برگزیده های پرشین تولز

دو دلیل اول ومهم برای ازدواج!

maryamarc87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ببینید من فکر میکنم ازدواج فقط همخونه شدن یک دختر و پسر نیست بلکه خیلی چیزا ملاکه که اکثر ما فکر میکنیم خونه کار و یا درآمدی که بشه با اون زندگی کرد برای ازدواج کافیه ولی این تصورات غلطیه که در جامعه ما جایی برای خودش در بین خانواده ها باز کرده بنظر من مهمترین امر برای شروع ازدواج آمادگی باطنی یک فرد برای قبول مسئولیت و رهایی از منیت و ما شدن همین وبس

'golsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
من از روی آماری که خود تلوزیون اسلامی داده حرف میزنم.
اگه قرار به مثال زدنه منم میتونم خیلی بدتر از اینهارو تو خود ایران مثال بزنم.
ازدواج سنتی یعنی این: چشم بسته یک نفر رو برات اتخاب میکنن و یا اگه شانس داشته باشی خودت انتخابش میکنی و یک عمر باهاش زندگی میکنی حالا اگه شانس بیاری که هیچ اگه شانس نیاری باید بسوزی و بسازی و هیچ طلاقی هم در کار نیست. به این نوع ازدواج و زندگی کردن نمیشه گفت ازدواج و زندگی آزاد. هرچند آمار طلاق اینجور ازدواج ها پایینه ولی اشتباهه. در واقع تو این جور ازدواج ها طرفین نمیتونن لذتی رو که باید از زندگی ببرن رو ببرن...
روشن فکری این نیست که از غرب و فلسفه اش حمایت کنی. غرب خودش ده ها مشکل داره که توش مونده. اما این واقعیت داره که مشکلات جوامع غربی حتی یک هزارم مشکلات جوامع ما نیست. در ضمن در غرب برای حل مشکلات تلاش میشه اما ما در اینجا با مشکلاتمون میسوزیم و میسازیم...

بله من با این قسمتم موافقم

'golsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام
ببینید من فکر میکنم ازدواج فقط همخونه شدن یک دختر و پسر نیست بلکه خیلی چیزا ملاکه که اکثر ما فکر میکنیم خونه کار و یا درآمدی که بشه با اون زندگی کرد برای ازدواج کافیه ولی این تصورات غلطیه که در جامعه ما جایی برای خودش در بین خانواده ها باز کرده بنظر من مهمترین امر برای شروع ازدواج آمادگی باطنی یک فرد برای قبول مسئولیت و رهایی از منیت و ما شدن همین وبس

آفرین بچه ها فکر کنم داریم از جاده خاکی می یایم بیرون

n0doom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من آمار تلویزیون رو ندیدم به تلویزیون ایران هم اعتمادی ندارم شما داری آمار میدی شما هم باید منبع معرفی کنی .
این تعریف شماست از ازدواج سنتی . شاید انواع دیگشو ندیدی . پسر دختر رو میبینه میپسنده . با خانواده میره
میره خواستگاری با طرف صحبت میکنه ( البته نه درباره سکس ! ) بعد چند بار دیگه صحبت میکنند و بعد چند ماه برای نامزدی و بعد ازدواج .

حق با شماست من بهتره اثبات کنم که از تلوزیون این مطلب رو شنیدم اما نمیتونم.
تعریفی که کردم به نظر خودم که تعریف درستیه. اینی که شما میگی دیگه زیادی هم سنتی نیست. همین الان میشه گفت 90% ازدواج ها تو ایران همین شکلیه دیگه و همین نوع ازدواج هاست که آمار طلاقشون بالاست...

'golsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
من كه خودم شخصا با ازدواج موافقم و حالم از رابطه دوستي بين دختر و پسر بهم ميخوره!

آفرین فکر کنم اومدیم همین رو روشن کنیم ما یا موافق ازدواجیم ویا مخالف یا می گیم ازدواج لازمه یا می گیم بدون اون هم می شه سر کرد

این رو معلوم کنید و نظر های مشخص بدید که از دیدگاه شما ازدواج لازم است یانه حالا تو ایران یا جزایر آنگولا فرقی نمی کنه

cyb3rninja666

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
13
آفرین فکر کنم اومدیم همین رو روشن کنیم ما یا موافق ازدواجیم ویا مخالف یا می گیم ازدواج لازمه یا می گیم بدون اون هم می شه سر کرد

این رو معلوم کنید و نظر های مشخص بدید که از دیدگاه شما ازدواج لازم است یانه حالا تو ایران یا جزایر آنگولا فرقی نمی کنه

اگر EU هم قبوله منم نظر بدم

maryamarc87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببینید شما اگه با زیباترین لارج ترین ویا خوشکل ترین پسر یا دختر دنیا هم ازدواج کنید بازم 6ماه بعد از ازدواج این فاکتورها اصلا براتون کمرنگ میش من چند وقت قبل از یکی از دوستام که ازدواج کرده بود پرسیدم چطور عاشق شوهرت شدی گفت 1سال بعد از ازدواجم عاشقش شدم خوب اینو اگه بررسی کنید میتوان به این نتیجه رسید که ایشون با چشمان باز انتخاب نکرده وبر اساس بعضی احساسات زودگذر تصمیم به ازدواج گرفته که از شانس خوبش پسره تو ضرب در نیومده وخوب فردی بوده ولی اگه برعکسش اتفاق میفتاد چی کارشون یا به طلاق میکشید یا به جاهای باریک دیگه پس چه بهتر بود در اوان کار یکم عقلانه تصمیم بگیریم با اینکه میدونم کار سختیه ولی ممکنه بهتره به لحظات شومی که امکان داره برامون در زندگی اتفاق بیفته فکر کنیم البته زیاد هم وسواس نباید نشون داد
در ضمن اینو هیچ وقت فراموش نکنید شما با ازدواج با طرف مقابلتون با خانواده اونم ازدواج میکنید پس اینو هم جدی بگیرید شاید ابتدا مهم نباشه ولی باید ه عمر هم با اونا زندگی کنید

maryamarc87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

میدونید ایتالیایها چی میگن:
میگن ازدواج زودش خوب نیست ولی ازدواج نکردن تا سنهای بالا حماقته
با این حال نمیدونم چرا رشد جمعیتشون منفیه?:lol:

l'avocat

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
27
به نظر من در جامعه ی ما،پسرها حتما باید ازدواج کنن چون با ازدواج چیزی رو نه تنها از دست نمی دن بلکه چیزهای ارزشمندی رو هم به دست میارن که اگه بگم ممکنه حتی تا به حال به ذهنشونم خطور نکرده باشه.اما به دخترا توصیه موکد میشه که اردواج نکنن ! چون با ازدواج کردن خیلی چیزا رو از دست میدن !مثل چی؟1:دیگه حق ندارن شوهر کنن ولی مردا با ازدواجشون حق زن گرفتنو از دست نمیدن.2:حقوقی مثل تحصیل وکار که حق طبیعیه هر انسانی هست(حتما میدونید که این حقوق حتی اگه جزو شروط ضمن عقد باشه و پسر هم قبول کرده باشه هر زمان که بخواد میتونه بزنه زیرش و زن رو منع کنه به توجیه منافات با مصالح خانواده!)3:حق خضانت فرزند در صورت طلاق.4:خود حق طلاق5:اعدم ستقلال در بیرون رفتن از منزل،شهر،کشور(البته رفتن به اون دنیا به اجازه ی شوهرنمی خواد!!!!!!!)6:زن باید 9 ماه سختی بکشه و بچه رو تو شکمش تحمل کنه و در نهایت شناسنامه ی بچه به نام پدر صادر میشه!
خوب میبینم که حسابی سرتون درد گرفت واسه همین بقیشو نمی گم اما اینو بدونید دخترا تا وقتی ازدواج نکردن خیلی حقوق دارن که با وارد شدن اسم یه مرد در شناسنامه شون از همه ی اون حقوق(که متاسفانه ناچیز هم هست)منع میشن.و در صورت بروز مشکل باشون به دادگاه که باز بشه همه ی حقوق رو به مرد میدن
پ.ن:فکر گرفتن مهریه رو از سرتون بیرون کنید که عمراااااااا کی داده کی گرفته.و مطمئن باشید قاضی مرد دلش به حال شما نسوخته که بیاد به نفع شما حکم صادر کنه!

l'avocat

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
27
و اما راهکار چیه؟
1:حتما به دنبال یک شغل باشید .چون یک زن نباید به مرد از لحاظ اقتصادی وابسته باشه در غیر این صورت باید زورگویی و سلطه ی مردان رو هم بپذیره .به فکر پول بابا یا شوهرتونم نباشید ازونا چیزی به شما نمی ماسه!
2:وقتی از نظر مالی تونستید مستقل باشید قید ازدواج رو به کل بزنید(درین مرحله افراد 2دسته میشن :عده ی اول افراد بی قید که روابط آزاد با دوس پسرای متعدد دارن .عده ی دوم روابط متعدد با مردها دارن البته به صورت شرعی )که این البته به خودشون مربوطه
3:پس از گذر ازین مراحل وقتی که احساس کردین دوس دارین مادر شین،میتونین ازدواج کنین منتها حتما وکالت در طلاق رو بگیرین و همچنین حق حضانت رو شرط ضمن عقد کنین تا پس از تولد فرزند مشکلی برای جدایی و نگهداری از فرزندتون نداشته باشین
"در مملکتی که زنان در قانون به حساب نیامده اند .خود آنان باید به فکر خود باشند"

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
به نظر من انسان کاری رو نميکنه مگر در جهت بر آورده کردن نيازش،ازدواج هم همينطوره هر کی واسه رفع کردن 1 سری از نياز هاش ازدواج ميکنه
رفع نياز اقتصادی،سکس،احساسات،تنها نبودن،يا کامل شدن،يا رسيدن به 1 سری اهداف
پس بهتره زياد جنبه مقدس بودن هم نگيره البته از نظر من اينطوره.هر کس هم ممکن به يه دليلی ازدواج کنه ،به نظر من هيچ 2 دليل مهم و اصلی وجود نداره ،و اين دلايل از فرد به فرد عوض ميشه
هر کس بهتر خودش رو بشناسه و پيدا کنه ميتونه تو زندگی موفق تر باشه،اين چيز ها هم اصلاً مهم نيس که قبل از ازدواج با چند نفر بوده يا نبوده،مهم اينه که به 1 سری از نياز ها برسه که قبل از ازدواج نميتونسته رفعشون کنه
بنابراين نميشه دنبال دليل خاصی گشت

ساحل آرامش

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خطاب به khepelesibilo :::
به نظر من شما اشتباه میکنید. شما اسیر یک سری باید ها و نباید های نادرست اجتماعی شده اید. اصلا تا حالا فکر کردی که چرا یک دختر نباید با بیش از یک پسر رابطه داشته باشه؟ (آن هم فقط با دلیل موجهی مثل ازدواج) و بر عکس چرا یک پسر نباید با بیش از یک دختر رابطه داشته باشه؟ (البته دومی تو جامعه ی ما کمرنگ تره).
واقعا چرا؟ چرا یک دختر در جامعه ی ما نمیتونه دو یا سه یا حتی تعداد بیشتری پسر رو قبل از ازدواج رسمی از نظر جنسی تست کنه؟ هممون میدونیم که یکی از بزرگترین اهداف ازدواج های رسمی داشتن یک شریک جنسی ثابته. پس چرا یک انسان (صرف نظر از جنسیتش) نباید قبل از ازدواج با کسی که میخاد باهاش ازدواج کنه رابطه داشته باشه؟
همونطوری که گفتم افکار غلطی (از نظر من) در ذهن شما شکل گرفته (شاید این افکار از بچگی در ذهن شما فرو رفته است) و داره شما رو آزاد میده. من نمیگم ذات افکار شما غلطه چون افکار شما تو این زمینه جز نظرات شخصیه شماست و شما ازادید هر طور که دوست دارید فکر کنید و از هر نوع دختری که دلتان میخاد خوشتون بیاد و از بقیه ی دختر ها متنفر باشید ... اما ... اما به نظر شخص من افکار شما غلطه و بدور از طبیعت انسانیه. هر طور که دوست دارید فکر کنید اما یادتون باشه بعضی از افکار و نظر ها ممکنه آدم رو آزار بده مثل همین الان که دارید به قول خودتون زجر میکشید...

واااااااااااای خدای من.من واقعا نمی دونم باید به شما چی بگم؟مغزم داره از حرفاتون سوووت می کشه!! این چه طرز تفکریه که شما دارید؟حالا که شما به دین اعتقاد نداری, باشه منم دین رو میذارم کنارو عقلانی و اخلاقی حرف می زنم.
دختری که قبل از ازدواج با افراد زیادی بوده هیچ وقت نمیتونه بعد از ازدواج همسرش متعهد باشه...حرف زدن غیر ضروری و شوخی های بی جا با مردهای دیگه براش عادی شده و واسش سخت و زجرآور که بخواد فقط مال همسرش باشه..دخترو پسر مثل پیچ و مهره هستن, که دندهاشون نقش تعهد رو در اونها ایفا میکنه همونطور که پیج و مهره به خاطر دنده هاشون به هم چفت میشن و از هم جدا نمی شن یکی از اساسی ترین عوامل تحکیم زندگی تعهد 2 نفر نسبت به هم دیگره.حالا این مهره اگه با پیج های مختلف چفت بشه(دوستی های مختلف قبل ازدواج) چی میشه؟ دنده هاش(تعهد) هرز میرن و نمی تونه با پیچ خودش چفت شه...
شما احساسی که بعد از شنیدن جمله" دوست دارم "اززبون اولین پسری که باهاش رابطه برقرار کردی رو می تونی با احساسی که بعد از شنیدن این جمله از زبون دهمین دوست پسرت پیدا کردی رو مقایسه کنی؟ خوب معلومه که اون لذت اولیه رو برای انسان نداره,پس چه بهتر که اون اولین پسر همسر هر دختری باشه.وگرنه اون زندگی دیگه واسه آدم چه لذتی می تونه داشته باشه؟همه چی تکراری.. دائم ناخواسته تو ذهنت همسرتو با دوست پسرای گذشتت مقایسه میکنی.
از طرف دیگه شما دوست نداری اولین زنی باشی که همسرت باهاش ارتباط برقرار می کنه؟ 100% اگه تو اولین زن باشی, جذابیت خیلی بیشتری برای اون خواهی داشت.
دختر قبل ازدواج چند نفر رو تست کنه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!اینطوری فرق انسانها با حیوان ها چیه؟؟؟؟؟ فقط خدا می دونه که همچین آدمی چقدر از نظر روحی ضربه می خوره.نمی دونم ماه چرا دوست داریم اشتباهات غربی هارو خودمون تجربه کنیم؟؟!!!!
همونطور که دوستمون گفتن ازدواج های ایران دوامخیلی بیشتری داره

n0doom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
واااااااااااای خدای من.من واقعا نمی دونم باید به شما چی بگم؟مغزم داره از حرفاتون سوووت می کشه!! این چه طرز تفکریه که شما دارید؟حالا که شما به دین اعتقاد نداری, باشه منم دین رو میذارم کنارو عقلانی و اخلاقی حرف می زنم.
دختری که قبل از ازدواج با افراد زیادی بوده هیچ وقت نمیتونه بعد از ازدواج همسرش متعهد باشه...حرف زدن غیر ضروری و شوخی های بی جا با مردهای دیگه براش عادی شده و واسش سخت و زجرآور که بخواد فقط مال همسرش باشه..دخترو پسر مثل پیچ و مهره هستن, که دندهاشون نقش تعهد رو در اونها ایفا میکنه همونطور که پیج و مهره به خاطر دنده هاشون به هم چفت میشن و از هم جدا نمی شن یکی از اساسی ترین عوامل تحکیم زندگی تعهد 2 نفر نسبت به هم دیگره.حالا این مهره اگه با پیج های مختلف چفت بشه(دوستی های مختلف قبل ازدواج) چی میشه؟ دنده هاش(تعهد) هرز میرن و نمی تونه با پیچ خودش چفت شه...
شما احساسی که بعد از شنیدن جمله" دوست دارم "اززبون اولین پسری که باهاش رابطه برقرار کردی رو می تونی با احساسی که بعد از شنیدن این جمله از زبون دهمین دوست پسرت پیدا کردی رو مقایسه کنی؟ خوب معلومه که اون لذت اولیه رو برای انسان نداره,پس چه بهتر که اون اولین پسر همسر هر دختری باشه.وگرنه اون زندگی دیگه واسه آدم چه لذتی می تونه داشته باشه؟همه چی تکراری.. دائم ناخواسته تو ذهنت همسرتو با دوست پسرای گذشتت مقایسه میکنی.
از طرف دیگه شما دوست نداری اولین زنی باشی که همسرت باهاش ارتباط برقرار می کنه؟ 100% اگه تو اولین زن باشی, جذابیت خیلی بیشتری برای اون خواهی داشت.
دختر قبل ازدواج چند نفر رو تست کنه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!اینطوری فرق انسانها با حیوان ها چیه؟؟؟؟؟ فقط خدا می دونه که همچین آدمی چقدر از نظر روحی ضربه می خوره.نمی دونم ماه چرا دوست داریم اشتباهات غربی هارو خودمون تجربه کنیم؟؟!!!!
همونطور که دوستمون گفتن ازدواج های ایران دوامخیلی بیشتری داره

حالا که قراره مخت سوت بکشه بزار بگم که واقعیت اینه که انسان ها تفاوت زیادی با حیوانات ندارن.
من منکر این نیستم که همسر یک شخص بهتره اولین نفری باشه که باهاش رابطه برقرار کرده. اما آیا این همیشه ممکنه؟ اصلا دوست داشتن یعنی چی؟ دوست داشتن یک مفهوم مقایسه ایه. چه چیزی باعث میشه که یک نفر توجه شما رو به خودش جلب کنه و شما اونو دوست داشته باشین؟ آیا چیزی بجز تمایز بین اون شخص و دیگرانه که باعث میشه شما به اون شخص علاقه مند بشین؟ آیا شما کسی رو که دوست دارید رو از روشی بجر مقایسه ی اون با افراد دیگه بدست میارید؟ آشنا نبودن دقیق زوجین از اخلاقیات هم هنگام ازدواج همیشه باعث میشه که بعدا پشیمانی پیش بیاد و زوجین از هم بدشون بیاد. آیا به نظر شما این خوب نیست که دو نفر که قراره با هم ازدواج کنن قبل از ازدواج از روحیات و اخلاقیات هم بطور دقیق مطلع بشن؟ اما لازمه ی این کار چیه؟ خب مسلما داشتن ارتباط تنگاتنگ بین دختر و پسره که رابطه ی جنسی هم جزو همیناست (نه لزوما). من نگفتم هر دختر و پسری قبل از ازدواج باید با چندین نفر رابطه داشته باشن. من فقط اینو گفتم که هیچ اشکالی نداره که مثلا یک دختر قبل از ازدواج برای آشنا شدن بیشتر با دوست پسرش روابط تنگاتنگی باهاش داشته باشه. اصلا طلاق یعنی چی؟ طلاق یعنی اینکه دو نفر بعد از ازدواج و تشکیل خانواده همدیگه رو دقیق تر بشناسن و بخاطر اینکه از هم خوششون نیومده از هم جدا بشن. بهتر نیست این شناخت قبل از ازدواج رسمی و تشکیل خانه و کاشانه انجام بشه؟ من نمیگم این کار همیشه ممکنه اما بهتره که حداقل سعی کنیم که قبل از ازدواج همدیگرو کامل بشناسیم. اگر قبل از ازدواج هم همدیگرو نشناسیم بهتره قبل از بچه دار شدن دیگه شناخت حاصل بشه تا اینکه .... تو ازدواج های معمولی که ما ایرانیان امروزه انجام میدیم شناخت کافی بین طرفین حاصل نمیشه چون اولا زمان نامزدی معمولا کوتاهه و کافی نیست دوما دوران نامزدی یک حال و هوای مصنوعی داره و انسان ها هم اکثر اخلاقیات واقعی خودشون رو در محیط طبیعی بروز میدن. تو این نوع ازدواج ها معمولا در هفته های اول زندگی برای بچه دار شدن برنامه ریزی میشه و در کمتر از یک سال پای یک بچه هم به میان میاد. احتمالا زوجین باز هم نمیتونن تو این مدت همدیگرو دقیق بشناسن و یا اینکه موجبات بروز اختلاف در همین مدت بوجود میاد و سرانجام کار خودش رو میکنه و جدایی حاصل میشه. حالا در این بین کی از همه بیشتر ضرر میکنه؟ اون بچه ای که به خواسته ی خودش به دنیا نیومده و حاصل حماقت دو نفره.
اصلا ازدواج کردن (بدون داشتن فرزند) تفاوت زیادی با دوستی های معمولی بین دختر ها و پسر ها نداره فقط یه خورده رسمی تره. طلاق هم همینطور فرق زیادی با قهر کردن نداره. اون چیزی که باعث تفاوت اساسی بین ازدواج و دوستی میشه بچه دار شدنه که کار خطرناکیه... تو جامعه ای که دختر و پسر حتی نمیتونن تو خیابون با هم راه برن باید هم انتظار پیشرفت ازدواج های نا موفق رو داشت. این مطالب حاصل یک سری تحقیقاتی هست که من یک زمان در مورد ازدواج تو ایران انجام دادم... اصولا من به تحقیق کردن تو مسائل اجتماعی و فرهنگی و مذهبی علاقه ی زیادی دارم با اینکه به رشتم ربطی نداره...
در ضمن من پسرم...

از صاحب تاپیک به خاطر بیراه رفتن تاپیک معذرت میخام اما چاره ای نیست همیشه بحث کردن تو یه موضوع خاص باعث میشه بحث به سایر موضاعات مربوطه هم کشیده بشه...

ساحل آرامش

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حالا که قراره مخت سوت بکشه بزار بگم که واقعیت اینه که انسان ها تفاوت زیادی با حیوانات ندارن.
من منکر این نیستم که همسر یک شخص بهتره اولین نفری باشه که باهاش رابطه برقرار کرده. اما آیا این همیشه ممکنه؟ اصلا دوست داشتن یعنی چی؟ دوست داشتن یک مفهوم مقایسه ایه. چه چیزی باعث میشه که یک نفر توجه شما رو به خودش جلب کنه و شما اونو دوست داشته باشین؟ آیا چیزی بجز تمایز بین اون شخص و دیگرانه که باعث میشه شما به اون شخص علاقه مند بشین؟ آیا شما کسی رو که دوست دارید رو از روشی بجر مقایسه ی اون با افراد دیگه بدست میارید؟ آشنا نبودن دقیق زوجین از اخلاقیات هم هنگام ازدواج همیشه باعث میشه که بعدا پشیمانی پیش بیاد و زوجین از هم بدشون بیاد. آیا به نظر شما این خوب نیست که دو نفر که قراره با هم ازدواج کنن قبل از ازدواج از روحیات و اخلاقیات هم بطور دقیق مطلع بشن؟ اما لازمه ی این کار چیه؟ خب مسلما داشتن ارتباط تنگاتنگ بین دختر و پسره که رابطه ی جنسی هم جزو همیناست (نه لزوما). من نگفتم هر دختر و پسری قبل از ازدواج باید با چندین نفر رابطه داشته باشن. من فقط اینو گفتم که هیچ اشکالی نداره که مثلا یک دختر قبل از ازدواج برای آشنا شدن بیشتر با دوست پسرش روابط تنگاتنگی باهاش داشته باشه. اصلا طلاق یعنی چی؟ طلاق یعنی اینکه دو نفر بعد از ازدواج و تشکیل خانواده همدیگه رو دقیق تر بشناسن و بخاطر اینکه از هم خوششون نیومده از هم جدا بشن. بهتر نیست این شناخت قبل از ازدواج رسمی و تشکیل خانه و کاشانه انجام بشه؟ من نمیگم این کار همیشه ممکنه اما بهتره که حداقل سعی کنیم که قبل از ازدواج همدیگرو کامل بشناسیم. اگر قبل از ازدواج هم همدیگرو نشناسیم بهتره قبل از بچه دار شدن دیگه شناخت حاصل بشه تا اینکه .... تو ازدواج های معمولی که ما ایرانیان امروزه انجام میدیم شناخت کافی بین طرفین حاصل نمیشه چون اولا زمان نامزدی معمولا کوتاهه و کافی نیست دوما دوران نامزدی یک حال و هوای مصنوعی داره و انسان ها هم اکثر اخلاقیات واقعی خودشون رو در محیط طبیعی بروز میدن. تو این نوع ازدواج ها معمولا در هفته های اول زندگی برای بچه دار شدن برنامه ریزی میشه و در کمتر از یک سال پای یک بچه هم به میان میاد. احتمالا زوجین باز هم نمیتونن تو این مدت همدیگرو دقیق بشناسن و یا اینکه موجبات بروز اختلاف در همین مدت بوجود میاد و سرانجام کار خودش رو میکنه و جدایی حاصل میشه. حالا در این بین کی از همه بیشتر ضرر میکنه؟ اون بچه ای که به خواسته ی خودش به دنیا نیومده و حاصل حماقت دو نفره.
اصلا ازدواج کردن (بدون داشتن فرزند) تفاوت زیادی با دوستی های معمولی بین دختر ها و پسر ها نداره فقط یه خورده رسمی تره. طلاق هم همینطور فرق زیادی با قهر کردن نداره. اون چیزی که باعث تفاوت اساسی بین ازدواج و دوستی میشه بچه دار شدنه که کار خطرناکیه... تو جامعه ای که دختر و پسر حتی نمیتونن تو خیابون با هم راه برن باید هم انتظار پیشرفت ازدواج های نا موفق رو داشت. این مطالب حاصل یک سری تحقیقاتی هست که من یک زمان در مورد ازدواج تو ایران انجام دادم... اصولا من به تحقیق کردن تو مسائل اجتماعی و فرهنگی و مذهبی علاقه ی زیادی دارم با اینکه به رشتم ربطی نداره...
در ضمن من پسرم...

از صاحب تاپیک به خاطر بیراه رفتن تاپیک معذرت میخام اما چاره ای نیست همیشه بحث کردن تو یه موضوع خاص باعث میشه بحث به سایر موضاعات مربوطه هم کشیده بشه...

اولا حرفایی که زدید هیچ کدوم جواب حرف های من نبود..این که دخترو پسر باید آشنا بشن و این جور حرفها همه یه سری دلایل ساده لوحانه و بچه گانس که تازگیها جوونها واسه توجیح هوس بازی هاشون یاد گرفتن, که دخترای ساده و همچنین وجدان خودشون رو گول بزنن.
شما می دونید که بعد از هر رابطه عاطفی که بین 2 نفر ایجاد می شه و به جدایی می انجامه حداقل 6 ماه فرصت لازمه تا 2 نفر تحت نظر مشاور بتونن همدیگرو فراموش کنن(فرایند عشق زدایی) و به حالت عادی بر گردن؟؟؟؟؟؟؟ اون همه خاطره...تازه
دختر یا پسری که بارها تجربه ی شکست داشته ,با اون روحیه ی خراب چه طور می تونه یه زندگی آروم داشته باشه و یک مادر یا پدر موفق باشه؟؟؟؟انگار که 2 تا بیمار روانی با هم ازدواج کنن...
دوران نامزدی واسه آشنایی کوتاهه؟ خوب شما طولانیش کن.همه تو دوران نامزدی فیلم بازی می کنن؟؟!! شما فیلم بازی نکن..
من اصلا نمی تونم باور کنم شما پسر باشی و اینقققدر غیرت رو تو خدت کشته باشی که حاظر باش همسر خودت هم ...

بله انسان با حیوان فرقی نداره اما اگر فقط محدود به نیازهای جسمی و شهوتش بشه...وگرنه انسان اشرف مخلوقات و جانشین خدا رو زمین. می دونید جانشین خدا یعنی چی؟ یعنی ما باید همون کارایی رو کنیم که اگه خدا روی زمین بود, انجام می داد. (آخ!ببخشید هواسم نبود شما به هیچ چی اعتقاد ندارید..!)بعد شما می گید ما با حیوان فرقی نداریم؟ شما رو نمی دونم, اما من تو خودمو اطرافینم تفاوتهای خیییلی زیدی با حیوانات می بینم...

خودتون هم خوب می دونید حرفهایی که زدید برگرفته از هیچ تحقیق و پژوهشی نبود... لطفا از این به بعد با مدرک و کاملا علمی حرف بزنید نه احساسی و جواب حرفهای منو بدید نه هر چی که تو ذهنتونه.من الان 2 تا مسئله رو طرح کردم.1: از بین رفتن تعهد بین همسران.2 ضربه های روحی و عاطفی بعد از هر جدایی

'golsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
از n0doom وساحل آرامش و همتون ممنونم واقعا فکر نمی کردم این بحث اینقدر گسترده باشه

حالا حرفم رو اصلاح می کنم و می گم هر چی می خواین بنویسید به هر حال ما باید دیدگاه هامون رو رو شن کنیم و

بفهمیم کجای کاریم

راستی این مواردی هم که ساحل ارامش گفت جای تامل داره:

.من الان 2 تا مسئله رو طرح کردم.1: از بین رفتن تعهد بین همسران.2 ضربه های روحی و عاطفی بعد از هر جدایی

ویا این قسمت از حرف های n0doom که فکر می کنم توی جامعه ایران بهش توجه نمی شه وباید روش کمی تامل کنیم :نمی دونم شما هم فکراتون رو بنویسد راجع به حرف های بچه ها

آیا به نظر شما این خوب نیست که دو نفر که قراره با هم ازدواج کنن قبل از ازدواج از روحیات و اخلاقیات هم بطور دقیق مطلع بشن؟ اما لازمه ی این کار چیه؟ خب مسلما داشتن ارتباط تنگاتنگ بین دختر و پسره که رابطه ی جنسی هم جزو همیناست (نه لزوما). من نگفتم هر دختر و پسری قبل از ازدواج باید با چندین نفر رابطه داشته باشن. من فقط اینو گفتم که هیچ اشکالی نداره که مثلا یک دختر قبل از ازدواج برای آشنا شدن بیشتر با دوست پسرش روابط تنگاتنگی باهاش داشته

'golsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
و اما راهکار چیه؟
1:حتما به دنبال یک شغل باشید .چون یک زن نباید به مرد از لحاظ اقتصادی وابسته باشه در غیر این صورت باید زورگویی و سلطه ی مردان رو هم بپذیره .به فکر پول بابا یا شوهرتونم نباشید ازونا چیزی به شما نمی ماسه!
2:وقتی از نظر مالی تونستید مستقل باشید قید ازدواج رو به کل بزنید(درین مرحله افراد 2دسته میشن :عده ی اول افراد بی قید که روابط آزاد با دوس پسرای متعدد دارن .عده ی دوم روابط متعدد با مردها دارن البته به صورت شرعی )که این البته به خودشون مربوطه
3:پس از گذر ازین مراحل وقتی که احساس کردین دوس دارین مادر شین،میتونین ازدواج کنین منتها حتما وکالت در طلاق رو بگیرین و همچنین حق حضانت رو شرط ضمن عقد کنین تا پس از تولد فرزند مشکلی برای جدایی و نگهداری از فرزندتون نداشته باشین
"در مملکتی که زنان در قانون به حساب نیامده اند .خود آنان باید به فکر خود باشند"

فکر کنم راهکار هایی که گفتی و نظرت راجع به ازدواج رو هر دختر ی باید یک بار حتما بخونه ولی آیا باید فقط برای بچه داشتن ازدواج کرد من هنوز شک دارم باید بیشتر بحث کنیم

cyb3rninja666

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
13
در ضمن من پسرم...

دوست عزیز من اصلا دوست نداشتم اینجا پست بزنم ، ولی خوب اخر مجبور شدم
من حرف هات رو خوندم و با شما به طرز قوی هم عقیدم
ولی خوب اونجا ایران هست و مردم بین دین و فرهنگ و غرب / شرق و مشکلات مالی موندن که مشکلات اجتماعی هم بهش اضافه میشه . و اخر هر چی شما بگی هیچ تاثیری نداره ،
متاسفانه فقط گذشت زمان هست که شاید بتونه اینجا رو درست کنه و مردم درک بازتری پیدا کنن

وقتی که طرف میاد هزار تا فحش میده که چرا سرنگ بین معتادا پخش میشه ،
یا یکی دیگه میاد میگه اساس بشریت به خطر افتاده ، چون میخواهن اتومات هایی بزارن که کاندوم میده
یا اون پسر جهرمی میاد می بینده به فحش و ناسزا سر روابط 2ختر و پسر و کسی که میخواهد یک کادو بخره ...
یا چرا دختره سبیل یا ابرو برداشته ، یا اینکه چرا یک پسری می خواهد زیر چشمش رو تمیز کنه و ابرو هاش رو درست کنه ؛ شما چه انتظاری داری واقعا ؟
1000 تا مثل شما هم جمع بشه ، در مقابل ایکس ملیون ادم کار بسیار سختی در پیش داره

این چیزی نیست که من یا شما بتونیم درست کنیم ،
میشه رو طرز فکر کمی اثر گذاشت ولی نمیشه عوضش کرد ، خودشون باید درک کنن ....

در اخر هم این تاپیک قفل میشه ، یا حتی پاک ....

موفق باشی ...

Reza021

Registered User
لایک‌ها
19
نميدونم چه موجب شده كه فكره همه شما منحرف باشه كه تاپيك رو هم منحرف كرده!

'golsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
بابا انقدر بگین قفل می شه تا بیان ببندن انقدر تنم رو نلرزونید از مدیر محترم هم می خوام اگه خواست قفل بزنه یک ندایی بده تا مسیر رو بچرخونیم به سمت دیگه بلاخره تو جاده زندگی باید مسیرهای پرت و بیراه ها رو هم دید و شناخت تازه ما داریم به جاهای خوب می رسیم

n0doom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اولا حرفایی که زدید هیچ کدوم جواب حرف های من نبود..این که دخترو پسر باید آشنا بشن و این جور حرفها همه یه سری دلایل ساده لوحانه و بچه گانس که تازگیها جوونها واسه توجیح هوس بازی هاشون یاد گرفتن, که دخترای ساده و همچنین وجدان خودشون رو گول بزنن.
شما می دونید که بعد از هر رابطه عاطفی که بین 2 نفر ایجاد می شه و به جدایی می انجامه حداقل 6 ماه فرصت لازمه تا 2 نفر تحت نظر مشاور بتونن همدیگرو فراموش کنن(فرایند عشق زدایی) و به حالت عادی بر گردن؟؟؟؟؟؟؟ اون همه خاطره...تازه
دختر یا پسری که بارها تجربه ی شکست داشته ,با اون روحیه ی خراب چه طور می تونه یه زندگی آروم داشته باشه و یک مادر یا پدر موفق باشه؟؟؟؟انگار که 2 تا بیمار روانی با هم ازدواج کنن...
دوران نامزدی واسه آشنایی کوتاهه؟ خوب شما طولانیش کن.همه تو دوران نامزدی فیلم بازی می کنن؟؟!! شما فیلم بازی نکن..
من اصلا نمی تونم باور کنم شما پسر باشی و اینقققدر غیرت رو تو خدت کشته باشی که حاظر باش همسر خودت هم ...

بله انسان با حیوان فرقی نداره اما اگر فقط محدود به نیازهای جسمی و شهوتش بشه...وگرنه انسان اشرف مخلوقات و جانشین خدا رو زمین. می دونید جانشین خدا یعنی چی؟ یعنی ما باید همون کارایی رو کنیم که اگه خدا روی زمین بود, انجام می داد. (آخ!ببخشید هواسم نبود شما به هیچ چی اعتقاد ندارید..!)بعد شما می گید ما با حیوان فرقی نداریم؟ شما رو نمی دونم, اما من تو خودمو اطرافینم تفاوتهای خیییلی زیدی با حیوانات می بینم...

خودتون هم خوب می دونید حرفهایی که زدید برگرفته از هیچ تحقیق و پژوهشی نبود... لطفا از این به بعد با مدرک و کاملا علمی حرف بزنید نه احساسی و جواب حرفهای منو بدید نه هر چی که تو ذهنتونه.من الان 2 تا مسئله رو طرح کردم.1: از بین رفتن تعهد بین همسران.2 ضربه های روحی و عاطفی بعد از هر جدایی

دوست من اتفاقا من دقیقا جواب حرف های شما رو دادم البته همراه یک سری مطالب اضافی...
من تو مطالبی که گفتم هیچوقت نگفتم که حرف هایی که میزنم 100% درست و اثبات شده است... من فقط گفتم یک زمان یک سری تحقیق انجام دادم و طبق اون تحقیقاتم نظراتم رو میگم و نظرات شما رو هم میشنوم. فکر نمیکنم من برای بیان نظرات شخصی خودم نیازی به آوردن برهان و اثبات داشته باشم...
من با اینکه جوون ها از جمله ی "آشنایی بیشتر" دارن سواستفاده میکنن کاری ندارم. هرچند زیاد هم اینطوری نیست و حتی اگه اینطوری هم باشه بعضا از روی ناچاریه. چرا که شرایط ازدواج محیا نیست و جوون مجبوره که برای ارضای جنسیه خودش دروغ بگه و ... پس نمیشه برای جوون ها ایراد زیادی گرفت... بلاخره هوس بازی هم جزو طبیعت انسانه...
منظورت از بار ها چند باره؟ چرا خود به خود داری فکر می کنی که من منظورم این بوده که هر کس قبل از ازدواج باید حداقل 10 بار با دیگران رابطه داشته باشه؟ بابا من دارم میگم که اگه آشنایی خوب و دقیق قبل از ازدواج انجام بگیره بهتر از اینه که بعد از ازدواج انجام بگیره. حالا این وسط کسی پیدا بشه که 10 بار رابطه ی ناموفق برقرار کنه بازم ضرر نکرده که. مطمئنا برقرار کردن 10 رابطه ی نامفق بهتر از 10 تا ازدواج رسمی ناموفقه.
من میخام اینو بدونم اصولا به نظر شما راه حل اینکه تجربه ی شکست بار ها و بارها پیش نیاد چیه؟ لابد اینه که طرف با اولین یا دومین یا حداکثر سومین نفری که یک رابطه ی معمولی (خواستگاری) برقرار میکنه ازدواج کنه. آره؟ شکست روحی که بعد از ازدواج رسمی به وجود میاد بدتره یا شکستی که قبل از ازدواج و تو مرحله ی آشنایی به وجود میاد؟

مساله فیلم بازی کردن من تو دوران نامزدی نیست. مساله فیلم بازی کردن طرف مقابلمه. مساله ی اساسی تر هم اینه که بعد از نامزد شدن باز هم طبق فرهنگ غلط حتی اگه زوج به هم علاقه ی زیادی هم نداشته باشن چون فکر میکنن کار از کار گذشته دیگه بیخیال جدایی میشن...
دوست من غیرت این نیست که به دخترت یا خواهرت اجازه ندی خودش وارد جامعه بشه و همسر احتمالی آینده ی خودش رو انتخاب کنه و حتی رابطه ی جنسی به خواست خودش برقرار کنه. غیرت اینه که اگه کسی خواست مزاحمتی براش ایجاد کنه بلند بشی و حتی از زور مردانگی خودت استفاده کنی. این غیرتی که شما منظورته نه تو اصالت ما ایرانی ها وجود داره و نه کلا کار جالبیه. این نوع غیرت که شما داری ازش دم میزنی فرهنگ یک سری عرب مسلمانی هست که برای ما ایرانی ها به ارمغان آوردند و موجبات بدبختی هرچه بیشتر مارو فراهم کردند. اون غیرتی که شما میگی یعنی ناقص دونستن عقل دختر ها و زنان. (علی بن ابی طالب نهج البلاغه).
دوست ندارم درباره ی اینکه دارم از روی یک سری تحقیقات حرف میزنم یا نه با شما بحث کنم پس بیخیال. فکر میکنم تا حدودی هم تونسته باشم جواب داده باشم به مطالب شما...
من قبلا (شاید سال ها پیش) بحث های پیچیده تر و زیادی رو با افرادی مشابه شما انجام دادم و این بحثی که دارم با شما میکنم برام تکراریه. فقط برای این به این بحث ادامه میدم که کسانی که به این تاپیک سر میزنن با نظرات متفاوت تری از اون چیزی که تو بچگی باهاش به دنیا اومدن رو ببینن تا شاید بتونن تصمیمات بهتری رو تو زندگی بگیرن. چون توی یک تصمیمگیری هرچه قدر نظرات تعداد بیشتری رو ببینی بهتر میتونی تصمیم بگیری.

بالا