برگزیده های پرشین تولز

دوستانی که می خوان در استرالیا سرمایه گذاری کنن...

mikel jaskon

Registered User
لایک‌ها
162
راستش من با کشتی اومدم زیاد از قوانین مهاجرت اطلاعات ندارم
بیشتر غرب استرالیا رفتم مثل مک کای. پورت کمبلا. هی پوینت
در مورد وثیقه شنیدم اگر کردیت داشته باشند نیازی به پول نقد نیست ولی مطمئن نیستم

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
راستش من با کشتی اومدم زیاد از قوانین مهاجرت اطلاعات ندارم
بیشتر غرب استرالیا رفتم مثل مک کای. پورت کمبلا. هی پوینت
در مورد وثیقه شنیدم اگر کردیت داشته باشند نیازی به پول نقد نیست ولی مطمئن نیستم
کشتی چی ؟ کشتی گردشگری یا قاچاقی ؟

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
سلام داداش خووبی؟
داداش من تنظیم کننده ام.همون آهنگساز که بین مردم جا افتاده.
وایه اینجور کارها میشه ویزا گرفت؟؟
البته رشتم هم حسابداریه و در حال ادامه تحصیلم و پایان خدمت دارم..

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
سلام داداش خووبی؟
داداش من تنظیم کننده ام.همون آهنگساز که بین مردم جا افتاده.
وایه اینجور کارها میشه ویزا گرفت؟؟
البته رشتم هم حسابداریه و در حال ادامه تحصیلم و پایان خدمت دارم..
سلام عزیزم کار خیلی خوبی اما جوابم نه هست البته اگه مدرکی چیزی داشته باشی و بگی می خوای ادامه تحصیل اهنگ سازی تو استرالیا بری بله میشه. 2 تا پیشنهاد میدمت داداش گلم
1. زنک بزن سفارت استرالیا تو تهران سوال کن چه مدرکی برای اهنگ سازی مخوان و مثلا گفتن دیپلوما . شما به چند تومان زیرمیزی بده مدرکشو بگیر و بیا اینجا ادامه تحصیل بده. حالا میگی چطور پول در بیارم . اینجا میتونی کار سیاه ام انجام بدی البته زبان میخواد و مدت یکی 2 ماهی. اهنگ سازی هم زیاد باونصورت سوال پیچت نمیکنن البته زبان انگلیسی هم می خواد.....
اما پیشنهاد دومم اینکه قانونی پول بده و اهنگ های خوارجی بخر و مکس و اینها کن و بزار یوتوب و بعد تا میتونی ایمیل کن خواننده های معروف و پیشنهاداتی بهشون بده و شاید از اهنگ سازیات خوشش اومد. خیلی ها اینطور معروف شدن.
فدات

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
سلام عزیزم کار خیلی خوبی اما جوابم نه هست البته اگه مدرکی چیزی داشته باشی و بگی می خوای ادامه تحصیل اهنگ سازی تو استرالیا بری بله میشه. 2 تا پیشنهاد میدمت داداش گلم
1. زنک بزن سفارت استرالیا تو تهران سوال کن چه مدرکی برای اهنگ سازی مخوان و مثلا گفتن دیپلوما . شما به چند تومان زیرمیزی بده مدرکشو بگیر و بیا اینجا ادامه تحصیل بده. حالا میگی چطور پول در بیارم . اینجا میتونی کار سیاه ام انجام بدی البته زبان میخواد و مدت یکی 2 ماهی. اهنگ سازی هم زیاد باونصورت سوال پیچت نمیکنن البته زبان انگلیسی هم می خواد.....
اما پیشنهاد دومم اینکه قانونی پول بده و اهنگ های خوارجی بخر و مکس و اینها کن و بزار یوتوب و بعد تا میتونی ایمیل کن خواننده های معروف و پیشنهاداتی بهشون بده و شاید از اهنگ سازیات خوشش اومد. خیلی ها اینطور معروف شدن.
فدات
خب تحصیل بدرد من نمیخوره یجورایی!
من میخوام اقامت بگیرم برای زندگی و کار

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
خب تحصیل بدرد من نمیخوره یجورایی!
من میخوام اقامت بگیرم برای زندگی و کار
قربان راهش همینه پولخیلی خیلی گنده نمی خوای خرج کنی و می خوای اقامت دائمی بگیری خوب نمیشه دوست گلم. همون طور که گفتم ویزای تحصیلی یا کار خیلی خوبه بعد چند سال میشی درخواست ویزا دائمی میدی و میگیرش دیگه. یا از طریق بیزینسی چیزی بیا.
دخترا اینجا خیلی خیلی خرو خنگن وگرن شاید میشد زنی چیزی پیدا کرد که بقط اقامت بگیر براتون.....

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
قربان راهش همینه پولخیلی خیلی گنده نمی خوای خرج کنی و می خوای اقامت دائمی بگیری خوب نمیشه دوست گلم. همون طور که گفتم ویزای تحصیلی یا کار خیلی خوبه بعد چند سال میشی درخواست ویزا دائمی میدی و میگیرش دیگه. یا از طریق بیزینسی چیزی بیا.
دخترا اینجا خیلی خیلی خرو خنگن وگرن شاید میشد زنی چیزی پیدا کرد که بقط اقامت بگیر براتون.....
ممنون.حالا ن یه سالی وقا دارم که باید زبانمو قوی کنم.و کار کنم
بازم دینبال راه باید بگردم.شایدم واسه تحصیل بیام و بعدش درخواست بدم
ولی نمیدونم و اینکه باید دنبال راه باشم

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
ممنون.حالا ن یه سالی وقا دارم که باید زبانمو قوی کنم.و کار کنم
بازم دینبال راه باید بگردم.شایدم واسه تحصیل بیام و بعدش درخواست بدم
ولی نمیدونم و اینکه باید دنبال راه باشم
ای کاش 10 سال پیش زبان می خوندیم. چرا خانوادهامون میگن فقط به فکر اینده مونن اما مارو کلاس زبانن نفرستادن ها ؟؟؟؟ داداش گلم زبان زبان زبان زبان بازم بگم خدا زبان. قول میدم موافق میشی فقط زبانتو قوی کن و پول جم کن
راهشو سر وقتش پیدا میکنی
فدات

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
کشتی های تجاری و باری و میومدیم گندم و ذغال سنگ بار میزدیم برای ایران
ایول چه جالب. پس بیام ادلایت منو ایران مفت میبرین ؟ هههههههه کارت خیلی جالبه هههه
استرالیا خدا دلار در میار از زغال سنگ هههه

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
ای کاش 10 سال پیش زبان می خوندیم. چرا خانوادهامون میگن فقط به فکر اینده مونن اما مارو کلاس زبانن نفرستادن ها ؟؟؟؟ داداش گلم زبان زبان زبان زبان بازم بگم خدا زبان. قول میدم موافق میشی فقط زبانتو قوی کن و پول جم کن
راهشو سر وقتش پیدا میکنی
فدات
اره بخدا
فقط زبان
حدودی چقدر پول میخواد؟

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
چندسالته علی جان؟
استرالیا کشور زیبای هست اما واسه ما که بخوایم مهاجرت کنیم تو یه مملکت غربت مخصوصا که زبونشون رو هم نمیدونم سخت هست شما چی شد که رفتی اونجا الان چند ساله اونجا هستی

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
اره بخدا
فقط زبان
حدودی چقدر پول میخواد؟

ویزا کار ارزونتره بعد ویزا تحصیل. قیمت هم که پول زیادی نمیگیرن استرالیا . این ایران هست که پول زیاد میگیرن. دوستم از ایلند اومده جونه خودم کمتر 2 هزارتا داد بعده 1 ماه ویزاش امده شد ! بستگی به کشوری که داری میای هست . قوانین ایران کلا داره یادم میره یا دادم رفتن.
به چیز بگم ؟ من که زندگم خارج بود . تو خواب هم خارج میدیدم ناموسن ! اگه واقعا جات بودم همزمان که زبانت جوب میکنی هروز با یه اسم مختلف رنگ بزن سفارت و تا میتونی سوال کن و ببین شرایطی که میگن میتونی جور کنی یا نه. اگه نه بگرد راهی پیدا کن راه هم زیاده . من که دیونم میزدم میرفتم UN ناموسن همونجا زندگی میردم ترکیه رو میگم .... اما بعضی وقتها من دیونم و نباید همیشه به حرفم گوش کنی چون من زندگیم خارجه.... :D:mad::general107::general105::general711::general306::general705:

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
چندسالته علی جان؟
استرالیا کشور زیبای هست اما واسه ما که بخوایم مهاجرت کنیم تو یه مملکت غربت مخصوصا که زبونشون رو هم نمیدونم سخت هست شما چی شد که رفتی اونجا الان چند ساله اونجا هستی
سلام فدات
برای اینکه اسپام نشه بی زحمت تمام پست هارو بخونید تا سوال های تکرار نشه ممنونم. مطمئنم لزت میبرین اگه بخونید .
بنده کم کم میرم تو 27 البته حالا 26 هستم. زبانشون انگلیسه دیگه :دی
من ؟ ولک من به بابام گفتم ناموسن یا خودکشی یا منو بفرست خارج . هرگورستون که باشه . افریقا هم بفرستی بفرست اما ایران جام نیست دیگه . داستان من طولانیه چندین سال با خانوادم حرف نزدم و هنوز بین من و مادرو خواهرم مشکل هست میگن بیا منم هروز هرماه میگم 6 ماه دیگه 6 ماه شد 6 سال ههههه
یه چیز میگم باورتون نمیشه هیچ وقت یادم نمیره شبای که با گریه به عشق خارج میخوابیدم و خوابشو میدیدم من به ایمان اعتقاد دارم تا چیزی های دیگه.... پدرم عاشقم بود نمی خواست من برم چون میدونست بر نمیگردم و یه پا خرم ! اما دید که موضوع جدی هس....
ایمانی که بخودت میگی که میتونی انجامش بدی نه ایمان ادیان !

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
سلام فدات
برای اینکه اسپام نشه بی زحمت تمام پست هارو بخونید تا سوال های تکرار نشه ممنونم. مطمئنم لزت میبرین اگه بخونید .
بنده کم کم میرم تو 27 البته حالا 26 هستم. زبانشون انگلیسه دیگه :دی
من ؟ ولک من به بابام گفتم ناموسن یا خودکشی یا منو بفرست خارج . هرگورستون که باشه . افریقا هم بفرستی بفرست اما ایران جام نیست دیگه . داستان من طولانیه چندین سال با خانوادم حرف نزدم و هنوز بین من و مادرو خواهرم مشکل هست میگن بیا منم هروز هرماه میگم 6 ماه دیگه 6 ماه شد 6 سال ههههه
یه چیز میگم باورتون نمیشه هیچ وقت یادم نمیره شبای که با گریه به عشق خارج میخوابیدم و خوابشو میدیدم من به ایمان اعتقاد دارم تا چیزی های دیگه.... پدرم عاشقم بود نمی خواست من برم چون میدونست بر نمیگردم و یه پا خرم ! اما دید که موضوع جدی هس....
ایمانی که بخودت میگی که میتونی انجامش بدی نه ایمان ادیان !
ناموسنگ عجب کله خری هستی:D
حالا اونجا دلت تنگ نمیشه برای دوستان و خانواده کلا اونجا به چی دلت خوشه ؟
بنظر من اگه وضع مالی آدم خوب باشه یعنی میلیاردر باشی رفتن تو هر کشوری در دنیا با خرج کردن پول میتونه لذت بخش باشه اما اگه پول نداشته باشی باید از صفر شروع کنی حتی جای خواب نداری و این تو یه مملکت غربت خیلی سخته شما پول دار بودید یا بی پول؟

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
ناموسنگ عجب کله خری هستی:D
حالا اونجا دلت تنگ نمیشه برای دوستان و خانواده کلا اونجا به چی دلت خوشه ؟
بنظر من اگه وضع مالی آدم خوب باشه یعنی میلیاردر باشی رفتن تو هر کشوری در دنیا با خرج کردن پول میتونه لذت بخش باشه اما اگه پول نداشته باشی باید از صفر شروع کنی حتی جای خواب نداری و این تو یه مملکت غربت خیلی سخته شما پول دار بودید یا بی پول؟
بعضی وقتها با دوستام حرف میزنم خاطراتی که اصلا اونا یادشون نمیادو من یادشون میندازم! چطور چون ازشون دور میشی و بیشتر بهشون فکر میکنی. من دلم به این خوشه که خونه دارم بیزنسم هم تا چند هفته دیگه اوکی میشه و بعد از چند ماه میام ایران! من از 0 شروع کردم اما مثل مرد کار کردم. اینجا ادم ببخشید ها اما گشاد میشه .تو میتونی هفته ای ث روز کار کنی و زندگیتو بچرخونی . یا اصلا کار نکنی و به دولت دروغ بگی و ازشون پول بگیری. مثل خیلی از دوستان مدیلاستیمون ! Middle East ! اسم نمیارم دیگه.
البته من خانوادم پول دار بودن اما حالا زندگیشون متوست هست فکر کنم چون شنیدم وضع یجورای بدترشده خوب بگزریم.
دبم برا همه چی تنگ شده. حرفی دیگه ندارم :general503:

Last edited:

mikel jaskon

Registered User
لایک‌ها
162
اگر ممکنه دو سه تا سایت که در زمینه کالاهای دست دوم و حراجی تو استرالیا فعالیت دارند نام ببر مثل
ebay and amazon
thanks

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
اگر ممکنه دو سه تا سایت که در زمینه کالاهای دست دوم و حراجی تو استرالیا فعالیت دارند نام ببر مثل
ebay and amazon
thanks
Gumtree.com.au بهترینه اگه چیزی که میخوای رو توش پیدا نکردی state رو از مثلا NSW عوض کن به کل استرالیا و شاید وسیله ای که دنبالش میگردی رو تو مثلا QLD پیدا کنی که یه افر بده مثلا از 10 تا 20 اگه سنگینه 50 و... دلار بده بهشون برا پست و پستش کنن برات . خیلی خیلی می ارزه تا بری از Ebay o Amazon بخری چون تو این سایت ها خریدار زیاده و Fee هم بالاست fee seller منظورمه. یا صبر کن شاید بعد یکی دو هفته با یکی 2 ماه پیدا کنی تو همون ایالتی که هستی. اینجا همه گامتری استفاده میکنن اگه سایت دیگه ای هم باشه خلوته و جنس زیاد نداره. اما اگه بخوای چیزای کوچیک و ریز بخری مثلا انگشتر . گردنبند. وسایل بهداشتی ارایشی . کلاهی تیشرتی چیرایه کوچیک جنسای اهنی یا مسی همه اینها رو قاعده تن از ایبی بخری بهتره چون همشون یکی 2 دلار بیشتر نیستن. طلا اصلی هم تو گامتری خیلی ارزونه یه مدت پیش خواستم با یکی تو ایران شرک بشم اما وقت نمیکنم.
2 تا سایت هست که با معروفیتشون پول زدن ازم یکی ایبی هست که موقعی که جنس بخوای توش بفروشی میزنه 1 تا ع دلار fee اما بعد یکی دو سال واسط نامه میفرسته یا ایمیل میده میگه fee کامل ندادی که دقیقا نمیدونم اما شاید 20% یا بیشتر چیزی که فروختی رو باید پرداخت کنی. بخاطر همینه که دیگه من چیزی تو ایبین واس فروش نمیزارم و فقط از چین چیزای رزی میز اینا میخرم. اما گامتری رایگان هست.
و سایت دیگه که دزدی مکنه Godaddy بزرگترین شرکت هاستینگ و دامین تو امریکا هست. بدونه اجازه از حسابم پول ورداشتن و گفتن fee هست . خیلی باهاشون جرو بحث کردم اما اونزمان راهشو بلد نبودم چطور پولمو پس بگیرم و زبانم اون زمان خیلی خیلی توپ نبود. بعد از اون دامین هامو اوردم Name.com این سایت خیلی ازش رازیم
.
فدا همه

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924
ایولا داش علی گل.
همین جوری ادامه بده. تا تایپیک تبدیل بشه به تایپیک مهاجرت به استرالیا از راه ها و روش های مختلف
از فرهنگ و رسم و رسومات مختلف جاهای استرالیا بگو
از کار های که روز های مختلف انجام می دهند.
از خاطراتت در روز های اول و همچنین این روز ها بگو

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
ایولا داش علی گل.
همین جوری ادامه بده. تا تایپیک تبدیل بشه به تایپیک مهاجرت به استرالیا از راه ها و روش های مختلف
از فرهنگ و رسم و رسومات مختلف جاهای استرالیا بگو
از کار های که روز های مختلف انجام می دهند.
از خاطراتت در روز های اول و همچنین این روز ها بگو
چشم رو چشم. قبل از اینکه یه خواطرای تعریف کنم . من راهشو نمیدونم اما اگه دوست ادمینی اینجا دارین میتونید بهش بگین که تایپرو بفرسته به بخش مهاجرت و گردشگری. من مشکلی ندارم.
روزای اول که تو ملبرن رسیدم. همه انگار اشنا بودن انگار منو میشناختن چونکه همه بهت لبخند میزنن، پلیسشون دختراشون مردو زنشون! هر موقه نگاشون میکردی یه جورای جواب نگاهتو با لبخند میدادن. اما متاسفانه تو ایران دختره نگات میکنه میگن امار داد:general711::angrybirds1:
پ یعنی میگی دخترا ایران چکار کنن سرشونو بندازن زمینو راه برن . چشمو گذاشتن تا همدیگرو ببینن دیگه. یا مثلا یه لحظه چشت به یکی بیوفته اماد باش که داداشش یا باباش یا مامانش تورو میخواد بزنه هههههههه
حالا ایران چطوره ؟ فکر نکنم زیاد تغییر کرده باشه ؟ هنوز جوناش میستن دم دبیرستان و با موهای سیخی تیکه میپرونن و شماره میدن ؟ ههههههه اجب رفیقای داشتم من اونا 5 .6 تا . ناموسن من یه دونشم نداشتم.
چیز جالب دیگه که اینجا هست مثل اهوازمون نیس بلیت میخری کاغذی هست یا نمیدونم تو تهران بلیت مترو هم کاغذی هست. اینجا یه کارت میخری چند تا کار انجام میده هم باهاش اتوبوس سوار میشی هم مترو هم پول پارکینگ ماشین موتور و دوچرخه رو میتونی باهاش پرداخت کنی. حال میکنی ؟ و میتونی به کارت بانکت این کارت رو وصل کنی و اتماتیکی از حساب بانکیت بر داره 20 دلار 20 دلار هر موقه موجودیش کم شد یا میتونی انلاین پرداخت کنی یا کیوسک یا دستگاهای مخصوص تو همه ایستگاها هست.
چیز های جالب دیگه اینکه اینجا مغازه کوچیک موچیک زیاد نداره. مثلا ایران یه چیز میخوای باید 200 تا مغاذه بگردی تا پیدا کنی چیزی که میخوای رو اما اینجا فروشگاهای خیلی گنده ای داره مثل لباس وسایل خانه و خیلی چیزای دیگه رو BigW. Kmart. Mayer. و ...
کامپیوتری و مبایل و تلویزیون و اسپیکرو خلاصه وسایل الکترونیکی Harvey Norman, Dick Smith, JB Hi Fi هست
غذایی Coles. Woolworths
و...
خیلی نظم دارن. مغازه خورده فروشی دست فروشی اینچیزا نیست اینجا باشه خیلی خیلی کم هست اونم فقط سیدنی و ملبورن هستن کم.
اما به نظر خودم ما ایرانیا 100% باید یه سفر خارج از کشور بریم تا فرهنگ های مختلفی یاد بگیریم و فکر نکنیم که ما همیشه بهترین هستم. من که جنوبی هستم و شنیدم به ما میگن خون گرم و مهمون نوازیم . اما واقعیتش از ما بهترین هم پیدا کردم. نمیدونم چی بگم باید 5 تا کشور رو بریم تا بدونید چی میگم البته نه مدیلاست ها نه کشور های عرب چون متاسفانه سیاست خوبی نه ماها نه اونها با ما داشتن . جای برین که بدون اینکه بدونن اصلا اهل کجایین بهتون خوشامدگویی کنن. نژادپرست نباشن. کشور های اسیایی برین بهتر. اصلا مهربونیت خودش کلاسی میخواد اموزشی میخواد که من بشخه دارم یاد میگیرم.
فدا

بالا