• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

دستیار قابل اطمینان ویندوز cortana

pcwizard

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
11 می 2016
نوشته‌ها
36
لایک‌ها
25
سن
32
محل سکونت
مشهد
cortanaherocopy.jpg


دستیار قابل اطمینان ویندوز cortana

حالا که مایکروسافت با سیستم one drive خود این اجازه را به کاربران می دهد تا همه دستگاه های خود را با یک سیستم عامل کنترل کنند ، احساس نیاز به یک دستیار کار بلد و قابل اطمینان بیش از پیش حس می شود . خوشبختانه فکر اینجا هم شده و مایکروسافت کامل ترین نسخه از دستیار صوتی خود یعنی cortana را در اختیار شما قرار داده .

شاید اولین باری که تصمیم به راه اندازی این دستیار قدرتمند کنید فکرش رو هم نکنید با چه چیزی طرف هستید . از یک سرچ ساده و تنظیم قرار ملاقات ها تا باز کردن برنامه های شما و حتی آواز خواندن ! . jen taylor هنرمند و دوبلور آمریکایی که پیش از این در بازی halo و بسیاری از نقش های دیگر هنر خود را به اثبات رسانده ، این بار در نقش دستیار صوتی ویندوز به هنر نمایی پرداحته است . در این مقاله شما را با راه اندازی و کاربرد های این دستیار هوشمند و جذاب آشنا می کنیم .

تنظیمات اولیه :
برای راه اندازی cortana کافیست روی سرچ بار در سمت راست منوی استارت کلیک کنید و بعد روی قسمت notebook (قسمت آبی در عکس ) کلیک کنید تا صفحه مطابق تصویر ظاهر شود . در قسمت about me می توانید اسم و مکان خود را به cortana بگویید .
main.jpg
در مرحله بعد به قسمت settings بروید و مطابق عکس زیر گزینه ها را فعال کنید . با فعال کردن گزینه hey cortana از این به بعد می توانید به گفتن این عبارت دستیار خود را صدا بزنید . برای این که cortana بهتر به شما کمک کند باید صدای خود را به او بشناسانید . برای اینکار در قسمت respond best تیک گزینه to me را فعال کنید و روی ; learn my voice کلیک کنید و جمله های که از شما می خواهد را برای او بخوانید .
setiing.jpg
دستورات :
برای دستور دادن به دستیار خود دو راه دارید . یا او را صدا بزنید ، یا روی عکس میکروفون در پایین سمت راست عکس بالا کلیک کنید تا آماده دریافت دستور شما شود .

یکی از ساده ترین کارها باز کردن برنامه های شماست که می توانید با گفتن جمله : " ( نام برنامه ) open " برنامه مورد نظر خود را اجرا کنید .

برای تنظیم آلارم ها می توانید از دستورات : " (ساعت مورد نظر ) wake me up at " یا " (ساعت مورد نظر ) set alarm at " استفاده کنید .

برای سرچ یک مطلب در اینترنت فقط کافیست آن را برای کرتانا بخوانید .

برای بخش موزیک های داخل پوشه my music می توانید از دستورات : " play my music " یا " shuffle my music " (برای پخش موزیک ها به صورت تصادفی ) و یا دستورات مشابه استفاده کنید .

برای اطلاع از قرار های روزانه خود ( آنهایی که قبلا در تقویم یاد داشت کردید ) می توانید از دستور : " what is my calender today " یا " What’s on my schedule " و دستورات مشابه استفاده کنید .

برای تنظیم یک یادآوری در زمان مشخص می توانید از دستور : " Set a reminder " استفاده کنید و ساعت و تاریخ مورد نظر را تنظیم کنید .

با توجه به اینکه cortana هوشمند است تقریبا به همه فرامین شما پاسخ می دهد و فقط کافیست از او بخواهید . مثلا با گفتن جمله Remind me to take my lunch on time for once at 1pm فقط برای یک بار در ساعت 13 به شما یاد آوری می کند که نهار خود را به موقع بخورید .

دستوراتی که cortana می تواند برای شما اجرا کنید خیلی زیاد و متنوع هستند و لیست کردن همه آنها ممکن نیست . با توجه به مثال های بالا می توانید دستورات دلخواه خود را بدهید .

نکات جالب :
دستوراتی هم هستند که شما را بیشتر مجذوب این دستیار هوشمند می کنند :

با دستور : " sing me a song " کرتانا برای شما آواز می خواند .

از cortana بپرسید گوگل بهتر است یا bing :

?Which is better, Google or Bing بعد ببینید چه جوابی میده .

پرسیدن سن و قد اشخاص مشهور مثلا : " How old is Bill Gates " یا " How tall is Bill Gates

از او بخواهید تا برای شما یک جک تعریف کند .Tell me a joke

یا احساس خود را به شما بگوید . Do an impression

یا از او بخواهید بیشتر در مورد خودش صحبت کند . tell me more about yourself
منبع = pcwizard.ir
 
بالا