برگزیده های پرشین تولز

در خواست كمك براي رفع 3 مشكل سخت افزاري

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
بچه ها 3 تا مشكل بد یه دفعه براي من پيش اومده اوليش اينه كه رايتر دي وي دي موقع كار صداي خر خر ازش مياد بيرون اگه راه حلي وجود داره كمكم كنيد : NEC-3540 . يا اينكه بايد ببرمش گارانتي؟ آخه اينجوري قبول ميكنن ؟

مشكل دومم هم كه بدترين مشكلمه اينكه كه سرعت لود ويندوز 50 برابر شده و خيلي آزار دهندست كه من اولش فكر كردم كه ويندوز اصلا لود نميشه . این رو ویندوز مدیا سنتر بود اما با ويندوز 64 بيتي هم تست كردم اون هم همون جوريه . من قطعات اضافي رو كه از برد جدا كردم به غير از هارد و فلاپي و گرافيك و رم كه ممكن نبود بازم هيچ فرقي نكرد . بايوس مادر برد رو ارتقاع دادم از ورژي 3 به 4 بازم فرقي نكرد . رم هارو جاشونو عوض كردم بازم نشد . کابل ساتا رو به جاهای دیگه روی برد زدم بازم فرقی نکرد مخاستم ببینم گزينه اي توي بايوس نداره كه بايد فعال يا غير فغال باشه ؟ البته تنظيمات پيشفرض هست

متاسفانه مشكل سومي هم هست و اون اينه كه مانيتورم پرش پيدا كرده و توي رزولوشن هاي پايين مثل بوت اول سيستم و لود ويندوز ازش صداي فش مياد بيرون
icon5.gif

dr-faust

Registered User
لایک‌ها
8
به نقل از من :
در مورد كم شدن سرعت سيستم: يعني حتي موقعي كه به طور كامل و پاك يك ويندوز جديد نصب ميكني؛ باز هم سرعت پايينه؟ يكبار كامل ويندوز را پاك كن و يك ويندوز جديد نصب كن ببين هنوز مشكل هست يا نه؟ اين كار را كرده اي؟

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
در ضمن در مورد مشکل 2 اضافه میکنم که سیستم بعد از لود ویندوز از نظر سرعت و کارایی هیچ مشکلی نداره

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
به نقل از dr-faust :
در مورد كم شدن سرعت سيستم: يعني حتي موقعي كه به طور كامل و پاك يك ويندوز جديد نصب ميكني؛ باز هم سرعت پايينه؟ يكبار كامل ويندوز را پاك كن و يك ويندوز جديد نصب كن ببين هنوز مشكل هست يا نه؟ اين كار را كرده اي؟
این جزو اولین کارهایی بود که کردم . همون طور که قبلا گقتم 2 تا ویندوز دارم یکی مدیا سنتر و اون یکی هم ویندوز 64 بیتی . توی هر دوتاشون مشکل بود. البته هر دوتاشون رو هم دوباره نصب کردم .بعضی وقت ها هم سریع لود میشه و هیچ مشکلی نیست اما بیشتر اوقات اینجوریه

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از من :
در ضمن در مورد مشکل 2 اضافه میکنم که سیستم بعد از لود ویندوز از نظر سرعت و کارایی هیچ مشکلی نداره
خوب يعني نوار لودينگ همينجوري ميره و مياد ؟

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
یه برنامه مثل سیستم مکانیک 5 رو نصب کن و ر جیستری ویندوز رو پاک کن

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
به نقل از amd>intel :
یه برنامه مثل سیستم مکانیک 5 رو نصب کن و ر جیستری ویندوز رو پاک کن
چه بَگویی ؟

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از من :
ببين اين يعني اينكه يه درايور يا ديوايست درگير شناخته شدن تو ويندوز .
اين برنامه رو دانلود كن .
bootvise بعدش اونجا گزينه optimize رو بزن مشكلتو حل ميكنه

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
به نقل از hwt :
ببين اين يعني اينكه يه درايور يا ديوايست درگير شناخته شدن تو ويندوز .
اين برنامه رو دانلود كن .
bootvise بعدش اونجا گزينه optimize رو بزن مشكلتو حل ميكنه
مرسی من این رو گشتم اما دانلودش رو پیدا نکردم . مثل اینکه مال ماکروسافت هست . اما توی سایت مایکروسافت هم نبود . بعد از دوستان درخواست دارم که در مورد مشکل اول و سومم هم نظر بدید . این ادیتور pt هم که ریخته به هم

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
صداي فش ديگه چيه؟
24.gif

LOVE & HATE

Registered User
لایک‌ها
0
در مورد مشکل اولت فکر کنم این صداها ی خرخر در زمانی که دی وی دی رو میخونه طبیعی باشه چون من هم یک دی وی دی رایتر TDK دارم اونم همینطور صدا میده البته فقط موقع خونمد دی وی دی و الانم 8-9 ماهه که دارم ازش استفاده میکنم البته اینم بگم که به نوع و مارک دی وی دی خام هم بستگی زیادی داره بعضی مارکها زیاد سروصدا میکنه و بعضی دیگه خیلی کم !!!

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
به نقل از hwt :
صداي فش ديگه چيه؟
24.gif
صدای سوت دیگه . فقط اگه الان بدونی حال من چه جوریه . 3 تا مشکل اونم با هم !!!!!!!!!!!!!!!

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
به نقل از LOVE & HATE :
در مورد مشکل اولت فکر کنم این صداها ی خرخر در زمانی که دی وی دی رو میخونه طبیعی باشه چون من هم یک دی وی دی رایتر TDK دارم اونم همینطور صدا میده البته فقط موقع خونمد دی وی دی و الانم 8-9 ماهه که دارم ازش استفاده میکنم البته اینم بگم که به نوع و مارک دی وی دی خام هم بستگی زیادی داره بعضی مارکها زیاد سروصدا میکنه و بعضی دیگه خیلی کم !!!
اولش که خوب کار میکرد اما الان اینجوری شده صداش هم اصلا طبیعی نیست و مثل این میمونه انگار یه چیزی یه جایی گیر میکنه .

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از من :
صدای سوت دیگه . فقط اگه الان بدونی حال من چه جوریه . 3 تا مشکل اونم با هم !!!!!!!!!!!!!!!
راجب مشكل اخرت راهي به ذهنم نميرسه . راجب مشكل اول مشكل ار نوع دي وي دي هم ميتونه باشه اما به نظرم ببري گارانتي ضرر نميكني .
واسه مشكل 2 اينو دانلود كن
http://www.hwtxp.com/linkdump/go.php?url=76,7,2005,10

LOVE & HATE

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از من :
اولش که خوب کار میکرد اما الان اینجوری شده صداش هم اصلا طبیعی نیست و مثل این میمونه انگار یه چیزی یه جایی گیر میکنه .

دی وی دی رایتر منم همین صدا رو میده ! انگار دی وی دی داره به جایی گیر میکنه اما تا حالا که برام مشکلی به وجود نیاورده . از اولی که خریدم همینطور بوده اما بگم بیشتر به نوع و مارک دی وی دی بستگی داره مثلا با دی وی دی خامهای Bulk حسابی سروصدا میکنه اما با بقیه مارکها این صداش خیلی کم میشه
در مورد مشکل دومت حتما این برنامه bootvis و دانلود و نصب کن ببین چه جوابی میگیری
موفق باشی

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
برنامه Bootvis
در قسمت Disk I/O
این پیغام رو به رنگ قرمز میده
Warning! Disk write caching is disabled

بالا