برگزیده های پرشین تولز

دسترسی Remote به فایل های Share شده ی سرور

majid000

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام و عرض خسته نباشید :
من مدتی است که به موردی برخوردم که هر راهی رو برای حل اون بگید امتحان کردم اما نشد که نشد...
خوب ماجر از این قرار است که ما یه وب سرور راه اندازی کردیم و nodesmartsecurity روی آن نصب است.
(ویندوز سرور 2003)
دسترسی remote سرور را فعّال کردیم...
من و یکی از دوستام آی پی هامونو در TrustedZone FireWall وارد کردیم تا بتونیم به سرور دسترسی Remote داشته باشیم.
خوب با دستور mstsc /console هر دوتامون می تونیم به سرور کانکت شیم و در این باره هیچ مشکلی نداریم ...
اما وقتی من (نه ادمین شماره 2)در قسمت آدرس ویندوز اکسپلورر تایپ می کنم : fileserver/***.***.***.***// با ارور روبرو می شم.
(متن ارور درباره ی check spelling ... می باشد)(fileserver نام پوشه ی شر در سرور است)
و این در صورتی است که دوستم که آی اس پیش با اینترنت سرور یکیه می تونه راحت به fileserver دسترسی پیدا کنه...(من در یک شهر دیگه هستم)
به هر کی گفتیم می گه شما که می تونی Remote وصل شی باید به فایل سرور هم دسترسی داشته باشی...
والا موندیم --- اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم...

با تشکر

sinaef

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دوست عزیز من،شاید پست رو اشتباه تایپ کردید ولی برای اکسس به SMB نباید از // استفاده کنید و ساختار استفاده از SMB
\\ میباشد،احتمالا مشکل شما همین است ولی اگر این اشتباه تایپی است و درست وارد میکنید،احتمالا ISP شما پروتکل SMB را مسدود کرده برای این کار بهتر است ابتدا یک وی پی ان به سرور بزنید و سپس اقدام کنید و یا فولدر مورد نظر را به صورت FTP باز کنید

majid000

Registered User
لایک‌ها
0
با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز
بله حرف شما درست است ... اشتباه تایپی در اینجا بود و من در Pc خودم درست تایپ می کردم
اما در مورد ISP ، من از اینترنت وایرلس استفاده می کنم که اونو قطع کردم و با Dial Up به اینترنت وصل شدم ...
مشکل همچنان وجود داشت ...
من روی سیستمم آنتی ویروس نود رو دارم که از کار انداختن اون به همراه فایروال ویندوزم هم فایده ای نداشت...
عجب داستانی شده این موضوع ... واقعاً گیج شدم ...

با تشکر

majid000

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام مجدد
همین الان دوباره موضوع ISP رو بررسی کردم و خوب به خاطر یه اشتباه متوجه اون نشده بودم ...
من فایر وال و آنتی ویروس سیستم خودمو از کار انداختم و با Dial Up به اینترنت وصل شدم...
اما فراموش کرده بودم ip آی اس پی جدیدو در Trusted Zone سرور تعریف کنم و وقتی فایر وال سرور هم از کار انداختم دیدم بله با DialUp میشه به File Sharing دسترسی داشت...
هر چی هست زیر سر این آی اس پی غازغولنگ است که چنین داستانی بوجود آورده ...
خوب ما اینجا وب سروری داریم که به اینترنت وصله و سیستم شخصی من که به آی اس پی دیگری وصله...

اگر سرویس مزبور از طرف آی اس پی من بسته شده باشه فرمودید برای تبادل فایل با سرور می تونم از *** استفاده کنم
میشه دراین باره منو راهنمایی بفرمایید ...

حقیقت اینه که من در مورد شبکه اطلاعات زیادی ندارم و بیشتر دنبال برنامه نویسی بودم تا شبکه

با تشکر از شما دوست زحمتکش این فروم

sinaef

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کار سختی نیست،اگر روی سرور فایروالی مثل ISA,Kerio داشته باشید که خیلی ساده هستش و در غیر این صورت با RRAS میتونید این کار رو انجام بدید(خیلی راه برای این کار هست،اینایی که گفتم عرف ترین هاست)

بالا