برگزیده های پرشین تولز

راهنمايي جهت خريد شيشه عينك

hoseinsoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من مي خوام شيشه عينكم رو عوض كنم. انتظاري كه از عينك دارم اينه كه هم تو شب هم تو روز هم موقع كار با كامپيوتر و هم موقع رانندگي خوب باشه. آنتي رفلكس پولاريزه و نميدونم ديگه
كسي هست بتونه راهنمايي كنه
مرسي

amiriano

Registered User
لایک‌ها
2
این شیشه های آنتی رفلکس و فشرده عالی هستند.برای اینکه نور خورسید انعکاس کمتری از قستمت حاشیه عینک شما و شیشه به داخل چشم پیدا میکنه و برای کار با کامپیوتر هم عالی هستند.برای رانندگی هم من به شخصه از یه عینک دیگه که شیشه اون آنتی رفلکس+فوتوکرمیک(با تابش نور آفتاب تیره میشن) استفاده میکنم که برای رانندگی در روز بسیار مناسب تر خواهند بود.

Bell

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
Nikon داره
علاوه بر دو مورد قبلی ، اگه قطرات آب و چربی هم روی لنزها بریزه ، روی شیشه نمی مونه ....

meisam317

Registered User
لایک‌ها
78
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
منم عینکی هستم . واقعا خیلی چیز آشغالیه :wacko: ریده تو قیافه ادم :lol: راستش همه بهم میگن که با عینک قیافه ات خیلی بد ریخت میشه :blink: . الان تو فکرم که برم لیزر کنم چشمامو تا از شر عینک خلاص بشم نظرتون چیه ؟ ;)

من که فقط شیشه آلمانی شنیدم از عینک فروشی که ازش می خریم .

Last edited:

hoseinsoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين شيشه هايي كه ميگند نور را پولاريزه ميكنه اونا چطوريند؟

hoseinsoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ميشه شيشه هم آنتي رفلكس باشه هم فوتوكروميك و هم پولاريزه؟

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
به نظر من ایراد فشرده ها اینه که تمیز کردنش سخته و مثل شیشه راحت پاک نمیشه.

hoseinsoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چربي ميگيره و خيلي سخت پاك ميشه

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90

atropat

Registered User
لایک‌ها
2
من هم از اون عده فرادی هستم که به نوع شیشه عینک حساسم اما بعد از امتحان کردن شیشه و پلاستیک فشرده آنتی رفلکس پلاریزه فتوکرومیک که برام خیلی گرون هم در امد دوباره به شیشه های آلمانی برگشتم
همونطور که دوستان هم گفتن پلاستیک فشرده یه عیب اساسی داره و اونهم پاک کردنشه همیشه باید با دستمال مخصوصش پاکش کنی که خش برداره ، مال من در طی سه چهار ماه کاملا خش برداشت و قابل استفاده نبود
البته به غیر از جنس و سازنده شیشه یه عامل خیلی مهم هم هست که دقت اندازه گیری شماره چشم و صد البته دقت در ساخت شیشه ها توسط عینک سازه که متاسفانه به علت جهان سومی بودنمون یا اون پزشکه کارشو درست انجام نمیده یا عینک سازه و یا هم شیشه عینکت جای آلمانی چینی از کار در میاد.
به هر حال این یکی از مشکلات اساسی عینکی ها هست ، به نظر میاد لیزیک هم هنوز پیشنهاد نمیشه چون اکثر چشم پزشکها رو که ببینین (اونهایی که خودشون عمل میکنن) عینکی هستن.

afshin13

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به دوستان و اساتید محترم
من یه عینک طبی فتوکرومیک 35درصد میزنم ولی از میزان تیرگی اون در فضاهای آزاد راضی نیستم . به همین خاطر رفتم برای فرمی که تو خونه داشتم یه جفت شیشه درست و حسابی بگیرم که جای عینک آفتابی رو هم بده فروشنده بهم گفت یه جفت شیشه فتوکرومیک آنتی رفلکس برام 25 الی 30 هزار تومان در میاد. در مورد فرقشون که پرسیدم گفت از لحاظ ظاهری هیچ فرقی ندارن و فقط شیشه فتوکرومیک آنتی رفلکس نورهای مضر رو بیشتر جذب میکنه که به نظرم اطلاعاتش قانع کننده نبود خواستم موضوع رو اینجا مطرح کنم که :
1-شیشه "فتوکرومیک آنتی رفلکس" و شیشه" فتوکرومیک " از لحاظ تیرگی در نور خورشید چه فرقی با هم دارن ؟
2- آیا شیشه "فتوکرومیک آنتی رفلکس" تارخ مصرف دو ماهه الی یک ساله داره ؟(اگه داره بعد این مدت کدوم خاصیت از بین میره :" فتوکرومیک" یا "آنتی رفلکس" ؟ )و(آیا میتوان شیشه "فتوکرومیک" رو بعدا دوباره تبدیل به شیشه "فتوکرومیک آنتی رفلکس" کرد ؟)
3- آیا شیشه "فتوکرومیک آنتی رفلکس" خاصیت آنتی UV داره یا این دو هیچ ربطی به هم ندارن ؟
4-میشه شیشه "فتوکرومیک آنتی رفلکس" آلمانی پیدا کرد یا همه چینی اند ؟ و به چه قیمتی ؟(آیا چینی ها کیفیت لازم رو دارن ؟ )
5- درصد تیرگی شیشه چه میزان باشه تا در محیط بیرون تیرگی مثل یک عینک آفتابی باشه وتو خونه خیلی تیره و تاریک نباشه ؟

carraddine

Registered User
لایک‌ها
0
سلام.
من میخوام شیشه عینکم رو عوض کنم. رفتم توی یه عینک فروشی گفت که لنزی که پلاستیکی باشه حتما خش میوفته و اصلا لنز پلاستیکی ضد خش وجود نداره. ولی من شینیده بودم که یه لایه ضد خش رو ش میکشن و...
حالا میخواستم بدونم همچین چیزی هست یا نه؟

استیل آذین

Registered User
لایک‌ها
5
از نظر خش افتادن باید به طرز استفاده توجه کرد. اگر از این آدمایی هستید که 3 تا عینک دارن و همیشه دو تاش روی زمین افتاده قطعا زود خش می افتن. اما اگر مثل من یکی رو ثابت بزنین و بقیه تو قرنطینه باشن که سالی یک بار استفاده بشن بهتر نگهداری میشن.

در مورد سئوالات دوستان تجربه شخصی من روی عینک فتوکرومیک اینه کهبعد از دو سال به تدریج از خاصیت فتوکرومیک اون کاسته میشه. البته به کیفیت شیشه خیلی مربوط هست. چراکه برای یکی از عینک هام بعد از 6 ماه این اتفاق افتاد. الان هم می خوام برم سراغ لنز. و البته درباره لنز هیچ تجربه ای ندارم. اگر تجربه ای از لنز دارید تو همین تاپیک بنویسید.

بالا