برگزیده های پرشین تولز

دوستان وبمستر خواهشا محتوا تولید کنید

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
سلام دوستان

از این روزهای خودم شروع می کنم (دوران دانشجویی)
اکثر اوقات که نیاز دارم در رابطه با یک مبحث تخصصی مرتبط با رشته ام بیشتر بدونم وقتی فارسی سرچ میکردم یا با سایت اسپم روبرو می شوم یا حتی همان سایت هایی هم که اسپم نیستن محتوا مورد نیاز مرا ارائه نمی دهند بلکه تقریبا محتوا با موضوعی که سرچ کرده ام پرت است

از طرفی وقتی انگلیسی سرچ می کنم خیلی راحت به جوابم میرسم و با انجمن هایی روبرو میشم که افراد بدون هیچ انتظاری خیلی راحت به سوالات پاسخ می دهند و در حد امکان راهنمایی می کنند

خواهشی که از دوستان وبمستر دارم اینه که محتوا تولید کنید و به فکر کپی کردن یا ارسال پست بدون محتوا نباشید
مطمئن باشید کیفیت بهتر از کمیت است

ممنون

hdsd

Registered User
لایک‌ها
321
سلام دوستان

از این روزهای خودم شروع می کنم (دوران دانشجویی)
اکثر اوقات که نیاز دارم در رابطه با یک مبحث تخصصی مرتبط با رشته ام بیشتر بدونم وقتی فارسی سرچ میکردم یا با سایت اسپم روبرو می شوم یا حتی همان سایت هایی هم که اسپم نیستن محتوا مورد نیاز مرا ارائه نمی دهند بلکه تقریبا محتوا با موضوعی که سرچ کرده ام پرت است

از طرفی وقتی انگلیسی سرچ می کنم خیلی راحت به جوابم میرسم و با انجمن هایی روبرو میشم که افراد بدون هیچ انتظاری خیلی راحت به سوالات پاسخ می دهند و در حد امکان راهنمایی می کنند

خواهشی که از دوستان وبمستر دارم اینه که محتوا تولید کنید و به فکر کپی کردن یا ارسال پست بدون محتوا نباشید
مطمئن باشید کیفیت بهتر از کمیت است

ممنون
دقیقا بنده سالهاست زبان فارسی بوسیدم گذاشتم کنار
تقریبا کم پیش میاد فارسی سرچ کنم(اسپمر زیاده و تبلیغات آزاردهنده و یا مطلب بیخود)
تقریبا 2-3 سال پیش مثل شما فکر میکردم (هنوزم میکنم بهمینخاطر نویسنده استخدام میکنم) اما تقریبا به یک نتیجه کلی رسیدم کم کم ایرانیها باید زبان فارسی رو ببوسند و با دنیا یک سو بشند عین هندی ها و...
بهرحال بعضی چیزها تلخه اما حقیقت داره...!

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
دقیقا بنده سالهاست زبان فارسی بوسیدم گذاشتم کنار
تقریبا کم پیش میاد فارسی سرچ کنم(اسپمر زیاده و تبلیغات آزاردهنده و یا مطلب بیخود)
تقریبا 2-3 سال پیش مثل شما فکر میکردم (هنوزم میکنم بهمینخاطر نویسنده استخدام میکنم) اما تقریبا به یک نتیجه کلی رسیدم کم کم ایرانیها باید زبان فارسی رو ببوسند و با دنیا یک سو بشند عین هندی ها و...

من خودم هم در رابطه با رشته تخصصی خودم دیگه تحت هیچ شرایطی فارسی سرچ نمی کنم اما متاسفانه هنوز هستند افرادی که هیچ دیدی نسبت به زبان انگلیسی ندارن
به عنوان مثال من در سایت خودم گهگاه ویدیو آموزش نرم افزار به زبان انگلیسی میگذارم اما فیدبکی که گرفتم میبینم برای عده ای خیلی سخت هست که آموزش انگلیسی نگاه کنن

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
دوست من متاسفانه حق با شما هست اما خب این باز می گرده به سود ده نبودن این عرصه یا اصلا عدم رعایت برخی مباحث تولید محتوا باید توسط چه کسی باشه معلومه صاحب اون علم مثلا من همیشه در مباحث تخصصی رشته خودم با وب انگلیسی کار می کنم یعنی جستجو مطالعم در اون زبانه و گاهی مطالبی می بینم که واقعا زباست و ارزش ترجه و منتشر کردن داره اما خب برخیا کوچکترین بهایی برای یک زحمت هم نمیدن من چند بار مقاله ترجمه کردم و منتشر کردم و بعد دیدم در سایت و یا وبلاگ طرف اومده زده دیروز داشتم تو وب انگلیسی می گشتم دیدم یه مقاله خوبه براتون ترجمش کردم نه لینکی نه چیزی اون یه جملش هم که جای خود دارد اخرشم زده امین 14 ساله عاشق برنامه نویسی و طراحی وب و شبکه و هوش مصنوعی و الی آخر من مخالف انتشار یا تی کپی و پیست مطلب نبودم چون دقیق برا همون منظور ترجمش کردم که افرادی مطلبی یاد بگیرن اما دیگه نه اون مدلی خب بیشتر افراد دیگه هم همین مدلن و ترجیح میدن چیزی ننویسن

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
دوست من متاسفانه حق با شما هست اما خب این باز می گرده به سود ده نبودن این عرصه یا اصلا عدم رعایت برخی مباحث تولید محتوا باید توسط چه کسی باشه معلومه صاحب اون علم مثلا من همیشه در مباحث تخصصی رشته خودم با وب انگلیسی کار می کنم یعنی جستجو مطالعم در اون زبانه و گاهی مطالبی می بینم که واقعا زباست و ارزش ترجه و منتشر کردن داره اما خب برخیا کوچکترین بهایی برای یک زحمت هم نمیدن من چند بار مقاله ترجمه کردم و منتشر کردم و بعد دیدم در سایت و یا وبلاگ طرف اومده زده دیروز داشتم تو وب انگلیسی می گشتم دیدم یه مقاله خوبه براتون ترجمش کردم نه لینکی نه چیزی اون یه جملش هم که جای خود دارد اخرشم زده امین 14 ساله عاشق برنامه نویسی و طراحی وب و شبکه و هوش مصنوعی و الی آخر من مخالف انتشار یا تی کپی و پیست مطلب نبودم چون دقیق برا همون منظور ترجمش کردم که افرادی مطلبی یاد بگیرن اما دیگه نه اون مدلی خب بیشتر افراد دیگه هم همین مدلن و ترجیح میدن چیزی ننویسن
فرمایشات شما همه درست هست متاسفانه کسی برای کپی رایت در کشور ما ارزشی قائل نیست اما این دلیل نمیشه که از تولید محتوا با کیفیت خسته بشیم
اینکه وب ما چندان سود ده نیست قبول اما فکر کنم با توجه به شرایطی که وجود داره هر کس باید به خوبی فکر کنه ببینه توی سایتش از چه راه های میتونه درآمد کسب کنه

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,719
یه زمانی محتوا تولید میکردم با کیفیت فوق العاده بالا، حتی خیلی هاش رو میرفتم شخصا تحقیق میکردم اونم تو کتابای فیزیکی و اگه قرار بود ترجمه کنم، فقط یک منبع یا صفحه رو مد نظر قرار نمیدادم و از یک موضوع معمولی یه مقاله جامع و ترو تمیز میساختم
حتی بعضی از مقالاتمو تو نشریه ها دانشگاهی چاپ میکردن (علمی - پزشکی کار میکردم)
حیف که مطالبم بیش از حد معمول تخصصی بود و افرادی بازدید کننده سایت بودن اصولا افراد عادی نبودن و یه قشر خیلی کمو تشکیل میدادن
تولید محتوا رو خیلی خیلی دوس دارم اما واقعیتو باید قبول کرد چون برای افراد عادی و کم درآمدی مثه من اصلا به صرفه نیست که بیان تمام مقالات یا پست هاشونو خودشون تولید کنن
البته تولید محتوای اختصاصی با ترجمه خیلی فرق داره ولی همونطور که گفتم اگه حتی ترجمه هم انجام میدید سعی کنید از چندین منبع کمک بگیرید و مقالتونو جامع و کامل کنید.

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
فرمایشات شما همه درست هست متاسفانه کسی برای کپی رایت در کشور ما ارزشی قائل نیست اما این دلیل نمیشه که از تولید محتوا با کیفیت خسته بشیم
اینکه وب ما چندان سود ده نیست قبول اما فکر کنم با توجه به شرایطی که وجود داره هر کس باید به خوبی فکر کنه ببینه توی سایتش از چه راه های میتونه درآمد کسب کنه
خب ببینید من کاملا دلمشغولی شما رو درک می کنم و بهش احترام می گذارم اما لازمه فعال و پویا بودن هر سیستمی اقتصاد اون هست و وب به طور حتم از این قاعده مستثنی نیست حتی در بحث های اپن سورس هم که به نوعی جنبش نرم افزاری آزاد هست اون چه که اون رو به حرکت در میاره بخش مالی قضیه هست و الا تعداد افرادی که صرفا عشقی کار کنن و درآمدشون از جای دیگه باشه حتی اونجا کمه الان ببینید وردپرس یا لینوکس یه نرم افزار اپن سورس هست لینوکس رو اگر بحث کنیم اگر این حجم شرکت هایی که دارن ازش کسب درآمد می کنن نبودن مطمئن باشید الان نبود چون این درآمد ها باعث شده طیف افراد بیشتری به سمتش بیان و بازارش داغ بشه وب ما هم همینطوره الان در مورد ایران تلگرام یک مثال خوبه و بحث کانالاش مطمئن باشید حجم وسیعی از تبادل مالی در فروشگاه های کانالی هست که باعث مشه تعداد زیادی گروه و کانال تولید بشه برای این بحث ها در همه مثال هایی که زدم موتور اقتصاد یک عامل حرکت هست و اگر نباشه یک نوع حالک سکون ایجاد میشه در بحث وبسایت متاسفانه عملا این بخش کم شده یعنی شما الان هر چقدر هم یک سایت خوب پدید بیارید یک راه بادوام اقتصادی و یا مدل تجاری مناسب نمی تونی براش تعریف کنی درآمد هایی هست اما آیا کافی هست؟

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
خب ببینید من کاملا دلمشغولی شما رو درک می کنم و بهش احترام می گذارم اما لازمه فعال و پویا بودن هر سیستمی اقتصاد اون هست و وب به طور حتم از این قاعده مستثنی نیست حتی در بحث های اپن سورس هم که به نوعی جنبش نرم افزاری آزاد هست اون چه که اون رو به حرکت در میاره بخش مالی قضیه هست و الا تعداد افرادی که صرفا عشقی کار کنن و درآمدشون از جای دیگه باشه حتی اونجا کمه الان ببینید وردپرس یا لینوکس یه نرم افزار اپن سورس هست لینوکس رو اگر بحث کنیم اگر این حجم شرکت هایی که دارن ازش کسب درآمد می کنن نبودن مطمئن باشید الان نبود چون این درآمد ها باعث شده طیف افراد بیشتری به سمتش بیان و بازارش داغ بشه وب ما هم همینطوره الان در مورد ایران تلگرام یک مثال خوبه و بحث کانالاش مطمئن باشید حجم وسیعی از تبادل مالی در فروشگاه های کانالی هست که باعث مشه تعداد زیادی گروه و کانال تولید بشه برای این بحث ها در همه مثال هایی که زدم موتور اقتصاد یک عامل حرکت هست و اگر نباشه یک نوع حالک سکون ایجاد میشه در بحث وبسایت متاسفانه عملا این بخش کم شده یعنی شما الان هر چقدر هم یک سایت خوب پدید بیارید یک راه بادوام اقتصادی و یا مدل تجاری مناسب نمی تونی براش تعریف کنی درآمد هایی هست اما آیا کافی هست؟

فرمایش شما کاملا درسته این درآمدا اصلا کافی نیست
البته باید به آینده امید داشت اگر تلگرام هم مانند فیسبوک، وایبر و ... در ایران به تاریخ بپیونده خیلی وضع وبمسترا بهتر میشه و ترافیک بیشتری میاد سمت سایتا

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
فرمایش شما کاملا درسته این درآمدا اصلا کافی نیست
البته باید به آینده امید داشت اگر تلگرام هم مانند فیسبوک، وایبر و ... در ایران به تاریخ بپیونده خیلی وضع وبمسترا بهتر میشه و ترافیک بیشتری میاد سمت سایتا
بله تلگرام هم دیر یا زود به کار کرد اصلی خودش باز خواهد گشت اما این دیر یا زود خسارات جبران نا پذیری به عرصه وبمستری می زنه و شاید هم خیلی دیر چون علت جذابیت در تلگرام تازه بودن مطالب و جذاب بودنش برای کاربره چون اکثر مطالب مورد دار هستن و هیچ سایتی توان گذاشتن اونا رو نداره می بینی برا کانال لباس کلا از مدل های خارجی استفاده کرده در حالی که در سایت باید بشینی اونا رو رنگشون کنی و دو ساعت نقاشی حالا با این حساب شما خودت فکر کن کاربر کدوم رو انتخاب خواهد کرد علت اینکه در کشور های دیگه همه این ابزار های جای خودشون هستن همین هست که سایت محدودیتی در مطلبش نداره و خب چون امکانات مدیریتی سایت بهتره هیچ عاقلی نمیاد همون مطلب رو برای شبکه اجتماعی تولید کنه اما اینجا گفتم علت اون هست البته وب همچنان شکوفا خواهد بود و میشه با ابتکاراتی کارهای خدماتی یا تخصصی انجام داد که دیگه رقیبت تلگرام و کانال نباشه و نکته مهم هم همینه نباید در عرصه رقابت با تلگرام وارد شد چون قطعا بازنده خواهید بود اما اگر در عرصه ای وارد بشید که به سادگی در کانال قابل انجام نباشه حتما موفق خواهید بود

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
این مشکل در واقع بر میگرده به گوگل که نمی تونه سایت های اسپمر رو شناسایی کنه در حالی که سایتهایی انگلیسی اسپم رو که با ترفندهای خیلی پیشرفته تر اسپم می کنند رو راحت شناسایی می کنه, وبمستر چرا باید برای محتوا هزینه کنه وقتی موتور جستجو تعطیل هست و سایت اسپمر رو رتبه اول نشون میده

یه علت برای اینگه گوگل زبان فارسی و وب ایران رو به حال خودش رها کرده میتونه سود ده نبودنش باشه, یعنی گوگل حساب می کنه اگر بخواد 20 میلیون دلار هزینه کنه برای موتور جستجوی فارسی از آن طرف یک دلار هم نمی تونه دربیاورد در نتیجه همینی که هست رو به حال خودش رها کرده, همین داستان برای بینگ هم وجود دارد چون سودی براشون نداره دلیلی نمیبینن که بخوان توسعه بدنش.

Orange County

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
این مشکل در واقع بر میگرده به گوگل که نمی تونه سایت های اسپمر رو شناسایی کنه در حالی که سایتهایی انگلیسی اسپم رو که با ترفندهای خیلی پیشرفته تر اسپم می کنند رو راحت شناسایی می کنه, وبمستر چرا باید برای محتوا هزینه کنه وقتی موتور جستجو تعطیل هست و سایت اسپمر رو رتبه اول نشون میده

یه علت برای اینگه گوگل زبان فارسی و وب ایران رو به حال خودش رها کرده میتونه سود ده نبودنش باشه, یعنی گوگل حساب می کنه اگر بخواد 20 میلیون دلار هزینه کنه برای موتور جستجوی فارسی از آن طرف یک دلار هم نمی تونه دربیاورد در نتیجه همینی که هست رو به حال خودش رها کرده, همین داستان برای بینگ هم وجود دارد چون سودی براشون نداره دلیلی نمیبینن که بخوان توسعه بدنش.
خوب حالا به نظر شما غیر از زبان فارسی ، گوگل چه زبان های دیگه ای را به حال خودش رها کرده؟

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
خوب حالا به نظر شما غیر از زبان فارسی ، گوگل چه زبان های دیگه ای را به حال خودش رها کرده؟
هیچ زبان دیگری, حتی کره شمالی هم به واسطه کره جنوبی زبانش پشتیبانی میشه, فقط وبسایتی ندارند وگرنه اگر داشتن مشکلاتشان از ما خیلی کمتر می بود :D

amir689

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
240
یک نتیجه کلی رسیدم کم کم ایرانیها باید زبان فارسی رو ببوسند و با دنیا یک سو بشند عین هندی ها و...
دوست عزیز درسته که زبان اینگلیسی زبان علم دنیاس ولی دلیل براین نمیشه که زبان مادری خودمون ترک کنیم و خودمون رو بچسبونیم به زبان های علمی اگه شما یه سری به تاریخ گذشته ما بندازین 11 قرن پیش زبان علم جهان به فارسی نوشته شده بوده وخارجی ها برای تامین اطلاعات خود مجبور بودن عربی یا فارسی یاد بگیرن که بتونن نیاز های علمی خودشون رو برطرف کنن

دوم اینکه دوست عزیز همه چیز بر می گرده به خود ادم اگه ما ایرانیا بخوایم می تونیم مجدد زبان فارسی رو به زبان علم روز دنیا تبدیل کنیم ما ایرانیا فقط دنبال کار های راحت اسون می گردیم به قول دوستمون اگه ما بتونیم خودمون محتوا تولید کنیم ما دیگه مجبور نیستم برای کسب اطلاعات به سایت های خارجی یا مجله های خارجی مراجعه کنیم پس اونا برای کسب علم مجبور می شن زبون مارو یاد بگیرن

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,989
اینکه شما محتوای انگلیسی را ترجیح میدی یه نگاهی هم بنداز ببین تعداد سایت های فارسی زبان چند تا هست تعداد انگلیسی چند تا
یه بخش خیلی بزرگی از وب محتوای انگلیسی هست معلومه که محتوای مورد نظر راحت پیدا میشه تا داخل سایت اسپمر فارسی

ADZPOP

Registered User
لایک‌ها
316
والله توی این پرشین تولز هیچ چیز پیدا نمیکنی جز فروشندگی....
زورشون میاد بگن ممبر فیک چطوری میسازند....انگار جاشون کم میشه

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,989

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,719
والله توی این پرشین تولز هیچ چیز پیدا نمیکنی جز فروشندگی....
زورشون میاد بگن ممبر فیک چطوری میسازند....انگار جاشون کم میشه
خودتون دارید میگید فرروشنده ؛ شما از کسی که خودش داره از این راه کسب درآمد میکنه میخای که بهت آموزش بده؟
اگه قرار باشه که این روشو به هرکی که میپرسه یاد بده که باید فروشندگیشو تعطیل کنه و بره دنبال یه کار دیگه

ADZPOP

Registered User
لایک‌ها
316
خودتون دارید میگید فرروشنده ؛ شما از کسی که خودش داره از این راه کسب درآمد میکنه میخای که بهت آموزش بده؟
اگه قرار باشه که این روشو به هرکی که میپرسه یاد بده که باید فروشندگیشو تعطیل کنه و بره دنبال یه کار دیگه
اینطوری بخواهی فکرکنی پس خیلی نامردیه..این همه شغل ایجاد شده تو کشور باید اینطوری فکرکنن

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,989
خب اون ها مادرزاد که یاد نگرفتن، اولش مثل ایشون دنبال راهش بودن

بالا