سایت ساز وبزیخرید بک لینک

دوچرخه سواري :: ورزش محبوب

شروع موضوع توسط P.I.T.A ‏9 مارس 2007 در انجمن بایگانی

 1. P.I.T.A

  P.I.T.A کاربر فعال فرهنگ و هنر و هنرهای نمایشی کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏13 مارس 2005
  نوشته ها:
  452
  تشکر شده:
  10
  محل سکونت:
  My Conscience
  من همه جا را گشتم ديدم جاي اين تاپيك خاليه:cap:

  توي اين تاپيك در مورد دوچرخه سواري صحبت كنيم.:) مساثل فني , حرفه اي و ...
   
 2. بازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برندخرید بک لینک
 3. P.I.T.A

  P.I.T.A کاربر فعال فرهنگ و هنر و هنرهای نمایشی کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏13 مارس 2005
  نوشته ها:
  452
  تشکر شده:
  10
  محل سکونت:
  My Conscience
  اطلاعات عمومي :

  دوچرخه سواري يکي از ورزشهاي متداول آمريکا و اروپا و آسيا مي باشد . انجام اين ورزش اثرات فيزيولوژيکي بسيار عالي بر روي بهبود عملکرد سيستم قلبي ، ريوي و عروقي دارد . مسابقات دوچرخه سواري ممکن است با استفاده از مسير جاده ها و يا داخل پيست انجام شود که انجام هر يک داراي رشته ها و مسابقات گوناگون انفرادي و تيمي است . مسابقات انفرادي در جاده ممکن است به مسافت 150 تا 200 کيلومتر براي آقايان و 60 تا 80 کيلومتر براي بانوان برگزار شود . يک دور طول مسير بايد حد اقل 15 کيلومتر باشد . مسابقات تيمي در رشته تايم تريل به مسافت 100 کيلومتر انجام مي گردد که هر تيم مرکب از 4 دوچرخه سوار مي باشد و فاصله بين حرکت هر دو تيم 2 دقيقه خواهد بود. علاوه بر مسابقات فوق يکي از رايج ترين مسابقات دوچرخه سواري ، مسابقات تور در جاده است که در چند مرحله انجام مي شود و ميانگين مسافت هر مرحله 155 کيلومتر مي باشد .


  تجهيزات مورد نياز:

  تجهيزات مورد نياز براي ورزش دوچرخه سواري ، از جمله دوچرخه هاي مخصوص اين ورزش ، داراي مشخصات خاصي است که کارخانه سازنده آن همواره انواع کاملتر و بهتري توليد مي کند.
   
 4. P.I.T.A

  P.I.T.A کاربر فعال فرهنگ و هنر و هنرهای نمایشی کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏13 مارس 2005
  نوشته ها:
  452
  تشکر شده:
  10
  محل سکونت:
  My Conscience
  ایمنی در دوچرخه سواری

  توجه داشته باشيد که يکي از مسايل مهم در اين ورزش، ايمني آن است. سعي کنيد به هنگام دوچرخه سواري در هر حال از وسايل ايمني آن مثل کلاه، زانو بند و آرنجبند استفاده کنيد. اگر از زانو بند و آرنجبند به دلايلي نمي توانيد استفاده کنيد، حداقل خود را به کلاه ايمني دوچرخه سواري مجهز کنيد. البته در مسابقات و يا دوچرخه سواري در کوهستان استفاده از تمامي تجهيزات ايمني لازم است. اگر در شهر دوچرخه سواري مي کنيد، سعي کنيد که در مسيرهاي مشخص شده براي دوچرخه برانيد. اگر چه در کشور ما اين مسيرها معمولا کم بوده و يا اصلا وجود ندارند. دوچرخه خود را هر از گاهي کنترل بدنه اي و يا به اصطلاح آچارکشي کنيد. از لاستيکهاي خود مطمين باشيد و بادهاي تيوپ را هميشه کنترل کنيد. معمولا دوچرخه ها داراي جعبه ابزار و وسايل ابتدايي کمکهاي اوليه هستند. اگر دوچرخه تان اين وسايل را ندارد، سعي کنيد اين وسايل را در کيف يا کوله خود بهمراه داشته باشيد. اگر در شب مي رانيد، شب نما ها يا چراغهاي دوچرخه را جهت عملکرد درست بررسي کنيد. همچنين از لباسهاي روشن استفاده کنيد.
   
 5. alimog

  alimog کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏15 سپتامبر 2007
  نوشته ها:
  3
  تشکر شده:
  0
  علاقه مندان به خرید دوچرخه کوهستان می توانند به وبلاگ زیر سر بزنند:
  http://mechanicblog.blogfa.com
   
خرید و فروش ارزهای الکترونیکیخرید و فروش اتوماتیک ارزهای الکترونیکی عسل طبیعی و گرده گل ایرانی