آژانس هواپیمایی
tanki

دیکشنری در vb

شروع موضوع توسط hadi-karimi ‏26 اکتبر 2007 در انجمن Visual Basic 6

1. hadi-karimi

hadi-karimi کاربر تازه وارد

سلام
    من تازه وارد هستم من برنامه هایتان را از همان اول دیدم واقعا کارتان درست است پس بهتان امیدوارم که بتونید مشکلم را حل کنید
    من کلاس سوم هستم رشته کاپیوتر دارم میخوانم من باید یک پروزه برنامه سازی با vb 6 بسازم و آن هم ساخت یک دیکشنری است
    این پروژه من تقریبا شبیه برنامه نارسیس است و مشکلاتم این هااست
    نمی دانم فهرست لغتی ام را باید از چی استفاده کنم؟ خودم فکر میکنم باید از list استفاده کنم
    اگر باید از لیست استفاده کنم باید یک text داشته باشم که لغات را به طور خودکار در list پیدا کند این که چگونه به صورت خودکار پیدا کند را نمی دانم چه کدی بزنم؟؟
    در ضمن اگر در لیست یا هر عنصری لعت مورد نظر را پیدا کرد مثلا در یک label معنی را به طور خودکار بنویسد من خودم فکر می کردم میشه با استفاده از دستور select در list میتوانم این مشکل را هل کنم اما دیدم نمیشه ؟؟؟؟
    لطفا من را کمک کنید
    ممنون میشم

2. Khepele Sibilo

Khepele Sibilo کاربر تازه وارد

من امروز توو اين انجمن عضو شدم،احتمالا جوابم اونقدر دير هست كه به درد خود شما نخوره و فقط براي افراد ديگه كه بعدا ميان شايد مفيد باشه . پس ازتون معذرت مي خوام

1- براي ديكشنري بايد 2 سري اطلاعات داشته باشين كه ربط هر قسمت اين 2 به هم مشخص باشه،مثلا مي تونين 2 فايل تكست داشته باشين كه توو اون 2 تا،خط هاي يكسان به هم ربط داشته باشن،مثلا خط 1 فايل متني اول با خط 1 فايل متني دوم. بعد توو يكي از فايل ها لغات انگليسي رو نگه دارين و توو اون يكي فارسي ها رو و اگه منظورم از ربط خط ها رو متوجه شده باشين حتما خدس زدين كه معني كلمه اي كه توو خط اول فايل انگليسي هست، بايد توو خط اول فايل فارسي نوشته بشه! پس كافيه وقتي مي خواين يك لغت رو ترجمه كنين، اول فايل انگليسي رو باز كنين،خط اول رو چك كنين ببينين با لغت شما يكي هست يانه ! اگه نه خط دوم رو چك كنين و ... اين كار رو اونقدر ادامه بدين تا بتونين لغتتون رو پيدا كنين، حالا شماره خط اين كلمه رو دارين،فايل فارسي رو باز كنين، به شماره خطي كه دارين برين،معني اونجاست!
    اين ساده ترين حالت بود،اما استفاده از ديتابيس هاي موجود روش اصلي هست،چون اگه دقت كنين سرعت اين روش خيلي كمه.
    2- براي نمايش همون ليست باكس كه گفتين هم خوبه،حتي يك TEXT BOX كه MULTI LINE اون رو فعال كردين هم جواب ميده!‌اما نمي تونين همه لغتها رو همون اول تووش LOAD كنين،چون خيلي طول مي كشه!‌ پيشهادم اينه كه وقتي مثلا توو مثال بالاييم شماره خط رو پيدا كردين، از اين خط تا 10 خط بعدي رو بخونين و فقط همين ها رو اضافه كنين.

اگر هنوز دير نشده و جوابم به دردتون مي خوره، لطفا بگين تا ادامه بدم

avanak همکاری در فروش عسل طبیعی و گرده گل ایرانیتبلیغات در گوگل