برگزیده های پرشین تولز

دیالوگهای ماندگار فیلم هایه خارجی

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
بعضی موقعها تویه فیلمها دیالوگهایی گفته میشه که سالها تو ذهن بیننده قرار میگیره

توی این تاپیک دیالوگهایه جالب و تاثیر گذار فیلمهایه خارجی رو قرار میدیم

PG co

Registered User
لایک‌ها
660
غارانتی ؟؟؟ غارانتی مال وقتیه که خود دستگاه عب کنه نه وقتی که آب و دونشو ندی
نمیدونم چه فیلمی بود ولی توی ذهنم نقش بسته

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
"کدوم بدتره؟ اینکه مثل یک هیولا زندگی کنی، یا مثل یک مرد بمیری؟" ..... جزیره ی شاتر , لئوناردو دی کاپریو

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
دیالوگ های خوب و ماندگار که خیلی زیاده، فعلا این چندتا یادم میاد:

Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room
فیلم Dr Strangelove

I'm gonna make him an offer he can't refuse
دون کورلئونه - پدر خوانده 1

Life is a box of chocolates, Forrest. You never know what you're gonna get
فارست گامپ

?!Why so serious
جوکر- دارک نایت

Frankly my dear, I don't give a damn
بر باد رفته - جمله ای که در پایان فیلم شاید همه از شنیدنش خوشحال شدن !

Hasta la vista, baby
ترمینیتور 2

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist
کوین اسپیسی ( اسم نقشش یادم نیست ) مظنونین همیشگی

Detective. Detective. DETECTIVE! You're looking for me
جان دو - فیلم هفت ( لحن این دیالوگ اونطوری که توسط کوین اسپیسی فریاد زده میشه خیلی جالبه )

خیلی از این دیالوگ ها رو باید در جریان فیلم بشنوید در واقع ، چون گاها لحن و گوینده و اون فضا هست که این جملات رو به یاد ماندنی می کنه

Last edited:

Epitome

Registered User
لایک‌ها
1,121
دیالوگش یادم نیست اما تو فیلم رفقای خوب اون صحنه ای که ری لیوتا به جویی پشی میگه خیلی بامزه ای، جویی پشی هم الکی شاکی میشه میگه یعنی مثلا من دلقکتم؟ منظورت از بامزه چیه؟ طرف دست و پاشو گم میکنه.
اون صحنه کلا یکی از به یاد ماندنی ترین هاست.

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
مارتی: به یه سیاهپوست که هواپیما میرونه چی میگی؟
بابی: نمیدونم
مارتی: بش میگن خلبان / حرومزاده ی نژاد پرست !

True Detective

mohammad619619

Registered User
لایک‌ها
470
Emma Stone در فیلم amazing spider man 2 موقع سخنرانی :

امید داشتن تو روز به این خوبی خیلی راحته .
مهم اینه که حتی تو تاریکی ها هم بتونی امیدتو نگه داری .
از همین الان به من قول بده , که هیچ وقت امیدتو نشکنی ...

پ.ن : البته من دقیق دیالوگ رو یادم نمیاد ببخشید

woodkid

Registered User
لایک‌ها
495
ادی جسوپ: حافظه، انرژی‌ست! ناپدید نمی‌شود - هنوز هم آنجاست. یک مسیر فیزیولوژیکی (تنکرد شناختی‌) به خودآگاهی اولیه‌ی ما وجود دارد. باید وجود داشته باشد؛ و دارم بهت میگم که این مسیر در سیستم لیمبیکِ (سامانه عصبی احساسی) لعنتی قرار دارد.

میسون پریش: تو دیوونه‌ای!

ادی جسوپ: چه نکته‌ی دیوانه‌واری درباره‌ی این موضوع وجود دارد، میسون؟ من به دنبال «خود واقعی» هستم. تو چقدر می‌تونی نمونه‌ی تیپیکال یک آمریکایی باشی؟ همه ما به دنبال شکوفایی خودمون، درک خودمون، تماس با خودمون، روبرو شدن با واقعیت خودمون، کشف و گسترش خودمونیم. از زمانی که از خدا گسستیم، تنها خودمان را برای توجیه این وحشت بی‌معنی زندگی در اختیار داشته‌ایم.
Altered States 1980
Paddy Chayefsky
تد کرافورد: نه. من در مزرعه‌ی او، تخم‌مرغ‌ها رو بررسی می‌کردم. منظورم رو می‌فهمی؟ تخم‌مرغ رو زیر نور شمع می‌گیری و دنبال عیب و نقص‌هایش می‌گردی. اولین بار که این کارو کردم، پدربزرگم بهم گفت که تمام تخم‌مرغ‌های ترک خورده و معیوب رو بذارم در سبدِ مخصوص برای شیرینى‌پزى. یک ساعت بعد که برگشت، 300 تخم‌مرغ در سبدِ شیرینى‌پزى بود. با عصبانیت از من پرسید داری چی کار می‌کنی. من در هر کدام از آنها، ایرادی پیدا کرده بودم – می‌دونی، ترک‌های خیلی نازک در پوسته؛ خب، ترک‌های مویرگی. اگر دقیق نگاه کنی، می‌بینی که هر چیزی یک نقطه شکست (نقطه‌ ضعف) دارد، جایی که دیر یا زود از آنجا شکسته می‌شود.
ویلی بیچام: الان بدنبال نقطه‌ ضعف من هستی؟
تد کرافورد: من قبلاً پیدایش کرده‌ام.
ویلی بیچام: نقطه‌ ضعف من چیست؟
تد کرافورد: تو یه برنده‌ای، ویلی.
Fracture 2007

Last edited:

امیر.ع

Registered User
لایک‌ها
244
وقتی که توی فیلم The Bread Love & Motor 1000 خانم Bahareh Rahnama رو به شریک خود گفت من تمام حرفامو گفتم تصمیم با خودته.
این لحطه من ارضاء شدم

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251

606060

Registered User
لایک‌ها
260
آهاي استن چيكار ميكني؟ لورل هاردي ۱۹۳۳- گشت نیمه شب
واقعا ديالوگ تاثير گذاري بود :دي

* کدخدا

Registered User
لایک‌ها
626
سرزمین جماعت خواب ، جماعت خواب زده ، ملت چورتی
جان وین ( اسم فیلمش یادم رفته ) :
پول خوشبختی نمی‌آره ولی گریه کردن توی یه مرسدس آسونتر از گریه کردن روی دوچرخه است!

woodkid

Registered User
لایک‌ها
495
هانیبال لکتر: مامور استارلینگ، فکر می‌کنی با این وسیله کُند و کوچولو می‌تونی منو تکه تکه کنی؟

کلاریس استارلینگ: نه، فکر می‌کردم که اطلاعات تو...

هانیبال لکتر: خیلی جاه‌طلبی، مگه نه؟ می‌دونی با اون کیف زیبا و کفش‌های ارزان‌قیمت در نظر من چه هستی؟ یه دهاتی. یه دهاتیِ تر و تمیز و پُر انرژی با کمی سلیقه. تغذیۀ خوب باعث شده اندکی استخون بترکونی، اما چیزی نیستی جز نسلی برآمده از سفید پوست‌های بی سر و پا و بیچاره، اینطور نیست مامور استارلینگ؟ و اون لهجه‌ای که به طرز نومید کننده‌ای سعی در نادیده گرفتنش داری، لهجۀ خالص ویرجینیای غربی‌ست.

The Silence of the Lambs

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,016
کارولین : آدم وقتى یه بازى رو شروع میکنه ممکنه ببازه ولى وقتى بازى نکنه همیشه بازندست….

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,016
توی یكی از فیلم های جیمز باند (skyfall ) یك دیالوگ جالب بود!
هنرپیشه نقش منفی به جیمز باند گفت:
"وقتی بچه بودم موش های صحرائی به مزرعمون حمله كردند و تمام محصول هامون را خوردند...
پدر بزرگم چند تاشون را انداخت توی یك قفس و بهشون غذا نداد
تا از گشنگی شروع كردند هم دیگه را بخورند...
دو سه تا موشی كه آخر سر موندند را آزاد كرد...
بهش گفتم، پدر بزرگ چرا آزادشون میكنی؟
گفت:"این ها دیگه موش خور شدند و هر موشی وارد مزرعه بشه تیكه تیكه اش میكنند!"
(حکایتی تلخ از جامعه ما)

woodkid

Registered User
لایک‌ها
495
مونولوگ
سرمایه‌داری
capitalist.jpg
آرتور جِنسِن: شما در قوانین اولیه طبیعت دخالت کردید آقای بیل و من نمی‌توانم اینو تحمل کنم، روشن شد؟! تو فکر کردی که فقط یک معاملۀ تجاری رو متوقف کردی ـ اتفاقا این موضوع مهم نیست! عرب‌ها میلیاردها دلار رو از این کشور خارج کردند و حالا باید برش گردونند. این گردش و جریان (سرمایه) است، این جزر و مد ناشی از «جاذبۀ کشندی» است! توازن طبیعی اجتماعی‌ست که توش زندگی می‌کنیم! تو پیرمردی هستی که برحسب ملّت‌ها و مردمان می‌اندیشی. بذار یک واقعیتی رو بهت بگم، «ملتی» وجود ندارد! «مردمی» وجود ندارد! «روسـی» وجود ندارد. «عربی» وجود ندارد! «جهان سـومی» وجود ندارد! «غربی» وجود ندارد! فقط و فقط یک «سیسـتم کل‌نگر» و جامع وجود دارد، یک قلمرو «چند ملیتی»، گسترده، پهناور، به هم بافته شده، مرتبط و چند متغیری از دلار! دلارهای نفت، الکترو دلار، دلارهای آمریکایی، کانادایی و دلارهای کشورای مختلف، ین، روبل، پوند و شِکِل! سیستمِ بین‌المللیِ پول است که کلیتِ زندگی، روی این سیاره را تعیین می‌کند! این نظمِ طبیعیِ امور در عصرِ حاضر است! این ساختار اتمی، درون اتمی و «ساختار کلانِ» همۀ وقایع بزرگِ دنیای امروز است! و تو در قانونِ طبیعت دخالت کردی، و تو تـاوان خواهی داد! متوجه منظورم شدی آقای بیل؟ تو روی اون صفحۀ بیست و یک اینچی ظاهر می‌شی و درباره‌ی آمریکا و دموکراسـی فریاد می‌زنی. «آمریکایی» وجود ندارد، «دموکراسـی»‌ای وجود ندارد. تنها «آی‌بی‌ام» و «آی‌تی‌تی» و «اِی‌تی‌اَندتی» و «دوپانت»، «داو»، «یونین کارباید» و «اکسان» وجود دارند. این‌ها «ملت‌های جهان امروز» هستند. فکر می‌کنید روس‌ها در جلساتِ سالیانۀ دولت‌شون دربارۀ چی حرف می‌زنند ـ کارل مارکس؟ اونها چارت‌‌های برنامه‌ریزیِ خطی، تئوری‎های تصمیم‌گیری آمـاری و راه‌حل‌های «مینیمَکس»شان را درمی‌آورند و احتمـالات مربوط به ارزش-قیمتِ تراکنش‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایشان را حساب می‌کنند، درست مانند ما. ما دیگر در جهان «ملت‌ها و ایدئولوژی‌ها» زندگی نمی‌کنیم، آقـای بیل. جهان مجموعه‌ای از شرکت‌های اقتصادی‌ست، که توسط قوانین تغییرناپذیر تجارت تعریف می‌شود. جهان یک تجارت است، آقای بیل! از همان روزی که انسان از لجن برخاست این‌گونه بوده است.
Network 1976
Paddy Chayefsky

جهان یک تجارت است
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
دیالوگ

Lamb: There's night and day, brother. Both sweet things. Sun, moon and stars, all sweet things. likewise… there's a wind on the heath. Life is very… sweet, brother

"?Burns: "Life is very sweet, brother. Who would wish to die

.Burns: George Borrow, I believe. A worthy writer and a beautiful sentiment, sir. But you're not my brother
The Proposition 2005

Others70

Registered User
لایک‌ها
1,664
فـقـط ایـنو مـی ـدونـم کـه هـر کـسـی رو کـه کـشـتـم حـس کـردم از خونه دورتــر شــدم ! ( تام هنکس ، کاپیتان میلنر ، نجات سرباز رایان)
منظورتون چیه
یعنی فقط به چهره هاشون فکر نکنی باید درباره یک چیز خاص فکر کنی یعنی یه چیز خاص فکر کنی
...
من وقتی به خونه فکر میکنم راجع به یک چیز خاص فکر میکنم مثلآ در مورد انباری پشتی یا دستکش های کهنه من که همسرم با اونا بوته های رز رو حرص میکنه
رایان : از همسرتون و بوته های رزش برامون بگید
نــــــــــه اینو فقط برای خودم نگهداشتم .

Last edited:

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
مرد عوضی
آلفرد هیچکاک

مهم نیست که تو بی گناه نیستی مهم اینه که رأی به گناه کار بودنت دادن

بالا