیزه و پشتکارم رو از دست داده بودم اما الان با خوندن حرفای ایشون به زندگی امیدوار تر شدم، واقعا میشه توی همین ایران با زحمت و تلاش بسیار به جایی رسید و از وقت و زمان نهایت استفاده رو برد. افراد زیادی در اطرافم هستن که بخاطر شرایط راحت زندگی خیلی تنبل و بی انرژی هستن، در صورتی که اگه توی شرایط سختی بودن مجبور میشدن یه تکونی به خودشون بدن و فعالیت مفید داشته باشن. جدا از این، همین که آدم همیشه به دنبال هدفی که داره پیش بره و با هر اتفاق کوچک و بزرگ ازش دست نکشه خیلی هنر بزرگیه، البته رعایت احترام و خوش برخوردی و اجتماعی بودن هم میشه در کنارش داشت.

* کدخدا

Registered User
لایک‌ها
626
سرزمین جماعت خواب ، جماعت خواب زده ، ملت چورتی
من همیشه بی پول بودم خیلی تلاش کردم و میکنم هنوزم نا امید نشدم و انواع کار انجام میدم :(
چقدر دلت میخواد هر دو سه ماه یه لباس نو و تمیز بپوشی ،:(
ای چقدر دلت میخواد یه پروژه توی نت تست بکنی :(
چقـــــــــــــــــــــــدر دلت میخواست پول داشتی اونی که دوست داشتی بدست میاوردی امروز تو دست یکی دیگست .
ما هستیم و رویاهای خاکستری البته باید ناامید نشد و حرکت کرد ولی این دردها همیشه تو قلبمون میمونه حتی اگه اوضاعمون خوب بشه .

قدیمی1111

Registered User
لایک‌ها
213
من همیشه بی پول بودم خیلی تلاش کردم و میکنم هنوزم نا امید نشدم و انواع کار انجام میدم :(
چقدر دلت میخواد هر دو سه ماه یه لباس نو و تمیز بپوشی ،:(
ای چقدر دلت میخواد یه پروژه توی نت تست بکنی :(
چقـــــــــــــــــــــــدر دلت میخواست پول داشتی اونی که دوست داشتی بدست میاوردی امروز تو دست یکی دیگست .
ما هستیم و رویاهای خاکستری البته باید ناامید نشد و حرکت کرد ولی این دردها همیشه تو قلبمون میمونه حتی اگه اوضاعمون خوب بشه .
دوست عزیزم متاسفانه این چیزایی که گفتی رو خیلیا تجربه کردن و میکنن،ما هم یکی:)
ولی باس مبارزه کرد با مشکلات تا به اون چیزی که میخوای برسی...هم مسیر :general601:

Yelawolf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
220

F-5

Registered User
لایک‌ها
2,431
ایشون افتک ِ با یوزر و ادبیات جدید اومده :p
الکی سفسطه نکنید ذلیل مرده های حسود :D. من کی و کجا گفتم قبلا وضع مالیم بد بوده و الان خوبه ؟ من از اولش هم وضع مالی خانوادگیمون خوب بود، تا چشتون درآد :D...
این آقاهه رو هم من پست هاش رو نخوندم. مثل دمو طولانی می نویسه... متولد تهران هم که نیست:confused::D

پ.ن: کاری ندارم که این آقا راست میگه یا دروغ... من خودم چون با رشته پزشکی و سیستمش آشنا هستم، حداقل قسمتی از حرفاش رو باور نمیکنم ... اما اصرار هم ندارم که ثابت کنم دروغ میگه :p به نظر من دوستانی که از تعریف های ایشون از خودش حرصشون میگیره و ناراحت میشن، مشکلات به مراتب بدتری از دروغگویی دارن:general703:

Last edited:

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
خیلی بد دردیه خدایی

123456hhh

Registered User
لایک‌ها
193
ديگران چه كساني هستند؟؟؟

متقابلا...
موفق باشی آقای خاااص.
.
.
.
همینکه آدم فک کنه باید از آدم های عادی فاصله بگیره ، یعنی غرور ... یعنی یک شکست ... ولو بعدها متوجهش بشی ...
آدم هرچی بزرگتر بشه ( از لحاظ روحی ) بیشتر به آدم های عادی باید توجه کنه چون اونها رو هم میخواد مثل خودش بالا بکشه ، ولو متوجه نباشن ...
اینکه نقد پایین تر از خودت رو هم قبول نداری که دیگه واویلاست ... از کجا معلوم یه آدم معمولی ، فکرش به نقدی از کارای تو نرسه که فکر بالاتر از تو هم بهش نمیرسه ...
و از همه بدتر اینکه حتی از یک حرف خودت هم عقب نشینی نکردی و این یعنی به احتمال زیاد ، نصیحت ناپذیر هستی ، ولو طرفت راست بگه ...

omid arianpoor

Registered User
لایک‌ها
4,463
کاری ندارم که حرفای این اقا راسته یا دروغ
ولی کلا بهم ثابت شده ایرانی جماعت چشم دیدن موفق تر از خودش رو نداره
ما همه یه سری یوزر مجازی هستیم و با حرفایی که میزنیم شناخته میشیم حرفایی که ایشون هم زده بود قسمت عمده اش درست و منطقی و موثر بود.
دیگه اینکه هویت این اقا چیه و پدرش کی بوده و . .. نه به من ربطی داره و نه اصلا مهمه.

shahrokh4u

Registered User
لایک‌ها
408
همون طور که قبلا هم گفتم پی تی داره دچار سونامی تکثیر دکترای افتکیسم میشه که البته این دوستمون Artimbares در رکاب افتک شاگردی می کنند.

F-5

Registered User
لایک‌ها
2,431
همون طور که قبلا هم گفتم پی تی داره دچار سونامی تکثیر دکترای افتکیسم میشه که البته این دوستمون Artimbares در رکاب افتک شاگردی می کنند.
نگران نباش. هرچی هم سونامی بیاد؛ تعداد دکترهای پی تی هیچوقت به تعداد اعضایی که عقده دکترا دارند، نمیرسه. همیشه عقده ای ها در اکثریت باقی میمونن:D

shahrokh4u

Registered User
لایک‌ها
408
نگران نباش. هرچی هم سونامی بیاد؛ تعداد دکترهای پی تی هیچوقت به تعداد اعضایی که عقده دکترا دارند، نمیرسه. همیشه عقده ای ها در اکثریت باقی میمونن:D

با این توصیفات افتک در کدام دسته قرار میگیره؟o_O

kiazad

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
843
دوستانی که سال 2014 اینجا پست دادن......هنوزم اوضاعشون همونه ؟!!!
کسی تعقیری نداشته ؟

بالا