برگزیده های پرشین تولز

دیگه بریدم:(

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
تبلیغاتشون داخل تلویزیون رو ندیدم!

تو تلویزیون ها فارسی زبان خارج کشور صبح تا شب همون اوایل تبلیغ میکردن - وعده قرعه کشی هم میدادن بین اعضا که چندین بارم گوشی و تبلت جایزه دادن
فکر کنم پس اون الان باید بالا 25 میلیون درآمد داشته باشه کانالش الان

MajidMasrouri

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
170
تو تلویزیون ها فارسی زبان خارج کشور صبح تا شب همون اوایل پخ میکردن - وعده قرعه کشی هم میدادن بین اعضا که چندین بارم گوشی و تبلت جایزه دادن
فکر کنم پس اون الان باید بالا 25 میلیون درآمد داشته باشه کانالش الان
آیدی کانالشونو لطف میکنید، درآمد های نجومی در تلگرام که زیاد داریم ...

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
آیدی کانالشونو لطف میکنید، درآمد های نجومی در تلگرام که زیاد داریم ...

آیدی اون کانال ندارم برا چند سال پیش میرفتم توش - اما مدت ها بعد یه کانال شبیه اون کانال راه افتاد به اسم گیز میز
اینم آیدی https://telegram.org/gizmiztel
این کانال اعضاش یک سوم اون جیز میز بود تازه تا جایی که یادمه

MajidMasrouri

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
170
آیدی اون کانال ندارم برا چند سال پیش میرفتم توش - اما مدت ها بعد یه کانال شبیه اون کانال راه افتاد به اسم گیز میز
اینم آیدی https://telegram.org/gizmiztel
این کانال اعضاش یک سوم اون جیز میز بود تازه تا جایی که یادمه
گیز میز که بله، میشناسم، اما کانالی با نام جیز میز نمیشناسم

MajidMasrouri

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
170
اسم کانالت چیه؟
فعلا کانال خیلی خاصی ندارم که خیلی جدی کار کنم، خرید و فروش انجام میدم تا حدودی و یک خدمات دهی دارم
کانال خدمات دهی بنده:
SNServices_ir
نمونه کانالی که در حال حاضر دارم میفروشم:
https://forum.persiantools.com/threads/فروش-کانال-تلگرام-با-درآمد-ماهیانه-900-هزار-تومان.864632/

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
گیز میز که بله، میشناسم، اما کانالی با نام جیز میز نمیشناسم

اول جیز میز بود , بعد ها گیز میز اومد
خودم اون موقع ها همش تو تلگرام بودم الان روزی شاید یه بار سر بزنم به تلگرام ببینم آشنایی پیام نداده بعد میرم

ali56543

Registered User
لایک‌ها
543
فعلا کانال خیلی خاصی ندارم که خیلی جدی کار کنم، خرید و فروش انجام میدم تا حدودی و یک خدمات دهی دارم
کانال خدمات دهی بنده:
SNServices_ir
نمونه کانالی که در حال حاضر دارم میفروشم:
https://forum.persiantools.com/threads/فروش-کانال-تلگرام-با-درآمد-ماهیانه-900-هزار-تومان.864632/
من که چیز خاصی نمیبینم ماهی 5 تا 15 تومن درامد داشته باشه

gafaneh

Registered User
لایک‌ها
286
خدمات دهی که ماهی 2-3 میلیون درآمد بیشتر نداره
امیدوارم این سوالات ما باعث نشه اون بریدگی دوستمون فراموش بشه
میخواستم بدونم این خدماتی که میفرمایید چی هست؟ (تو کانالتون لیست خدمات را دیدم ولی چون زیاد اهل اینچیزها نیستم متوجه نشدم منظور چی هست و چه فایده ای داره هرکدوم از این خدمات)
سوال دیگه اینکه این کانالها تبلیغ چه طور میگیرند؟ برام جالبه مثلا خود تبلیغ دهنده پیام میده که بیا برام تبلیغ کن؟ صاحب کانال میره بازاریابی؟ واسطه هست؟ ارتباط حضوریه؟ کلا راه و رسمش چیه؟
یک سوال دیگه هم بپرسم اینکه مظنه تبلیغ توی اینستا و تلگرام چنده؟ راهی برای بررسی تاثیر تبلیغات هست؟
ممنون میشم جواب این سوالات رو بدهید و امیدوارم به غیر اضافه شدن به علم بنده پاسخهای شما باعث بشه جرقه ایتوی ذهن دوستان بریده این تاپیک زده بشه و به زودی خبر موفقیت اونها را همینجا ببینیم.

MajidMasrouri

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
170
امیدوارم این سوالات ما باعث نشه اون بریدگی دوستمون فراموش بشه
میخواستم بدونم این خدماتی که میفرمایید چی هست؟ (تو کانالتون لیست خدمات را دیدم ولی چون زیاد اهل اینچیزها نیستم متوجه نشدم منظور چی هست و چه فایده ای داره هرکدوم از این خدمات)
سوال دیگه اینکه این کانالها تبلیغ چه طور میگیرند؟ برام جالبه مثلا خود تبلیغ دهنده پیام میده که بیا برام تبلیغ کن؟ صاحب کانال میره بازاریابی؟ واسطه هست؟ ارتباط حضوریه؟ کلا راه و رسمش چیه؟
یک سوال دیگه هم بپرسم اینکه مظنه تبلیغ توی اینستا و تلگرام چنده؟ راهی برای بررسی تاثیر تبلیغات هست؟
ممنون میشم جواب این سوالات رو بدهید و امیدوارم به غیر اضافه شدن به علم بنده پاسخهای شما باعث بشه جرقه ایتوی ذهن دوستان بریده این تاپیک زده بشه و به زودی خبر موفقیت اونها را همینجا ببینیم.

سوال اولتوتو نمیتونم اینجا درست جواب بدم، داخل تلگرام پیام بدید بصورت ویس توضیح میدم بهتون

مورد دوم، تبلیغاتی به نام گسترده که توسط واسطه ها انجام میشه و تقریبا همیشه هست!

مظنه ها مشخص نیست!
خود افراد مشخص میکنن و قیمت ها میتونه خیلی متفاوت باشه!
برای بررسی بازده، داخل اینستاگرام تجربه ی زیادی ندارم، اما داخل تلگرام با توجه به تجربم میتونم بصورت حدودی نسبت موضوع، ویو و تبادلات و تعداد تبلیغ ها بازده رو تشخیص بدم

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
ببینید طبق تجربه خودم میگم مشکل این نیست که طرف درس خونده میگه کار نیست.
اونی که از بعد دبیرستان رفته کار کرده مسیر خودشو مشخص کرده.
یعنی از ۱۸ سالش نشده میدونسته نمیخواد بره دنبال دانشگاه و ادمش نیست یا وقت تلف کردنه.
تو اون موقع براش از صفر شروع کردن خیلی خیلی راحت تر بوده تا کسی که تو سن بالا میاد اون مسیرو بره.
اونی هم که رفته دانشگاه دنبال دختر بازی و عیش نوش نرفته لزوما. هر رشته ای حداقل دروس سخت و خیلی سخت داره که طرف پدرش در میاد پاسش کنه. (دانشگاه معمولی و خوب) من موندم این چه استنباطیه دختر بازی :))

حالا مشکل اصلی چیه اینه که وقت و انرژی طرف رو برای درس های سخت و بدون بازار کار و مهارت فنی میگیرن، طرف میاد بره دنبال کار میگن مدرکت به درد ما نمیخوره چی بلدی.
حالا مقصر کیه ؟

اینجا واسطه پارتی میاد وسط.
یا سرمایه داری میگی گور بابای استخدام یا آشنا داری میبرتت سر همون کار حتی با مدرک غیر مرتبط و یاد میگیری یا خودت میری بیرون یاد میگیری و بعد میری دنبال کارش
یا کلا مجبوری بری کار بدون نیاز به تخصص بکنی که میشه گذران زندگیت. (این ها برای رشته های دارای بازار کار هست، مثلا ادبیات و شیمی و... رو نمیدونم شرایطش چیه)

مشکل اصلی این بوده ما برنامه ریزی و راهنما نداشتیم برای وضعیت آینده.
مشخصا الان کسی که از سن کم رفته تو بازار کار براش وضع بهتره.

شاید ۱۰ سال دیگه برعکس باشه و مطمئنن آمریکا و جای دیگه سیستم اموزشش این شکلی نیست که طرف هیچی عملی بهش یاد ندن. سیلابس درسی برای ۲۰ سال پیش باشه و اساتید فرسوده بدون انگیزه برای تدریس ، پول تجهیزات و کلاس عملی رو بگیرن و هیچ برنامه ای براش نداشته باشن. بعدم طرف بیاد بیرون اینجوری باشه.
بله کار تخصصی برای فرد بدون تخصص نیست، صاحب دانشگاه و بعضی اساتید هم دنبال جیب مردمشون نیستن.

البته یه میانبر دیگه هم داره، شما دانشگاه اسم مینویسی ولی نمیری زیاد، وقتشو میذاری میری دنبال مهارت و بازارکارش. با معدل ۱۳ ۱۴ میای بیرون ولی تجربه داری.

صد البته علاقه و استعداد هم تاثیر زیادی تو موفقیت داره.
«««
الو سلام !
سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ؟
- بله .. بفرمایید!
. -ببخشید . خواستم بدونم شماچه کار می کنید؟
-ممنون از سوال خوبتون. مابچه های با استعداد درخشان شما رو شناسایی و برای پیشرفت بیشتر حمایت می کنیم.
-احسنت ! ... چه کار خوبی. میشه بگید چطور این کارو می کنید؟
-بله ! ما تستها و آزمونهایی داریم که در پایان دوره ابتدایی و راهنمایی با اونا مشخص می کنیم کدوم یک از بچه های شما مستعد ترن.
-با تست؟ ...عجیبه !
-چی عجیبه؟!
- ...هیچی! بگذریم. ممکنه بگید کدوم استعداد هارو شناسایی می کنید؟
-پدر جان انگار مارو گرفتیا! ما بچه های تیزهوش رو شناسایی می کنیم. هوش هم همون IQ دیگه! ...افتاد؟!
-بله ! خیلی وقته افتاده ... راستش دیگه همه میدونن که حداقل ۹ نوع هوش و استعداد تو همه انسانها وجود داره :

هوش زبانی
هوش موسیقایی
هوش جسمی حرکتی
هوش میان فردی
هوش بصری مکانی
هوش درون فردی
هوش هستی گرا
هوش طبیعت گرا
هوش منطقی
و متاسفانه شما فقط دو نوع هوش منطقی و زبانی رو هوش میدونید.
- خب مگه چه عیبی داره ؟!
-عیب که خیلی داره. اولینش اینه که بچه ها رو به خاطر رشد دو نوع هوش، دچار غرور تله هوش می کنید.
نتیجه اش هم این میشه که این بنده های خدا تا آخر عمر، بدون اینکه بفهمن در یک تفکر بسته و محدود باقی میمونن.
. - دوم : بقیه بچه ها هم که برچسب ضعیفتر خوردن نادیده گرفته میشن. درحالی که ممکنه تو انواع دیگه هوش سرآمد و نابغه باشن.میدونین با این کار چه بلایی سر اعتماد به نفسشون میاد؟
-سوم اینکه همون بچه های به اصطلاح تیزهوش رو به چاله مهندسی و پزشکی هل میدید. جامعه رو از وکیلا و هنرمندا و نویسنده ها و بازیگرا و ورزشکارا و طراحای بزرگی محروم می کنید.
-چهارم ...
الو؟!
قطع شد......

بخشی از کتاب :
همه دانش آموزان نابغه اند اگر ....
تالیف: مهدی محسنی
»»»»

Last edited:

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
ببینید طبق تجربه خودم میگم مشکل این نیست که طرف درس خونده میگه کار نیست.
اونی که از بعد دبیرستان رفته کار کرده مسیر خودشو مشخص کرده.
یعنی از ۱۸ سالش نشده میدونسته نمیخواد بره دنبال دانشگاه و ادمش نیست یا وقت تلف کردنه.
تو اون موقع براش از صفر شروع کردن خیلی خیلی راحت تر بوده تا کسی که تو سن بالا میاد اون مسیرو بره.
اونی هم که رفته دانشگاه دنبال دختر بازی و عیش نوش نرفته لزوما. هر رشته ای حداقل دروس سخت و خیلی سخت داره که طرف پدرش در میاد پاسش کنه. (دانشگاه معمولی و خوب) من موندم این چه استنباطیه دختر بازی :))

حالا مشکل اصلی چیه اینه که وقت و انرژی طرف رو برای درس های سخت و بدون بازار کار و مهارت فنی میگیرن، طرف میاد بره دنبال کار میگن مدرکت به درد ما نمیخوره چی بلدی.
حالا مقصر کیه ؟

اینجا واسطه پارتی میاد وسط.
یا سرمایه داری میگی گور بابای استخدام یا آشنا داری میبرتت سر همون کار حتی با مدرک غیر مرتبط و یاد میگیری یا خودت میری بیرون یاد میگیری و بعد میری دنبال کارش
یا کلا مجبوری بری کار بدون نیاز به تخصص بکنی که میشه گذران زندگیت. (این ها برای رشته های دارای بازار کار هست، مثلا ادبیات و شیمی و... رو نمیدونم شرایطش چیه)

مشکل اصلی این بوده ما برنامه ریزی و راهنما نداشتیم برای وضعیت آینده.
مشخصا الان کسی که از سن کم رفته تو بازار کار براش وضع بهتره.

شاید ۱۰ سال دیگه برعکس باشه و مطمئنن آمریکا و جای دیگه سیستم اموزشش این شکلی نیست که طرف هیچی عملی بهش یاد ندن. سیلابس درسی برای ۲۰ سال پیش باشه و اساتید فرسوده بدون انگیزه برای تدریس ، پول تجهیزات و کلاس عملی رو بگیرن و هیچ برنامه ای براش نداشته باشن. بعدم طرف بیاد بیرون اینجوری باشه.
بله کار تخصصی برای فرد بدون تخصص نیست، صاحب دانشگاه و بعضی اساتید هم دنبال جیب مردمشون نیستن.

البته یه میانبر دیگه هم داره، شما دانشگاه اسم مینویسی ولی نمیری زیاد، وقتشو میذاری میری دنبال مهارت و بازارکارش. با معدل ۱۳ ۱۴ میای بیرون ولی تجربه داری.

صد البته علاقه و استعداد هم تاثیر زیادی تو موفقیت داره.
«««
الو سلام !
سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ؟
- بله .. بفرمایید!
. -ببخشید . خواستم بدونم شماچه کار می کنید؟
-ممنون از سوال خوبتون. مابچه های با استعداد درخشان شما رو شناسایی و برای پیشرفت بیشتر حمایت می کنیم.
-احسنت ! ... چه کار خوبی. میشه بگید چطور این کارو می کنید؟
-بله ! ما تستها و آزمونهایی داریم که در پایان دوره ابتدایی و راهنمایی با اونا مشخص می کنیم کدوم یک از بچه های شما مستعد ترن.
-با تست؟ ...عجیبه !
-چی عجیبه؟!
- ...هیچی! بگذریم. ممکنه بگید کدوم استعداد هارو شناسایی می کنید؟
-پدر جان انگار مارو گرفتیا! ما بچه های تیزهوش رو شناسایی می کنیم. هوش هم همون IQ دیگه! ...افتاد؟!
-بله ! خیلی وقته افتاده ... راستش دیگه همه میدونن که حداقل ۹ نوع هوش و استعداد تو همه انسانها وجود داره :

هوش زبانی
هوش موسیقایی
هوش جسمی حرکتی
هوش میان فردی
هوش بصری مکانی
هوش درون فردی
هوش هستی گرا
هوش طبیعت گرا
هوش منطقی
و متاسفانه شما فقط دو نوع هوش منطقی و زبانی رو هوش میدونید.
- خب مگه چه عیبی داره ؟!
-عیب که خیلی داره. اولینش اینه که بچه ها رو به خاطر رشد دو نوع هوش، دچار غرور تله هوش می کنید.
نتیجه اش هم این میشه که این بنده های خدا تا آخر عمر، بدون اینکه بفهمن در یک تفکر بسته و محدود باقی میمونن.
. - دوم : بقیه بچه ها هم که برچسب ضعیفتر خوردن نادیده گرفته میشن. درحالی که ممکنه تو انواع دیگه هوش سرآمد و نابغه باشن.میدونین با این کار چه بلایی سر اعتماد به نفسشون میاد؟
-سوم اینکه همون بچه های به اصطلاح تیزهوش رو به چاله مهندسی و پزشکی هل میدید. جامعه رو از وکیلا و هنرمندا و نویسنده ها و بازیگرا و ورزشکارا و طراحای بزرگی محروم می کنید.
-چهارم ...
الو؟!
قطع شد......

بخشی از کتاب :
همه دانش آموزان نابغه اند اگر ....
تالیف: مهدی محسنی
»»»»

یادمه وقتی راهنمایی و دبیرستان میرفتم فکر کنم 3 بار از کل مدرسه تست هوش iq گرفتن
بعد بسته به نمره ها کارنامه و اون نتیجه iq که تو پرونده بود با اولیا صحبت میکردن
من خودم تو ریاضی داغون بودم

__( بخاطر سیستم غلط آموزشی از ریاضی و چیزا حلی متنفر بودم , یادمه میرفتم دبستان از شنبه تا پنجشنبه هر روز کلا اول ریاضی بود
یادمه بجا کلاس هنر - ورزش - خوش نویسی و .... همه اون کلاسام ریاضی بود
وقتی رفتم راهنمایی معلم ریاضیمون آقا آشتیانی بود , کاپشن چرم میپوشید دست میکرد دماغش پاشو مینداخت رو میز میخوابید - وقتی میرفتی پا تخته تمیرن حل کنی یه جا شو اشتباه میکردی
میگفت برگرد رو به کلاس بعد به همه مگیفت بگید مثلا علی یابوه , علی نفهمه - علی اشکه و .........
خونه هم که میخواستن ریاضی کار کنن خوب چیزی نبود جز کتک
شب امتحان ریاضی میشد همیشه کابوس میدیدم - حتی زمانی دیپلم گرفتم رفتم خدمت بازم تا مدت ها کابوس امتحان ریاضی میدیدم ))

بخاطر همین ریاضی و چیزا حلیم ضعیف بود
حالا ازمون تست iq چند مدل مختلف میگرفتن - نتیجه این شد که iq زیر 100 مال من نشون میداد
هر وقت پدرم میرفت مدرسه مشاور میگفت این نمره ها با این سطح iq که پسرتون داره واقعا جا تشکر ازش داره چون معلومه خیلی تلاش کرده
پدرم میگفت نمیدونم ازت تعریف کنم یا نکنم
زمان دبیرستان مرفتم سر کار ( اون مان یادمه همه میگفتن مدرک میخوان حتی مهم نبود چه مدرکی فقط میگفتن با سواد باشه طرف )

درسته درسا ریاضی و حلیم داغون بود اما درسا حفظی و ......... عالی بودم زیر 18 نمیگرفتم - بخاطر همینم دانشگاه رشته ای برداشتم حفظیات داشت و تحقیقی و ...... بود که توش عالی بودم
من کسی بودم که تو دبستان و راهنمایی تو مسابقات استانی و ...... لوح تقدیر دانشمد نوجوان و .......... گرفته بودم اما این سیستم آموزشی کلا منو از درس فراری داد و اعتماد بنفسمو خراب کرد کاری کرد بگم حتما واقعا خنگم و ابله هستم

وقتی رفتم خدمت اومدم روز سوم رفتم سرکار ( تنبل نبودم با اینکه زانوم تصادفیه و مفصل زانوم و کشکشکم داغونه اما مثل مرد کار کردم ) - مدت ها کارکردم
هر کاری میکردم بعد یه مدت مینداختن بیرون - با هزار بدبختی کار پیدا میکردم بعد مینداختنم بیرون چون بیمه نکنن - چون رو دستشون بلند نشم - اصلا حقوق نمیدادن بعد چند ماه کار کردن
چقدر کاریابی ها سرم کلاه گذاشتن پولمو خوردن
چند بار کار خوب مثلا تو وزارت ورزش و ........ گیر اومد اما حداقل حداقل مدک ورودی فوق دیپلم بود که نشد برم

یه روز به خودم گفتم برم دانشگاه درس بخونم اگر یه روزی کاری جور شد مدرکم کمکم کنه
درس شروع کردم
بعد رفتم دنبال کار پاره وقت - دیدم هیچی کاری نیست جز بازاریابی که در بهترین حالت از هر 400 هزار فروش 40 هزار تومنش مال خودته - پول راه و غذا و .... نمیدن
شروع کردم برای خودم کار کردم
اولین بار رفتم مکعب روبیک از شهر ری - خیایان رجائی - بازار رضا زاده از یه وادر کننده خریدم بعد رفتم فروختم
کم کم ادامه دادم که هزینه دانشگاه - هزینه رفت و آمد - هزینه خورد و خوراک - هزینه زندگی عادی - هزینه کتاب و ........ در میومد
کاردانی گرفتم - بعد کارشناسی

کارشناسی گرفتم رفتم دنبال کار هیجا کار ندادن - مدرکمم که میگفتن مدرک بدرد ما نمیخوره چی بلدی
روزمه هم که کارگری بود کارا ساده بود ارزش نداشت - و چون بیمه نداشتم و ندارم هنوزم قبول نمیکردن - بعد من کلی کار عوض کرده بودم و خیلی از این کارا پیمانکاری بود که دیگه اون شرکت وجود خارجی نداشت
وقتی پیمانکاری که بیمه نمیکنه کارگر و حقشو کامل نمیده هیچوقت قبول نمیکنه فلان نیرو به فرض 1سال اونجا کار کرده
یه چند سالم که برا خودم کار کرده بودم زمانی که درس میخوندم

دنبال کار رفتنمم داستان ها داره - به فرض 100 جا رفتم فقط حداقل 25 جا زیر 500 هزار میدادن
و .................
چندین بار با واسطه و آشنا رفتم برای جذب تو چند منطقه شهرداری - حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست و ........ اونام هیچکدوم نشد پیچوندن
همین پنجشنبه هفته پیش رفتم سازمان ترمینال ها و پارک سوار ها تو خیابون قنبرزاده - با اینکه سفارشی بود بازم طرف ر...د بهم برگشتم

تو این هاگیر واگیر سال 95 پدرمم بیماری گرفت بستری شد چند ماه و بعد کل خرجی که کردم نزدیک 20 میلیون خرج کردم که آخرش فوت شد - بعد افتادم دنبال کارا بیمه و .........

الانم بی پول - بی سرمایه - بیکارم
کلا داستان زیاده ببخشید سرتونو درد آوردم

Last edited:

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
یادمه وقتی راهنمایی و دبیرستان میرفتم فکر کنم 3 بار از کل مدرسه تست هوش iq گرفتن
بعد بسته به نمره ها کارنامه و اون نتیجه iq که تو پرونده بود با اولیا صحبت میکردن
من خودم تو ریاضی داغون بودم

__( بخاطر سیستم غلط آموزشی از ریاضی و چیزا حلی متنفر بودم , یادمه میرفتم دبستان از شنبه تا پنجشنبه هر روز کلا اول ریاضی بود
یادمه بجا کلاس هنر - ورزش - خوش نویسی و .... همه اون کلاسام ریاضی بود
وقتی رفتم راهنمایی معلم ریاضیمون آقا آشتیانی بود , کاپشن چرم میپوشید دست میکرد دماغش پاشو مینداخت رو میز میخوابید - وقتی میرفتی پا تخته تمیرن حل کنی یه جا شو اشتباه میکردی
میگفت برگرد رو به کلاس بعد به همه مگیفت بگید مثلا علی یابوه , علی نفهمه - علی اشکه و .........
خونه هم که میخواستن ریاضی کار کنن خوب چیزی نبود جز کتک
شب امتحان ریاضی میشد همیشه کابوس میدیدم - حتی زمانی دیپلم گرفتم رفتم خدمت بازم تا مدت ها کابوس امتحان ریاضی میدیدم ))

بخاطر همین ریاضی و چیزا حلیم ضعیف بود
حالا ازمون تست iq چند مدل مختلف میگرفتن - نتیجه این شد که iq زیر 100 مال من نشون میداد
هر وقت پدرم میرفت مدرسه مشاور میگفت این نمره ها با این سطح iq که پسرتون داره واقعا جا تشکر ازش داره چون معلومه خیلی تلاش کرده
پدرم میگفت نمیدونم ازت تعریف کنم یا نکنم
زمان دبیرستان مرفتم سر کار ( اون مان یادمه همه میگفتن مدرک میخوان حتی مهم نبود چه مدرکی فقط میگفتن با سواد باشه طرف )

درسته درسا ریاضی و حلیم داغون بود اما درسا حفظی و ......... عالی بودم زیر 18 نمیگرفتم - بخاطر همینم دانشگاه رشته ای برداشتم حفظیات داشت و تحقیقی و ...... بود که توش عالی بودم
من کسی بودم که تو دبستان و راهنمایی تو مسابقات استانی و ...... لوح تقدیر دانشمد نوجوان و .......... گرفته بودم اما این سیستم آموزشی کلا منو از درس فراری داد و اعتماد بنفسمو خراب کرد

وقتی رفتم خدمت اومدم روز سوم رفتم سرکار - مدت ها کارکردم
هر کاری میکردم بعد یه مدت مینداختن بیرون - با هزار بدبختی کار پیدا میکردم بعد مینداختنم بیرون چون بیمه نکنن - چون رو دستشون بلند نشم - اصلا حقوق نمیدادن بعد چند ماه کار کردن
چقدر کاریابی ها سرم کلاه گذاشتن پولمو خوردن
چند بار کار خوب مثلا تو وزارت ورزش و ........ گیر اومد اما حداقل حداقل مدک ورودی فوق دیپلم بود که نشد برم

یه روز به خودم گفتم برم دانشگاه درس بخونم اگر یه روزی کاری جور شد مدرکم کمکم کنه
درس شروع کردم
بعد رفتم دنبال کار پاره وقت - دیدم هیچی کاری نیست جز بازاریابی که در بهترین حالت از هر 400 هزار فروش 40 هزار تومنش مال خودته - پول راه و غذا و .... نمیدن
شروع کردم برای خودم کار کردم
اولین بار رفتم مکعب روبیک از شهر ری - خیایان رجائی - بازار رضا زاده از یه وادر کننده خریدم بعد رفتم فروختم
کم کم ادامه دادم که هزینه دانشگاه - هزینه رفت و آمد - هزینه خورد و خوراک - هزینه زندگی عادی - هزینه کتاب و ........ در میومد
کاردانی گرفتم - بعد کارشناسی

کارشناسی گرفتم رفتم دنبال کار هیجا کار ندادن - مدرکمم که میگفتن مدرک بدرد ما نمیخوره چی بلدی
روزمه هم که کارگری بود کارا ساده بود ارزش نداشت - و چون بیمه نداشتم و ندارم هنوزم قبول نمیکردن - بعد من کلی کار عوض کرده بودم و خیلی از این کارا پیمانکاری بود که دیگه اون شرکت وجود خارجی نداشت
وقتی پیمانکاری که بیمه نمیکنه کارگر و حقشو کامل نمیده هیچوقت قبول نمیکنه فلان نیرو به فرض 1سال اونجا کار کرده
یه چند سالم که برا خودم کار کرده بودم زمانی که درس میخوندم

دنبال کار رفتنمم داستان ها داره - به فرض 100 جا رفتم فقط حداقل 25 جا زیر 500 هزار میدادن
و .................
چندین بار با واسطه و آشنا رفتم برای جذب تو چند منطقه شهرداری - حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست و ........ اونام هیچکدوم نشد پیچوندن
همین پنجشنبه هفته پیش رفتم سازمان ترمینال ها و پارک سوار ها تو خیابون قنبرزاده - با اینکه سفارشی بود بازم طرف ر...د بهم برگشتم

تو این هاگیر واگیر سال 95 پدرمم بیماری گرفت بستری شد چند ماه و بعد کل خرجی که کردم فوت شد - بعد افتادم دنبال کارا بیمه و .........

کلا داستان زیاده ببخشید سرتونو درد آوردم

خدا رحمت کنه پدرت رو.

بله سختی زیاده و منم گفتم زمانه به زمانه شرایط متقاوته. هیچکس زمان گذشته براش نه مغازه مهم بود انقدر نه ملک فلان جا شهر ولی الان همه چی فرق کرده.

در مورد درس و ریاضیات هم بعضی از معلم های منم ناجور بودن. یه مدرسه راهنمایی اون زمان تو نقطه پایین شهر. بچه هاش که هیچی اهل هر خلافی بودن. شانس اوردم هنرستانم بهتر بود.

شمام فکر کنم هر کاری کردی و زیاد سختی کشیدی از این شاخه به اون شاخه زیاد داشتی. هر کس تو زندگیش شرایط منحصر به فرد خودشو داشته نمیشه ما کسی رو قضاوت کنیم. چه بسا به طور مثال اگر معلم ریاضی شما بهتر بود از نظر رفتاری مسیر زندگی شما به کل عوض میشد.
به نظرم ببین استعداد و علاقت تو چیه یا به چی نزدیکتره تو اون مسیر پیش برو. چیزی که توش پیشرفت و کسب تخصص داری‌. این استخدامی ها با حقوق نسبتا خوب و بدون نیاز به دانشی گیر یه عده معدودی میاد. بعد یه چند سالم بیرون کنن طرفو شرایطش بدتر میشه مگر تا اخر اونجا بمونه.

مثلا تو این شرایط اگر استخدام بانک بشه کسی تا اخر عمر کاریش بمونه براش خوبه.
اقا ای کیو زیر ۱۰۰ هم پایین نیست. نرمال رو به بالا هست.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
خدا رحمت کنه پدرت رو.

بله سختی زیاده و منم گفتم زمانه به زمانه شرایط متقاوته. هیچکس زمان گذشته براش نه مغازه مهم بود انقدر نه ملک فلان جا شهر ولی الان همه چی فرق کرده.

در مورد درس و ریاضیات هم بعضی از معلم های منم ناجور بودن. یه مدرسه راهنمایی اون زمان تو نقطه پایین شهر. بچه هاش که هیچی اهل هر خلافی بودن. شانس اوردم هنرستانم بهتر بود.

شمام فکر کنم هر کاری کردی و زیاد سختی کشیدی از این شاخه به اون شاخه زیاد داشتی. هر کس تو زندگیش شرایط منحصر به فرد خودشو داشته نمیشه ما کسی رو قضاوت کنیم. چه بسا به طور مثال اگر معلم ریاضی شما بهتر بود از نظر رفتاری مسیر زندگی شما به کل عوض میشد.
به نظرم ببین استعداد و علاقت تو چیه یا به چی نزدیکتره تو اون مسیر پیش برو. چیزی که توش پیشرفت و کسب تخصص داری‌. این استخدامی ها با حقوق نسبتا خوب و بدون نیاز به دانشی گیر یه عده معدودی میاد. بعد یه چند سالم بیرون کنن طرفو شرایطش بدتر میشه مگر تا اخر اونجا بمونه.

مثلا تو این شرایط اگر استخدام بانک بشه کسی تا اخر عمر کاریش بمونه براش خوبه.
اقا ای کیو زیر ۱۰۰ هم پایین نیست. نرمال رو به بالا هست.

خدا رفتگان شما رو هم بیامرزه
کلی بعد از فوت پدرم خرج کردم - الان سرمایه ندارم الان کار ندارم - الان هیچی ندارم
پدرمم چیزی نداشت که برامون بزاره مستاجریم

اون زمان اول دبیرستانم تموم شد خواستم برم کاردانش پدرم نذاشت اون موقع
یه درس 2 کلاس پشت سر هم داشته باشی مغزت تعطیل میشه - حالا یه بچه 9 و 10 ساله چطور میتونه کل هفته ریاضی داشته باشه هر روز تو چند کلا
یا همون آشتیانی معلم ریاضی راهنمایی

پدر پولداری نداشتم که کمکم کنه - اون زمان کلاسا جبرانی مدرسه 1500 تومن بود مادرم میگفت پول بده حداقل بره کلاس خونه جنگ راه میفتاد چون نداشت پدرم
حتی گاهی پول خرید یه نون بربریم نداشتیم با این وضع من تو مستبقات استانی و ....... رتبه میاوردم
آره خیلی کارا کردم - نگهبان شهرک آتی ساز بودم - تو شرکت طلایعه دار سحر تهران کارا ساختمونی کردم که هفت جدو آبادم میومد جلو چشمام - کارگر موش کش شهرداری بودم - با یکی شریکی مغازه خدمات کامپیوتری داشتیم و .............
هیچکدومو خودم نیومدم بیرون

تو این اقتصاد - تو این جامعه و ............ علاقه کیلو چنده
من انقدر سختی کشیدم که همین الانش جراح پزشک مغز و اعصاب کلی بهم دارو داده فکر کنم زیاد دووم نیارم
انقدر این ور اون ور گشتم که دیگه اصلا نمیدونم چه هدفی دارم
نمیدونم به چی علاقه ای دارم
اصلا نمیدونم بدرد چه کاری میخورم
علاقه هام همیشه ***** شده
الکی که نیست ایران رتبه اول یا دوم غمگین ترین انسان ها تو دنیا داره

من کارانیم مدیریت کسب و کار بود - کارشناسی آسیب شناسی اجتماعی گرایش پیشگیری از اعتیاد - رشته تخصصی شهرداری
تو دانشگاه شهرداریم خوندم - با هزتا جور واسطه و آشنا بازم شهداری مارو نگرفت اما من بیخیال نشدم کلی جا رفتم برا کار
نمونه اش رفتم یه دفتر خونه زد بود نیرو میخوایم , رفتم صحب کردم شرایط خودمو گفتم آخرش گفت ماهی 250 هزار تومان میدیدم بقیشو باید خودت از مراجعین شیرینی بگیری
بهش گفتم ممنون از دست و دلبازیتون اومدم بیرون

100 نرمال حساب میشه زیر 100 بسته به رنج و عدد زیر نرمال

برا خودم جدیدا یه هدف درست کردم میگم میخوام یه کار پیدا کنم یه مدت پولامو جمع کنم میخوام مهاجرت کنم
یه شرایطی براش دارم جور میکنم - اگر درست بشه حداقلش میدونم تو یه کشور دیگه کارگری هم کنم احترامم محفوضه - حق و حقوقم محفوظه - با اون حقوق کارگری خرج اجراه خونه و ....... میتونم بدم تفریحمو دارم و .............

Last edited:
بالا