برگزیده های پرشین تولز

راهنمايي در مورد خريد تجهيزات و راه‌اندازي شبكه بي سيم

mbastani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت تمام دوستان
ما الان يك شبكه با‌سيم (!) داريم كه حدودا 10 تا كلاينت داره. در حقيقت اين شبكه تشكيل شده از سه‌تا سويچ 8 پورت DLink به اضافه يك دستگاه مودم ADSL. كه مودم مستقيما با يك كابل اترنت به يكي از پورتهاي يكي از سويچ‌ها متصل شده. خود مودم، DHCP Server هم هست و نتيجتا كلاينت‌ها اتوماتيك IP ميگيرن.
اشتراك ADSL هم به اين صورت است كه هميشه وصل نيست. يعني روي اون كلاينت هايي كه نياز به اينترنت داريم، يك كانكشن درست كرديم با user name و پسورد مربوطه كه هر موقع مي‌خوان وصل مي‌شن. طبيعتا هيچ دو كلاينتي نمي‌تونن هم زمان باهم به اينترنت وصل شن و اگه احيانا لازم به چنين كاري باشه، يكي‌شون از dial-up استفاده مي‌كنه.
حالا من دو سوال دارم:
1- اگر بخوايم اين امكان رو بديم كه كلاينتها همزمان از اينترنت استفاده كنن، چه راهي هست؟ چه سخت‌افزار‌هاي جديدي لازم داريم؟ يا اصولا سخت‌افزارهاي فعلي جوابگو هستند؟ (مدل مودم fiber home است). البته اين نكته مهمه كه اصولا نمي‌خوايم تمام كلاينتها امكان دسترسي به اينترنت رو داشته باشند. چند كلاينت معلوم و مشخص هستند كه حق دسترسي به اينترنت رو دارند.
2- اگر بخوايم چند كلاينت ديگه بصورت بي‌سيم به شبكه اضافه كنيم، چه سخت افزارهايي مورد نياز هست؟ اين كلاينتهاي جديد حتما بايد دسرسي به اينترنت داشته باشند. در صورت امكان راجع به نحوه نصب و تنظيم اين سخت‌افزارهاي جديد توضيح بدين. ضمن اينكه مي‌خوام بدونم برد شبكه بي‌سيم چقدر خواهد بود.
در پايان مي خوام خواهش كنم، در مورد هركدوم از قسمتهاي بالا، اگر امكانش هست حدود قيمت سخت‌افزارهاي مورد نياز و ماركهاي خوب رو هم معرفي كنيد
با تشكر فراوان

CITR!X

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين رو adminشما اينطوري تعريف كرده كه فقط همزمان يك sessions بتواند وصل شود به ISA SERVER or NAT or Proxy SERVER وصل شود.در مورد ماركهاي خوب: Cisco,3com

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
با سلام خدمت تمام دوستان
ما الان يك شبكه با‌سيم (!) داريم كه حدودا 10 تا كلاينت داره. در حقيقت اين شبكه تشكيل شده از سه‌تا سويچ 8 پورت DLink به اضافه يك دستگاه مودم ADSL. كه مودم مستقيما با يك كابل اترنت به يكي از پورتهاي يكي از سويچ‌ها متصل شده. خود مودم، DHCP Server هم هست و نتيجتا كلاينت‌ها اتوماتيك IP ميگيرن.
اشتراك ADSL هم به اين صورت است كه هميشه وصل نيست. يعني روي اون كلاينت هايي كه نياز به اينترنت داريم، يك كانكشن درست كرديم با user name و پسورد مربوطه كه هر موقع مي‌خوان وصل مي‌شن. طبيعتا هيچ دو كلاينتي نمي‌تونن هم زمان باهم به اينترنت وصل شن و اگه احيانا لازم به چنين كاري باشه، يكي‌شون از dial-up استفاده مي‌كنه.
حالا من دو سوال دارم:
1- اگر بخوايم اين امكان رو بديم كه كلاينتها همزمان از اينترنت استفاده كنن، چه راهي هست؟ چه سخت‌افزار‌هاي جديدي لازم داريم؟ يا اصولا سخت‌افزارهاي فعلي جوابگو هستند؟ (مدل مودم fiber home است). البته اين نكته مهمه كه اصولا نمي‌خوايم تمام كلاينتها امكان دسترسي به اينترنت رو داشته باشند. چند كلاينت معلوم و مشخص هستند كه حق دسترسي به اينترنت رو دارند.

با تشكر فراوان

روی مودمت کانکشن رو به صورت pppoe ست کنین . بعد خروجی مودم رو بدین به هاب .
بعد همه ی کامپیوترهایی که با اون هاب وصل باشن می تونن استفاده کنن از نت . می تونی از این هاب بدی به هاب بعدی ...
و کلاینتهایی که نمی خای دسترسی به نت داشته باشن رو به صورت نرم افزاری بن کن .

mbastani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام مجدد و تشكر از دوستان
اولا من اصولا چيزي روي مودم تعريف نكردم! ساده تر بگم! از روز اولي كه مودم رو از شركت ADSL گرفتيم، فقط به يك كامپيوتر (يا الان به يكي از سويچ‌ها) وصل بوده. و كانكشن رو روي هر كامپيوتري كه مي‌خواستم دسترسي اينترنت داشته باشه، تعريف كردم. بنابر اين اگه ميشه توضيح بديد كه دقيقا چكار بايد بكنم. ضمن اينكه در مورد اينكه جلوي دسترسي كلاينتها رو بصورت نرم‌افزاري بگيرم هم اگه امكان داره توضيح بديد چون هيچي از اين مطلب هم نفهميدم!!! (خنگم ديگه....!;))
نكته دوم اينكه در مورد بخش دوم سوالم (وايرلس) هم اگه ميشه توضيح بديد. نمي‌دونم اون قسمت رو اينجا بايد مطرح مي‌كردم يا توي بخش ديگه‌اي از سايت؟ اگه بايد جاي ديگه‌اي مطرح كنم (از نظر موضوع مورد بحث مي‌گم) لطفا راهنمايي بفرماييد

wazet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست گرامی پیغام بده تا شما رو در زمینه قسمت وایرلس راهنمایی کنم . Yahoo id : nima_tdm

بالا