برگزیده های پرشین تولز

در پردازشهای گرافیکی دوبعدی، توان کارت گرافیک به چه میزان موثر است؟

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
در پردازشهای گرافیکی دو بعدی حرفه‌ای، مثل کارهای سنگین در نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ و ... توان کارت گرافیک به چه میزان موثر است؟ توان پردازشی سی پی یو چطور؟
و در نهایت برای یک چنین کاری چه سیستمی پیشنهاد میکنید؟

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
تو اين موارد هر چقدر حافظه كارت گرافيك و سرعت اون بالاتر باشه بهتره و مقدار رم سيستم هم مهمه

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
ممنون از پاسختون. ولی نفرمودید که این میزان تاثیر نسب به سی پی یو چقدر هست؟ مثلا برای میزان مشخصی هزینه بهتره که مثلا یک سیستم با یک سی پی یو و یک کارت گرافیک قوی داشت و یا اینکه مثلا با همون هزینه یک سیستم دوال سی پی یو و یک کارت گرافیک ضعیفتر؟ نمیدونم منظورم رو درست رسوندم یا نه؟ تو اینجور پردازشها توان سی پی یو ارجحیت داره یا کارت گرافیک؟

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
من رم رو به سي پي يو مقدم مبينم ولي كارت گرافيك و رم تو الويت هستند

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
اینجا رو ببینید: http://www.photo.net/bboard/q-and-a-fetch-msg?msg_id=00ASrV
تقریبا بحثی از کارت گرافیک نشده. بیشتر تاکید روی رم و سی پی یو و سرعت هارد بوده. و در نهایت در صورت وجود بودجه، کارت گرافیک.
باز هم منتظر راهنمایی دوستان هستم.

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اگه منظورت تو فوتوشاپ هست اول رم از همه مهمتره مخصوصا برای کارهای huge pixel و یا مگاپیکسل بعد از اون cpu نقش خیلی مهمی داره مخصوصا تو convert ها و فیلتر گزاری ها البته اینجا از رم هم خیلی استفاده میشه شاید حتی بیشتر از cpu ولی دقیقا نمیدونم. ولی کارت گرافیک انچنان تاثیری نداره(برای مثال شما cs2 رو با یه کارت نابود هم میتونی کار کنی فقط باید رزولوشن 1024 رو با 16 بیت ساپورت کنه) مگه یه عکس چه کار گرافیکی داره که بخواد از کارت گرافیک کار بکشه. البته در مورد فوتوشاپ رو گفتم ولی بدون شک تاثیر رم از همه مهمتره و بیشتره

بالا