برگزیده های پرشین تولز

دزدی از بسته های پستی! (درخواست مشارکت مدیران فروشگاه های اینترنتی)

djsiamak

Registered User
لایک‌ها
148
با سلام خدمت دوستان

جدیدا به مشکلی خوردیم که چند تا از مشتریان طراحی سایت و سئو من اعلام کردند که بیمه پستی رو در داخل سبد خرید تعبیه کنیم
علت رو که جویا شدم گفتند از بسته های پستی دزدی میشه و هیچ کاری نمیتونیم انجام بدیم و پست هم میگه باید بیمه کنید

با توجه به اینکه محصولات اینا هم گوشی موبایل، تبلت و ... هست و کالاهای گران قیمتی هست ضرر زیادی وارد میشه.

حالا سوالی که دارم، آیا این اتفاق برای شما هم می افته؟
مثلا از هزار بسته یکی گم میشه یا دزدی میشه

iign0o0rr

Registered User
لایک‌ها
246
برای دوستم که مغازه دار هست اتفاق افتاده لپ تاپ گم شده یا دزدی شده تو پست جدیدا این اتفاق زیاده شده حتی خودم رفتم یه بسته پست کنم گفت حتما بیمه کن که این اتفاقا افتاده

djsiamak

Registered User
لایک‌ها
148
برای دوستم که مغازه دار هست اتفاق افتاده لپ تاپ گم شده یا دزدی شده تو پست جدیدا این اتفاق زیاده شده حتی خودم رفتم یه بسته پست کنم گفت حتما بیمه کن که این اتفاقا افتاده

برای یک کالای 10میلیونی ، حدودا 15-20ت بیمه میخواد، 15-16ت هم هزینه پستی میشه 30ت حدودا !
برای فروشگاه اینترنتی به صرفه نیست که!

اصلا چرا باید از بسته های پستی دزدی بشه؟ واقعا یک اتفاق هایی می افته که دیگه ...

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,015
برای یک کالای 10میلیونی ، حدودا 15-20ت بیمه میخواد، 15-16ت هم هزینه پستی میشه 30ت حدودا !

اصلا چرا باید از بسته های پستی دزدی بشه؟ واقعا یک اتفاق هایی می افته که دیگه ...
ادم میمونه خدا وکیلی یک لقمه نون حلال بخوای در بیاری چقدر دردسر داره:/

iign0o0rr

Registered User
لایک‌ها
246

بله متاسفانه هست و چیزی که میخوای ارسال کنی هم نمیتونی مخفی کنی و روش زده چی داخل جعبه هست اینجوری بدتر وسوسه هست برای دزدی . حالا بماند که اگر بسته حساسی مثل لپ تاپ یا مانیتور باشه ریسک ضربه هم هست و مشتری به عهده نمیگیره اگر اسیب دیده باشه.خلاصه کاسبی تو این مملکت چیزی جز دردسر نیست خیلی ها فکر میکنن فروشگاه اینترنتی دردسرش کمتر از مغازه هست که سخت در اشتباه هستن و بعد که میزنن متوجه میشن و خیلی ها هم جمع میکنن

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,015
بله متاسفانه هست و چیزی که میخوای ارسال کنی هم نمیتونی مخفی کنی و روش زده چی داخل جعبه هست اینجوری بدتر وسوسه هست برای دزدی . حالا بماند که اگر بسته حساسی مثل لپ تاپ یا مانیتور باشه ریسک ضربه هم هست و مشتری به عهده نمیگیره اگر اسیب دیده باشه.خلاصه کاسبی تو این مملکت چیزی جز دردسر نیست خیلی ها فکر میکنن فروشگاه اینترنتی دردسرش کمتر از مغازه هست که سخت در اشتباه هستن و بعد که میزنن متوجه میشن و خیلی ها هم جمع میکنن
منصفا بخوایم نگاه کنیم پست بی تقصیر نیست من خودم بارها بسته های که مرجوع خورده رو دیدم داخلشم باز کردن کارمندای پست نمیدونم کی میخوان یک فکری بکنن

iign0o0rr

Registered User
لایک‌ها
246
منصفا بخوایم نگاه کنیم پست بی تقصیر نیست من خودم بارها بسته های که مرجوع خورده رو دیدم داخلشم باز کردن کارمندای پست نمیدونم کی میخوان یک فکری بکنن
خیلی ها با تیباکس هم کار میکنن که والا دیدم بدتر از پست هست خودت باید بری بسته رو بگیری تو شهر ما که اینجوریه بعد کلی باید بگیری بین کلی بسته که پیدا کنی

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
من 5 سال هست که بسته میفرستم (خودمون بسته بندی میکنیم میبریم دفتر پست) تا حالا مشکل گم شدن و کسری نداشتیم
ولی قبل از اون که به صورت cod میفرستادیم بسته های باز شده و گم شده و سرقت شده زیاد بود

djsiamak

Registered User
لایک‌ها
148
من 5 سال هست که بسته میفرستم (خودمون بسته بندی میکنیم میبریم دفتر پست) تا حالا مشکل گم شدن و کسری نداشتیم
ولی قبل از اون که به صورت cod میفرستادیم بسته های باز شده و گم شده و سرقت شده زیاد بود
سلام فرجاد
خوبی آقا؟

مشتریان منم هم بسته ها رو به دفاتر پیشخوان تحویل میدن

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
سلام فرجاد
خوبی آقا؟

مشتریان منم هم بسته ها رو به دفاتر پیشخوان تحویل میدن

درود و ارادت 492.gif
من از این لیبل ها هم چاپ کردم میزنم که اگر بسته باز بشه مشخص باشه

photo_2020-10-28_16-56-12.jpg

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
بسته من دیروز حاوی ده تا قلم رنگ بود که یکیش گم شده. کنار بسته هم چاک خورده بود

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
بسته من دیروز حاوی ده تا قلم رنگ بود که یکیش گم شده. کنار بسته هم چاک خورده بود

چسب قهوه ای بگیرید (با اسم جانسون تو بازار هست) با چسب قهوه ای که بسته بندی کنید و دور تا دور چسب بزنید دیگه سمت بسته شما برای کش رفتن نمیرن
چسب قهوه باعث میشه که اگر بسته باز شد مشخص باشه

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
چسب قهوه ای بگیرید (با اسم جانسون تو بازار هست) با چسب قهوه ای که بسته بندی کنید و دور تا دور چسب بزنید دیگه سمت بسته شما برای کش رفتن نمیرن
چسب قهوه باعث میشه که اگر بسته باز شد مشخص باشه
چسب رو با کاتر بریده بودن. یعنی عمدی بود کار. کسی که بخواد از بسته چیزی برداره چسب رو هم باز میکنه.
مشکل اینجاست که اگر بسته مخدوش رو نخواهیم تحویل بگیریم، اتفاق خاصی کسی در پست انجام نمیده. نوع رفتار اینجوریه: اگر نمیخوای برگشت بزن!

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
یک مورد بسته برگشت خورده بود
باز کردیم
خیلی حرفه ای باز کرده بود ، یک جنس را برداشته بود
جاش با روزنامه پر کرده بود و باز بسته بندی کرده بود

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
چسب رو با کاتر بریده بودن. یعنی عمدی بود کار. کسی که بخواد از بسته چیزی برداره چسب رو هم باز میکنه.
مشکل اینجاست که اگر بسته مخدوش رو نخواهیم تحویل بگیریم، اتفاق خاصی کسی در پست انجام نمیده. نوع رفتار اینجوریه: اگر نمیخوای برگشت بزن!

اگر بسته بندی خوب باشه و باز شدن بسته مشخص باشه قابل پیگیری هست
اول اینکه بسته مخدوش نباید تحویل گرفته بشه و در سامانه https://eop.post.ir شکایت ثبت بشه
یک گزینه تحت عنوان "مرسوله من دچار دست خوردگی شده و کسری محتوا دارد" هست
من از این سامانه برای نرسیدن بسته شکایت کردم و خودشون زنگ زدند و پیگیر شدند و مشکل هم حل شد
همچنین بسته آسیب دیده برای من اومده بود و من از ظاهر متوجه شدم که اجناس داخل کارتن حتما آسیب دیده و تحویل نگرفتم
فرستنده هم بسته برگشتی رو تحویل نگرفت و شکایت کرد و خسارت کالا را دریافت کرد (طبق فاکتور خرید)

در کل پیشنهاد من بسته بندی خوب هست تا از بروز خسارت جلوگیری بشه

djsiamak

Registered User
لایک‌ها
148
اگر بسته بندی خوب باشه و باز شدن بسته مشخص باشه قابل پیگیری هست
اول اینکه بسته مخدوش نباید تحویل گرفته بشه و در سامانه https://eop.post.ir شکایت ثبت بشه
یک گزینه تحت عنوان "مرسوله من دچار دست خوردگی شده و کسری محتوا دارد" هست
من از این سامانه برای نرسیدن بسته شکایت کردم و خودشون زنگ زدند و پیگیر شدند و مشکل هم حل شد
همچنین بسته آسیب دیده برای من اومده بود و من از ظاهر متوجه شدم که اجناس داخل کارتن حتما آسیب دیده و تحویل نگرفتم
فرستنده هم بسته برگشتی رو تحویل نگرفت و شکایت کرد و خسارت کالا را دریافت کرد (طبق فاکتور خرید)

در کل پیشنهاد من بسته بندی خوب هست تا از بروز خسارت جلوگیری بشه

شما بسته ها رو بیمه پستی میکنید؟
الان به اینا گفتن حتما بسته ها رو بیمه کنید تا دزدی نشه!
بیمه برای یک محصول 10ت حدودا 30.000 الی 40.000 تومان میشه که به اضافه هزینه 15000ت پستی میشه حدودا 50.000 ت!!
خوب با این هزینه کی میاد خرید اینترنتی بزنه؟!

جالبه! پست میگه بیمه کن تا دزدی نکنیم!

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
شما بسته ها رو بیمه پستی میکنید؟
الان به اینا گفتن حتما بسته ها رو بیمه کنید تا دزدی نشه!
بیمه برای یک محصول 10ت حدودا 30.000 الی 40.000 تومان میشه که به اضافه هزینه 15000ت پستی میشه حدودا 50.000 ت!!
خوب با این هزینه کی میاد خرید اینترنتی بزنه؟!

جالبه! پست میگه بیمه کن تا دزدی نکنیم!

ما همه بسته های پستی و تیپاکس رو بیمه میکنیم ,(پست یه بیمه و غرامت اجباری داره برای همه بسته ها تا سقف 1 تومن فکر کنم که مبلغشو روی همه بسته ها میگیره)
دزدی به کنار اومدیم کامیون بار چپ کرد اون موقع میخوایم چیکار کنیم ...
با توجه به اینکه گزینه های دیگه ای برای ارسال وجود نداره مجبوریم با همین سیستم خراب جوری کار کنیم که کمترین آسیب رو ببینیم

djsiamak

Registered User
لایک‌ها
148
ما همه بسته های پستی و تیپاکس رو بیمه میکنیم ,(پست یه بیمه و غرامت اجباری داره برای همه بسته ها تا سقف 1 تومن فکر کنم که مبلغشو روی همه بسته ها میگیره)
دزدی به کنار اومدیم کامیون بار چپ کرد اون موقع میخوایم چیکار کنیم ...
با توجه به اینکه گزینه های دیگه ای برای ارسال وجود نداره مجبوریم با همین سیستم خراب جوری کار کنیم که کمترین آسیب رو ببینیم
خوب مگه چقدر سود میکنیم که 50ت هم هزینه ارسال بدیم؟!
شما بیمه میکنی برای همین دزدی نمیشه :دی

بیمه نکن ببینم چجوری دزدی میشه

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
خوب مگه چقدر سود میکنیم که 50ت هم هزینه ارسال بدیم؟!
شما بیمه میکنی برای همین دزدی نمیشه :دی

بیمه نکن ببینم چجوری دزدی میشه

بسته بندی خوب حرف اول رو میزنه 44.gif
هم پست هم تیپاکس به ما چند بار گفتن هیچکی مثل شما بسته بندی نمیکنه
توی چسب زدن دستمون نمیلرزه و قشنگ بسته رو محکم میکنیم هم توی حمل و نقل آسیب نمیبینه هم طمع دست درازی بهش برداشته میشه
شما هم امتحان کنید نتیجه رضایت بخش خواهد بود :دی

بالا