برگزیده های پرشین تولز

رانا بخرم یا پژو 206 یا تندر 90 ؟!

blade.runner

Registered User
لایک‌ها
2
اگر می خوای واقعا ماشین بخری این جوری که نمیشه باید اول ببینی چی می خوای از ماشین (به غیر از را رفتن ) کار برد خانوادگی ؟شخصی ؟ بعد بودجه مدت زمانی که می خوای نگهش داری
بعد راحت خودت جواب پیدا می کنی ولی به هر حال دور رانا رو خط بکش که فقط بزکه 206 هم که دیگه تکراریه کیفیت 206 جدیدام که همه می دونن پس می مونه l 90
ولی انگار قراره ساندرا (هاچبک l90 ) بیاد قیافش بدک نیست ولی حداقل کیفیته خوبی داره چون ایرانیزه نشده ولی به هر حال یه هاچ بک خانوادگی تا هاچبک اسپرت

cclboys

Registered User
لایک‌ها
447
رانا بگیر خیلی راحته شتاب خوبی هم داره

erfanyazdani

Registered User
لایک‌ها
7
این سپر جلوش رو عوض کرده ، همینطور جلو پنجره ، دیفیوزر و بال عقب هم انداخته

به نظرم مشکی بگیر ، 2 تومن خرجش کن ( میشه حدودای قیمتِ 206 ) ولی این کجا ، اون کجا
راستی حتما" پارس خودرویی بگیر

داداش ممنون . فقط چرا پارس خودرو بگیرم ؟! فرقش با ایران خودرو چیه ؟! من یه جا خوندم کیفیت 2تاشون یکسان . تازه نمایندگی های ایران خودرو خیلی بیشتر !

ا ل90 بگیر

اگه بتونی اسپورتش کنی واقعا خوشگل میشه / هیچی هم خرجی نکنی فقط بدی فنر هاشو ارت بزنن توپ میشه

پارس خودرو هم بگیر

متشکرم . فقط این فنر ارت چی هست ؟! :D من میخوام کپش کنم . ولی طوری که نه روی مانع ها گیر کنه و هم قشنگ بشه . لطفا شما هم دلیلتو برای پارس خودرو بگو . ممنونم :blush::)

tanha2011

Registered User
لایک‌ها
251
داداش ممنون . فقط چرا پارس خودرو بگیرم ؟! فرقش با ایران خودرو چیه ؟! من یه جا خوندم کیفیت 2تاشون یکسان . تازه نمایندگی های ایران خودرو خیلی بیشتر !

متشکرم . فقط این فنر ارت چی هست ؟! :D من میخوام کپش کنم . ولی طوری که نه روی مانع ها گیر کنه و هم قشنگ بشه . لطفا شما هم دلیلتو برای پارس خودرو بگو . ممنونم :blush::)

داداش برای خود من ایرانخودرویی هستش اما اینا و خیلی ها میگن پارس خودرو من فقط یه دلیلشو میدونم پارس خودرو درهاش خیلی منظم تر و درز ها کمتره

شوما بده برات کمک لوازمی بکنن میشه تانک برا خودش لامصب

economist

Registered User
لایک‌ها
165
داداش برای خود من ایرانخودرویی هستش اما اینا و خیلی ها میگن پارس خودرو من فقط یه دلیلشو میدونم پارس خودرو درهاش خیلی منظم تر و درز ها کمتره

شوما بده برات کمک لوازمی بکنن میشه تانک برا خودش لامصب
اون عکس قبلی اواتارتو بزار اینجاحال کنیم:D اونم شیک بودااا!

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
پارس خودرو خط تولید ال نودش کاملا اتومات و ماشینی هست !
ایرانخودرو خط تولیدش نیمه ماشینی هست !

از طرف اداره استاندارد هم که هر سال رتبه میفیت ماشین ها اعلام میشه , ال نود پارس خودرو بالا تر از ایرانخودرو قرار میگیره !

در مورد رانا نظری ندارم

89 یه ال90 فول گرفتیم ، پارس خودرویی ، مشکی ( با اینکه نگداریش سخته و زود کثیف میشه ، اما وقتی تمیزه ، خوشرنگ تیرین رنگِ ال 90 هست ) ، خیلی تحقیق کردم اون سال !
قیافه نداره ، بدنه اش هم زیاد با پراید فرقی نداره تو تصادفاتِ جزئی ، اما ستون ها و شاسی فوق العاده خررررری داره ، تصادفایی دیدم ازش که شاخم در اومده که چرا ماشیینه هیچیش نشده

موتورش واقعا" خوبه ، شتاب اولیه اش ( تا 110-20 ) حرف نداره ، اما بعدش تعریفی نداره

تو این 2 سال هم خرجی رو دستم نذاشته ، فقط سرویس هاش بوده و با این وضعیت رانندگی من ( دستی زیاد میکشم ، پر گاز میرونم ، تا نرسم به چراغ خطر ، ترمز نمیکنم ) لنت جلو عوض کردم

و اما میرسیم به 206 ، 2 ماه پیش ، 1 دونه اس دی گرفیتم ، V8 ، الان حدودا" 1500 تا کار کرده ، هنوز زوده خودش رو نشون بده ، اما با ال 90 بیشتر حال میکنم در مقایسه باهاش ،

206 شتاب اولیه خوبی نداره ، اما همین که 120 اینا رو رد کنی ، شتابش خیلی خوب میشه

ال 90 عقبش دید نداره ، 206 جلو کاپوت و ستون های بغلش ( کلا" هر جاش ستون داره ، تو دید نداری ، ستون هاش پهنه )

ال 90 وقتی کولر میگیری ، کاهش محسوس قدرت ماشین داری ، اما 206 این مشکل رو نداره

خلاصه اینکه من جفتش رو روندم ، حداقل 1000 تا با 206 اس دی و 17000 تا با ال نود فول ، انتخابم بدون شک ال نود هست

راستی V9 نگیر ، من از مهندسای ایرانخودرو شنیدم که گیربکسِ خوب جواب نداده ( اگه ماشین رو سر 2 سال عوض کنی مشکلی نیست ولی )

حرفای محمد هم کاملا تایید میشه ! منم جفتشو داشتم با این فرق که اول 206 داشتم بعد ال 90 !

mehdi_08

Registered User
لایک‌ها
82
پارس خودرو خط تولید ال نودش کاملا اتومات و ماشینی هست !
ایرانخودرو خط تولیدش نیمه ماشینی هست !

از طرف اداره استاندارد هم که هر سال رتبه میفیت ماشین ها اعلام میشه , ال نود پارس خودرو بالا تر از ایرانخودرو قرار میگیره !

حرفای محمد هم کاملا تایید میشه ! منم جفتشو داشتم با این فرق که اول 206 داشتم بعد ال 90 !
اتفاقا الان کیفیت ایران خودرو بسیار بالاتر اومده
توی اول سال تندر ایران خودرو امتیاز منفی کمتری گرفته تو تست اخیر پارس خودرو چند صدم نمره منفی کمتری نسبت به ایران خودرو گرفته

M☼HAMMAD

Registered User
لایک‌ها
15
آقا من تو تصادفایی که دیدم ( ال 90 ) ، تو 2 تاش ایربگ بااااااااید باز میشد ، اما نشده بود !!! جفتش هم ایرانخودرو بود ، حالا چرا نشده بود و آیا اینکه چون ایران خودرویی بود ، نمیدونم ، به هر حال من پارس گرفتم ، راضی هم هستم

نکته : 500 تای اول دور موتور بالاتر از 3.5 نره ، تا 1000 تا هم 1 کوچولو مراعات کن ، زیاد فشار نیار ، بعدش هر کاری کردی ، کردی :دی
قدرت موتورش رو بعد از 3000-3500 تا میبینی ... واسه منی که تاحالا فقط 206 و این ال90 و پراید و پیکان و 405 و پرشیا 1800 روندم ، شتابش محشره ... اگه اهل کل کلِ خیابونی باشی خیلی از ماشین ها رو میتونی بگیری ! همه 1600 ها و 1800 ها ( مثلا" گل ) و بقیه این رِنج، جز پرشیا 2000 و زانتیا و کلا" به بالا

خلاصه اینکه ال 90 مشکی بگیر :دی ، شیشه رو هم دودی کن ( البته تابستون جهنم میشه اگه تو آفتاب پارکش کنی :دی )
بده فنرش رو هم لوازمی کنن ، 4 انگشت بالای لاستیک ، که هم خونوادگی بمونه ، هم پلیس گیر نده ... مبارکه

hamedkhatar

Registered User
لایک‌ها
23

mehdi_08

Registered User
لایک‌ها
82
آقا من تو تصادفایی که دیدم ( ال 90 ) ، تو 2 تاش ایربگ بااااااااید باز میشد ، اما نشده بود !!! جفتش هم ایرانخودرو بود ، حالا چرا نشده بود و آیا اینکه چون ایران خودرویی بود ، نمیدونم ، به هر حال من پارس گرفتم ، راضی هم هستم

نکته : 500 تای اول دور موتور بالاتر از 3.5 نره ، تا 1000 تا هم 1 کوچولو مراعات کن ، زیاد فشار نیار ، بعدش هر کاری کردی ، کردی :دی
قدرت موتورش رو بعد از 3000-3500 تا میبینی ... واسه منی که تاحالا فقط 206 و این ال90 و پراید و پیکان و 405 و پرشیا 1800 روندم ، شتابش محشره ... اگه اهل کل کلِ خیابونی باشی خیلی از ماشین ها رو میتونی بگیری ! همه 1600 ها و 1800 ها ( مثلا" گل ) و بقیه این رِنج، جز پرشیا 2000 و زانتیا و کلا" به بالا

خلاصه اینکه ال 90 مشکی بگیر :دی ، شیشه رو هم دودی کن ( البته تابستون جهنم میشه اگه تو آفتاب پارکش کنی :دی )
بده فنرش رو هم لوازمی کنن ، 4 انگشت بالای لاستیک ، که هم خونوادگی بمونه ، هم پلیس گیر نده ... مبارکه

این ال 90 هایی که میگی ایربگشون باز نشد مطمئنی مدل پایه نبودن؟؟
e0 هار ایربگ نداشتن
e1 ها هم یه دونه

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
اگر برای مصرف صرفا شهری میخوای ۲۰۶ بگیر ولی ۲۰۶ اصلا جا نداره من یک ۲۰۶ ام دارم ازش راضیم جدیدم گرفتم برای تو شهر جواب میده چون جدا از مصرفش که واقعا اونقدی که میگن پایین نیست پارک کردنش واقعا راحته جم و جورم هست البته اگر ماشین دیگه نداری و با قیافه ال ۹۰ هم مشکلی نداری ال ۹۰ بگیر.......چون به مراتب کامل تر از ۲۰۶ هستش واقعا ۲۰۶ کم جا هستش..............

lildude

Registered User
لایک‌ها
1,449
درود،

ال نود از 206 جدیدتره. رانا رو تا حالا نشنیدم. هر چی میخوای بگیرین، فقط صفر بگیرین. منم اومدم تایید کنم حرفِ بعضی از دوستان رو کِ گفته بودن کِ اگِ با قیافه ی ال 90 مشکلی نداری، ال نود بگیر.

پس شد L90.

اما بِ شخصه بِ هیچ عنوان این ماشین رو نمیپسندم و 206 رو ترجیح میدم ازین سه مدلی کِ میخواین بخرین.

itjavani

Registered User
لایک‌ها
131
به نظر من
اول ببین نوع مصرفت چی هست؟
بعد ببین کدام مصرف بنزینش پایین تره و CNG خوره!

به شخصه از لحاظ موتوری صد و یک درصد ال 90 رو تایید میکنم! ولی از لحاظ تیپ و قیافه نچ! توش میشینی انگار وایستادی! صندلی هاش خشکه! من بودم با اینکه هزارتا خوبی موتوری داره ولی چون راحت نیستم نمیخرم!
206 میخوای بگیری فقط اس دی بگیر!
رانا هم که هنوز نر و مادگیش معلوم نی

ولی من بودم یک کادیلاک سویل میگرفتم! (زیبا ، جادار ، محـــــــــــکم ، استقامت ، کیفیت ، سرعت ، زندگی ، عخش ) همه چیز داره! فقط آفتابست که اونم ال پی جی بشه حله!

M☼HAMMAD

Registered User
لایک‌ها
15
این ال 90 هایی که میگی ایربگشون باز نشد مطمئنی مدل پایه نبودن؟؟
e0 هار ایربگ نداشتن
e1 ها هم یه دونه
ها کاکو ...
جفتش فول بودن ، اسم بندی ایرانخودرویی ها رو نمیدونم ، اما مثلِ E2LP پاررس خودرو !

@ استارتر :
اینو هم یادم رفت بگم که :
صندلی های 206 از ال 90 خیلی راحت تره ... کلا" توصیه میکنم هر طور شده ، قبل از خرید با هر دوش رانندگی کنی

tanha2011

Registered User
لایک‌ها
251
یه چند تایی عکس میزارم ببین :

ال90 پایینی رو میتونی از آکو بگیری که خیلی مجهز تر هستش نسب به بقیه ال90 ها همه چیزش تکمیله :
w06mpn27dl1geulj3hx.jpg

9buj6lp5cne9khejsy9v.jpg

009.jpg

004.jpg

عکس های پایینی رو هم همینجور میزارم :
رنگ مشکی
004.jpg

kuhsge9soaerdck208sy.jpg

nfbq7akk426eahgo880.jpg

سفید:
9xeeshv73bjmyz4emd8p.jpg
(این برا خودم نیست )

آبی:
uygdo0hx1jmaxixcgjqy.jpg

l3t8rgrj7cx3h8y2h.jpg

رنگ های سفید و مشکی خیلی به ال90 میاد /

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
فقط حوشگل می کنی حواست باشه اینجا ایران هستا !
اسپورت که می کنی می گید بیایید خط بندازید ! بدزدید ! فحش بدید :D

وقتی به پیکان رحم نمی کنند ملت ! چه برسه ماشین اسپرت

ITI

Registered User
لایک‌ها
138
آقا گل بگیر

بالا