برگزیده های پرشین تولز

در اردوگاه عسکرآباد ورامین ایران چه می گذرد؟

nasab

Registered User
لایک‌ها
11
این مطلب رو توی یک سایتی دیدم و برام جالب بود که بدونم آیا راسته یا دروغ؟ و کسانی که اطلاع دارن آیا اینجوریه یا جو سازی یک فرد دروغ گو هست؟ اگه کسی میدونه بگه. نظر خودتون رو بگید.

هرچند رفتار مسولان اجرایی و تصمیم گیری جمهوری اسلامی ایران در رابطه با مهاجرین افغانستانی مقیم در این کشور بهبود یافته است ، اما گهگاهی در گوشه و کنار این مملکت اسلامی ، اعمال غیر اسلامی توسط برخی از عناصر مخالفت حاکمیت یا افراد عقده ای از سر جهل و نادانی صورت می گیرد که باعث تاسف و شرمندگی است.
امیدواریم مسولان کشور برادر و دوست جمهوری اسلامی ایران به این نکات توجه نموده نگذارند تا عده ای فرصت طلب و از خدا بی خبر ، با آبروی این **** مقدس بدینگونه بازی کنند.
متن زیر توسط یکی از هموطنان ما ارسال شده است :

من یکی از مهاجرین افغانستانی در ایران هستم که دارای کارت آمایش 7 میباشم. روز شنبه 25 february ما را در میدان خراسان تهران گرفتند (من و رفیقم) و پس از تو هین و فحش و کتک کاری ما را به پایگاه 8 پلیس امنیت در میدان حر در تهران انتقال دادند. پس از آن باطریهای گوشیمان را گرفتند و ما را به زیر زمینی که در آنجا وجود دارد انتقال و برای 6 ساعت در آن زیر زمین تاریک و محبوس نمودند. برادر من و دوستم کارت هردویمان را آورد ولی پلیسی که کارتمان دستش بود گفت ابتدا آنها را به اردوگاه عسگر آباد ورامین انتقال میدهیم و سپس آزاد میکنیم.
اما کدام آزادی؟
زمانی که ما را دستبند زدند و به اردوگاه انتقال دادند از آنها سوال کردیم که چرا ما را آزاد نمیکنید حال آنکه کارتمان را گرفتید.
افسر پلیس گفت کسی به من کارتی نداده است. آنها ما را به زیر زمینی در اردوگاه انتقال دادند. اگر چیزی میگفتیم چیزی جز کتک خوردن عایدمان نمیشد. در آنجا 3 روز زندانی بودیم. منتظر بودیم تا برگه ی استعلام ما از اردوگاه سلیمانخانی برسد. روز سوم من آزاد شدم. اما ای کاش نمیشدم و آن صحنه دلخراش را نمیدیدم.

آری یکی از خواهران هموطن عزیزما که برای یکی اعضای خانواده اش که زندانی بود خوراکی و مقداری کرایه سفر آورده بود. اما یکی از مقامات اردوگاه عسگر آباد ورامین به وی ناسزا گفت. او که تحمل شنیدن جواب متقابل را نداشت پس از شنیدن جواب فحش خویش با کمال تاسف از دست آن زن بیگناه گرفت و او را به سمت راه پله هل داد و آن زن از آنجا به پایین پرتاب شد. همسر آن زن که تاب دیدن این صحنه را نداشت به آن شخص حمله ور شد (برای دفاع از ناموس) و با هم درگیر شدند. اما سربازان اردوگاه آمدند و تا توانستند آن زن مظلوم و همسرش را با ضربات باتون به سمت در اردوگاه بردند. ضرباتی بر سر مرد زدند و در حالی که مرد کاملا گیج و در حالت بیهوشی نیمه قرار داشت انگشت وی را بر روی جوهر زدند و نمیدانم چه چیزی را اثر انگشت گذاشتند.

آن ها را از اردوگاه به بیرون راندند. مردم با آن اوضاع با پلیس 110 ایران تماس گرفتند.
اما چه سود که هردوی آنها یکی هستند.
مرد بیچاره که کاملا گیج و دهانی پر از خون داشت حتی قادر نبود فرزند خردسال خود را شناسایی کند.
یا آن برادر هموطنی که به جرم افغانی بودن در اردوگاه با لوله ی 6 که آ اس نام دارد بر سرش میکوبند و بعد وی را که خواهان بازگشت به وطن عزیز است با دستبند به بیمارستان و سپس به اردوگاه آوردند. اما وی را رد مرز نخواهند کرد تا زمانی که حالش کاملا خوب شود تا مدرکی برای شکایت در سازمان ملل نداشته باشد.
والله اعلم

Altair

Registered User
لایک‌ها
42
اینجا هموطنای خودشون رو زیر دست و پا له میکنن، این داداشمون که دیگه مهمون حساب میشه...

nasab

Registered User
لایک‌ها
11
من از افغانی جماعت خوشم نمیاد چون اینها اصولا توی ایران جنایات فراوانی انجام دادن و شاید به خاطر همینها جو سازی کرده باشن.
البته نمیدونم شاید راست گفته باشه حلاصه معلوم نیست راسته یا دروغ کسی میدونه؟

Ace...!

Registered User
لایک‌ها
3,084
استارتر آخر متن به این طولانی یه چکیده ی مطلب میذاشتی خو ...

راجع به چیه ؟

روح سگ ولگرد

Registered User
لایک‌ها
394
من از افغانی جماعت خوشم نمیاد چون اینها اصولا توی ایران جنایات فراوانی انجام دادن و شاید به خاطر همینها جو سازی کرده باشن.
البته نمیدونم شاید راست گفته باشه حلاصه معلوم نیست راسته یا دروغ کسی میدونه؟

اتفاقا من با خیلی افغانی ها سر و کار داشتم. به خاطر کار ساختمونی و یه زمانی هم واردات اجناس از شرق...

واقعا بعضی از افغانی ها خیلی هم باحال و با معرفتن...

دلیل آمار بالای بزهکاریشون مهاجر بودنشونه. یه چیز کاملا طبیعی.... اما نمی شه همشون رو با یه چشم دید واقعا.

aras71

Registered User
لایک‌ها
38
ناراحت نباش جای دوری نمی ره.
با مهاجران غیر قانونی ایرانی هم همین رفتار میشه

nasab

Registered User
لایک‌ها
11
خلاصش اینه که یه افغانی رو گرفتن و بردن اردوگاه و اونجا دیده که خیلی ها رو شگنجه میدن و از اینجور چیزا. و ته کلامش اینکه ایران کشور ناجوریه و غیره و میخواد شکایت کنه به سازمان ملل!!!!:lol:

دو نفر هم کامنت میزارن برای اثبات و رد اثبات از همینها توی یک سایت یک کامنت جالبی هم گذاشته:

____________________________________________________________________________________

قبل انکه نظرم رو بنویسم باید بگم در صحت این خبر شک دارم.
چرا که میدان خراسان تهران (مکانی که این دو نفر در ان دستگیر شدند) محل کسب و کار افغانیهای زیادیست بطوری که دور تا دور میدان پر از دست فروشان افغانیست که بیهیچ مشکلی اجناس خود را عرضه میکنند هیچ پلیسی هم جز پلیس راهنمایی و رانندگی برای کنترل ترافیک در این میدان شلوغ وجود ندارد چه رسد به انکه با ماشین ون در میدان حضور داشته باشند.
حال سوال من اینست :
اگر این دو نفر فقط و فقط بخاطر افغانی بودن دستگیر شدند پس چرا پلیس به بقیه مهاجران افغانی که در این محله تعدادشان از ایرانیان نیز بیشتر است کاری ندارد؟؟؟
در اخر باید بگم بنظرم یا فرستنده خبر درباره دستگیریش دروغ گفته و یا اینکه بر فرض صحت دستگیر شدنش او را بطور قطع بخاطر اعمال دیگری دستگیر کرده اند نه صرف افغانی بودن انهم در یک محله افغانی نشین.
متاسفانه خیلی از مهاجران جوان افغانی انهایی که بطور مجردی و تازه به ایران میایند به ناگاه جوزده شده دست به اعمال کثیفی میزنند که ابروی مهاجران افغان در ایران را در معرض خطر قرار میدهد بهمین خاطر خیلی سریع و با گذشت مدت کوتاهی از امدنشان به ایران با پلیس روبرو میشوند از طرفی هم وقتی این اشخاص با قانون روبرو میشوند سعی میکنند با مظلوم نمایی و فرافکنی و انگ نژادی به پلیس و جامعه میزبان خود را تبرئه کنند.
از طرفی هم ما مهاجرانی داریم که علیرغم حضور 30 ساله خود در ایران تاکنون هیچ برخوردی با پلیس نداشته اند و کاملا راضی هستن.
یک نفر به من بگه اگر پلیس فقط به صرف افغانی بودن با مهاجران بدرفتاری میکنند پس ان مهاجرانی که با پلیس مشکلی نداشته اند مگر افغان نیستند؟
با تشکر

_____________________________________________________________________________________________

آهای عزیزان! مطلب بالا کاملا صحت دارد.
آن دوستی که میگوید این ادعا دروغ است میتواند برای فهمیدن صحت ماجرا از ساعت 8/30 صبح تا 12 ظهر ( به ترتیب)در محدوده های: میدان خراسان/ پل آهنگ/چهارراه سیروس/15 خرداد/میدان امام ***** / تردد نماید تا از موضوع مطلع شود و بداند که ... چگونه وی را سوار بر اتوبوس میکنند.(تازه در این محدوده با ماشین ون کسی جمع نمیشود)و سپس به پایگاه هشتم پلیس امنیت انتقال میدهند.
اگر دوست داشتی میتوانی میدان امام حسین(ع) در تهران را هم امتحان کنی/اگر کفاف نداد خیابان ولیعصر از میدان راه آهن تا میدان تجریش هم جای خوبی برای فهمیدن موضوع است.
یا اگر خواستی با ون به اردوگاه بری میتوانی میدان شهرری(خیابان حرم) را انتخاب کنی . چون ماشین ون سریعتر پر مشود ولی متاسفانه با ون به ارد.گاه نمیبرن.از کلانتری با اتوبوس و با دستهای دستبند بسته خواهی رفت.
انتخاب با شخص شماست. هروقت که بخواهید برادران نیروی انتظامی آماده جمع آوری من و شمای مهاجر هستند.
پس خواهشن پاچه خواری نکن که شاید بهت کارت بدهند.
مسیرها را هم که برایت مشخص کردم.
----------------
قیمت آب معدنی در اردوگاه 1000/بیرون از اردوگاه 300 الی 400 تومان
یک لیوان چایی 500/بیرون 200
شام اردوگاه : یک پرس برنج خشک با 4 دانه لوبیای خام برای پنج نفر
صبحانه اردوگاه : هر نان بربری برای چهار نفر
نهار اردوگاه : هوای خالی (نهار ندارد)
ظرفیت: اتاق 24 متری : 76 نفر در شب و 100 نفر در روز
-------------------------
هموطن عزیز برای یک بار هم که شده خود را به گیر پلیس بده تا بفهمی کی راست میگه کی دروغ
دوست عزیز با اینکه بگویی اینها با ما خوشرفتاری میکنند ف به من یا توی مهاجر مدرکی نخواهند داد. پس در نظر خود کمی تامل (فکر) کن
آزاد شده از اردوگاه عسگر آباد ورامین

حالا نمیدونم جریان چیه؟:D

m jax

Registered User
لایک‌ها
49
همین چند روز پیش در چت سایتی گیم انلاین خارجی به یک یوزری بر خوردم که داشت به ایرانی ها فوش می داد به فینگلیش ...می گفت بچه تهرانی بچه سوسول و ک و .. یو از این جور فوش ها :eek:

بعد حدس زدم افغانی هست که بعد خودشم اعتراف کرد ! خلاصه حسابی حالشو جا اوردم که فراری شد ....

نکته مهم: افغانی ها هم برای ما حالا ادم شدن ! که بخودشون اجازه میدن تو جهان بیشتر از این ایرانی ها رو بد کنن.

نکته جالب: می گفت شما تروریستین LOL گفتن اینوکه تو راست می گی !

Captain Sparrow

Registered User
لایک‌ها
642
همین چند روز پیش در چت سایتی گیم انلاین خارجی به یک یوزری بر خوردم که داشت به ایرانی ها فوش می داد به فینگلیش ...می گفت بچه تهرانی بچه سوسول و ک و .. یو از این جور فوش ها :eek:

بعد حدس زدم افغانی هست که بعد خودشم اعتراف کرد ! خلاصه حسابی حالشو جا اوردم که فراری شد ....

نکته مهم: افغانی ها هم برای ما حالا ادم شدن !

این که چیزی نیست منم یه آمریکایی گیر آورده بودم سر کارش گذاشته بودم
47b20s0.gif

بالا