برگزیده های پرشین تولز

در مورد آزمایش خون و..

*CATALAN*

Registered User
لایک‌ها
8,004
سلام دوستان
یه سوال داشتم اگر کسی ازمایش خون بده تو جوابش معلومه میشه مثلا" سرطان خون یا استخوان داره؟؟؟
و ازمایش ادرار تو جوابش نشون میده ایا سنگ کلیه داره یا عفونت مجاری مثانه داره
ممنون

*CATALAN*

Registered User
لایک‌ها
8,004
پس یعنی دکتر باید تو نسخه ذکر کنه که برایه چیه این ازمایش؟ درسته؟
پس با خون میشه فهمید که طرف سرطان استخوان یا خون داره درسته؟ فقط باید تو نسخه که برده میشه واسه ازمایشگاه درج بشه؟
نمیدونی هزینه ازمایش چقدر میشه؟
چون من 1 ماه خورده ای پیش ازمایش خون دادم که چیزی نبود گفت همه چی اوکیه
همه از نظر گلوبولهای سفید وووو
الان هم لاغریم نگاهی شد واسه همین میترسم این بیماری رو گرفته باشم دهنمون سرویس

Last edited:

*CATALAN*

Registered User
لایک‌ها
8,004
شما همین نگرانیت بیشتر از همه چی به سمت این بیماری سوقت میده . بهش فکر نکن . اگه شما پیشینه ی این بیماری رو نداری فقط میتونم بهتون این اطمینانو بدم که وسواس سلامت دارید.
در مورد سرطان خون علاوه بر مارکر که برای هر سرطانی جداست یه علامت دیگه هم داره که از یه آزمایش خون معمولی ( CBC Diff ) که تو همه ی آزمایش های خون روتین هست میشه متوجه شد اونم تعداد زیاد WBC یا همون گلبول سفیده .
در مورد سرطان استخوان این مورد وجود نداره و باید از طریق مارکر مشخص بشه.
نکته ای که هست اینه که شما میتونی CT اسکن انجام بدی . که توش اگه هر توده ی غیر عادی ای تو بدن باشه نشون داده میشه .
هزینه آزمایش هم بدون بیمه آزمایش خون معمولی حدود 70 تومن هستش ولی با یه بیمه ی مناسب کمتر از 20 هزار تومن هزینه بر میداره .
یه سوال هم من از شما دارم شما چجوری به این 2 سرطان خاص شک کردید ؟ اگه پیشینه ندارید همین الان رهاش کنید پیگیری های مختلف رو و زندگیتونو کنید.
لاغری هم درسته اصلی ترین علامت سرطانه ولی تنها دلیلش سرطان نیست .

پس اوکی
چون من هم ازمایش خون دادم که گفتن مشکلی نداری و یه چیزی دوست عزیز وقتی سی تی اسکن میگیرم باز باید تو نسخه دکتر درج کنه ؟ تا تو سی تی اسکن معلوم بشه سرطان استخوان داره یا نه؟
چون من سی تی اسکن دادم واسه سینم (ریه)
اره والا زیاد به بیماری و سلامتیفکر میکنم
نه تا اونجای میدونم نه نداریم که کسی ازاقول این بیماری داشته باشند
در مورد این که چطور به این مورد شک کردم برمیگرده به این بیماری ریه چون خلط خونی دارم . هر ازمایشی بگی من انجام دادم . خون . ازمایش خلط و سل و سی تی اسکن که دکترا میگن چیزی معلوم نیست:eek:
بعد الان گفتن بیاد برونوسکپی باید انجام بدی تا ببینیم علت خون چیه که من انصافا" دیگه حال دکتر رفتن و بیمارستان ندارم انجام ندادم
بعد دیدم لاغر میشم واسه همین فکرام رفت سمت این بیماری سرطان

*CATALAN*

Registered User
لایک‌ها
8,004
نه چیزی نیست .
برای CT اسکن نه لازم نیست درج بشه شما یه whole body CT scan اگه انجام بدی ( سی تی کل بدن ) اینا تو گزارشش نوشته شده که توده ی غیر طبیعی فلان جا دیده شده و ....
برای ریه هم احتمالا CXR انجام دادی اگه همون عکس رو میگید که دنده ها توش معلومه و قلب هم وسط تصویره اون سی تی اسکن نیست . Chest X ray بهش میگن یا همون CXR
شما برید برونکوسکوپی به نظرم . سخت هست ولی حداقل دلیل این مشکلتون پیدا میشه. خیلی از مشکلات تنفسی میتونن باعث این عارضه بشن و بهتره که درمانشون تو سنین جوانی شروع شه.

نمیدونم والا
یعنی خدا نصیب هیچ کی نکنه
یعنی سرویس کرده مارو این درد سینه و خون
افسردگی مزمن گرفتیم:D
لامصب چند دکتر یرم میگن هیچی دیده نمیشه باید برنوسکوپی انجام بده . اینم سخته انجام دادنش دکتره فکر میکنه بچه گول میزنه:D میگه چیزی نیست
نمیدونم انجام بدم یا نه چون میترسم این لوله که از طریق بینی میخوان وارد کنند تو مجاری تنفسی وارد کنند اونجا اسیب وارد کنند و سرویس کنند مارو (تازه میترسم آلوده باشه:eek:)
کسی میشناسی انجام داده باشه؟هزینه اینو نمیدونم چقدره شما حدوداش میدونی؟ دفترچه ندارم
دکترر گفت باید یکی باهات باشه چون بعلت اسپری یا دارو که میدن سرگیجه داشته باشم منم حوصله کسی ندارم تو دوا دکتر با من باشه

*CATALAN*

Registered User
لایک‌ها
8,004
هزینشو نمیدونم ولی از نظر صدمه زدن و آلوده بودن خیالت راحت . از حنجره به پایین محیط استریل سیستم تنفسی محسوب میشه و چیزی که حتی دست یه آدم بهش بخوره هم هیچ وقت پزشک وارد مناطق استریل نمیکنه . مثل این میمونه که وسط جراحی دکتر با همون دستکش تلفنشو جواب بده بعد دستشو کنه تو شیکم آدم .
فقط مساله ای که میمونه اذیت کردنشه . یه اسپری زایدوکایین هم برای از کار انداختن ری اکشن های طبیعی بدن به حلق میزنن که اپی گلوت رو از کار میندازه و البته یه مقدار هم کل پروسیجر آدم رو بی حال میکنه برای همین حتما باید همراه داشته باشید . بعد این کارم تا یه چند ساعتی چیزی نمیتونید بخورید چون اپی گلوتتون با اسپری از کار افتاده و اگه بخورید وارد سیستم تنفسیتون میشه بجای مری.
هر چقدرم بد باشه دیگه کل تحمل کردن خودش و عوارضش 2-3 ساعته دیگه بعدش راحت میشی . برو به نظرم .
مخصوصا این که دکترا اگه چیزی هم فهمیده باشن ولی مطمئن نباشن به شما نمیگن تا مطمئن بشن که این اطمینانشون از طریق برونکوسکوپی هستش که اگه شما نری انجام بدی تشخیص دکتره یه جورایی لنگ در هوا باقی میمونه .

ممنون دوست عزیز
ولی اونجاش مارو ترسوند که گفتی چیزی بخوری میره تو سیستم تنفسی
در کل ممنون بابت راهنمایتون

بالا