برگزیده های پرشین تولز

در ایران Xbox 360 یا PS3 پیدا می شود ؟ کسی خرید ه ؟

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
ولی در مجموع که 360 برنده بوده اونم فقط به خاطر بازیهای بهتری که براش زدن همچنین موتور گرافیکی قوی تری که بر پایه ATI R580 !!!!
در کل بخوایم مقایسه کنیم XBOX با قیمتی پایین تر از PS3 جلوتره چرا که:
اولا از نظر گرافیک XBOX قویتره چون که سری x1800 x1900 از سری 7800GTX که موتور گرافیکی PS3 هست قویتر عمل میکنه (برای سونی متاسفم که برای کنسولی که 4 ماه پیش عرضه کرده از 7800GTX 256mb که تقریبا تابستون پارسال اومد و یک چیزه جدید بود استفاده کرده لازم به ذکره که سری 7800 مربوط به 4 سری پیش از کارتهای Geforce است)
دوما اینکه درسته PS3 به قول دوستان 9 هسته و 360 ... هسته ای هست ولی بد نیست بدونین هیچ یک از 8 هسته باقی مانده در PS3 توان محاسباتی هسته مرکزی رو ندارن و هر کدوم مربوط میشن به قسمتهای متفرقه(یکی برای پردازش صداهای بازی یکی دیگه......)ولی 360 سه پردازنده مجزا داره که هر کدوم مشابه یکدیگرند و مثل PS3 چندتا دیگه از همین پردازنده های جانبی واسه کارهای دیگه داره!!دقت کنید که گفتم 3 پردازنده نه پردازنده 3 هسته ای (3*Phyisical Processor*3 ,Logical Processor ) ولی متاسفانه هر دو نوع پردازنده ها با کمبود حافظه L2 Cache مواجهن!!!! اما این پردازنده Cell به تنهایی غولیه واسه خودش!
یک ضعف بزرگ دیگه ای که 360 داره اونم نداشتن درایو HD DVD بر روی خود دستگاه است!
به یک جمع بندی کلی میرسیم که اگه یکی یک دستگاه PC با یک پردازنده دو هسته ای مثل Athlon X2 یا Core 2 Duo و 500 600 تومنم بده یک کارت 8800GTS,X ببنده هیچ کدوم از این دو کنسولهای ذکر شده به گرده پای این سیستم که نمیرسه هیچ 100 برابر کارهایی که میتونی با این کنسولا بکنی رو با PC میکنی
ولی به نظرم بازی با کنسول اونم رو یک LCD 40 به بالا حالش بیشتره موافقین؟؟؟؟؟
اما کنسول که بازی استراتژی نداره!!چه فایده!
نتیجه کلی اینکه تا 360 هست PS3 چی میگه!!!
دوست عزيز من به هيچ وجه اين حرف شمارو قبول ندارم !!!
شما با يه کارت 8800gtx باز هم به قدرت 360 نمیرسيد !!! حالا
چرا اين حرفو میزنم چون يکی از دوستام 8800gtx داره وقتی امد خونمون تصاوير gears of war
و condemned رو رويه tv lcd ديد همينجوری موند....و به شخصه اعتراف کرد که گرافيک condemned که خودش
رو pc بازی کرده بود کمتر از 360 بود.....خيلی جاها میآن میگن که مثلاً قدرت گرافيک 360
میآن با 7800gtx برابری میدن ولی ما تو عمل میبيينيم که تو بعضی مواقع از 8800gtx هم
بهتر کار میکنه....من يادمه يه جا خونده بودم که گرافيک ps3 برابر با 20 تا کارت 7800
فکر کنم سايت سخت افزار بود....ولی به عيينه میبينيم که يدونه 7800 هم حتی نيست
از اين حرفا پس میبينيد که زياد زده میشه...آدم هميشه بايد تو عمل ببينيه به چه صورته

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
كنسول رو كه همينطوري با pc مقايسه نميكنن عزيزان. مگه همين ps2 نيست كه بر اساس چيپ geforce 3 ساخته شده بود. حال شما يه geforce 3 بيار كه بتونه مثلا يه بازي مثل Most wanted رو با جزئياتي مثل ps2 اجرا كنه. كنسول رو واسه بازي ساختن و طبيعتا بهترين كاري كه ميتونه بكنه اجراي بازيه.
آقا بنياميناين ديگه چه حرفي بود: "ولی به عيينه میبينيم که يدونه 7800 هم حتی نيست
از اين حرفا پس میبينيد که زياد زده میشه"
درسته كه اون سايت اغراق كرده بود و چنين مقايسه اي اصلا درست نيست. بعد ميخوام بدونم شما به كدوم عينيه (بازي) ديدين كه از 7800 هم پايينتره!!!
لطفا از روي تعصب صحبت نكنين.

Nimra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
چرا اين حرفو میزنم چون يکی از دوستام 8800gtx داره وقتی امد خونمون تصاوير gears of war
و condemned رو رويه tv lcd ديد همينجوری موند....و به شخصه اعتراف کرد که گرافيک condemned که خودش
رو pc بازی کرده بود کمتر از 360 بود.....خيلی جاها میآن میگن که مثلاً قدرت گرافيک 360
میآن با 7800gtx برابری میدن ولی ما تو عمل میبيينيم که تو بعضی مواقع از 8800gtx هم
بهتر کار میکنه....من يادمه يه جا خونده بودم که گرافيک ps3 برابر با 20 تا کارت 7800
از اين حرفا پس میبينيد که زياد زده میشه...آدم هميشه بايد تو عمل ببينيه به چه صورت
مثل اینکه باید از پایه شروع کنیم بحث رو (من همه چیز با توجه به PC میسنجم که اساس کار اینا بر پایه PC هست:
1.مهمترین فاکتور در مورد بازیهای کامپیوتری مربوط به قدرت موتور گرافیکیست که در صورت داشتن یک VGA خوب میتونی هر بازی رو با رزولوشن دیتیلز و .... بالا بازی کنی و در حقیقت حال کنی چون بدون تنظیمات خوب و سنگین بازی لذتی نداره!!!!
2.یکی دیگر از فاکتورهای مهم دیگه در اجرای بازیها بالا بودن سرعت اون درایوی که بازی از روش اجرا میشه میتونی امتحان کنی یک سیستمی که یک هارد IDE داره با سیستمی که 4 تا هارد ساتا 2 رو رید صفر کرده!!!!
3.فاکتور سوم دیگه برمیگرده به پردازنده خوب با سرعت بالا که 10 تا 20 درصد میتونه در این مورد ایفای نقش کنه همچنین داشتن رم با حافظه کافی و سرعت بالا هم تاثیر داره!!!!

اما میریم سراغ PS3 و xenon که از لحاظ پردازنده PS3 برنده و از نظر موتور گرافیکی 360!!! و به نظر من هم تا اینجای کار همین قویترین بودن موتور گرافیکی 360 اونو جلو انداخته چون اگه تستهای که بین بازیهای 360 و PS رو در سایت GameSpot.com هست رو ببینید متوجه میشید که 360 از لحاظ جزییات تصاویر در حال رندر بهتر عمل کرده اون هم به خاطر بهره جستن از هسته گرافیکی r580 ای تی آی
و فعلا دیدیم که سونی با اون پردازنده به قول خودش ابر قدرت به هیچ جا نرسیده و فکر هم نکنم به جایی برسه چون اگه میرسید از الان به فکر ساخت PS4 میفتاد به حر حال هر شرکتی ممکنه در یک زمینه شکست بخوره:D
من وقتی که دیدم شما نوشتی 7800=8800 به این فکر افتادم تا مقایسه ای بین این دو برات بذارم به حرف من برسی واینکه میگی 8800 مثل 7800 چون دوستم نمیدونم کنسول کیک رو دیده دهنش باز مودنه کمی خنده داره:D

دوباره میگم من به این چیزا کار ندارم 360 برابر 100 تا 7800 PS3 برابر 200 تا 7900 هست فقط اینو میگم که اینچیزارو باور نکن اینم که میگی هنوز از نصف قدرت cell هم استفاده نشده من اینو راجع به 360 دیدم پس اصلا باور نکن!!!اینا سیاستشون اینه!!!!
در ضمن متذکر میشم که فکر نکنم 7800gtx در حالت sli به اندازه 8800gtx برسه !!!!!

در ضمن اینارو همگی بخونید
NVIDIA GeForce 8800 GTX
575 MHz GPU
128 Pixel Pipelines
400 MHz RAMDAC

Memory
768 MB, 384 bit DDR3
1800 MHz (effective)
84.4 GB/s Memory Bandwidth

NVIDIA GeForce 7800 GTX
430 MHz GPU
24 Pixel Pipelines
400 MHz RAMDAC

Memory
256 MB, 256 bit DDR3
1200 MHz (effective)
38.4 GB/s Memory Bandwidth
چند تا چیز که در این دو مورد بارز هست یکی سرعت رم یکی پهنای باند رم و دیگری که بسیار بسیار مهم هست Pixel Pipe Line هست که بیشترین علت تفاوت اونها بر سر همینه(تمامی این مشخصات در حالت default هستند)

ولی در مجموع حرف دوستمون که میگن Pc با کنسول نباید مقایسه بشه درسته اولا برنده اش معلومه چون همیشه Update میشه دوما اینکه با اینکه قدرت Pc میتونه بیشتر باشه ولی بازیهای که رو کنسول میزنن با همون جزییات رو به بهتر واسه PC نمیزنن و بیشتر به کنسول بها میدن و به نظر من فقط استراتژی PC حال میده همینو بس

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
اين حرف آخر شما رو قبول ندارم چو هميشه بازيهاي pc ميتونن جزئيات بيشتري داشته باشن، مثل بازي Oblivion . يا همون most wanted كه كاملا مشخصه روي ps2 خيلي جزئيات كمتري نسبت به pc داره

Nimra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
درسته ولی در اکثر موارد بازی کنسول قشنگتر بوده
ولی اصلا بازی نمیکنم که بخوام نظر بدم من فقط از لحاظ سخت افزاری مقایسه کردم

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
از اين حرفا پس میبينيد که زياد زده میشه...آدم هميشه بايد تو عمل ببينيه به چه صورته

از اون حرفا بودا
3yhx8k6.gif

تعداد ترانزيستور 8800gtx از مجموع كل ترانزيستورهاي تراشه هاي پردازشگر داخل 360 بيشتره
هسته گرافيكي xenos از dx9.c با برخي اضافات نمايشي خيلي ناچيز dx10 پشتيباني ميكنه اما 8800gtx يك تراشه full dx10 support ساپورته
هر چند كه گرافيك چشمگير UE3 در GoW نبايدتحسين برانگيزه اما شما اگه ميخواي مقايسه كني بزار يه بازي مسه crysis كه از امكانات خيره كننده dx10 استفاده كرده بياد اونوقت تواناييهاي نمايش گرافيكيش رو با GoW بسنج مطمئنا نظرت در مورد مقايسه با يه سوپر تراشه 8800gtx تغيير ميكنه
ugly_cafe.gif

Nimra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
حالا که حرف 8800 شد کسی شنیده چیزی راجع به اینکه قرار باشه سری میانرده 8 بیاد یا نه؟؟؟؟

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
از اون حرفا بودا
3yhx8k6.gif

تعداد ترانزيستور 8800gtx از مجموع كل ترانزيستورهاي تراشه هاي پردازشگر داخل 360 بيشتره
هسته گرافيكي xenos از dx9.c با برخي اضافات نمايشي خيلي ناچيز dx10 پشتيباني ميكنه اما 8800gtx يك تراشه full dx10 support ساپورته
هر چند كه گرافيك چشمگير UE3 در GoW نبايدتحسين برانگيزه اما شما اگه ميخواي مقايسه كني بزار يه بازي مسه crysis كه از امكانات خيره كننده dx10 استفاده كرده بياد اونوقت تواناييهاي نمايش گرافيكيش رو با GoW بسنج مطمئنا نظرت در مورد مقايسه با يه سوپر تراشه 8800gtx تغيير ميكنه
ugly_cafe.gif

دوست عزيز حالا من نميدونم شما چه مقدار از بازيهای 360 و اخبارشون
اطلا عات داری....خودت میگی gow با اون گرافيک تحسين بر انگيز ولی آيا میدونستی سازندگان
بازی گفتند که تو اين بازی فقط از 60 % قدرت 360 استفاده شده بود ..بعضی مسائل هست که آدم میآد
تئوری میشينه بحث میکنه به يه نتيجه میرسه ولی بعضی اقات هست آدم میآد عملی کار میکنه و به نتيجه میرسه
خوب میشه نتيجه گرفت اين مقايسه ها که شماها میکنيد يه مقدار از واقعيت دوره
و کاملاً موشکافانه نيست...مثل تحليل سايت سخت افزار که میآد اين همه دليل و پايه
و اساس میچينه بعد میگه تقريباً برابر 20 تا کارت 7800gtx ...اماً در عمل واقعاً اينطوره؟
در مورد crysis هم اون مبناش directx10 هست....بيين 9.0 و 10 مطمئناً تفاوت هست
ولی هنوز که directx10 نيمده بيرون و بازی هنوز realese نشده که بشه دقيقاً تصميم گيری
کرد

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
دوست عزيز حالا من نميدونم شما چه مقدار از بازيهای 360 و اخبارشون
اطلا عات داری....خودت میگی gow با اون گرافيک تحسين بر انگيز ولی آيا میدونستی سازندگان
بازی گفتند که تو اين بازی فقط از 60 % قدرت 360 استفاده شده بود ..بعضی مسائل هست که آدم میآد
تئوری میشينه بحث میکنه به يه نتيجه میرسه ولی بعضی اقات هست آدم میآد عملی کار میکنه و به نتيجه میرسه
خوب میشه نتيجه گرفت اين مقايسه ها که شماها میکنيد يه مقدار از واقعيت دوره
و کاملاً موشکافانه نيست...مثل تحليل سايت سخت افزار که میآد اين همه دليل و پايه
و اساس میچينه بعد میگه تقريباً برابر 20 تا کارت 7800gtx ...اماً در عمل واقعاً اينطوره؟
در مورد crysis هم اون مبناش directx10 هست....بيين 9.0 و 10 مطمئناً تفاوت هست
ولی هنوز که directx10 نيمده بيرون و بازی هنوز realese نشده که بشه دقيقاً تصميم گيری
کرد

من اصلا به اينكه چقدر از قدرت 360 استفاده شده وخواهد شد كاري ندارم
دارم به به مقايسه غير عادي شما انتقاد ميكنم چون كاملا غير منطقيه
شما ميگي 360 قدرت نمايشي گرافيكي بهتر يا حداقل در سطح يك كارت مدرن dx10 مسه 8800gtx هس من هم ميگم اين حرف كاملا اشتباهه استدلالت هم اينه كه بازيهاي 360 گرافيك نمايشي بهتري دارن!

1.هنوز هيچ بازي full dx10 ساپورتي نيومده كه توانايي نمايشي يه غولي مسه 8800gtx به رخ بكشه
2.با يه مثال ساده توجيه ميكنم كه قدرت نمايشي حتي نسخه هاي گرافيكي dx9.c گرافيك نمايشي بهتري از 360 دارن
ماكرو گفته كه 360 به صورت free از 4x aa تو وضوح 720p ساپورت ميكنه
حالا اينو در نظر بگير كه يه كارت گرافيك مسه radeon x1950xt كه dx9.c ساپورت هس ميتونه تو اون وضوح يا حتي بالاتر از اون با يك فريم قابل قبول حتي تا 12x aa نمايش بده
8800gtx به لطف موتور هاي پردازش ALU بسيار بالاش نه تنها ميتونه تو وضوحهاي بالاتر(1080p) نمايش خيره كننده اي بلطف 16x aa ارائه بده بلكه توانايي نمايشي عنوانهاي dx10 رو هم در چنين وضوحي داره..
فرضا شما يه بازي مسه oblivion كه براي هر دو پلتفرم اومده رو وقتي رو يه geforce 8 با تمام جزئيات گرافيكيش فعال و اجرا كني هيچ وقت نميتوني چنين محيط گرافيكي رو تو نسخه 360 بازي ببيني وجزئيات بدون شك تو نسخه pc بيشتر وتصوير smoothتر هست
شما 360 داري ولي اين دليل نميشه چشم بسته بگي از همه چيز بهتره و قويتره
dancing1.gif

بهتره منطق رو بخاطر احساسات شخصي زير پا نزاريم
12.gif

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
صحبت Xradical عزیز کاملا درسته.
من به PC کاری ندارم چون همیشه از کنسولها جلوتره ولی در قوی تر بودن قدرت گرافیکی PS3 نسبت به Xbox360 شکی نیست فکر نمیکنم هیچ کسی دیگه در این شکی داشته باشه حتی اون Nelson اح.. هم احتمالا الان حرفشو پس گرفته ولی اینکه گرافیک بازیهای Xbox360 از PS3 تا الان بهتر بوده هیچ ربطی به قدرت کنسول نداره کاملا برمیگرده به ساخت بازی چون من میگم تو خیلی از این بازیها حتی از 8/1 قدرت PS3 هم استفاده نشده ولی من اولم گفتم الان برای خرید کنسول شرایط از هر جهتی کاملا به نفع Xbox360 هست و هرکی هم الان بخواد کنسول بازی بگیره من بهش Xbox360 توصیه میکنم ولی اینکه 1 سال دیگه یا 6 ماه دیگه هم همینطور باشه رو نمیدونم در هر صورت یه زمانی گرافیک بازیهای PS3 از Xbox360 جلو میفته ولی اینکه کی باشه دیگه بستگی به تلاش توسعه دهندها داره .

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
من اصلا به اينكه چقدر از قدرت 360 استفاده شده وخواهد شد كاري ندارم
دارم به به مقايسه غير عادي شما انتقاد ميكنم چون كاملا غير منطقيه
شما ميگي 360 قدرت نمايشي گرافيكي بهتر يا حداقل در سطح يك كارت مدرن dx10 مسه 8800gtx هس من هم ميگم اين حرف كاملا اشتباهه استدلالت هم اينه كه بازيهاي 360 گرافيك نمايشي بهتري دارن!

1.هنوز هيچ بازي full dx10 ساپورتي نيومده كه توانايي نمايشي يه غولي مسه 8800gtx به رخ بكشه
2.با يه مثال ساده توجيه ميكنم كه قدرت نمايشي حتي نسخه هاي گرافيكي dx9.c گرافيك نمايشي بهتري از 360 دارن
ماكرو گفته كه 360 به صورت free از 4x aa تو وضوح 720p ساپورت ميكنه
حالا اينو در نظر بگير كه يه كارت گرافيك مسه radeon x1950xt كه dx9.c ساپورت هس ميتونه تو اون وضوح يا حتي بالاتر از اون با يك فريم قابل قبول حتي تا 12x aa نمايش بده
8800gtx به لطف موتور هاي پردازش ALU بسيار بالاش نه تنها ميتونه تو وضوحهاي بالاتر(1080p) نمايش خيره كننده اي بلطف 16x aa ارائه بده بلكه توانايي نمايشي عنوانهاي dx10 رو هم در چنين وضوحي داره..
فرضا شما يه بازي مسه oblivion كه براي هر دو پلتفرم اومده رو وقتي رو يه geforce 8 با تمام جزئيات گرافيكيش فعال و اجرا كني هيچ وقت نميتوني چنين محيط گرافيكي رو تو نسخه 360 بازي ببيني وجزئيات بدون شك تو نسخه pc بيشتر وتصوير smoothتر هست
شما 360 داري ولي اين دليل نميشه چشم بسته بگي از همه چيز بهتره و قويتره
dancing1.gif

بهتره منطق رو بخاطر احساسات شخصي زير پا نزاريم
12.gif

دوست عزيز بحثم سره اين نيست که چون 360 دارم بيام بگم 360 خيلی بهتره و از اينجور مسائل
مايکروسافت که بابای من نيست بخوام ازش تعريف کنم...
شما به پستهای قبليه من توجه نکردی..من گفتم يه دوست دارم که کارت 8800gtx داره.
ولی وقت تصاوير condemned رو روی 360 ديد اعتراف کرد که گرافيک بهتری نسبت به 8800gtx داره...حالا ممکنه تو بازيهای ديگه اينطور نباشه !!!!
حالا يا دوست من کور بوده و يه چيزی پرونده و امده کارتشو زيره پا گذاشته و از 360 که نداره
تمجيد کرده.....حالا من خودم میرم خونشون ببينم واقعاً اينطوره !!
شما دوست عزيز تا حالا به شخصه تستی رو کارت 8800gtx داشتی؟ يا فقط از اطلاعات مربوط به سايتها
استفاده میکنی؟

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
صحبت Xradical عزیز کاملا درسته.
من به PC کاری ندارم چون همیشه از کنسولها جلوتره ولی در قوی تر بودن قدرت گرافیکی PS3 نسبت به Xbox360 شکی نیست فکر نمیکنم هیچ کسی دیگه در این شکی داشته باشه حتی اون Nelson اح.. هم احتمالا الان حرفشو پس گرفته ولی اینکه گرافیک بازیهای Xbox360 از PS3 تا الان بهتر بوده هیچ ربطی به قدرت کنسول نداره کاملا برمیگرده به ساخت بازی چون من میگم تو خیلی از این بازیها حتی از 8/1 قدرت PS3 هم استفاده نشده ولی من اولم گفتم الان برای خرید کنسول شرایط از هر جهتی کاملا به نفع Xbox360 هست و هرکی هم الان بخواد کنسول بازی بگیره من بهش Xbox360 توصیه میکنم ولی اینکه 1 سال دیگه یا 6 ماه دیگه هم همینطور باشه رو نمیدونم در هر صورت یه زمانی گرافیک بازیهای PS3 از Xbox360 جلو میفته ولی اینکه کی باشه دیگه بستگی به تلاش توسعه دهندها داره .

اين مطلب رو برای شما دوست گرامی میزارم

مقایسه سخت افزاری X360 با Ps3

مقایسه پردازنده ی اصلی (CPU): هر دو شرکت سونی و مایکروسافت برای ساخت پردازنده اصلی کنسول به همکاری با شرکت IBM روی آوردند و هر دو CPU از نوع سی پی یو های Power شرکت IBM هستند. هردو CPU برتری ها و معایبی نسبت به یکدیگر دارند . که به اختصار برای شما توضیح می دهیم .
Cell CPU: این سی پی یو یکی از قدرتمند ترین CPU ها به شمار میاد و از ساختار بسیار پیچیده تشکیل شده و بازیسازی برای آن سخت تر است این CPU از پنج مختلف تشکیل شده که هر کدام وظیفه ای خاص را دارا می باشند .Flex I/O PPE SPE MIC EIB قسمت های مختلف سل میباشند .
Flex I/O: در واقع باس پردازنده سل است که از دو controller تشکیل شده که در مجموع توانایی انتقال داده ها تا پهنای باند 60 گیگا بایت بر ثانیه را می دهد. که یکی از این دو controller از دیگری سریع تر عمل می کند که برای ارتباط بین CPU و GPU (پردازنده گرافیکی RSX)طراحی شده و Controller دیگر که کندتر عمل میکنه با پهنای باندی معادل 25 گیگا بایت بر ثانیه برای ارتباط بین CPU و South bridge Components در نظر گرفته شده که Components شامل اجزایی از جمله Optical Media (BD ,DvD ,CD), Memory Card Readers , Bluetooth, WiFi Ethernet, Hard drive هستند.
PPE: یکی از هسته های پردازنده سل است. این هسته در واقع یک پردازنده General Purposeاست.PPE یک پردازنده 64 بیتی از نوع RISC است.پردازنده های RISC طوری طراحی می شوند که دستورالعمل های محدود تری را انجام میدهند اما با سرعت بالا.

MIC: در واقع باس موجود بین سل و حافظه خارجی است که در کنسول PS3 یک حافظه256 مگابایتی از نوع XDR شرکت Rambus است. این باس سرعتی معادل 25.6 گیگابایت بر ثانیه بین حافظه و پردازنده سل برقرار میکنه.MIC دارای دو باس مجزاست که یکی برای خواندن ودیگری برای نوشتن است .

EIB: در واقع ارتباط دهنده اجزای پردازنده سل در PS3 هست. این باس 12 قسمت سل را به یکدیگر متصل میکند

SPE: هسته های محاسبه گر سل هستند. که 8 عدد در سل وجود دارد که با سرعت 3.2 گیگاهرتز کار میکند.

GPU(پردازنده گرافیکی [موسوم به RSX] ): این پردازنده ساخت شرکت nVIDIA است . که با رم باس 550 مگاهرتز کار میکنه و دارای 256 مگا بایت حافظه می باشد و از جدید ترین تکنولوژِی ها در آن بکار رفته است

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xenon پردازنده اصلی X360: این پردازنده در کل 6 قسمت یکسان تشکیل شده (3 هسته ی 2 قسمتی) Symmetrical Cores و FSB دو قسمت موجود در هر 3 هسته هستند.
همانطور که گفیتیم Xenon از سه هسته یکسان General Purpose تشکیل شده که هر کدام با سرعت 3.2 گیگاهرتز کار میکنند.این هسته های 64 بیتی همان PPE نام دارد.
پردازنده سل پیچیده تر از Xenon هست و بازی سازی برای آن یک امر مشکل است. اما بازی سازی برای سخت افزار قدرتمند ولی ساده ی X360 راحتر است .

Xenos پردازنده گرافیکی X360: این پردازنده ساخت شرکت ATI هست . که با رم باس 500 مگاهرتز کار میکنه و دارای 512 مگا بایت حافظه می باشد . نکته بسیار جالب : در این پردازنده گرافیکی از فن آوری Unified Shader Engine آن هم 64 عدد استفاده شده که به تازگی در جدید ترین پردازنده گرافیکی ATI موسوم به R600 از همان فن آوری استفاده شده .
معلومه که شرکت مایکروسافت بیشتر توان و تمرکز خود را برای ساخت پردازنده گرافیکی کنسول قرار داده . اما سونی بیشتر بروی Cell هزینه کرده.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
جمع بندی کلی : در زمینه CPU برتری بطور کلی با سل نیست ولی در اکثر موارد سل کمی از Xenon برتره ولی در کل سل از Xenon برتره . اما نه بطور کامل. و نه به معنی اینکه Xenon خیلی از سل عقب مونده تره بلکه Xenon هم در بعضی موارد برتری داره.
ولی این رو باید در نظر بگیریم که بازی سازی بر پایه ساختار سل پیچیده کار سختیه و بازی سازان به یک فرمول ساختاری نیاز دارند که تهیه کردن آن در مورد سل خیلی به بررسی احتیاج داره . اما ساختار Xenon طوری بود که در همان اوایل تولید بازیسازان توانستند فرمول ساختاری برای ساخت بازی ها برای X360 را پیدا کردند و در کل بازی سازی برای X360 خیلی آسان تر از بازی سازی برای PS3 هست و به نظر من تا چند سال آینده PS3 نمی تواند در زمینه بازی ها برتر باشد. تا اینکه فرمول ساخت بازی بر پایه ساختار سل پیدا شود که کار مشکلی است.

در زمینه پردازنده گرافیکی GPU : برتری همان طور که گفتیم بدون شک با Xenos پردازنده گرافیگی X360 است و این پردازنده از حافظه بیشتری نسبت به RSX داره که در بازی های کیفیت خودشو نشون داده و در چند بازی مشابه در نسخه X360و PS3 تفا وت هایی از لحاظ گرافیکی دیده شد مثلا در بازی Call of duty 3 بدلیل وجود حافظه بیشتر در کنسول 360 بازی از گرافیک بهتری نسبت به نسخه ی PS3 بهره مند است که در کنسول PS3 به دلیل وجود حافظه کمتر این چنین بازی حجیم قابل اجرا نیستند که برای اجرا شدن باید از کیفیت بافت ها بکاهند تا بازی قابل اجرا بروی PS3 باشه که در نسخه PS3 سرعت فریم نا متعادل رنگ بندی بی روح و گیر در بازی وجود داره که هیچ کدام از این مشکلات در نسخه X360 وجود نداره.

در زمینه حافظه داخلی : هردو کنسول نقطه ضعف ها و برتری هایی بر یک دیگر دارند که نمی توانیم یکی را برتر اعلام کنیم.

اين هم نظر يه کارشناس سخت افزار تايوانی ای که قدرت سخت افزاری 360 رو بيشتر از ps3 ميدونه
http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=32171

ولی با اين همه مطلب بايد سکوت کرد و چند سالی صبر کرد

------------------------------------------------

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
جمع بندی کلی : در زمینه CPU برتری بطور کلی با سل نیست ولی در اکثر موارد سل کمی از Xenon برتره ولی در کل سل از Xenon برتره . اما نه بطور کامل. و نه به معنی اینکه Xenon خیلی از سل عقب مونده تره بلکه Xenon هم در بعضی موارد برتری داره.
ولی این رو باید در نظر بگیریم که بازی سازی بر پایه ساختار سل پیچیده کار سختیه و بازی سازان به یک فرمول ساختاری نیاز دارند که تهیه کردن آن در مورد سل خیلی به بررسی احتیاج داره . اما ساختار Xenon طوری بود که در همان اوایل تولید بازیسازان توانستند فرمول ساختاری برای ساخت بازی ها برای X360 را پیدا کردند و در کل بازی سازی برای X360 خیلی آسان تر از بازی سازی برای PS3 هست و به نظر من تا چند سال آینده PS3 نمی تواند در زمینه بازی ها برتر باشد. تا اینکه فرمول ساخت بازی بر پایه ساختار سل پیدا شود که کار مشکلی است.

در زمینه پردازنده گرافیکی GPU : برتری همان طور که گفتیم بدون شک با Xenos پردازنده گرافیگی X360 است و این پردازنده از حافظه بیشتری نسبت به RSX داره که در بازی های کیفیت خودشو نشون داده و در چند بازی مشابه در نسخه X360و PS3 تفا وت هایی از لحاظ گرافیکی دیده شد مثلا در بازی Call of duty 3 بدلیل وجود حافظه بیشتر در کنسول 360 بازی از گرافیک بهتری نسبت به نسخه ی PS3 بهره مند است که در کنسول PS3 به دلیل وجود حافظه کمتر این چنین بازی حجیم قابل اجرا نیستند که برای اجرا شدن باید از کیفیت بافت ها بکاهند تا بازی قابل اجرا بروی PS3 باشه که در نسخه PS3 سرعت فریم نا متعادل رنگ بندی بی روح و گیر در بازی وجود داره که هیچ کدام از این مشکلات در نسخه X360 وجود نداره.

در زمینه حافظه داخلی : هردو کنسول نقطه ضعف ها و برتری هایی بر یک دیگر دارند که نمی توانیم یکی را برتر اعلام کنیم.

اين هم نظر يه کارشناس سخت افزار تايوانی ای که قدرت سخت افزاری 360 رو بيشتر از ps3 ميدونه
http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=32171

ولی با اين همه مطلب بايد سکوت کرد و چند سالی صبر کرد

------------------------------------------------
من نمیدونم چطوری به این نتیجه رسیدی دوست عزیز من ساختار دو تا CPU رو تو پست قبلیم اگه میخوندی به صورت مختصر شرح دادم بهتر اطلاعاتت رو بیشتر کنی این چند تا لینک رو بخون مخصوصا لینک اول بقیه دوستان هم اگر خواستن در مورد Cell نظری بدن بهتره اول اطلاعات کاملی کسب کنند بعدش .
http://en.wikipedia.org/wiki/Cell_microprocessor
http://en.wikipedia.org/wiki/Xenon_(processor)
http://en.wikipedia.org/wiki/RSX_'Reality_Synthesizer'
http://en.wikipedia.org/wiki/Xenos

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
دوست عزيز بحثم سره اين نيست که چون 360 دارم بيام بگم 360 خيلی بهتره و از اينجور مسائل
مايکروسافت که بابای من نيست بخوام ازش تعريف کنم...

ولي مقايسات غير منطقي اينو نشون ميده..

شما به پستهای قبليه من توجه نکردی..من گفتم يه دوست دارم که کارت 8800gtx داره.
ولی وقت تصاوير condemned رو روی 360 ديد اعتراف کرد که گرافيک بهتری نسبت به 8800gtx داره...حالا ممکنه تو بازيهای ديگه اينطور نباشه !!!!

دوست شما احتمالا روش استفاده مفيد از يه 8800gtx نميدونه چون با تنظيمات گرافيكي سطح بالا در حد يه چنين كارتي تو اين بازي هيچ وقت چنين نظريه اي نميداد!
ضمنا condemned بازي نيس كه بگيم از رو 360 بد پورت شده رو pc بلكه يكي از بهترين بازيهاي پورت شده از كنسولها بوده بنا براين نميشه اين رو هم دليلي برا برتري نسخه 360 دونس

شما دوست عزيز تا حالا به شخصه تستی رو کارت 8800gtx داشتی؟ يا فقط از اطلاعات مربوط به سايتها
استفاده میکنی؟

من چه داشته باشم چه نداشته باشم مشخصات تراشه هاي گرافيكي 2 پلتفرم انقد زياد هست كه نيازي به مقايسه عملي نباشه

نكته آخر من با همين 7900gt كه دارم حاظرم يكي از بازيهايي كه براي 360 هم پورت شده با هم مقايسه كنيم
مثلا شما بيا از وضوح بازي oblivion روي يه تلويزيون HD(اگه داري) كه وضوح استاندارد 720p يا 1280x720 هس با 360 عكس بگير و بزار اينجا من هم چون اين وضوح غير استاندارد هس رو مونيتورم(فعلا HD ندارم) يه عكس از يه قسمت مشابه بازي با 1024×1280 ميگيرم و ميزارم اينجا ببينيم كدوم كيفيت بالاتري داره
ضمنا تنظيماتي كه من رو بازي اعمال ميكنم سعي ميكنم تو يه فريم قابل قبول باشه نه اينكه كيفيت رو فداي افت فريم غير قابل بازي كنم(سرعت فريم رو ميزارم)
اگه خواستي من آمادم
181.gif

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
ولي مقايسات غير منطقي اينو نشون ميده..

دوست شما احتمالا روش استفاده مفيد از يه 8800gtx نميدونه چون با تنظيمات گرافيكي سطح بالا در حد يه چنين كارتي تو اين بازي هيچ وقت چنين نظريه اي نميداد!
ضمنا condemned بازي نيس كه بگيم از رو 360 بد پورت شده رو pc بلكه يكي از بهترين بازيهاي پورت شده از كنسولها بوده بنا براين نميشه اين رو هم دليلي برا برتري نسخه 360 دونس

من چه داشته باشم چه نداشته باشم مشخصات تراشه هاي گرافيكي 2 پلتفرم انقد زياد هست كه نيازي به مقايسه عملي نباشه

نكته آخر من با همين 7900gt كه دارم حاظرم يكي از بازيهايي كه براي 360 هم پورت شده با هم مقايسه كنيم
مثلا شما بيا از وضوح بازي oblivion روي يه تلويزيون HD(اگه داري) كه وضوح استاندارد 720p يا 1280x720 هس با 360 عكس بگير و بزار اينجا من هم چون اين وضوح غير استاندارد هس رو مونيتورم(فعلا HD ندارم) يه عكس از يه قسمت مشابه بازي با 1024×1280 ميگيرم و ميزارم اينجا ببينيم كدوم كيفيت بالاتري داره
ضمنا تنظيماتي كه من رو بازي اعمال ميكنم سعي ميكنم تو يه فريم قابل قبول باشه نه اينكه كيفيت رو فداي افت فريم غير قابل بازي كنم(سرعت فريم رو ميزارم)
اگه خواستي من آمادم
181.gif

باشه من هم حاضرم
فقط tv lcd ما سونی براويا 32 اينچ هست و 1080i و 720p هم ساپورت میکنه
ولی فرقی نداره اين دو باهم انچنان....حالا شما رو هرکدوم که خواستی من عکس میگيرم
میزارم..ولی oblivion نه !!!
چرا؟ چون نه من بازيشو دارم و هم اين که تو gamespot اشاره شده بود که تو pc پرقدرت
گرافيک بهتری نسبت به 360 داره....
من بازيهای زير رو دارم....که گرافيکشون عاليه ولی متأسفانه رو pc به غير condemned نيست اين بازيها
gears of war
lostplanet
condemned
call of duty 3
dead rising
pgr 3
هرکدوم که خواستی بگو من بزارم..
ولی فکر کنم ببازی....:happy:
يه کار ديگم میشه کرد اصلاً..شما از يه بازی که فکر میکنی گرافيکش خيلی بالاست ( از هر مرحله آی که دوست داری ) چندتا عکس بزار
من هم به همين صورت !!
ولی خوب اميدوارم به قول خودت که گفتی جرزنی تو بازی صورت نگيره !!

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
خوب ميتونين از nfs carbon يا rainbow six vegas استفاده كنين.
خوب اين حرف شما هم نشون داد كه براي پورت كردن Oblivion روي 360 جزئيات رو پيينتر اوردن، شما فكر ميكنين دليلش چيه؟؟

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
اگر مقايسه میخواين من'م شايد بتونم کمک کنم / عناوين 360 موجود هست اکثرا / مثلا Oblivion که 360 ارايه میده اصلا با PC قابل مقايسه نيست / PC فوق العاده برتر هست / کلا يکی از دوستان که PC قوی داره بازی مورد نظر رو اعلام کنه !
4628.gif

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
اگر مقايسه میخواين من'م شايد بتونم کمک کنم / عناوين 360 موجود هست اکثرا / مثلا Oblivion که 360 ارايه میده اصلا با PC قابل مقايسه نيست / PC فوق العاده برتر هست / کلا يکی از دوستان که PC قوی داره بازی مورد نظر رو اعلام کنه !
4628.gif

oblivion رو خوب من هم میدونم دوست عزيز گرافيکش بيشتر از 360
تو متن هم اعتراف کردم.....ولی بازيهای ديگه پايم ...
در مورد عکس هم من بايد خودم بندازم چون عکس های موجود تو اینترنت از کيفيت
بسيار پايينی نسبت به pc برخوردارند....با pc شما با يه print screen به راحتی ميتونيد دقيقاً
با همون کيفيت در حال بازی از تصوير عکس بگيريد...ولی با دوربين عکس گرفتن از tv يه جوره
ديگست..اميدوارم که اينرو آقلاً تجروبه کرده باشی:worried:

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
منظور من عکس از صفحه تلويزيون + 360 بود !

ا = ع
2296.gif

بالا