برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی از ماینر های عزیز

yasfile

Registered User
لایک‌ها
78
سلام دوستان
راستش من میخوام چند تا دستگاه ماینر بگیرم
ولی خب یه سری اطلاعات اولیه نیاز دارم
اول اینکه آیا 5 تا دستگاه بخرم اصن بازدهی مالی داره ؟
چه مدل دستگاهی رو پیشنهاد میدین ؟

o0shahin

Registered User
لایک‌ها
122
سلام
بله اوکیه با 5 تا شروع کنید
البته هرچی بیشتر باشه این مزیتو داره که بعضی هزینه ها مثل اینترنت و هزینه مودم بین تعداد بشتری تقسیم میشه و هزینه ها کمتر و در نتیجه سود بیشتر میشه
ولی مشکل تعداد زیاد هم اینه که نمیشه برقشو رسوند نیاز به خنک کاری بهتر داره و معمولا سرو و صداشم نمیشه جمع کرد از اون طرفم چون یک دفعه یه بار زیاد به سیستم برق اضافه میشه راحت قابل ردیابی هستش
این مدل الان بد نیست
T2t z 30 Th
فک کنم پک 5 تایشو چند هفته پیش 50 تومن میفروختن با قیمت بیت کوین امروز(10,654.58 دلار) حدودا هر دستگاه 35 دلار ماهانه درآمد داره که باید از این مقدار هزینه برق و بقیه هزینه ها کم بشه 5 تاش میشه 175 دلار حدودا 5 میلیون
البته این که از کجا برقشو تامین میکنی خودش سواله

yasfile

Registered User
لایک‌ها
78
ما یه مغازه داریم که امتیاز برق سه فاز داره و الان خالیه
یعنی اگه از برق 3 فاز هم برای ابتدای کار یعنی 5 دستگاه استفاده کنیم باز مشخص میشه و قابل ردیابی هست ؟
چون تا جایی که من میدونم تعرفه ی برق سه فاز از برق شهری تک فاز کمتره

o0shahin

Registered User
لایک‌ها
122
اگه برق مغازتون ۳ فاز تجاری هست ارزش استفاده نداره پول برقتون زیاد میاد
بله ۵ تاشم میشه فهمید هر کدوم بیش از ۲۰۰۰ وات مصرف داره ۵ تاش میشه ۱ مگاوات
برای معیار بهتون بگم که مصرف شهر های بزرگ در حد چند صد مگاواته
راحت میشه فهمید مگه اینکه بیارین چند تا دستگاه پر مصرف مثل تراش و سی ان سی هم بزارین برا پوشش اون کارتون بهترین برق برا این کار به ترتیب ۱. امام ۲. کشاورزی ۳. صنعتی هست بقیه برقا معمولا صرفه اقتصادی و به اصطلاح ارزش دردسرشو نداره

neshoone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
والا مشکل اینجاس دیگه نمیشه برق امام استفاده کرد ، همه ی کابل ها رو عوض کردن که نشه برق امام استفاده کرد :D
شهر ما هم متاسفانه واحد صنعتی نداریم
روستا چند جایی سراغ دارم که بشه برق امام استفاده کرد اما مشکل اینترنت اونجا یه معضل جداگانه اس :rolleyes:

yasfile

Registered User
لایک‌ها
78
والا مشکل اینجاس دیگه نمیشه برق امام استفاده کرد ، همه ی کابل ها رو عوض کردن که نشه برق امام استفاده کرد :D
شهر ما هم متاسفانه واحد صنعتی نداریم
روستا چند جایی سراغ دارم که بشه برق امام استفاده کرد اما مشکل اینترنت اونجا یه معضل جداگانه اس :rolleyes:
خخخ دقیقا

advantage

Registered User
لایک‌ها
127
اگه برق مغازتون ۳ فاز تجاری هست ارزش استفاده نداره پول برقتون زیاد میاد
بله ۵ تاشم میشه فهمید هر کدوم بیش از ۲۰۰۰ وات مصرف داره ۵ تاش میشه ۱ مگاوات
برای معیار بهتون بگم که مصرف شهر های بزرگ در حد چند صد مگاواته
راحت میشه فهمید مگه اینکه بیارین چند تا دستگاه پر مصرف مثل تراش و سی ان سی هم بزارین برا پوشش اون کارتون بهترین برق برا این کار به ترتیب ۱. امام ۲. کشاورزی ۳. صنعتی هست بقیه برقا معمولا صرفه اقتصادی و به اصطلاح ارزش دردسرشو نداره

رفیق 5 تا 2 کیلووات می شه 10 کیلووات نه یک مگاوات، یک مگاوات خیلی برق زیادی هست و 500 تا دستگاه 2 کیلوواتی رو می شه باهاش راه انداخت .

در جهت پاسخ به سوالات رفیقمون
با توجه به تعرفه برق تجاری به نظر من ارزش نداره چون پول برقش زیاد می شه البته باز هم سود داره ولی کم
ردیابی دستگاه های ماینر از این نظر راحته که معمولا هیچ جا و هیچ صنعتی ( در مقیاس کوچک ) 24 ساعته و هفت روز هفته از تمام توان کنتور استفاده نمی کنن ولی اگر توی مغازه مثلا تراشکاری یا جوشکاری هست می تونید بگین مصرفمون بالاست و با توجه به اینکه به سمت زمستون می ریم احتمالا گیرها کمتر باشه و مشکل برق توی تابستونه عمدتا
برای برق امامی هم نیازی به کابل های ستون برق نیست . از پشت کنتور برق بگیرید ( البته خودتون رو به کشتن ندین و همچنین باید مخفی کاری کنید که دیده نشه و جریمه نشین ) جهت اطلاعتون برق دزدی تا 30 کیلووات به راحتی قابل ردیابی نیست مخصوصا اگر مغازه تون در یه قسمت صنعتی یا تجاری باشه .

yasfile

Registered User
لایک‌ها
78
تاجایی که من اطلاع دارم حتی کابل های پشت کنتوری رو هم عوض کردن که نشه برق امام استفاده کرد

o0shahin

Registered User
لایک‌ها
122
رفیق 5 تا 2 کیلووات می شه 10 کیلووات نه یک مگاوات، یک مگاوات خیلی برق زیادی هست و 500 تا دستگاه 2 کیلوواتی رو می شه باهاش راه انداخت .

در جهت پاسخ به سوالات رفیقمون
با توجه به تعرفه برق تجاری به نظر من ارزش نداره چون پول برقش زیاد می شه البته باز هم سود داره ولی کم
ردیابی دستگاه های ماینر از این نظر راحته که معمولا هیچ جا و هیچ صنعتی ( در مقیاس کوچک ) 24 ساعته و هفت روز هفته از تمام توان کنتور استفاده نمی کنن ولی اگر توی مغازه مثلا تراشکاری یا جوشکاری هست می تونید بگین مصرفمون بالاست و با توجه به اینکه به سمت زمستون می ریم احتمالا گیرها کمتر باشه و مشکل برق توی تابستونه عمدتا
برای برق امامی هم نیازی به کابل های ستون برق نیست . از پشت کنتور برق بگیرید ( البته خودتون رو به کشتن ندین و همچنین باید مخفی کاری کنید که دیده نشه و جریمه نشین ) جهت اطلاعتون برق دزدی تا 30 کیلووات به راحتی قابل ردیابی نیست مخصوصا اگر مغازه تون در یه قسمت صنعتی یا تجاری باشه .
حرفتون درسته محاسبات من اشتباه بود

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,455
اول اینکه آیا 5 تا دستگاه بخرم اصن بازدهی مالی داره ؟

مسئله 1 ) ماینر بیت کوین توصیه نمیشه چون برق سه فار میخواد
1.1 شما ماینر اتریوم میتونید بگیرید ! ( 5هزار دلار جدیدترین و هش ریت بالا )
1.2 دنبال اتر کلاسیک و دیگر کوین ها هستید با سخت افزار کانفیگ کردن میشه این کارو کرد ( توصیه من )
1.2.1 اگر نیاز سخت افزار جدید بود و یا کلا بیخیال شدید میتونید سخت افزار بفروشید ! ماینر مشتری اول اخر خودتون هستید اگر الگوریتم ها عوض شه ( که میشه )

پس نتیجه 1 : سخت افزار و استخراج اتر بهتر است ( سخت افزار قابل فروش - نیاز به برق سه فاز نیست )

مسئله 2

2.1هزینه برای کانفیگ چقدر است ؟ گرافیک rx580 که ارزونترین بازار است دست دوم نزدیک 7 هست شما به 5 گرافیک ( جهت پردازش موازی) نیاز دارید ! دیگر لوازم مثل یک هارد ssd و رم و پردازنده زیاد بالا نیست

2.2سود استخراج چقدر است ؟

2.2.1با گرافیک rx580 که دارای هش ریت ( 29.2 Mh/s ) هست میشود با نرخ فعلی اتر و دلار 31 هزار تومانی ( 25 دلار ماهیانه داشت ) با قیمت فعلی اتر کلاسیک !!**

2.2.2شما 5 ریگ هم داشته باشی 29*5 = 146 == ( درامد شما 124دلار خواهد ) با قیمت فعلی اتر کلاسیک !!!**

2.3 با فرض اینکه شما 5گرافیک 580 دست دوم خریده باشی ( معمولا سالم تو بازار 6 تومان است تا 8 تومان )
رم و مادربورد و سی پی یو و دیگر نیازات یک سیستم را حداقل درنظر بگیرید ! گرچه مادربورد مهم است !!

( تقریبا 1600دلار ) ( 50میلیون آب میخوره ) الان تهیه کنید !!!!

خوب مسئله اخر این است شما ماهی 124دلار با این وضعیت فعلی بدست میارید !

که تقریبا 1 سال طول میکشد اگر الگوریتم عوض نشود و نیاز به هش ریت بالاتر نباشد ( که هست )) شما اصل پولت برگرده !!

فقط برای فارمر ها این کار میتونه درامد زا باشه ! باید دیگر افراد عادی سرگرمی...
که ریسک بهتری میشود کرد با این 1600دلار )

yasfile

Registered User
لایک‌ها
78
مسئله 1 ) ماینر بیت کوین توصیه نمیشه چون برق سه فار میخواد
1.1 شما ماینر اتریوم میتونید بگیرید ! ( 5هزار دلار جدیدترین و هش ریت بالا )
1.2 دنبال اتر کلاسیک و دیگر کوین ها هستید با سخت افزار کانفیگ کردن میشه این کارو کرد ( توصیه من )
1.2.1 اگر نیاز سخت افزار جدید بود و یا کلا بیخیال شدید میتونید سخت افزار بفروشید ! ماینر مشتری اول اخر خودتون هستید اگر الگوریتم ها عوض شه ( که میشه )

پس نتیجه 1 : سخت افزار و استخراج اتر بهتر است ( سخت افزار قابل فروش - نیاز به برق سه فاز نیست )

مسئله 2

2.1هزینه برای کانفیگ چقدر است ؟ گرافیک rx580 که ارزونترین بازار است دست دوم نزدیک 7 هست شما به 5 گرافیک ( جهت پردازش موازی) نیاز دارید ! دیگر لوازم مثل یک هارد ssd و رم و پردازنده زیاد بالا نیست

2.2سود استخراج چقدر است ؟

2.2.1با گرافیک rx580 که دارای هش ریت ( 29.2 Mh/s ) هست میشود با نرخ فعلی اتر و دلار 31 هزار تومانی ( 25 دلار ماهیانه داشت ) با قیمت فعلی اتر کلاسیک !!**

2.2.2شما 5 ریگ هم داشته باشی 29*5 = 146 == ( درامد شما 124دلار خواهد ) با قیمت فعلی اتر کلاسیک !!!**

2.3 با فرض اینکه شما 5گرافیک 580 دست دوم خریده باشی ( معمولا سالم تو بازار 6 تومان است تا 8 تومان )
رم و مادربورد و سی پی یو و دیگر نیازات یک سیستم را حداقل درنظر بگیرید ! گرچه مادربورد مهم است !!

( تقریبا 1600دلار ) ( 50میلیون آب میخوره ) الان تهیه کنید !!!!

خوب مسئله اخر این است شما ماهی 124دلار با این وضعیت فعلی بدست میارید !

که تقریبا 1 سال طول میکشد اگر الگوریتم عوض نشود و نیاز به هش ریت بالاتر نباشد ( که هست )) شما اصل پولت برگرده !!

فقط برای فارمر ها این کار میتونه درامد زا باشه ! باید دیگر افراد عادی سرگرمی...
که ریسک بهتری میشود کرد با این 1600دلار )
خیلی خیلی ممنون از توضیح جامع و کامل و راهنمایی بسیار خوبتون بزرگوار

ziro00

Registered User
لایک‌ها
586
دوستان با برق خانگی چه تعداد دستگاه میشه استفاده کرد؟

Xuevon

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,775
هر کدوم بیش از ۲۰۰۰ وات مصرف داره ۵ تاش میشه ۱ مگاوات

اقا 5 تا 2000 وات میشه 10،000 وات معادل 10 کیلووات/ساعت. مگاوات چیه! یک مگاوات یعنی 1،000،000 وات یعنی 1000 کیلووات
nono2.gif

بالا