برگزیده های پرشین تولز

درصورت تصادف چی کار کنم

Hm12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26
سلام،
دوستان من همیشه از وسائل عمومی برای رفت و آمد استفاده میکردم الان ماشین گرفتم ولی چیزی راجع به تصادف نمیدونم میخواستم ببینم در صورت تصادف کردن باید چی کار کنم؟
مثلا اگه طرف مقصر بود و زیر بار نرفت باید از صحنه تصادف عکس بگبرم زنگ بزنم پلیس یا اگه من مقصر بودم خسارت رو باید همونجا نقدی بدم یا از بیمه استفاده کنم و یا اگه طرف مقصر بود باید ازش خسارت بگیرم اگه نداد چی کار کنم خیلی ممنون میشم اگه کسی مختصر توضیح بده که چطور باید عمل کنم

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,909
بنظر میاد پست اسپمه

وسط تصادف پول بدم یا پول بگیرم مگه بازاره؟!
اونایی که پول میدن بخاطر حذف نشدن تخفیف بیمه هست

Hm12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26
بنظر میاد پست اسپمه

وسط تصادف پول بدم یا پول بگیرم مگه بازاره؟!
اونایی که پول میدن بخاطر حذف نشدن تخفیف بیمه هست

نه برادر اسپم چیه گفتم هیچ تجربه ای در این باره ندارم چند تا سوال ابتدایی پرسیدم میخواستم ببینم در صورت تصادف باید چی کار کنیم

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
درود
حتما از صحنه عکس بگیرید.
زنگ بزنید پلیس بیاد صورت جلسه کنه. وگرنه بیمه ثالث و بدنه سرش گرده :) کلی توی دردسر میوفتید
این بیمه ها موقع پول گرفتن و تمدید که میشه کلی تحویلت میگیرن. ولی موقع خسارت گرفتن مثل دزد و کلاه بردار باهات برخورد میکنن

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,909
نه برادر اسپم چیه گفتم هیچ تجربه ای در این باره ندارم چند تا سوال ابتدایی پرسیدم میخواستم ببینم در صورت تصادف باید چی کار کنیم
اگر خودت سوار موتور بودی حتما گواهینامه موتور داشته باش
اگر طرف مقابل موتوری بود اگر گواهینامه نداشت قطعا مقصر شناخته میشه
صحنه تصادف رو اصلا جابجا نکن حتی اگر ترافیک درست بشه
به امید گرفتن خسارت نباش چون طرف مقابل پول نمیده یا بیمه میده بیمه هم چند ماه بعد با کلی مکافات خسارت میده
برای خسارت دادن فقط وقتی پول بجای بیمه بده که تخفیف بیمه داشتی...
با این همه مشکلات ، سوار مترو و اتوبوس بشی بصرفه تره

-0000-

Registered User
لایک‌ها
1,236
تصادف مالی (چراغ- سپر یا اگزوز یکی از طرفین آسیب دیده یا هر صدمه جزیی دیگه ای)
که طرف مقصر نمیخواد اسیر شه و خیلی محترمانه خسارت رو پرداخت میکنه.
نه کار به افسر میکشه نه کلانتری و دادگاه.

تصادف جرحی و فوتی
راهور میاد کروکی میکشه .
کلانتری مربوطه میاد یه گزارش برمیداره (این مهمه مثلا اگه تو تصادف گوشی یا ساعتت بشکنه اونجا باید بگی بنویسه بعدا اثباتش عملا غیرممکنه و نمیتونی خسارت بگیری)
آمبولانس میاد اگه مورد سرپایی درمان نمیشد انتقالش میدن بیمارستان.
معمولا جفت وسایل نقلیه میره پارکینگ تا به وضعیت مجروح رسیدگی شه تا زمان دادگاه یا رضایت طرفین(یعنی حتی مجروح هم باشی تا دادگاه نره وسیله ات بیرون نمیاد یا اینکه جفت طرف باید به هم دیگه رضایت محضری بدین)
داشتن و نداشتن گواهینامه هیچ ربطی به مقصر بودن یا نبودن نداره. (یه جریمه بین ۲۰۰ هزار تا سه میلیون داره و بسته به اینکه دفعه چندم طرف باشه بدون گواهینامه رانندگی میکنه
قاضی میتونه تا ۶ ماه حبس بده)
البته قوانین دائما تغییر میکنن (مثلا اخیرا شنیدم دیگه مثل سابق نیست که صحنه تصادف دست نخورده باقی بمونه تا افسر بیاد. (افسر بیاد ببینه راه بستست جفت طرفو جریمه میکنه.
باید بکشن کنار وسایلو راه باز شه افسرم میاد از حاضرین آمار میگیره چی شد کی کیو زد)

بالا