برگزیده های پرشین تولز

دوپینگ

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از @gh@m@hdi :
یادم رفت بگم یه زمانی جور شد که حرفه ای کار کنم پیش مربی تیم رفتم گفت:خوب کراتین چی می خوری؟؟؟گفتم نمی خورم....یه کم ترش کرد بعد شروع کرد نوشتن!!!!!!!فقط هفته ای 14 تا قرص متان..هورمون 2 تا تزریق تو عضله....غیر از این هم باشه نمی شد کار کرد....

اگر زیر نظر پزشک ورزشی باشه مشکلی پیش نمیاد.

♂MAJID

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آیا الکل
174.gif
جز دوپینگ حساب میشه یا !!!!!!!!!!؟
269.gif

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
من می خواستم کراتین بگیرم! اما حالا با این صحبت ها نمی دونم چیکار کنم! البته مربی بهم گفت که عوارض نداره و مثل این میمونه که پروتئین موجود در گوشت و مواد غذایی دیگه رو به صورت پودر در اورده باشن! یعنی کراتین یعنی این! من می خوام بدنم یه مقداری زودتر رو فورم بیاد! یعنی حالت چهار شونه تری بگیره! منظورم اینه که شبیه بدن فوتبالیست های حرفه ای بشه! البته مربی بهم گفت باید یه یکسال مداوم کار کنم حالا می خوام ببینم می تونم از کراتین در کنار تمرینات استفاده کنم؟ البته اگه عوارض داره منظورم همون نوع اصلش! بگین که چی هست؟

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
به نقل از hamedsullivan :
, فقط این رو بگم که استفاده ی صحیح

از داروی اصل, باعث میشه که ...

در مورد استفاده از مكمل هاي ورزشي چند تا نكته ي مهم وجود داره:

1- از كجا معلوم كه بسته ي مورد استفاده حاوي دارو يا تركيبات اصل و اوريژينال كارخانه ي سازنده است؟ (در حال حاضر افراد سودجويي هستند كه انواع و اقسام مكمل ها رو كاملا شبيه اصل درست مي كنند كه اين مساله تشخيص پك اصلي را بسيار مشكل كرده است.)

2- از كجا معلوم كه محتويات مكمل يا داروي مورد نظر يعني Ingredients هماني باشد كه روي برچسب يا ليبل مكمل درج شده است؟ (هيچ معياري براي اثبات اين موضوع نداريم، مگر آنكه شما بخواهيد مثلا كپسول مورد نظر رارببريد آزمايشگاه و آناليز شيميايي كنيد و ببينيد حاوي چه تركيباتي و با چه دوزي است كه عملا چنين آزمايشگاهي در دسترس ورزشكار نيست و اگر هم بخواهد چنين كاري بكند بايد هزينه ي وحشتناك و فوق العاده گزافي را بپردازد.)

3- از كجا معلوم كه ادعاهاي كمپاني سازنده در مورد اثرات مكمل مورد نظر صحت داشته باشد؟ (در اكثر موارد در اين خصوص اغراق شده است و اثرات گفته شده صرفا تبليغ و ايجاد بازارگرمي به نفع شركت توليد كننده بوده است.)

نتيجه:
بحث مكمل ها Supplements در ورزش بسيار پيچيده تر از آني است كه ورزشكاران ما تصور مي كنند و در اين مورد بايد كاملا محتاطانه عمل كرد. البته اين طور هم نيست كه مكمل اصل اصلا وجود نداشته باشد، يا همه ي اثرات ادعا شده دروغ و به اصطلاح خالي بندي بوده باشد!، چرا كه تقريبا تمام ورزشكاران حرفه اي در دنيا از اين مكمل ها استفاده مي كنند، اما از قضيه ي عوارض side effect يا برخي از اين داروها نبايد به سادگي گذشت. بهترين كار استفاده از مكمل با احتياط كامل و با مطالعه از سوي ورزشكار زير نظر يك متخصص تغذيه ي ورزشي يا پزشك ورزشي دوره ديده است.

بالا