برگزیده های پرشین تولز

دوربين[Panasonic Lumix DMC-FX1] و مشكل من!!

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
اول از همه ورود خودم رو به تالار گفتگو persiantools تبريك ميگم (مگه اينكه خودم .خودم رو تحويل بگيرم:D ) من از خيلي وقت پيش به اينجا سر ميزدم اما امروز تصميم گرفتم هم عضو بشم تا هم بيشتر با شما ها آشنا بشم و هم جواب چند تا از سوالام رو اينجا پيدا كنم . به هر حال خوشحالم كه اينجا عضو شدم اما مشكلي كه من دارم :

تازگي ها پاناسونيك دوربين هايي با مدل Lumix داده بيرون كه مي تونه لرزش دست را بگيره به همين خاطر عكسهاي با كيفيت خيلي بالا راذخيره ميكنه .

29.jpg

من يكي از مدل هاي اين دوربين رو خريدم.مدل[Panasonic Lumix DMC-FX1] به قيمت 250 هزار تومان كاري به گروني و ارزونيش ندارم ُامكاناتش هم به نظر من خوبهُ اما من تمام امكانات اين دوربين رو زيرو رو كردم ولي قابليت استفاده از وب كم رو نداره . يعني اصلا نميشه ازش به عنوان وب كم استفاده كرد .قابليت فيلم برداري داره ولي اصلا امكان استفاده از وب كم توش ديده نميشه .توي دفترچه همراهش هم چيزي در اين مورد ننوشته!!. البته توي عكاسي كارش حرف نداره ولي اگه وب كم هم ميشد ديگه حرف نداشت.

من خودم زياد اسراري ندارم كه به عنوان وب كم ازش استفاده كنم . ولي اگه همچين امكاني هم توش بود ديگه عالي ميشد. چون حد اقل ميشد مستقيم روي هارد فيلم capture كرد . ناسلامتي 250 هزارتومان پولش رو دادم ولي در كل عكاسي با اين دوربين حال ميده. اگه كسي ميتونه كمك كنه !ممنون ميشم ;)

اطلاعات كاملتر در مورد اين دوربين رو رو ميتونيد اينجا ببنيد​

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
هيچ دوربين ديجيتال خوبي امكان وب كم شدن نداره و نبايد داشته باشه
فرموديد " ناسلامتي 250 هزارتومان پولش رو دادم "
اگر اينطور بود كساني كه 2 ميليون تومان پول دوربين ميدن بايد انتظار داشته باشن دوربينشون CD هم بخوره , امكانات آب ميوه گيري هم داشته باشه ...
tonguesmiley.gif

شوخي كردم
دوربينهاي پاناسونيك مثل اسباب بازيهاي مثلا Creative نيستن كه همه امكانات رو داشته باشن ولي كيفيت عكس آشغال ...

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
يادم رفت بگم ...

به Persian Tools خوش اومدي
icon12.gif
smilingsmiley.gif

امضات خیلی خوشگله
specool.gif

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
عزيز ممنون . در كل حق با شماست ولي بيشتر از اين رو پرسيدم چون شنيده بودم كه قابليت وب كم هم روي اين دوربين ها هست . خودم توي دفترچه همراهش هم چيزي در اين مورد پيدا نكردم ولي در كل دوربين خوبي حد اقل نسبت به قيمتش :happy:

راستي اگه كسي در باره قيمت كيف فابريك اين نوع دوربين اطلاعاتي داره منو خبر كنه ;) . بازم ممنون

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
تبريك ميگم اومدنتو عزيز
كيف فابريكي هم فكر نكنم وجود داشته باشه!!
چون اينا رو بازرگاني ها وارد ميكنند نه نمايندگي ها (البته به جز سوني و گارانتي الرمس)
كيف اين دوربينها هم معمولا 7 يا 8 هزار تومن هستش

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون Sherlock جان
در مورد كيف بگم كه يك نفري گفت كيفش رو سراغ داره, مدل (Lumix) .روش هك شده , هم Lumix و هم Panasonic .در مورد قيمتش يكم شك دارم آخه گفت يه حدود 25 هزار تومان قيمتشه . البته اين جور كه ميگفت زده ضربه و بسيار شيك و با دوام . نميدونم اگه كسي ميدونه واقعا ارزشش همين قدره و گرون نگفته منو خبر كنه . ممنون ميشم. :)

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
من كيف F828 رو خريدم 45 هزار تومن

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Niaz_Ch :
من كيف F828 رو خريدم 45 هزار تومن

Niaz جان اگه اطلاعاتي هم در مورد قيمت كيفي كه ميخواستم رو ميدادي بيشتر بدردم ميخورد. به هر حال ممنون

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
منظورم از گفتن قيمت كيف دوربين خودم اين بود كه كيفهاي فابريك اريجينال معمولا قيمت بالايي دارن و ارزشش همين قدره ...

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
اول كه خوش اومدي داش panel
دوم كه دوربينت مبارك ، اميدورام همين طور كه ازش راضي هستي ، راضي هم بموني
سوم كه من خودم يك ماهه كه دوربين Canon Power shot A85 گرفتم ، كيف اصلي اش مي گفتن پيدا ميشه و حدود 25 هزار تومانه .
lowepro_mx10.jpg

ولي من يك كيف از Lowepro كه بالا مي بيني گرفتم . ( 10 هزار تومان خريدم ، يك جيب براي باطري هم داره و جنس داهلش خيلي نرم و لطيف است ) اين شركت سالهاست كه كارش توليد لوازم جانبي عكاسي از جمله كيف است . نمايندگي هم داره ، اگه اصراري نداري كه كيف دوربينت حتما Panasonic باشه ، و همه از دور بفهمن كه تو دوربين Lumix داري مي توني ، از اين كيف ها و يا كيف هاي Unomat بخري . يه سري به اين سايتLowepro بزني بد نيست ، ابن قدر كيف در تقسيم بندي هاي مختلف داره كه قاطي مي كني . Unomat هم يكي از توليدكننده هاي لوازم جانبي و كيف هاي خوبي داره ، اين هم تبليغش در سايت عكاسي .به سايت خودش هم دوست داشتي Unomat يه سري بزن
موفق باشي

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Niaz_Ch :
منظورم از گفتن قيمت كيف دوربين خودم اين بود كه كيفهاي فابريك اريجينال معمولا قيمت بالايي دارن و ارزشش همين قدره ...

Niaz جان من كه تشكر كردم . گرفتم منظورتم چي بود . منظور من هم اين بود كه بيشتر دنبال اينم كه دقيقا بدونم قيمت كيفي كه مي خوام مناسب هست يا نه ;) به هر حال بازم ممنون

به نقل از Jacky :
اول كه خوش اومدي دوم كه دوربينت مبارك ، اميدورام همين طور كه ازش راضي هستي ، راضي هم بموني .سوم كه من خودم يك ماهه كه دوربين Canon Power shot A85 گرفتم ، كيف اصلي اش مي گفتن پيدا ميشه و حدود 25 هزار تومانه ...

ممنون از شما

ممنون از راهنماييت .سايت جالبي بود . ولي خوب خداييش اگه بخواهي حساب كني كيف فابريك دوربين يه چيزه ديگست :D [يكيشم همونيه كه خودت گفتي :rolleyes: ]. يه چيزه ديگه هم ميخواستم ازت بپرسم . ميخواستم بدونم كه اين كيفي كه شما خريديد برزنت خاليه؟ منظورم ضد ضربه بودنشه ؟ البته توي اين عكس من حدس زدم كه جنسش برزنت باشه . اگه ممكنه يكم بيشتر توضيح بده در مورد جنسش . ممنون ميشم ;)

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
دادش گفتم جنس داخلش يه حالت لطيف پشمي داره و خيلي نرمه . نمي دونم منظورت از ضد ضربه بودن چيه . ولي روي خود ش زده كه براي كيفيت گارانتي مادام العمر داره ، البته نه در ايران .

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Jacky :
دادش گفتم جنس داخلش يه حالت لطيف پشمي داره و خيلي نرمه . نمي دونم منظورت از ضد ضربه بودن چيه . ولي روي خود ش زده كه براي كيفيت گارانتي مادام العمر داره ، البته نه در ايران .

عزيز من سوالم دقيقا در مورد جنس بيرونيشه . بهترين حالت اين كيف ها يه جنس خاصي دارن يه حالتي مثل پلاستيك فشرده (منظورم پلاستيك فشرده خشك نيست), همراه با يك روكش . وقتي كه ضربه بهشون ميخوره يه حالت ارتعاشي بهشون دست ميده . به همين خاطر جلوگيري ميكنه از ضربه خوردن مستقيم به دوربين. اميدوارم فهميده باشي منظورم چيه. يه چيزه ديگه كيف هاي فابريك يك مزيتي كه دارند اينه كه براي خود دوربين طراحي شده و به قول بعضي ها (جايه باد خور نداره) يعني دوربين وقتي كه توي جاي تعبيه شده داخل كيف قرار ميگيره لقو پق نميزنه و محكم توي كيف فيت ميشه . اميدوارم بدونيد اين خودش خيلي مهمه, چون اگه بخواهي حساب كني اگه قرار باشه توي كيف تكون بخوره خطرش كمتر از ضربه خوردن مستقيم نيست .

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
بيرونش فقط برزنته . در ضمن از لحاظ سايز هم ، خوب اندازه دوربين مي شه و كاملا فيكس دوربينه . در ضمن كيف هايي كه خود كمپاني سازنده هم مي سازه ، براي چند مدل جواب گو است ، و اينطوري نيست كه براي هر مدل دوربين يك كيف جداگانه بسازند .
در هر صورت اميدوارم به كيف مورد نظرت زودتر و ارزونتر برسي

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Jacky :
كيف هايي كه خود كمپاني سازنده هم مي سازه ، براي چند مدل جواب گو است ، و اينطوري نيست كه براي هر مدل دوربين يك كيف جداگانه بسازند .

Jackyممنون از جوابت . درسته بزاي هرمدلي شايد اين كار رو نكنن ولي در مورد مدل Lumix پاناسونيك اين طور نيست چون 4 تا مدل داره (البته من 4 تاش رو بيشتر نديدم) كه 2 تاش يك اندازن يعني از نظر ابعاد يكين و اون 2 تاي ديگه ابعاد مختلفي دارند . به نظرم امكانش هست كه براي اين مدل كيف جداگانه اي بزنن ;)

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
12
سلام به شما دوست خوبم اگه از من میشنوی دوربینتو بذار تو یه پلاستیک فریزر ببر اینور اونور هم راحته هم اینکه همه میبنن مدلش چیه :p شوخی کردم من در مورد کیف چیزی نمیدونم چون تو شهرمون ندیدم تا حالا ولی در مورد وبکم یه راهی هست اونم اینه که شما نرم افزار یه وبکم رو گیر بیاری مثل وبکم جینیوس ان بی 100 یا 300 که من خودم یکیشو دارم و شما هم میتونی نرم افزارشو از تو اینترنت دانلود کنی بعد نرم افزار رو نصب کن و در اخر هم به جای وصل کردن وبکم دورنتو وصل کن من این کارو کردم و شد من خودم یه دوربین دیجیتال مرکوری دارم که خیلیم عالیه و به صورت اتفاقی وقتی داشتم عکسهای روی دوربینم رو رو هار خالی میکردم (از طریق پورت یو اس بی) وارد این برنامه شدم و دیدم داره تصویر رو پخش میکنه بدون اینکه وبکمم به کامپیوتر وصل باشه حتی من امکانات وبکم دوربینم رو هم راهاندازی نکرده بودم حالا ضرری نداره اگه از من میشنوی این نرم افزار رو از سایت جینیوس بگیر و امتحان کن چون براش ربطی نداره که چه دوربینی به دستگاه وصل باشه اون تصویر گرفته شده رو با وضوح تنظیم شده خودش پخش میکنه یعنی هر چیم دوربینت پیشرفته باشه با کیفیت برنامه که برای وبکم جینیوس طراحی شده اون پخش میکنه راستی من دوربین سونیمم که هندی کمه با همین برنامه تونستم به وبکم تبدیل کنم خوب امید دارم به دردت خورده باشه یه امتحان بکن .

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از phoyo_live :
سلام به شما دوست خوبم اگه از من میشنوی دوربینتو بذار تو یه پلاستیک فریزر ببر اینور اونور...

بابا تا همين الانشم داشتم همين كار رو ميكردم :D . در مورد راه حلتون اگه جواب بده كه خيلي ممنون ميشم . يه امتحاني ميكنم . ممنون ;)

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
اقا اين نرم افزار جواب نداد . به هر حال بازم ممنون . من كه خودم احتمال ميدم كه اصلا نشه ازش به عنوان وب كم استفاده كرد . :happy:
ولي اگه بازم راه حلي داشتيد خبرم كنيد ;)

masoud5672

Registered User
لایک‌ها
1
با سلام خدمت همه
من هم يك دوربين lumix پاناسونيك دارم كه تونستم كيف اصلي اونو از نمايندگيش تو اصفهان توسط يكي از دوستام بگيرم البته به قيمت 12000 تومان
نميدونم عكسهاش رو چه جوري اينجا بذارم
1

ostadd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزيز چرا كيف اصليي و فابريكش هست.دو مدل هم واسه سري كامپكتش داره.كه مارك LUMIX هم روش حك شده! قيمت 15000

بالا