برگزیده های پرشین تولز

در مورد بازي Tropico 2 : Pirate Cove

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
Tropico 2 : Pirate Cove
آقا من اين بازيو ديروز خريدم.
يه بازي Simulation Strategy هست و خيلي قشنگه.و البته به نظرم مياد خيلي هم سخته..
نميدونم كسي اينجا اينو بازي كرده يا نه؟
اگه كسي بازيش كرده و وارده يكم به ما بگه چي به چيه؟
چون من الان با اينكه 2-3 ساعتي هست از ديروز تا حالا وقت روش گذاشتم درست لمش دستم نيومده.
اينا مشكلات من تو اين بازيه :

من اول حالت Learn رو زدم بازي كنم و حرفهايي هم كه اون دزد درياييه ميگفتو همه رو خوندم,اما دقيقا نميدونم هدف اين حالت Learn چيه؟
اصلا هدفي داره؟ يا اينكه من بايد برم حالت Single Game رو بازي كنم؟
بعد يك مشكل دارم من,اون اينه كه با كشتي چند سري فرستادم دزدا رو ماموريت و چند نفر برده جديد با مهارتهايي آوردن,اما تعداشون كمه و حالا ديگه نميتونم كشتيو بفرستم ماموريت چون پولم تموم شده و الان منفي هست,براي زياد شدن پول تو اين بازي بايد چكار كرد؟
من اومدن نرخ كافه ها و ونچها و..بردم بالا اما بعد از مدتي سر و صداي دزدها در اومد و داشتن اشوب ميكردن كه مجبور شدم دوباره نرخ رو بيارم پايين..
حالا من نميدونم اصلا سيستم پول سازي اين بازي چجوريه؟
خلاصه فعلا موندم تو گيجي كه چكار كنم..كسي ميدونه خلاصه راهنمايي كنه. :x :?

-Ehsan-

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
من بازي قديميش رو دارم همون Tropico ولي Tropico 2 تاهالا من بازي نكردم...ولي فكر كنم زياد شبيه اولي هست, توي اوليش بايد يك جزيره ميساختي و توش خونه و چيزاي ديگه درست ميكردي و بعدش مردم ميان توش زنگي ميكنن و جزيره ي كه ساختي بايد درآمد خوب هم داشته باشه كه Bankrupt نشي...

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من اوليش رو نديدم.اما ظاهرا اين شماره 2 كلا متفاوته با اولي يعني ديگه اينجور نيست كه بتوني خونه و يا آدمها رو درست كني.
فقط بايد كارگاه و نميدونم جاهاي تفريحي و...براي برده ها و دزدا (هركدوم يك چيزاي خاصي لازم دارن) بسازي.و الان كه من دو روزه البته خريدمش...بنظرم خيلي بازي مشكلي مياد.

خب..آقا كسي نبود ديگه راهنمايي كنه درباره اون چيزايي كه گفتم؟

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقا در مورد اين بازي خيلي جالب . هم بازيباز : <a href='http://bazibaz.persianblog.com' target='_blank'>http://bazibaz.persianblog.com</a>
نوشته و هم من خودم . توضيحات خود من رو تو همين شماره هفته نامه عصر ارتباط ، مي توني بخوني ( فكر كنم هنوز رو دكه ها باشه ) متاسفانه سايت نداره كه لينك بدم ولي اگر هفته نامه رو پيدا نكردي ، بگو تا فايل چركنويسشو برات بفرستم . در ضمن من اونجا در مورد ترفندهاي بازي هم نوشتم كه مي توني يك ثانيه اي پولدار بشي .
اصلا اگر فقط براي ترفندها خواسته باشي همين پايين مي نويسم :
براي فعال كردن هر يك از كدهاي زير ، ابتدا بايد دو كليد Ctrl و Shift را فشار داده و سپس يكي از كدها را وارد كنيد :

Winit : بردن بازي

Goape : ديوانه كردن دزد دريايي

Goforit : زنداني ها مباردت به فرار مي كنند

Spaininv : يورش اسپانيايي ها

Booty : دو هزار واحد طلا

Timber : صد واحد الوار

Britinv : يورش انگليسي ها

Frenchinv : يورش فرانسوي ها

Loseit : باختن در بازي

Freebuild : غير فعال كردن قوانين جاري ساخت و ساز

Normalbuild : فعال كردن قوانين نرمال ساخت و ساز

البته شايد بعضي هاش همه جا كار نكنه . اميدوارم به دردت بخوره .

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
در ضمن اگه بخواي كاملا بدون مشكل بازي كني . بايد patch جديد رو هم دانولود كني و روي بازينصب كني . درسته كه حجمش كمي زياد ( حدود 9 مگابايت ) ولي شايد ارزششو داشته باشه .
<a href='http://www.take2games.com/support/patches/Tropico2_Patch.exe' target='_blank'>http://www.take2games.com/support/patches/...pico2_Patch.exe</a>

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
در ضمن اگه بخواي كاملا بدون مشكل بازي كني . بايد patch جديد رو هم دانولود كني و روي بازينصب كني . درسته كه حجمش كمي زياد ( حدود 9 مگابايت ) ولي شايد ارزششو داشته باشه .
<a href='http://www.take2games.com/support/patches/Tropico2_Patch.exe' target='_blank'>http://www.take2games.com/support/patches/...pico2_Patch.exe</a>

بابات توضيحات قبلي كه دادي ممنون ;) مجله هه رو سعي ميكنم بگيرم.
در ضمن وبلاگ بازيباز رو هم ديدم,اما خب اون يه شرح ماجراي بازي هست و راهنمايي نيست..
اما در مورد كدها من بيشتر ميخوام يكي بياد يه روال كلي اين بازيو بهم بگه چون من اهل چيت كد زدن تو بازي نيستم 8)
موضوع اينه كه اين بازي رو من نميتونم مديريت كنم (البته فعلا) و نميدونم دقيقا هدف مرحله اولش چيه و چكار بايد كرد.

راستي در مورد اين فايل patch..اين دقيقا توي اين بازي چكار ميكنه؟ patch هاي بازيهايي كه مشكل و..داشتن رو ديدم..ولي اين براي اين بازي چكار ميكنه اگه نصبش كنيم؟

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
من اول حالت Learn رو زدم بازي كنم و حرفهايي هم كه اون دزد درياييه ميگفتو همه رو خوندم,اما دقيقا نميدونم هدف اين حالت Learn چيه؟
اصلا هدفي داره؟ يا اينكه من بايد برم حالت Single Game رو بازي كنم؟
آفرين كار خوبي كردي من مغرورانه از Campaign شروع كردم اما بعدا پشيمون شدم.چون برا ياد گرفتنش خيلي وقت گذاشتم.
هدف لرن آموزشه. :D
نه بعد لرن اول Campaign رو بازي كن.
بعد يك مشكل دارم من,اون اينه كه با كشتي چند سري فرستادم دزدا رو ماموريت و چند نفر برده جديد با مهارتهايي آوردن,اما تعداشون كمه و حالا ديگه نميتونم كشتيو بفرستم ماموريت چون پولم تموم شده و الان منفي هست,براي زياد شدن پول تو اين بازي بايد چكار كرد؟
من فهميدم مشكلت چيه 8)
ببين به 1 نكته توجه نكردي.كشتي ها چند نوع ماموريت دادن:(ديكته هاش اشتباه بود گير نده ;) )
Cruse: اين چشم بسته تو اون منطقه اينقدر ميچرخه تا آذوقش تموم شه و بهترين حالت براي بدست آوردنه پوله.
Raid Setelment:فقط براي برده بدون مهارت استفاده ميشه.
Kidnap Craftman:فقط براي 1 دونه برده ماهر تازه با 250 تا پول.
من اومدن نرخ كافه ها و ونچها و..بردم بالا اما بعد از مدتي سر و صداي دزدها در اومد و داشتن اشوب ميكردن كه مجبور شدم دوباره نرخ رو بيارم پايين..
خيلي باهاشون بد تا نكن كه حالتو ميگيرن :D
حالا من نميدونم اصلا سيستم پول سازي اين بازي چجوريه؟
خلاصه فعلا موندم تو گيجي كه چكار كنم..كسي ميدونه خلاصه راهنمايي كنه.
ببين مهمترين چيز تو اقتصاد بازي همين ماموريت كشتي هاست (Cruise ).
الان برو كمپين رو شروع كن اولاش راحته حتما خوشت مياد.
اما 1 مرحله داره كه بايد 20000 تا پول و 10000 تاهم گنج بدست بياري كه خيلي سخته اونجاست كه ميفهمي سخت يعني چي ;)
من رو اين بازي تعصب دارم نياي بد بگيها.Avartar ام هم از فروم اين بازي دودر كردم :D

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
هووممم..خب خيلي خوبه بالاخره يك نفر پيدا شد كه توي اين بازي وارد باشه!
حالا صبر كن حالا حالا ها كارت دارم! :D

اما فعلا تو تا سوال ديگه دارم :

1-گفتي كه هدف حالت Learn همون معنيش يعني اموزشه! اينو كه ميدونم اما منظورم اينه كه يعني توي اين حالت هيچ وقت بازي تموم نميشه؟ يعني همينجوري سره كاري بايد بشيني تمرين كني؟

2-اگه پولت تموم بشه و منفي (جوري كه كشتي نتونه حركت كنه) هيچ راهي براي بيشتر كردن در آمد نيست؟ و بايد بازيو از اول بازي كني؟ (توي همون حالت لرن)

در مورد آواتارت هم..آره وقتي بازيو اجرا كردم و ديدم قيافه هه رو فهميدم جريان آواتارت چيه :p

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
حالا صبر كن حالا حالا ها كارت دارم! &nbsp;
من اينجا هستم نميرم :D
-گفتي كه هدف حالت Learn همون معنيش يعني اموزشه! اينو كه ميدونم اما منظورم اينه كه يعني توي اين حالت هيچ وقت بازي تموم نميشه؟ يعني همينجوري سره كاري بايد بشيني تمرين كني؟
لرن رو بيخيال شو الان 1 ديد كلي نسبت به بازي داري الان برو كمپين رو شروع كن.
من لرن رو بازي نكردم.آخه اون انيميشن اولشو ديدم حالم گرفته شد.گفتم بازي آشغاليه.همينجوري رفتم تو كمپين تا زودتر بازي رو تموم كنم.اما ديدم عجب بازي باقلوايه.به اين راحتي هم تموم نميشه.راستشو بخواي هنوز تموم نكردم.فكر كنم مرحله آخرش باشه.خيلي سخته. :(
2-اگه پولت تموم بشه و منفي (جوري كه كشتي نتونه حركت كنه) هيچ راهي براي بيشتر كردن در آمد نيست؟ و بايد بازيو از اول بازي كني؟ (توي همون حالت لرن)
تا حالا منفي نشده پولم.اما فكر كنم اگه بشه دزدا ميان حالتوميگيرن.آخه حقوق ميخوان الكي كه نيست.
البته جلو تر كه بري غم پول ديگه نداري.چون شاه فرانسه يا اسپانيا.5000 تا مايه بهت ميدن.بستگي به خودت داره كه كدوم مليت رو انتخاب كني تا باهاش دوست شي.
خيلي جالبه نه؟
ببينم ميتوني بازي رو تموم كني يا نه ;)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
الان مرحله چندي؟

والا همون اولشم. يعني يه جورايي اين سختيش زده تو ذوقم :( :D
و در ضمن من عادتي كه دارم معمولا سه تا سه تا بازي ميخرم (سه نوع سبك مختلف)
الانم اينو خريدم + Silent Hill 2 و Postal و هنوز حوصلم نيومده زياد رو Tropico وقت بزارم :?

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
آقا ايول :)
بالاخره لم بازي اومد دستم.يعني رفتم همون حالت Campaign رو شروع كردم و حالا همه چي مشخصه و توضيح ميده.
اصلا اون حالت Learn اين بازي چيز بيخوديه.بجاي اينكه آموزش بده بدتر آدمو گيج و نااميد ميكرد.
و اشتباه من هم همين بود كه از Learn شروع كردم.
ولي عجب بازي توپيه.موزيكش مخصوصا حرف نداره و خيلي با حال و هواي بازي ميخونه. :)

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
الان مرحله چندي؟

والا همون اولشم. يعني يه جورايي اين سختيش زده تو ذوقم :( :D
و در ضمن من عادتي كه دارم معمولا سه تا سه تا بازي ميخرم (سه نوع سبك مختلف)
الانم اينو خريدم + Silent Hill 2 و Postal و هنوز حوصلم نيومده زياد رو Tropico وقت بزارم :?
والا من الان آخراشم هنوز سختيش تو ذوقم نزده.فقط انيميشن هاش يك كم ضايع است.
اول تروپيكو رو برو تا چند وقت ديگه بازي هاي خوب زيادي مياد ديگه وقت نمي كني اينو تموم كنيها حيفه. ;)
آقا ايول &nbsp;
بالاخره لم بازي اومد دستم.يعني رفتم همون حالت Campaign رو شروع كردم و حالا همه چي مشخصه و توضيح ميده. &nbsp;
اصلا اون حالت Learn اين بازي چيز بيخوديه.بجاي اينكه آموزش بده بدتر آدمو گيج و نااميد ميكرد.
خوب خدا رو شكر بازي رو نزاشتي كنار.
پس خوب شد من از لرن شروع نكردم شايد منم همينطوري از بازي زده ميشدم.
ولي عجب بازي توپيه.موزيكش مخصوصا حرف نداره و خيلي با حال و هواي بازي ميخونه.
خواهش ميكنم. :D
موزيكش خداست.مگه تو لرن موزيك نداشت؟؟!!!
اما راستش من الان ديگه كلا صدا بازي رو قطع ميكنم به جاش MP3 ميزارم.بالاخره هر چي باشه آدم حوصله اش از موزيكم سر ميره.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
والا من الان آخراشم هنوز سختيش تو ذوقم نزده.
من اشتباهم اين بود اون حالت لرن رو چند روز بازي كردم,چون انتظار داشتم حالت لرنش مثل لرن بازيهاي استراتژاي ديگه مثل Age Of Mythology و....قشنگ آموزش بده اما اين لرنش چيزي كه نبود اموزشي بود.
ولي كلا من زياد اهل بازيهاي استراتژي نبودم و تازه گيا خوشم اومده..مخصوصا اين مدل مثل اين بازي كه Simulation هست هميشه مشكل داشتم.مثال ديگش بازي Black & White.
فقط انيميشن هاش يك كم ضايع است.
اين حرفو چند بار ازت شنيدم..ولي به نظر من اينقدرام انيميشن هايي كه نشون ميده ضعيف نيست؟
اول تروپيكو رو برو تا چند وقت ديگه بازي هاي خوب زيادي مياد ديگه وقت نمي كني اينو تموم كنيها حيفه. ;) &nbsp;
راستش همين الانشم 2 تا بازي ديگه گرفتم كه اينقدر قشنگن وقت نميكنم با Tropico زياد سرو كله بزنم..(همون دو تا كه اسمشونو نوشتم)
مخصوصا بازي POSTAL 2 كه خيلي خيلي قشنگه و شديدا دارم باهاش حال ميكنم.
يه بازي FPS هست كه فوق العاده خشن هست و خيلي صحنه هاي بي ادبانه! هم داره! :D
و ادم از خنده ميميره بازي ميكنه.توش يه نواوريهايي داره كه تو هيچ بازي اي نديدم..حالا اگه حوصلم اومد شايد براش يه موضوع مخصوص اينجا باز كنم.
اگه اين بازيو نديدي حتما امتحانش كن.
موزيكش خداست.مگه تو لرن موزيك نداشت؟؟!!!
چرا! اما اوموقع چون اعصابمو خورد كرده بود سختي بازي ديگه متوجه قشنگي موزيك نميشدم!
اما راستش من الان ديگه كلا صدا بازي رو قطع ميكنم به جاش MP3 ميزارم.بالاخره هر چي باشه آدم حوصله اش از موزيكم سر ميره
نه من هيچوقت نميتونم موقع بازي موزيك عادي گوش كنم تمركزم بهم ميخوره!
فقط تو GTA با MP3 Player كه داشت بعضي اوقات MP3 ميريختم..

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
اين حرفو چند بار ازت شنيدم..ولي به نظر من اينقدرام انيميشن هايي كه نشون ميده ضعيف نيست؟
آخه خيلي سيخ سيخ راه ميرن.مثلا مقايسه كن WarCraft3 !!ميدونيم نبايد مقاسه كرد اما بالاخره...
ولي كلا من زياد اهل بازيهاي استراتژي نبودم و تازه گيا خوشم اومده..مخصوصا اين مدل مثل اين بازي كه Simulation هست هميشه مشكل داشتم.مثال ديگش بازي Black & White.
پس اگه SimCity رو بازي نكردي واجبه همين الان برو بگير!Zeus هم خوبه.
راستش همين الانشم 2 تا بازي ديگه گرفتم كه اينقدر قشنگن وقت نميكنم با Tropico زياد سرو كله بزنم..(همون دو تا كه اسمشونو نوشتم) &nbsp;
مخصوصا بازي POSTAL 2 كه خيلي خيلي قشنگه و شديدا دارم باهاش حال ميكنم. &nbsp;
يه بازي FPS هست كه فوق العاده خشن هست و خيلي صحنه هاي بي ادبانه! هم داره! &nbsp;
و ادم از خنده ميميره بازي ميكنه.توش يه نواوريهايي داره كه تو هيچ بازي اي نديدم..حالا اگه حوصلم اومد شايد براش يه موضوع مخصوص اينجا باز كنم. &nbsp;
اگه اين بازيو نديدي حتما امتحانش كن.
منم Postal 2 رو تازه گرفتم اما Tropico هم خيلي جالبه.
ميگم 1 تاپيك درست كن در مورد Postal 2 هم صحبت كنيم چون بعضي چيزاش خيلي با مزه است مخصوصا ... همونجا ميگم اينجا بحثش عوض نشه. ;) سوالم دارم.
چرا! اما اوموقع چون اعصابمو خورد كرده بود سختي بازي ديگه متوجه قشنگي موزيك نميشدم!
به مرحله هاي 6 -7 به بعد كه برسي بازي بشدت سخت ميشه اونجا هم گوش ديگه كار نميكنه. :shock: فقط بايد ببيني چه ساختماني رو كي و كجا بزني دزد ها رو كي بفرستي دزدي و چيزاي ديگه كه مغزو بد جوري درگير ميكنه. ;)
نه من هيچوقت نميتونم موقع بازي موزيك عادي گوش كنم تمركزم بهم ميخوره! &nbsp;
فقط تو GTA با MP3 Player كه داشت بعضي اوقات MP3 ميريختم..
نه من سابقه ام زياده تو گوش دادن موسيقي بي ربط از همون Might & Magic2 كه راهنمايي بودم تا حالا كه Civilization و Tropico رو .

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
يه سوال جديد درباره اين بازي خفن سخت از mammad :

من يه چيزيو نفهميدم هنوز و اين عذابم ميده تو بازي و اون اينكه اون Construction Tent هايي كه بايد كنار هر ساختمون درحال ساخت بسازي تا برده ها بيان توشو,بعد از اينكه اون ساختمون تموم شد ساختش بايد خراب كنم؟ يا بمونه؟
چون ظاهرا اگه برده كم باشه برده ها همون تو ميمونن و ديگه براي كارهاي ديگه نميرن..

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
منم از تريپ این بازی داره خشم مياد،ميشه چند تا عکسش رو اینجا بزارين؟

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
من يه چيزيو نفهميدم هنوز و اين عذابم ميده تو بازي و اون اينكه اون Construction Tent هايي كه بايد كنار هر ساختمون درحال ساخت بسازي تا برده ها بيان توشو,بعد از اينكه اون ساختمون تموم شد ساختش بايد خراب كنم؟ يا بمونه؟
فكر كنم خيلي رو اين بازي وقت نمي زاري چون از مهمترين ابزاري كه دستته براي كنترل برده ها بي خبري.
ببين اولا كه اصلا احتياج نيست كنار هر ساختمان CT بسازي.اولاي بازي همون 1 دونه اكتفا ميكنه حالا جلوتر كه بياي 2 تا بسازي بهتره اما نه اينكه بغل هر ساختمان يكي.اينطوري حتي مرحله 4-5 هم نمي توني رد كني.
ثانيا درسته نميشه تك تك افرادو كنترل كرد اما 2 تا ابزار در اختيار داري كه با اون ميشه هر كاري كرد.1-اخراج هر فرد از هر ساختماني كه ميشه با Shift +Click روي عكس هر فرد داخل ساختمان اينكارو كرد.بعدم ميشه روي جاي خالي shift + click كرد تا اون جا بسته شه كسي واردش نشه.2 - كه خيلي بايد حئاست باشه تا بهترين استفاده رو بكني:priroty هست كه ميتوني اولويت قايل شي براي هر چيزي هم اين كار ممكته.

اميدوارم گرفته باشي نكته رو. ;)
اما هنوز متعجبم كه اينا رو تو لرن نگفته.

منم از تريپ این بازی داره خشم مياد،ميشه چند تا عکسش رو اینجا بزارين؟
من فكر كنم خوشت بيادوچون اصولا طوريه كه بايد حوصله داشته باشي كه از نوشته هاي قبليت اينطوري به نظر مياي.عكسشم مهم نيست چون گرافيك قابل توجهي نداره مهم امكانات بازيه كه خيلي منحصر بفرده.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
فكر كنم خيلي رو اين بازي وقت نمي زاري چون از مهمترين ابزاري كه دستته براي كنترل برده ها بي خبري.
ببين اولا كه اصلا احتياج نيست كنار هر ساختمان CT بسازي.اولاي بازي همون 1 دونه اكتفا ميكنه حالا جلوتر كه بياي 2 تا بسازي بهتره اما نه اينكه بغل هر ساختمان يكي.اينطوري حتي مرحله 4-5 هم نمي توني رد كني.
ثانيا درسته نميشه تك تك افرادو كنترل كرد اما 2 تا ابزار در اختيار داري كه با اون ميشه هر كاري كرد.1-اخراج هر فرد از هر ساختماني كه ميشه با Shift +Click روي عكس هر فرد داخل ساختمان اينكارو كرد.بعدم ميشه روي جاي خالي shift + click كرد تا اون جا بسته شه كسي واردش نشه.2 - كه خيلي بايد حئاست باشه تا بهترين استفاده رو بكني:priroty هست كه ميتوني اولويت قايل شي براي هر چيزي هم اين كار ممكته.

اميدوارم گرفته باشي نكته رو. ;) &nbsp;
اما هنوز متعجبم كه اينا رو تو لرن نگفته.

آره درسته من روي اين بازي خيلي كم وقت گذاشتم در واقع شايد كلا تا بحال 5 يا 6 بار اجراش كرده باشم..شايد كلا 4 ساعت بازيش كرده باشم..
در مورد اون CT ها اون كسي كه راهنماييت ميكنه از اول بازي حي ميگفت كه بايد نزديك هر بنايي يدونه بسازم..برا همين من اينكارو ميكردم..اما اين راهنمايي كه كردي بيخبر بودم..حالا اينكارو ميكنم ببينم چي ميشه ;)
Priroty رو هم ميدونم.
و اينكه من الان مرحله 4 هستم تازه ;) يعني Privateers Not Pirates

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
بابا براي خودت اسفند دود كن با 4 ساعت بازي به مرحله 4 رسيدي من واسه تموم كردنش شايد 50 تا 60 ساعت شايدم بيشتر بازي كردم.

بالا