برگزیده های پرشین تولز

دوربین با لنز قابل تعویض چی بخرم؟

mohy6281

Registered User
لایک‌ها
289
سلام به روی گل دوستان پرشین

می خوام یه دوربین بخرم تا 1500
مدل مد نظر خودم nikon d3300 هست ولی اگر پیشنهاد خوبی دارید حتما بگید مثلا میگن کنون 700D هم خوبه

لطفا این سوالات منو جواب بدید:
1- خود دوربین زوم اپتیکال پایینی داره ، لنزی برای این دوربین هست که مثلا زوم 30x داشته باشه؟ قیمتش چنده؟

2- آیا همه لنزهای نیکون به این مدل می خوره؟

netmsm

Registered User
لایک‌ها
1,999
سلام به روی ماهت ^_^
مدل مد نظر خودم nikon d3300 هست ولی اگر پیشنهاد خوبی دارید حتما بگید مثلا میگن کنون 700D هم خوبه
من d3300 رو ترجیح میدم. شاید استفاده ت بیشتر فیلمبرداری باشه و بخوای از میکروفون خود دوربین استفاده کنی در اینصورت 700d گزینه بهتریه بخاطر پشتیبانی از لنزهای تقریبا بی صدا. تقریبا همین دو مورد که خودت گفتی گزینه های مناسب همین قیمت هستن ~_~
1- خود دوربین زوم اپتیکال پایینی داره ، لنزی برای این دوربین هست که مثلا زوم 30x داشته باشه؟ قیمتش چنده؟
اگه قیمتش برات مهم نیست (که هست :دی) لنزهای تله رو میتونی خرید کنی که قیمت های قشنگی هم دارن $_$ قیمت لنزها رو میتونی از سایت پیکسل بگیری
همشون که نه، ولی اکثرشون اره. از لنزهای Nikon F میتونی براش تهیه کنی. برای بعضی موارد خاص هم باید جستجو کنی که دقیقا لنز مورد نظرت به طور کامل ساپورت میشه و همه قابلیت هاش عملیاتی میشن یا نه.

mohy6281

Registered User
لایک‌ها
289
محبت کردید دوست عزیز
ممنونم

likephoto

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

می خوام یه دوربین بخرم تا 1500

لطفا این سوالات منو جواب بدید:

سلام :)
اگر نوع کاربریت رو بگی بهتر می تونیم بر اساس نیازهات دوربین معرفی کنیم . 700D برای کسانیکه تازه آموختن عکاسی رو شروع کردن مناسبه.
و سوالات:
1- همچین لنزی در دوربینهای DSLR عملاً وجود نداره چون که این ضریب در لنزهای DSLR از تقسیم بخش تله به واید به دست میاد مثلاً ضریب درشت نمایی در لنز 200-18 عبارت است از 200/18 که حدودن میشه 11.1. حالا فرض کنیم اگر قرار باشه چنین درشت نمایی رو در یه لنز زوم داشته باشیم باید مثلاً لنزی معادل 540-18 تولید شه که در حال حاضر تولید نشده و معمولاً در چنین مواردی از لنز 300-18 با یک کانورتور 2x استفاده می شود. قیمت چنین لنزهایی رو می تونید از سایتهای مختلف فروشگاهی پیدا کنید.
2- نه، لنزهای نیکون فقط به برند نیکون و لنزهای کانن فقط به بدنه کانن می خورند. البته این مورد هم به فول فریم بودن یا کراپدار بودن دوربین بستگی داره.
به طور کلی اگر خواستی مشخصات فنی دوربین ها رو برای خرید ببینی و مقایسشون کنی به tamir.ir سر بزن.
لینکش اینه : ایده آل دوربین

mohy6281

Registered User
لایک‌ها
289
ممنون که وقت گذاشتید
پس اون دوربین هایی که روی خودشون لنز 30x هستی چیه؟

بالا