ipop

راهنماي خريد تردميل

شروع موضوع توسط mo|-|sen ‏2 مارس 2008 در انجمن بایگانی

 1. mo|-|sen

  mo|-|sen Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏4 آگوست 2005
  نوشته ها:
  1,321
  تشکر شده:
  27
  محل سکونت:
  KASHAN
  سلامت-يكي از بهترين توصيه‌ها براي ورزش كردن در خانه، استفاده از تردميل است
  تردميل در ميان تجهيزات ورزشي خانگي بيشترين كارآيي را در سوزاندن كالري‌هاي اضافي را دارد
  اگر از كم‌تحركي رنج مي‌‌بريد اما زمان كافي براي حضور در كلاس‌هاي ورزش را نداريد يا طاقت سرما و گرماي بيرون از منزل را براي انجام پياده‌روي نداريد و يا نمي‌خواهيد در هواي آلوده ورزش كنيد و به ده‌ها دليل ديگر در‌صدد هستيد كه در خانه كالري بسوزانيد.

  و صد البته پول كافي هم در اختيار داريد و به‌دنبال وسيله‌اي مناسب براي خودتان و ساير افراد خانواده مي‌گرديد، قدري صبر كنيد شايد مقاله‌ زير بتواند پاسخي به پرسش‌هاي مطرح شده در ذهن‌تان باشد.
  با وجود آنكه هر روز وسايل جديدي وارد بازار محصولات ورزشي خانگي مي‌شود اما در ميان همه‌ آنها تردميل از محبوبيت بيشتري برخوردار بوده و بيشترين سهم فروش در بازار را دارد. اما چرا؟جواب آن بسيار ساده است زيرا تردميل يكي از بهترين تجهيزات براي فعاليت درست قلب و اندام‌هاي بدن است.

  بر‌طبق مطالعه‌ انجام شده در دانشكده‌ پزشكي ويسكانسين و يك مركز پزشكي در ميلواكي، مشخص شده كه تردميل در ميان تجهيزات ورزشي خانگي بيشترين كارايي را در سوزاندن كالري‌هاي اضافي را دارد. در اين مطالعه كالري سوخته شده در يك تردميل در مدت 60 دقيقه به‌طور متوسط 705 تا 865 برآورد شده است.اما اين رقم در ساير تجهيزات ورزشي در همان مدت زماني به‌مراتب كمتر است.

  چرا تردميل؟

  تردميل دستگاهي است كه هدف تمامي خريدارن خود اعم از يك مصرف‌كننده معمولي تا علاقه‌مندان به لاغري را تامين مي‌كند.اما چگونه؟

  1) تردميل مي‌تواند از سوي همه افراد خانواده و در هر سني مورد استفاده قرار گيرد.از طرفي شما مي‌توانيد برحسب توان فيزيكي و نيازتان در آن فعاليت سبك يا سنگين داشته باشيد.حتي براي آنها كه نمي‌توانند تعادل خود را به‌خوبي حفظ كنند، دسته‌هاي تردميل مي‌تواند در‌حين راه‌رفتن از ‌آنها محافظت كند.

  2) از‌آنجايي كه سرعت تردميل قابل تغيير است و از دور كند تا بسيار تند به‌طور دستي يا خودكار تنظيم مي‌شود، مي‌توان روي آن از قدم زدن بسيار آهسته شروع كرد تا به‌تدريج قلب آماده شده و حرارت بدن به‌حدي برسد كه بتوان روي آن با سرعت زياد راه رفت يا دويد.

  3) بيشتر تردميل‌ها را مي‌توان شيب‌دار كرد.افزايش شيب به كاربر اين امكان را مي‌دهد كه بر فشار كارش بيفزايد بدون آنكه سرعت دستگاه را افزايش دهد.

  4)كار روي تردميل نياز به مهارت خاص و توان فيزيكي بالا ندارد.تنها كاري كه لازم است روي آن انجام دهيد، راه رفتن است يعني قرار دادن يك پا جلوي پاي ديگر!

  5) تردميل ماهيچه هاي بزرگ بدن شما را به‌حركت وا مي‌دارد و باعث يك فعاليت مناسب در ماهيچه‌هاي قلبي عروقي مي‌شود. براي آنكه تردميل سلامت شما را تضمين كند 4تا 5 بار در هفته به مدت 30 دقيقه يا بيشتر با يك شتاب متوسط روي آن ورزش كنيد.

  مي‌خواهيد تردميل بخريد؟

  اگر شما تصميم داريد كه يك تردميل بخريد، در‌ درجه نخست بايد اطلاعات لازم را در‌مورد آن به‌دست آوريد. سپس در مغازه‌هاي مختلف مدل‌هاي گوناگون را امتحان كرده و با يكديگر مقايسه كنيد تا به بهترين دست يابيد!

  سعي كنيد در هنگام خريد به خصوصيات زير در دستگاهي كه مي‌خريد توجه كنيد:

  بدنه: فولاد فشرده معمولا مقاوم‌تر از آلومينيوم اما سنگين‌تر از آن است و حتما"بايد با مواد ضد زنگ پوشيده شود تا تردميل زنگ نزند.روي دستگاه انتخابي خود راه برويد. اگر احساس مي‌كنيد شل و لق است، از خريد آن اجتناب كنيد.همچنين در هنگام خريد دقت كنيد كه در بدنه تردميل به جاي پيچ و مهره از جوش براي اتصال قطعات استفاده شده باشد.پيچ و مهره به مرور زمان شل مي‌شود.در ضمن از تردميل‌هايي كه بدنه آنها تماما" پلاستيك است پرهيز كنيد.

  دسته: محل قرارگيري دسته‌ها در دستگاه مساله بسيار مهمي است.اگر مي‌خواهيد تردميلي بخريد كه دسته‌هايش در جلو يا در دوطرف دستگاه باشد، اطمينان حاصل كنيد كه دسته‌ها شل نباشد و در هنگام حركت يا دويدن شما به بازويتان نخورد.

  موتور: بيشتر تردميل‌هاي خانگي داراي موتور با جريان برق مستقيم هستند اما تردميل‌هايي كه براي باشگاه‌هاي بدن‌سازي طراحي مي‌شوند ممكن است داراي موتور با جريان برق متناوب يا جريان برق مستقيم باشند.موتور‌هاي با جريان برق متناوب در هنگام كار پرسروصدا‌ تر بوده و معمولا" نياز به جريان برق اختصاصي دارند.

  قدرت موتور: قدرت موتور تردميلي را كه مي‌خواهيد بخريد كنترل كنيد.اگر قدرت موتور دستگاه برحسب اسب بخار سنجيده شود اطمينان يابيد كه عدد آن بيشتر از 5/‌1 باشد.دستگاهي كه قدرتش كمتر از 5/1 اسب بخار باشد ممكن است به‌سرعت خراب شود.

  سرعت: بيشتر تردميل‌ها سرعتي بين صفر تا 10 مايل در ساعت (صفر تا 16 كيلومتر در ساعت) دارند.يك تردميل خوب بايد با شيوه راه رفتن شما كه در آن احساس راحتي مي‌كنيد، هماهنگ باشد.يك سرعت شروع 5/0 مايل در ساعت (8/0 كيلومتر در ساعت) يا كمتر به‌دلايل ايمني بسيار مهم است.

  تسمه: اطمينان حاصل كنيد كه درازاي تسمه دستگاه به‌حد كافي براي بلند‌ترين گام شما مناسب باشد.عرض تسمه نيز بايد به‌اندازه‌اي باشد كه دست شما به‌راحتي به دسته‌هاي تردميل برسد.

  تحمل وزن: هر تردميلي تا وزن مشخصي را مي‌تواند تحمل كند.به ياد داشته باشيد فشاري كه از طرف شما در حين دويدن به دستگاه وارد مي‌شود خيلي بيشتر از وزن طبيعي شماست.

  ايمني در حركت: بعضي از تردميل‌ها داراي گيره‌اي هستند كه با اتصال به لباس، ايمني شما را در حين حركت تضمين مي‌كنند، به‌طوري كه اگر در هنگام راه‌رفتن يا دويدن تعادل خود را از‌دست بدهيد با تكان ناگهاني شما گيره از لباس كنده شده و دستگاه به‌طور اتوماتيك خاموش مي‌شود.اگر در زمره افرادي هستيد كه نمي‌توانيد تعادل خود را به‌خوبي حفظ كنيد يا كودك شيطاني در خانه داريد، از اين ويژگي در تردميل غافل نشويد.

  اثر ارتجاعي: محل حركت شما روي تردميل نبايد حالت فنري يا ارتجاعي زياد داشته باشد.اين امر از لرزش و تكان‌هاي شديد دستگاه در هنگام دويدن و راه رفتن سريع مي‌كاهد.

  تنظيم شيب: روش‌هاي متعددي براي تنظيم شيب تردميل وجود دارد.از سيستم‌هاي اتوماتيك گرفته كه متناسب با ضربان قلب شما تغيير مي‌كند تا روش‌هاي دستي تنظيم شيب.در هنگام خريد تردميل‌هاي اتوماتيك مراقب باشيد كه تنظيم شيب آن پرسروصدا نباشد و سبب لرزش تردميل در هر درجه نشود.

  صفحه كنترل: معمولا بيشتر تردميل‌ها داراي يك صفحه كامپيوتري روي دسته جلويي خود هستند كه از نوع ساده تا بسيار پيچيده تقسيم مي‌شود.با استفاده از صفحه كنترل هرآنچه شما از تردميل خود انتظار داريد، به‌راحتي تنظيم مي‌كنيد.كار‌هايي مانند خاموش و روشن كردن و يا تنظيم سرعت انتخابي.البته قيمت يك تردميل تحت تاثير پيچيدگي صفحه كنترل است.بنابراين تنها آن چيزي را بخريد كه مطمئن هستيد به‌طور مرتب استفاده مي‌كنيد.

  نمايشگر ضربان قلب: اين بخش يكي از مشخصات اختياري است.در بعضي از نمونه‌ها گيره‌هايي كه به لاله گوش يا انگشت مي‌چسبد، ضربان را محاسبه مي‌كند كه دقت آن كمتر از نمايشگر‌هايي است كه با اتصال به قفسه سينه ضربان را محاسبه مي‌كند.براي افرادي كه ناراحتي قلبي دارند و نبايد ضربان قلب آنها از حدي بالاتر رود، وجود اين ويژگي امر مهمي است.

  قيمت: هرچند به‌اندازه‌اي كه پول دهيد، آش مي‌خوريد اما بايد به‌خاطر داشته باشيد كه اگر مي‌خواهيد يك تردميل كاملا اتوماتيك و با امكانات عالي و البته قيمت بيشتر بخريد، بهتر است عاقلانه‌تر عمل كنيد. به‌جاي آنكه مبلغي گزاف صرف خريد تردميلي با امكانات آن‌چناني بكنيد يك تردميل خوب و معمولي بخريد و با پول باقي‌مانده، شرايط لازم براي كار با تردميل را در خانه خود فراهم آوريد.اگر شما امكان و انگيزه لازم براي كار با تردميل را به مرور زمان از دست بدهيد، هم پول و هم سلامت‌تان را به باد خواهيد داد. ‌

  منبع: www.parsipic.com
   
 2. English Lord

  English Lord کاربر فعال سریال های تلویزیونی کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏21 آگوست 2007
  نوشته ها:
  3,320
  تشکر شده:
  98
  محل سکونت:
  NeverLand
  من خودم با کمک برادرم یه تردمیل ساختم و خوشبختانه خیلی هم خرجموننشد..حدودا 200 هزار تومان با تمام امکانات و تجهزات....بنظر من که خیلی خیلی بهتر از این بود که برم یه نمونه 700 تومانیش رو بخرم ..پیشنهاد میکنم که هر کسی هم براش مقدوره خودش درست کنه..:)
  فقط اینی که ما ساختیم فاقد نمودار ضربان قلب و فشار خون هست.:) ک هبعدا اینها بهش اضافه میشه:D
   
 3. alireza_simkesh

  alireza_simkesh Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏1 اکتبر 2005
  نوشته ها:
  1,696
  تشکر شده:
  4
  فرهاد تو این ترد یه راهنمای جامع خرید تردمیل نوشته چند وقت پیشا.
   
avanakbron talent عسل طبیعی و گرده گل ایرانی