برگزیده های پرشین تولز

در مجتمع ((علاالدین)) و اطراف اتفاقات بسیار زشتی رخ میدهد !!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

♣ACE

Registered User
لایک‌ها
1,385
به نام خدا
قبل از هر چیزی بگم بنده نه از فعالان صنف موبایل هستم نه قصد تخریب سابقه فعالان و کاسبان مجتمع علاالدین و سایر عزیزان حومه این مجتمع رو دارم .. فقط و فقط قصدم اطلاع رسانی و انجام وظیفه انسانی که به گردن خودم حس میکنم هستش و بس .. ایشالا که عزیزان برداشت بدی نداشته باشن
شاید متن یکم ظولانی باشه ولی ارزش خوندن و اطلاع رسانی رو داره .. امیدوارم هستم اون کسی اون سازمانی یا نهادی که مسئول این اتفاقاته هم گذرش به این نوشته بیوفته
شرح ماوقع :
گوشی پدرم چند ماهی بود که مشکل داشت . دیروز بعد از ظهر به سرم زد که هم برم خونه پدریم یه سری بهشون بزنم هم سر راه با توجه به نزدیکی مسیر علاالدین هم برم و یه گوشی بخرم.. بابامونو خوشحال کنیم
تو کارتم تقریبا 500 تومنی داشتم از تو سایت دیجی و موبایل گوشیارو دیدم و نظراتو خوندم .. هواوی Y510 بهترین انتخابم بود و حداقل قیمتی که روی سایت موبایل دیدم 420 هزار تومن با گارانتی بود
ماشینو نزدیک خونه پدرم اینا پارک کردم و پیاده از جمهوری به سمت علاالدین رفتم . تو مسیر اولین مغازه موبایل فروشی که بر خیابون بودو رفتم تو قیمت گرفتم 410 گفت با همون گارانتی که تو سایت موبایل بود .. از اونجا هم دیگه یه راست رفتم علاالدین .. ساعت هشت و ربع اینا بود .. میدونستم طبقات الان تعطیله هم کف هم خیلی شلوغ بود رفتم زیر زمین .. از 3 تا مغازه پرسیدم دوتاشون 390 گفتن یکیشون 380 .. در باره گارانتی پرسیدم که همشون جواب کلیشه ای رو دادن : گارانتی اینتر نشناله
از مغازه ای که گفت 380 پرسیدم پایینتر هم میشه .. گفت 5 تومنم برات کم میکنم که من قبول کردم و گفتم فاکتور کن .. گوشی رو که اورد برچسب کارتن باز بود .. در کارتن رو که باز کردم دیدم برچسب صفحه هم روش نیست از فروشنده خاستم که یه باز نشده بهم بده که جواب داد همه این گوشیارو برای این که شرکت تست کنه 1 ساعت روشن میزاره و برنامه نصب مبکنه و این حرفها .. همه گوشی ما هم اینجوریه ما تست میکنیم که یه وقت جنس خراب به مشتری ندیم مدیون بشیم و این حرفا ... منم نخریدم و اومدم بیرون
رفتم پاساژ بغلی درست چسبیده به علاالدین.. مغازه اولی گفت 470 تومن.. رفتم مغازه ته راهرو یه فروشنده خوش برخورد داشت ..قیمتو پرسیدم گفت 340 تومن . پرسیدم آقا مطمعنی من دیگه نهایت 380 قیمت دارم که گفتش مال من بدون گارانتیه آخه منم گفتم خوب چه بهتر بده بهم ...:
فروشنده : یه نگاه به قفسه پشت سر کرد گفت آخ بدون گارانتی تموم شده .. فقط گارانتی اینتر نشنال مونده 20 تومن گرونتر
من: رفیق مگه اینتر نشنال همون بدون گارانتی نیست ؟؟
فروشنده : نه عزیز من .. اینتر نشنال اسم گارانتیشه .. طبقه دوم همینجاس البته الان تعطیله دیگه .. فردا بیا نشونت بدم
من: خب باشه اشکال نداره با گارانتی اینتر نشنال بده
فروشنده جعبه گوشی رو اورد .. اینم پلمپ نبود ولی برچسب گوشی روش بود و کاملن نو به نظر نو میومد
فروشنده : رم چی بدم
من : یه 4 گیگ بدی بسه
فروشنده : 4 گیگ سرعت بالا دارم 58 تومن.. معمولی دارم 18 تومن .. سرهت بالا بندازی گوشیت هم دوربینش هم اینترنتش هم کیفیت عکسایی که میندازه سرعت گرفتن و فرستادن بلوتوٍث بهتر میشه
من : معمولی کارمو راه میندازه
فروشنده : معمولی تموم کردم فقط سرعت بالا .. معمولی کسی نمیخره آخه
من : آقا ولش کن اصن .. فک کنم یه 2 گیگ اضافه خونه داشته باشم .. همون بسه
فروشنده : اهان .. باشه .. خوب سیم کارت همراه اولتو 1 ساله فعال کنم 50 تومن .. دائمی 80 تومن
من: فعال ؟ فعال چیه ؟؟ مگه فعال کردن میخاد ؟ من هر گوشی تا حالا گرفتم یه سیم کارت انداختم توش فعال کردن نداشته
فروشنده : نه آقا اینا رو باید فعال کنی .. ما خودمون اینجا با پی پال میزنیم از شرکت فعال میشه یه آبونمان هم به همراه اول میدیم
من: خب من الان همراه اولو فعال کنم .. اگه ایرانسل یا تالیا بندازم چی باید فعال بشه بازم؟؟
فوشنده : نه همراه اول همه اینا رو پوشش میده
خلاصه با قیافه ای بهت زده از اون مغازه هم بیرون اومدم جالبه که تو ذهنم داشتم فک میکردم به کی زنگ بزنم این قضیه رجیستر رو بپرسم !!
رفتم مغازه بعدی که 380 تومن قیمت داد .. پرسیدم آقا اینا رجیستر نمیخاد که ؟ سیمکارت بندازی کار میکنه ؟ گفت بعله فقط ما باید گوشی رو براتون رجیستر کنیم که استارت بشه هزینشم 60 تومنه (( از عملیاتی که بغل دستیش داشت برای یه مشتری انجام میداد متوجه شدم منظور از رجیستر همون رد کردن مراحل اول گوشی که وقتی گوشی استارت میشه شما رو راهنمایی میکنید که ایشون یه اسکیپ میزد گوشی رجیستر میشد !!!!! ))
مغازه بعدی ..فول پک اورجینال داریم 530 تومن با گارانتی اصلی.. پک بدون گارانتی 350 تومن .. از فرقش پرسیدم که جواب دادن : فول پک اندروید اورجینال خود شرکته آپدیت میشه برنامه ها همه اصلی خریداری شده پک بدون گارانتی گوشی خالیه .. باید براتون اندروید بریزیم که هزینش سوا میشه 50 تومن . پول نرم افزار هم سوا
مغازه بعدی کمی ابتکار به خرج داده بود .. قیمت گوشی 380 تومن.. با یه کارت 10$ گوگل پلی که حتمن باید به قیمت 70 تومن بخرید تا اندروید اورجینال با اپدیت های اصلی شرکت و زبان فارسی فعال بشه
باور کنید من تو اون لحظه حاضر بودم 50 تومن گوشی رو گرونتر بخرم .. فقط یه نفر راستشو بگه
تو زیرزمین همون پاساژ یکی گفت 420 تومن بدون گارانتی .. پرسیدم رجیستر و فعال سازیو جینگولک نداره ؟؟ سیم کارت بندازم تمومه ؟؟
گفتش آره بابا .. این حرفا چیه .. گفتم دمت گرم .. بده بهم
کارتن گوشی رو اورد.. گفت تست کنم .. گفتم تست کن .. بازم کارتن پلمپ نبود ولی ظاهرن نو بود گوشی
گفتش قبل این که سیم بندازم .. پک A نرم افزاری 85 تومن پکB نرم افزاری 65 تومن
گفتم نرم افزار برا چی ؟ گفت نرم افزارا شرکته .. اینا باید باشه رزولوشن گوشی بره بالا نباشه باطری 3 سوت تمومه دوربین اصن کار نمیکنه پس فردا میاری میگی خرابه .. باید بریزم اینا رو برات
بحث نکردم گفتم بدون نرم افزار میشه یا نه ؟ که گفتش نه و اومدم بیرون
من دیشب گوشی نخریدم
ولی خیلی از مردم که شاید آگاهیشون کم باشه .. اون روز از کار و زندگیشون زدن اومدن گوشی بخرن .. یه کارگر ساده که یه پولی جمع کرده بیاد گوشی بخره .. خیلی از عزیزان شهرستانی که به اسم قطب موبایل ایران میان اونجا برا خرید .. انصاف نیست
این خیلی نا مردیه که از عدم آگاهی کسی برای مقاصد شخصی سو استفاده بشه .. حالا چه اونجا که من رفتم باشه چه هر جای دیگه
من نمیدونم چه سازمانی یا ارگانی مسئول رسیدگی به این موضوعه .. امیدوارم فقط رسیدگی بشه

IBraHiM.f

Registered User
لایک‌ها
699
اینا دیگه کین.بچه گیر آوردن...

mahdi aziz

Registered User
لایک‌ها
85
بله
بشخصه پریروز اونجابودم یکی با افتخار برای همکارش تعریف میکرد میگفت دیشب 5 ملیون کردم پاچه یه نفر!
البته فروشنده های خوب هم دارن..

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
یه بار منو رفیقم دوران نوجوونیمون رفتیم گوشی بخریم همینجوری کردن تو پاچموون...خیلی دزد و دغل بازی اونجا زیاده....ولی الآن که پیر شدم دیگه حرفه ای و زرنگ شدم....
دوست عزیز مرسی از اطلاع رسانیت...

armin_mohtasham

Registered User
لایک‌ها
161
سلام
متن رو تا آخر خوندم
ممنون از اطلاع رسانیت
اینا کاسب و مردم دار نیستند
میان یه مغازه میگیرن‌ یکی دوسالی کاسبی میکنند میرن،کارشون مثل مردشوراست،کاری به جهنم و بهشت ندارند
ولی فروشنده خوب هم توشون‌ هست
به آقای جمالی بود من باهاش کار میکردم واقعا آدم‌خوبی بود
بهرحال ممنون

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
من قبلا هم گفتم بازم میگم :
اینا مشتی حروم زاده هسن که جم شدن کنار هم تشکیل اجتماع رو دادن

Ponyo

Registered User
لایک‌ها
49
برای بنده هم بسیار اتفاق افتاده،تو هر مغازه ای که میرید یه قیمت مناسب بهتون میدن و وقتی جنس رو می خواید بگیرید شروع به دروغ پردازی میکنن و مبالغی بین 50 تا 200 هزار تومن ازتون مطالبه میکنن!!!!! و حاظر به فروش گوشی به صورت خام نیستند
فروشنده های علاالدین خیلی وقته که به این حرکت شیادانه ادامه میدن و با ارعابو دروغ گویی و سو استفاده از عدم آگاهی خریدار، روزانه اقدام به کلاه برداری میلیونی میکنن ،که متاسفانه هیچ ارگانی هم نظارتی نداره و در صورت شکایت هم اقدامی انجام نمیشه.
قبل از خرید از مغازه های علاالدین حتما بگید که گوشی رو خام و بدون هیچ نرم افزاری می خواید و حاضر نیستید برای هیچ نرم افزاری پول بدید ،به ارجیفشون هم که گوشی کار نمی کنه یا فعال و رجیستر باید بشه توجهی نکنید. این حرام خورها سریع پلمپ گوشی رو باز میکنن و بعد شما رو در عمل انجام شده قرار میدن.

miladst

Registered User
لایک‌ها
529
بله متاسفانه همینطوره اگه یه سرچ دو کلمه ای "کلاهبرداری علاالدین"تو گوگل بزنید متوجه عمق فاجعه میشید که این کلاه برداری موبایل فروشا (نه همه ولی اکثریت)خیلی وقته یه جورایی مد شده به اسم نرم افزار و رجیستر و ....از این قبیل خزعبلات تو پاچه ملت میکنند
بنده نیز چندماه پیش برای یکی از آشنایان میخاستم یه گوشی بگیرم دیدم به چه شکل طرف داشت به یه بنده خدایی میگفت 3 جور برنامه داریم 80 و 120 و 140 ، و متاسفانه خیلی ها هم اطلاعات ندارند و راحت فریب میخورند، علاالدین که اصلا حال آدم به هم میخوره دیگه من تازه رفتم بازار موبایل درصد شارلاتانیسم یکم پایین تره ولی اونجا هم بعضیاشون به همین شکل بودند فقط یکم شیک تر و با کلاس تر تو پاچه میکنند اگه ببینید تو گوشی های چند میلیونی چه پوستی میکنند از ملت!!!، در کل اگه با اطلاعات کافی بری میزنی تو پرشون، با این جماعت لاشخور باید بلد باشی چطوری برخورد کنی من وقتی میپرسیدم قیمت چیه تا میومد گاله رو باز کنه میگفتم بدون برنامه فقط قیمت گوشی خالی و بهم بگو که اکثرا تا اینجوری میگی قیافشون میره تو هم و میگند بدون نرم افزار نمیدیم ولی بگردی پیدا میشه، در کل تو همه صنف ها این کلاهبرداری ها هست
کار خوبی کردی تاپیک زدی همین من و شماییم که باید با اطلاع رسانی باعث شیم اقلا چهار نفر کمتر کلاه سرشون بره

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
ممنون بابت اطلاع رسانی

من 10 ماه پیش تقریبا آیفون5 خریدم ، شاید باورت نشه فقط 3 روز تو این پاساژ و اون مغازه میرفتم ، اکثرا 2 دره باز بودند ، و اون چیزی که میخواستم گیرم نیومد ، تا حدی که دیگه میخواستم قید گوشی رو بزنم ( هم از لحاظ قیمت مشکل داشت ، هم اکثرا یا کار کرده بود و یا سریال نامبرش یکی نبود ) .. بعد هم میگفتند اگر بازش کردی دیگه باید بخری :دی ..

لحظات آخری بود که دیگه میخواستم برگردم خونه یه آشنا پیدا کردم و فقط هم یه دونه آیفون 5 داشت و ازش خریدم ( البته به کمک یکی از دوستان پرشین تولزی) :دی و تا به امروز هم مشکلی نداشته .. اون موقع فکر میکردم داستان من رو میشه تو کتاب ها نوشت :دی و هیچکس این مواردی رو که واسه من پیش اومد رو تجربه نخواهد کرد اما این تاپیک من رو امیدوار کرد :دی در یک جمله فقط میشه گفت که ( خدا لعنتشون کنه ) .. :دی

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
واقعا اینا مردم رو چی فرض کردن؟؟؟
چرت و پرت محضه همش
این پولارو چجوری میخورن اینا؟؟
رجیستر؟؟؟؟
به مولا قسم از هر کدومشون بپرسی معنی رجیستر چیه هیچکدوم نمیدونن
پک نرم افزار a و b????
شرکتیه؟ رزولوشن تصویر بالا میره؟؟ دوربین کار نمیکنه؟؟؟ خخخخخ
رم 4 گیگ سرعت بالا 58 تومن؟؟؟؟
سرعت بالا؟؟؟؟؟؟؟
با این کلمه خیلی رابطه برقرار کردم. سرعت بالااااااا:D

پ ن: ما همه باهم رفیقیم - ما همه باهم رفیقیم

iAR11

Registered User
لایک‌ها
28
اگر گوشی یا تبلت می‌خواید از بازار موبایل ایران (بالاتر از بازار بورس) که اکثر نمایندگی‌ها اونجا هستند بگیرید، قیمتش یکم بیشتره ولی خیالتون راحته. یا اینکه برید طبقات بالای علاالدین که عمده‌فروش‌ها هستند و کف قیمت رو بهتون میدن و چرت و پرت هم نمیگن

rockefeller

Registered User
لایک‌ها
462
و اینجا ... ایران است!

• Like
Reactions: xms

Nigga

Registered User
لایک‌ها
4,018
علاالدین مرکز دزدان گوشی فروش هست!البته منظور همه فروشنده ها نیست.
یه بار رفتیم با یکی از دوستان آیفون بخریم طرف میگفت اگه بخوای بخری میتونی گجتی که میخوای ببینی و امتحان کنی!میگفت 3 پکیج برنامه داریم یه 90 تومنی یه 150 تومنی یه 300 تومنی!!!گفتم خودتی عمو و رفتیم از بازار موبایل خریدیم.
فکرش بکن 300 تومن تو ایران پول بدی به برنامه هایی که حتی اپل آیدیش به شما نمیدن!برای اپل آیدی 10 دلاری هم 50 تومن پول میخواست!
قبل از خرید گوشی حتما در موردش تحقیق کنید.مخصوصا محصولات اپل خوب میندازن به یه عده بی اطلاع.
فقط این بگم از زندگی در کشوری که مردمش همه جا تو پاچه هم میکنند متاسفم.

yashooora

Registered User
لایک‌ها
594
داداش میدونی داستان چیه
ایران همه از بی اطلاعی مردم از چیزی که خودشون اطلاع دارن پول در میارن
طبقه یک و دو علائدین وضعش معلومه
اما اگر بری طبقه ۴ به بالا اوضاع اوکی میشه قیمتش مناسب تر از همه جا هیچ کدومم طلب پول واسه نرم افزار و رجیستر نمیکنن
اما از طرفی انقدر مبلق اجاره هاشون بالاس مجبورشون میکنی به این حرکتای بعضا ناجوانمردانه...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk 2

taheri68

Registered User
لایک‌ها
157
آقا خدا خیرت بده این رو عمومی کردی
منم خیلی شنیده بودم از این زرنگ بازی هاشون
مرتیکه بی سواد مفنگی میاد با قرض و قوله مغازه میزنه اونجا با این چرندیات میخواد تو پاچه دانشجو و تحصیل کرده بکنه
اینا یه بازرس با دوربین مخفی لازم دارن و البته یه متولی امر!!!
خدا اجازه نمیده اینها از زندگی لذت ببرن ... این یعنی عدالت
ممنون

saman320

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
447
فقط بازار موبایل

m558

Registered User
لایک‌ها
1,487
بهترین گزینه برای خرید موبایل یا دیجی کالا یا کیمیل موبایل است
شما از هرکجا بخری از مغازه که رفتی بیرون هر عیبی که داشت دیگه گوشی مال خودت هست و پس گرفته نمی شود
ولی دیجی و کیمیا 7 روز تست میده
این ترفندها هم جدیدا مد شده که پول بیشتری از مشتری بگیرند

nimajamedat

Registered User
لایک‌ها
11
خدایش ته نامردا اولش باید بگی قیمت بدون نرم افزار می خوام... به طرف میگم محافظ چند میگه 7 میگم برام بندازش میگه میشه 10!!!!!!!

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
داداش این موضوع فقط مختص بازار موبایل نیست. همه بازار ها الان همینطوره
جدیدا پیشه یکی از کله گنده های بازار طلا، دوره فروشندگی گذروندم خیلی چیزارو فهمیدم که اگه بگم الان تو بازار طلا چه خبره همه میرین طلافروشیا رو آتیش میزنین

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
چند سال پیش صابون این آدمای لقمه حروم به تنم خورد . با خواهر زاده ام رفتیم گوشی بخریم انتخاب کردیم و همین که کارتن را آورد و پلمپش رو باز کرد گفت باید نرم افزار بریزه تا گوشی گارانتی اش فعال بشه هزینه اش هم 20 تومنه. با این که مطمئن بودم کارشون دروغیه (گوشی جاوا بود) اما به قدری زبون ریختن و تهدید کردن تا کوتاه اومدیم اما مثلا" زرنگی کردیم گفتیم خیلی پول همراهمون نیست و 5 تومن بیشتر نمونده اون هم با وقاحت تمام شماره کارت رو پشت فاکتور نوشت و گفت فردا واریز کن. بعد گوشی رو برد طبقه بالا و یکربع بعد آورد پایین گفت فعال شده.

بازار موبایل هم دارن دزد میشن ولی به قول دوستمون با کلاس تر. مثلا" یکی دوماه پیش رفتیم گوشی سونی M بگیریم کلی گشتیم یه مغازه تو زیرزمین بازار موبایل قیمت مناسبتری گفت و گارانتی و همه چیش هم اوکی بود از نصب نرم افزار پرسیدم با لحن خاصی گفت اون که کار کاسبای علاالدینه برای دزدی. گفتیم گوشی رو بیار رفت . گوشی رو آورد و همون بحث پکیج 60 و 80 و 100 رو پیش کشید گفتم الان فرق کار شما با اونا چیه شاکی شد و نزدیک بود ازمغازه پرتمون کنه بیرون.رفتیم طبقه بالا و از نمایندگی 15 تومن گرونتر گرفتیم اما خیالمون راحت بود.
الان دو سه ساله فقط از نمایندگیهای اصلی گوشی میخرم هر چند کمی گرونتر اما خوبیش اینه که گوشی رو فقط تست میکنه و اگه نرم افزار نخوای هیچ مشکلی پیش نمیاد.

بازار علاالدین بالاخره جمع میشه. خود پاساژ مشکلات ایمنی و ساخت وساز غیر مجاز داره.هرچند وقت یه بار هم آتیش میگیره و کلی سرمایه همین آدما دود میشه. مثل این که پرونده قطوری هم تو شورای شهر و شهرداری داره اما فعلا" با رابطه و رشوه سرپا نگه داشته شده. جالب این که دو سال پیش که دو طبقه زیر هم کف رو هم تجاری کردن خیلی به دهنشون مزه داده دارن زیرزیرکی طبقه هفتم رو هم میسازن که شهرداری فعلا" گیر داده.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا