برگزیده های پرشین تولز

دعانویسی - واقعیت ؟ خرافات ؟ --- ---- لطفا جدی بگیرید

amir alyasin

Registered User
لایک‌ها
7
ارتباط با دنیای ماورایی دنیایی که یک یا شاید چندین بعد از ما و بدن فعلی ما بیشتر است
در این دنیا دست کم این موجودات شناخته شده اند
جنیان که از مسلمان و شیعه و سنی گرفته تا کفر و کافران حربی و یا خدمه شیطان هستنند وجود دارد(خود شیطان تنها یک جنی بیش نیست)
جنیان دو پا یا بال دار هستند شیطان یکی از جنیان بال دار است.
ملایک یا ملک نوعی فرشته هستنند که وظیفه انجام دستورات حق را دارند
موکل نوعی جن یا ملک هستند که با انسان ها بیشتر در ارتباطند
ارواح که حالت ارتقا یافته موجودات است به نحوی که پس از مرگ انسان ها و اجنه هر دو روح شان آزاد میشود و تغییر میکنند. (نقل است که عزرائیل قول داده که برای قبض روح شیاطین به وحشتناک ترین شکل ممکن وی را قبض روح کند به طوری که شیطان و شیاطین با ترسی دهشتناک بمیرند)

ارتباط با این موجودات و خلایق مثل ارتباط ما با دیگر انسان ها نیست ولی در جهت اخلاقی و یا عقیدتی شبیه به هم هستنند
مانند درخواست پول از بانک و راه قانونی و یا درخواست پول از یک نزول خوار
در دعا نیز شما بسته به دعای خود یا مستقیم از خدا یا به طور غیر مستقیم از ملک یا ائمه و یا به طور مستقیم از اجنه یا ملائک کمک میگیرید که قطعا وقتی شما از انها به طور مستقیم و بدون در نظر گرفتن خدا کمک میگیرید اجنه یا موکلین مومئنی سراغتان نمیاید و جنیان کافر به شرط های گوناگون به شما کمک میکنند.

در کل دعا اگر به زبان بیاید موجودات دیگر نیز میشنوند و بسته به دعا و خود شما عکس العمل های بعدی اتفاق میافتد

برخی از مرتازان یا برخی از غیب گویان اعمالی کاملا غیر قابل باور و به عبارتی ماورایی انجام میدهند ولی نکته این جاست که این اعمال توسط چه نیرویی و توسط چه کمکی انجام شده است

بسیاری از این دعا نویسان و غیب گویان نوعی خود فروشی به شیطان کرده اند و دعا ها و ورد های میخوانند که درخواست کمک از آنهاست و چون برخی از این دعاها از عهده و توانایی شیاطین بر میآید هر چند که خیر باشد تنها برای خود فروشی و شرط بندی که دعا نویس با شیطان کرده انجام میدهند.

بسیاری از این افراد با توهین و تمسخر کتب الهی و باطبع آن خدا و پیامبرانش به شیطان توسل میکنند و از آنها به این گونه حجت تعیین میکنند و شیطان و شیطانیان نیز به خدمت آن فرد در میاید.

نکته: ترس از شیطان بسیار مزحک است چرا که او یک جن میباشد و حال جن چیست؟
جن و جنیان یک نوع حیوانی هستنند که ضریب هوشی بالاتری نسبت به حیوان دارند و تا حدی میتوانند تفکر کنند ولی به هیچ وجه چند نکته از انسان را ندارند و شدیدا به این موضوع حسادت میورزند و عناد اصلی همه آنها حتی جنیان مومئن با انسانها از سر این قدرت های خاص انسان است.

یک: انسان تنها مخلوقی است که میتواند خلیفه خدا شود و به عبارتی مقرب ترین مخلوق خدا که از همه به ذات خدایی نزدیک تر و قدرتمند تر است ، انسان است.

دو: فرشته ها حرف انسان ها را بهتر گوش میکنند و به عبارتی دعای خیر انسان ها پشت سر هم زود تر مستجاب میشود.
سه: از جنیان هیچ پیامبر و یا هیچ امام و یا هیچ شخصیت قابل توجه ای وجود ندارد و برای مثال معروف ترین جن دنیا ضعفر جنی بود که حدود 30 سال پیش مرد وی فرمانده **** جنیان حاظر در کربلا بود و جنی که تمام وقایع عاشورا را توسط راه های مختلف به دیگران انتقال داد و نقل است که اکثر کتب مقتل از وی نشات گرفته.

چهار : جنیان برای آزمایش و سنجش میزان تقوایشان انتخاب نشده اند و از این که خدا این همه به انسان اختیار و امکانات و موقعیت دارد یا حسادت یا عناد میورزند

پنج: جنیان به هیچ وجه نمی توانند مثل ما انسان ها قدرت شعور و فهم و عشق و محبت را درک کنند و از این موضوع نیز به شدت بیزارند

نتیجه: به طور کل ارتباط با جنیان در نظر اکثر مراجع و عالمان امری بسیار خطرناک از این بابت که شناخت جن خوب از بد کار هر کسی نیست پس ارتباط و دوستی با آنها نیز ریسک بزرگی است و دیگر اینکه زمانی که شما 9 و 10 رو دارین نباید برین سراغ 7 8 به عبارتی مادامی که به خدا اعتقاد داشته باشیم همه راه ها خطاست.

Para2x

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
27
پی تی چقدر خرافاتی داشت نمیدونستیم !

آره والا!:blink:
خرافات هم جزی از سیاست های انگلیس بود که انداخت به جون ملت (تو هر ملتی که مستعمرش بوده زیاد هست) تا سرشون به اون چیزا گرم بشه و خودش هرکاری می خواد بکنه
واقعا متاسفم که هنوز عده ای به این حرفا اعتقاد دارن:(

g3naa

Registered User
لایک‌ها
31
جالبه
آقا من رسما از بچه هاي فارس و سيستاني pt دعوت ميكنم بيان وسط ببينيم چي ازشون در ميآد
چيزي ميدونن يا نه

من خودم بچه استان فارس هستم:D

ولی خبره این کارها سیستان بلوچستانی ها هستن

ما از این چیزا زیاد استفاده میکنیم
ولی نه برای کارهای مخرب
مثلآ بعضی بچه ها بیش از حد گریه میکنن
یه دعایی به دستشون بسته میشه و ساکت میشن

یا مثلآ مواردی مثل این فیلم

کد:
http://www.youtube.com/watch?v=YTEshwPppFM

اینجا دارن جن رو از بدنش خارج میکنن

g3naa

Registered User
لایک‌ها
31
آره والا!:blink:
خرافات هم جزی از سیاست های انگلیس بود که انداخت به جون ملت (تو هر ملتی که مستعمرش بوده زیاد هست) تا سرشون به اون چیزا گرم بشه و خودش هرکاری می خواد بکنه
واقعا متاسفم که هنوز عده ای به این حرفا اعتقاد دارن:(

باید از نزدیک ببینی تا باور کنی

Golden Rose

Registered User
لایک‌ها
12
قبلا سایت arvah.net قسمت علوم غریبه داشت ( البته بچه بازی ) نبودش یه فروم خفن
انقدر داستانها پیش اومدش که مجبور شدن یواش یواش ببندنش
اولا که مطالبشو میخوندم دود از کلم بلند میشدش ، تا چند ماه نمی تونستم بخابم و .... به خاطر ترس و ...
مثلا یه نمونه که چند تا بکس نا اگاه اسمشونو و اسم مادرشونو داده بودین و بعد داستانهایی پیش اومده بود
یا دعاهایی که تو فروم بودش خونده بودن و گیر ... افتاده بودن ....
یه داستانهایی تعریف میکردن که ....
یه نمونه دیگه یکی مثلا میگفت من این مشکل واسم پیش اومد بعد یه ادم با مرام که مشکلشو حل میکرد
بعدش میگفت که چون من مشکل تورو حل کردم اینا اومدن سراغ من و پدرمو در میارن ...

بازم یادم بیاد میگم البته قضیه مال یکی دو سال پیشه

OMG:eek:
جدي ميگي؟

Golden Rose

Registered User
لایک‌ها
12
من خودم بچه استان فارس هستم:D

ولی خبره این کارها سیستان بلوچستانی ها هستن

ما از این چیزا زیاد استفاده میکنیم
ولی نه برای کارهای مخرب
مثلآ بعضی بچه ها بیش از حد گریه میکنن
یه دعایی به دستشون بسته میشه و ساکت میشن

یا مثلآ مواردی مثل این فیلم

کد:
http://www.youtube.com/watch?v=YTEshwPppFM

اینجا دارن جن رو از بدنش خارج میکنن

جالبه
اونوقت هر كاري از دست اينا بر ميآد؟

g3naa

Registered User
لایک‌ها
31
هرگز هیچ کس چیزی ندیده , مگر توهمی که القا شده !

دانشمندان هرگز این خرافات و موجودات و پدیده های مافوق طبیعی را

نمی پذیرند .

:happy:

من که میدونم دردت چیه
چون به اسلام ربط داره میگی خرافه هست
وگرنه تا حالا ندیدی این چیزا رو
درست میگم؟ :D

جالبه
اونوقت هر كاري از دست اينا بر ميآد؟

هر کاری که نه
بیشتر میتونن بعضی از عقاید رو تغییر بدن
یا به وسلیه چیزهایی زمان حال رو بگیرن
مثلآ جلوگیری کنن از گریه بچه

نظر شخصی خودم اینه که به چیزهایی مثل هیپنوتیزم ربط داره
یه چیزی تو این مایه هاست

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
من که میدونم دردت چیه
چون به اسلام ربط داره میگی خرافه هست
وگرنه تا حالا ندیدی این چیزا رو
درست میگم؟ :D

این بار از اتفاق حرف طرف مربوطه درست در اومده. دانشمندا اصولا از منظر علمی این مساله رو قبول ندارن: عرفان، دعا نویسی، طالع بینی، احضار روح، وجود اشباح، اجنه و...

چیزای دیگه ای هم هست که بهش می گن شبه علم، که اونا حتی خطرناک تر هستن: چیزایی مثل هومیوپاتی یا بعضی قسمتای روانکاوی فرویدی. در حوزه ی اجتماعی هم نظریات مارکسیست ها...

g3naa

Registered User
لایک‌ها
31
این بار از اتفاق حرف طرف مربوطه درست در اومده. دانشمندا اصولا از منظر علمی این مساله رو قبول ندارن: عرفان، دعا نویسی، طالع بینی، احضار روح، وجود اشباح، اجنه و...

چیزای دیگه ای هم هست که بهش می گن شبه علم، که اونا حتی خطرناک تر هستن: چیزایی مثل هومیوپاتی یا بعضی قسمتای روانکاوی فرویدی. در حوزه ی اجتماعی هم نظریات مارکسیست ها...

این چیزها فرارتر از علم هست
اگر فراتر از علم نبود که میشد یه مساله ساده

حالا شما که مثلآ وجود جن رو قبول ندارید

شما فرض کنید جن وجود داره (برای یک لحظه قبول کنید و یا فکر کنید جن هست)
بعد کسی بتونه با جن ارتباط برقرار کنه
علم چه جوری میخاد اینو ثابت کنه؟
این چیزی فراتر از علم هست

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5

واقعا استدلالت منو کشته !!

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
از نظر علمی من که دلیلی ندارم که ثابت کنم وجود داره یا تاثیر میزاره :)
ولی چند مورد از نزدیک دیدم و برای خودم هم برخوردم که میگم وجود داره و خرافات نیست.

یک مثال بزنم: برای یکی از دوستان رفتیم پیش یکنفر که دعا مینوشت با جزئیات نمی گم فقط اصل مطلب رو بگم براتون :)
مشکلش را گفت و دعا نویسه گفت که دعا برات گرفتن و مشکلت به خاطر دعا هستش !! بعد گفت که توی خونه را خوب بگردید ...
ما از پیش دعا نویس رفتیم و زنگ زدیم خونه دوستم شیراز :) (قابل ذکره که ما توی یه استان دیگه بودیم و این دعا نویس یه استان دیگه بود) رفتن خونه را گشتن و دو ساعت بعد توی خونه دعا پیدا کردن !!!!
یه کاغذ بود که با تاهای کوچیک ریز تاخورده بود و دورش را نخ بسته بودن !!! دعا نویس که ما دوباره رفتیم پیشش گفته بود که بازش نکنید و ادامه اش که مهم نیست...

اگر کلاهبرداری در کار بوده چجوری میتونسته از یه استان توی خونه دوست من توی یه استان دیگه همچین برنامه ای رو پیاده کنه ؟
دوم اینکه در ازای کاری که برای دوستم کرد 70 هزارتومن همین حدود گرفت که مبلغ زیادی هم نبود که بخواد خودشو توی دردسر های عجیب غریب بندازه ....

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105

خوب من حق می دم که ندونید، ولی حق نمی دم ندونسته قضاوت کنید:

"فراتر" از علم* ، یعنی "فراتر" از واقعیت قابل دسترس بشر (آزمون ناپذیر). یعنی حوزه ی رئالیسم تموم می شه و حوزه ی ایده آلیسم شروع می شه. به عبارت ساده تر وقایع خارج از کله ی من و شما تموم می شن، و موضوع به داخل کله ی من و شما محدود می شه. داخل کله ی من و شما واقعیت رو خلق نمی کنه. (این که از این)

اما:

بر خلاف تصور خیلی ها، علم چیزی رو ثابت نمی کنه. علم وسیله ای هست برای پیدا کردن بهترین توضیحات برای پدیده های جهان طبیعی. اگر پدیده ی مورد نظر شما جنبه ی طبیعی داره (که در همه ی موارد ذکر شده "داره"، مثلا من دعا خوندم مریضیم خوب بشه، و اون دعا "باعث شد" من خوب بشم.)، پس باید توضیحی طبیعی برای رخ دادنشون به دست داده بشه. (باید "ساز و کاری" وجود داشته باشه که ناظر بر "چگونگی" کار باشه)

عدم توانایی ما در پیدا کردن توضیحات طبیعی اصلا و ابدا بر توضیحات غیر طبیعی صحه نمی گذاره. در واقع وقتی که ما توضیحی طبیعی نداریم، و دست به دامن توضیحی غیر طبیعی می شیم دچار مغالطه ی منطقی می شیم.

رویکرد به درک نشدنی هرگز درک ما رو افزایش نمی ده. فرض کنیم شما مهندس هستی، و پلی که ساخته بودی خراب شده. یه نفر میاد پیشت و می گه "اجنه خرابش کردن." خوب شما ازش توضیح می خوای که این جنها کین؟ چین؟ چه شکلین؟ می گه "موجوداتی درک نشدنی که پل رو با نیرویی درک نشدنی خراب کردن."
باز شما سوال می کنی که می شه بیشتر توضیح بده در مورد این موجودات نیرومند؟ می گه "نه" می پرسین آیا اصلا مدرک به درد بخوری داری؟ می گه "نه" خوب در این موقیعیت فقط یه کار می شه کرد: راه خروج رو به طرف نشون داد!

//
*: که از قضا نام کتابی از فرانک ادواردز هم هست و بنده هم سه جلدش رو زمان بچگی خوندم و هنوزم دارمش که الان مایه ی تفریحم هست...
icon10.gif

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
يكي مياد از بچت تعريف ميكنه ميگه عجب قدي كشيده ! فرداش ميخوره زمين جفت پاهاش ميشكنه ....

بعد همه ميگن : ما به چشم ديديم كه چشم فلاني شور بود و بچه فلاني رو چشم كرد !

بالا