برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای ادامه یادگیری زبان انگلیسی

BluRay20

Registered User
لایک‌ها
259
سلام
من هم فعلا دارم روی لغت کار میکنم و یکی دو تا کتاب میخونم بعد هم اگر وقت شد برم تعیین سطح بدم و کلاس هم برم .

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
سلام دوستان.
من دریانوردم و به واسطه شغلم نیاز به انگلیسی در سطح خیلی خوب دارم اما نمیدونم از کدوم منابع (کتاب نرم افزار یا ...)استفاده کنم.
در حال حاضر به خاطر رابطه با خارجی ها و اجبار در ارتباط داشتن و کار کردن اونها میتونم باهاشون به طوری که حرف همو بفهمیم صحبت کنم البته چند مشکل وجود داره.
چون طرف خارجی هم انگلیسی یا آمریکایی نیست جفتمون قواعد رو رعایت نمیکنیم یعنی از نظر گرامر افتضاحیم ولی حرف همو میفهمیم
از نظر reading به خاطر اینکه کتاب فارسی در رشته و شغل ما وجود نداره بد نیستم
از نظر دایره لغات متوسط رو به پایین
از نظر speaking با همون لغاتی که بلدم میتونم نیم ساعت در مورد موضوعات مختلف در حد متوسط صحبت کنم (ولی ممکنه از هر جملم دو سه تا ایراد گرامری بشه گرفت)
از نظر نگارش هم به خاطر ضعف در گرامر خیلی بد هستم
امکان رفتن به کلاسهای بیرون رو به خاطر نوع شغلم ندارم و خودم باید یاد بگیرم. در عوض وقت خیلی آزادی دارم.
ممنون میشم راهنماییم کنید

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
دوستان من دانشجو هستم
ولی میخام زبانم رو قوی کنم
چی بیشنهاد میکنین ؟
سرچ کردم اموزش انلاین زیاده
کسی استفاده کرد؟
اینا رو برم یا کلاس
ممنون

راحت بت بگم خیلیا مجموعه کامل کتاب و سی دی و اینا خونه دارن لاشم باز نمیکنن!
ماها همه تنبلیم خودمون نمیخونیم پس بهترین راه کلاس زبان

Sent from my Awesome LG P713

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
سلام دوستان.
من دریانوردم و به واسطه شغلم نیاز به انگلیسی در سطح خیلی خوب دارم اما نمیدونم از کدوم منابع (کتاب نرم افزار یا ...)استفاده کنم.
در حال حاضر به خاطر رابطه با خارجی ها و اجبار در ارتباط داشتن و کار کردن اونها میتونم باهاشون به طوری که حرف همو بفهمیم صحبت کنم البته چند مشکل وجود داره.
چون طرف خارجی هم انگلیسی یا آمریکایی نیست جفتمون قواعد رو رعایت نمیکنیم یعنی از نظر گرامر افتضاحیم ولی حرف همو میفهمیم
از نظر reading به خاطر اینکه کتاب فارسی در رشته و شغل ما وجود نداره بد نیستم
از نظر دایره لغات متوسط رو به پایین
از نظر speaking با همون لغاتی که بلدم میتونم نیم ساعت در مورد موضوعات مختلف در حد متوسط صحبت کنم (ولی ممکنه از هر جملم دو سه تا ایراد گرامری بشه گرفت)
از نظر نگارش هم به خاطر ضعف در گرامر خیلی بد هستم
امکان رفتن به کلاسهای بیرون رو به خاطر نوع شغلم ندارم و خودم باید یاد بگیرم. در عوض وقت خیلی آزادی دارم.
ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام دوست عزیز

اگر بتونین حتی یک وقت کوچیک پیدا کنین بهتر گزینه کلاس زبان هست، رو موسسه خیلی حساسیت به خرج ندین، همین که تو جمع باشین مهمه... اما اگه کلاس نمیتونین برین ...
اینکه با بقیه انگلیسی حرف میزنین و هر دو اشتباه دارین رفته رفته باعث ضعف بیشتر میشه... چون یه اشتباه براتون جا افتاده و هی دارین تکرار میکنین، سر کلاس هم نیستین که کسی بهتون تذکر بده چی درسته... (مثال معروف I am agree که هر دو طرف میگن و هیچ کس اصلاحش نمیکنه)
پس بهتر اینه که با یه Native انگلیسی صحبت کنین... که زبان اولش باشه... غیر از این، فیلم و سریال خیلی تو مکالمه مهمه... یه سری جملات معروف انقدر تکرار میشه براتون که چون استفاده هم میکنین دیگه از ذهنتون پاک نمیشه... اگر تونستین فیلم و سریال رو بدون زیرنویس انگلیسی (هیچ وقت حتی تو مرحله اول از زیرنویس فارسی استفاده نکنین! خیلی خطرناکه! یه دیکشنری نصب کنید) ببینید... وقتشه که برین سراغ مستندها... مستندها رو بتونین درک کنین به درجه ی خیلی خوبی میرسین (تقریبا عالی!)

در مورد لغات، از همون منابع خارجی برای کار و رشته تون استفاده کنین... اگر کتابی برای لغاتش هست که هیچ، وگرنه خودتون دست به کار بشین و فلش کارت و یا یه دفترچه برای لغات تخصصی درست کنین...
در کنار لغات تخصصی، لغات اصلی زبان رو هم باید ارتقا بدین که معمولا از 504 شروع میشه(حدسم اینه که این رو خونده باشین احتمالا) بعد از این همه سراغ کتاب های خوب لغت مثلا Oxford word skills برین که تو سه سطح مختلف هست... کتاب لغت خیلی زیاده، ولی مهم اینه که از روش برای خودتون یادداشت و مجموعه لغت درست کنین و مواقعی که کتاب دستتون نیست هم کار کنین ...

برای Writing هم منابع زیاده... ولی بهتر اینه که در کنارش رو گرامر هم کار کنین... گرامر با مکالمه به دست میاد نه با خوندن صرف... برای گرامر Practical English Usage خیلی خوبه و مرجع حساب میشه...

راستی، رو اینا که کار میکنین رو لهجه تون هم کار کنین... با خارجی های غیر انگلیسی زبان، انگلیسی حرف زدن رو لهجه خیلی تاثیر میذاره...

امیدوارم به دردتون بخوره...

www.sitedesigngroup.ir

Registered User
لایک‌ها
25
توضیح مدیر بخش :

دوستانی که در مورد یادگیری زبان انگلیسی سوال دارن ، می خوان دوباره شروع کنن ، و خلاصه می خوان ببینن که با توجه به شرایط فعلی شون باید چی کار کنن ، می تونن در این تاپیک ، سوالاتشون رو مطرح کنن

توصیه های سریع السیر :

1. شما در کوتاه مدت نمی تونید زبانتون رو به حدی برسونید که مثلا 70% دیالوگ های یه فیلم رو متوجه بشید ....

2. اکثر آدمها حتی اگه از بچگی کلاس زبان برن هم نمی تونن زبانشون رو به اون حد برسونن که در شماره 1 گفته شد

3. برخلاف عقیده عامه فیلم دیدن راه مناسبی برای زبان یاد گرفتن نیست ...ممکنه شما رو نهایتا به 40% برسونه ... اما نه بیشتر ...

4. بهترین راه : مطالعه و reading ... طبیعیه که سخته ... و واسه همینه که بهترین راهه ...

5. کلاس نرفتن و خودآموزی کردن روش سختیه ... بهتره کلاس برید ... فقط کلاس مکالمه ...

6. گرامر رو کاملا بیخیال ... فقط مکالمه

متاسفم اگه بدبینانه به قضیه نگاه کردم و این توصیه ها ، اون چیزی نبود که انتظارش رو داشتید ...

------------------------

سلام

من در حد متوسط و تخصصی رشته خودم متون انگلیسی را می فهمم و میخوام سایر مهارتهای انگلیسی رو افزایش بدم . برای آموزش زبان شامل مکالمه ، Listening و.. چه روشی رو پیشنهاد می کنید؟ از متدهای موجود ( EAST.WEST, Interchange , spectrum ,.. ) کدام مناسب تر است؟ حتما باید کلاس برم ؟
ممنون از راهنماییتون.

kapitan101

Registered User
لایک‌ها
34
سلام دوستان من فعلا دارم لغت حفظ میکنم که فلش کارت های اینترچینج را در 3 سطح دارم و سطح اول که جلدش قرمزه را تموم کردم و از فردا هم سطح بعدی را حفظ میکنم که معمولا 2 ماه طول میکشه البته یهpicture dictionary l هم هست که اون را هم گاهی مطالعه میکنم بعد از اون هم از ابتدای سال جدید میخوام کلاس برم به نظرتون چطوره ؟
راستی بین کتاب های تاپ ناچ و american english file دوستان کدوم را پیشنهاد میکنند چون بیشتر موسسه ها تاب ناج درس میدهند .
مرسی

fozool

Registered User
لایک‌ها
36
خیلی خوبه
به نظرم تاپ تاچ خیلی بهتر از امرکن فایل هستش مخصوص در بخش مکالمه خیلی کاربردیه

honeypot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من میخوام دوباره خوندن زبان رو شروع کنم دنبال یک کلاس زبان خوب می گردم
سطح زبانم میشه گفت high intermediate هست می خوام به سطح تافل برسم فعلا قصد آزمون دادن ندارم..(شاید در آینده مهاجرت به کانادا)
کلاس های ترمیک رو خیلی دوس ندارم دوران مدرسه ازین کلاسا می رفتم تا سطح high1 کانون ایران خوندم... کلاس های فشرده که در مدت یک سال منو به سطح دلخواه برسونه رو ترجیح میدم
هدفم اینه وبسایت های انگلیسی رو به راحتی بخونم فیلم های انگلیسی رو راحت بفهمم و حتی بتونم تدریس کنم.
هزینه کلاس خصوصی برام زیاده.
دوستان شیرازی می تونند به من موسسه خوبی معرفی کنند؟ (مثلا بین اینا کدوم بهتره: کاسپین-دیباگران-مدیریت صنعتی-داوری-جهاد دانشگاهی-بهار-سفیر-فاخر-دانشگاه شیراز......)؟؟؟؟؟؟؟
دوستان که از شهرهای دیگه هستند هم نظر بدند کدوم کتابا خوبه مثلا interchange یا کتابهای جدیدی که اسمهاشون یادم نیس که لااقل دنبال موسسه ای باشم که اون کتاب رو تدریس کنند؟؟؟؟؟

تو رو خدا زود help بدید که بتونم واسه ترم بهار 93 ثبت نام کنم
مرسی

fozool

Registered User
لایک‌ها
36
سلام دوستان من میخوام دوباره خوندن زبان رو شروع کنم دنبال یک کلاس زبان خوب می گردم
سطح زبانم میشه گفت high intermediate هست می خوام به سطح تافل برسم فعلا قصد آزمون دادن ندارم..(شاید در آینده مهاجرت به کانادا)
کلاس های ترمیک رو خیلی دوس ندارم دوران مدرسه ازین کلاسا می رفتم تا سطح high1 کانون ایران خوندم... کلاس های فشرده که در مدت یک سال منو به سطح دلخواه برسونه رو ترجیح میدم
هدفم اینه وبسایت های انگلیسی رو به راحتی بخونم فیلم های انگلیسی رو راحت بفهمم و حتی بتونم تدریس کنم.
هزینه کلاس خصوصی برام زیاده.
دوستان شیرازی می تونند به من موسسه خوبی معرفی کنند؟ (مثلا بین اینا کدوم بهتره: کاسپین-دیباگران-مدیریت صنعتی-داوری-جهاد دانشگاهی-بهار-سفیر-فاخر-دانشگاه شیراز......)؟؟؟؟؟؟؟
دوستان که از شهرهای دیگه هستند هم نظر بدند کدوم کتابا خوبه مثلا interchange یا کتابهای جدیدی که اسمهاشون یادم نیس که لااقل دنبال موسسه ای باشم که اون کتاب رو تدریس کنند؟؟؟؟؟

تو رو خدا زود help بدید که بتونم واسه ترم بهار 93 ثبت نام کنم
مرسی

اگه میخوای کلاس نری بهتر در دوره های انلاین توی اینترنت شرکت کنی سایتهای خوبی وجود داره
اینجوری وقتت تلف نمیشده دیدن کانال های انگلیسی زیان مثل بی بی -فرانس 23 -الجزیره و مخصوصا کانال ان اچ کی ژاپن که خیلی روان حرف میزنن به شدت توصیه میشه
موید باشید

honeypot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه میخوای کلاس نری بهتر در دوره های انلاین توی اینترنت شرکت کنی سایتهای خوبی وجود داره
اینجوری وقتت تلف نمیشده دیدن کانال های انگلیسی زیان مثل بی بی -فرانس 23 -الجزیره و مخصوصا کانال ان اچ کی ژاپن که خیلی روان حرف میزنن به شدت توصیه میشه
موید باشید

مرسی دوست عزیز از راهنماییهاتون ولی من تا کلاس نرم درست حسابی نمی خونم اگه کلاس برم بعد با انگیزه کارهای متفرقه مثل دیدن اخبار و....دنبال میکنم

something71

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
توی تهران مؤسسه بهتر از رسپیناتاک سراغ ندارم. من اسپیکینگ صفربودم رفتم رسپینا امسال تو آیلتس اسپیکینگمو 8 گرفتم!

kapitan101

Registered User
لایک‌ها
34
سلام
از دوستان کسی سری کتاب های Market leader را خونده ؟
من این ترم کتاب تاب ناچ را خوندم و ترم بعدی یا میتونم تاپ ناچ ها را ادامه بدم و یا Market leader که بیشتر واسه بیزینس هست میخواستم بدونم دوستان کدوم را پیشنهاد میکنن ؟
نظرشون در مورد آمریکن اینگلیش فایل چیه ؟
مرسی

fozool

Registered User
لایک‌ها
36
سلام
از دوستان کسی سری کتاب های Market leader را خونده ؟
من این ترم کتاب تاب ناچ را خوندم و ترم بعدی یا میتونم تاپ ناچ ها را ادامه بدم و یا Market leader که بیشتر واسه بیزینس هست میخواستم بدونم دوستان کدوم را پیشنهاد میکنن ؟
نظرشون در مورد آمریکن اینگلیش فایل چیه ؟
مرسی
به نظرم همون تاپ ناچ بهتره در ادامه هم میتونی دوره summit رو ادامه بدی
موفق باشی
راستی کدوم آموزشگاه میری و سطح اساتیدش چطوره؟

mhk 2012

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
من براى تقویت لغتم بايد چه کار کنم آيا نرم افزار يا کتابى هست براى تقویت لغت؟؟

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
سلام.
من براى تقویت لغتم بايد چه کار کنم آيا نرم افزار يا کتابى هست براى تقویت لغت؟؟
سلام
بله تا دلتون بخواد !
اگر هنوز 504 رو شروع نکردین ، یک پیشنهاد عمومی به همه هست... در هر سطحی که هستن (intermediate به بالا) نیاز هست که بلد باشید ... ( 1100 و غیره هم هستن...)
غیر از این کتاب ، Oxford Word Skills هم یک کتاب تو سه سطح هست که بسته به سطحتون میتونین ازش استفاده کنین
دوره های آموزشی تافل لغت زیاد داره، ولی بستگی داره این همه لغت رو واقعا بخواین یا نه فقط در سطح عمومی نیاز داشته باشید...

razi4888

Registered User
لایک‌ها
30
ولی به نظر من دیدن فیلمای تقویت زبان خیلی ام موثره.. مکالمه محاوره ای (به قول خودمون کوچه بازاری) رو تقویت میکنه ، نه فقط ادبی و گرامری . اصطلاحات رایج 50% گفتگو رو تشکیل میده دیگه
و یه چیز دیگه.. محیط هم خیلی موثره. پس کلاس مکالمه هم به درد میخوره

great_shift

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من فردیس کرج هستم میخواستم راهنمایم کنید کدوم یکی از این آموزشگاهها برم بهتره. از نظر پیشینه زبانی هم خیلی سال پیش کتاب زرد و قرمز اینترچینج رو آموزشگاه رفتم
آموزشگاه زبان کیش دی - کتاب 2014 Top Notch
آموزشگاه زبان کیش وی - کتاب Touchstone
نارسیس - American English File
آموزشگاه زبان فردیس - American English File
کانون زبان پارسا - American English File
زبان بین الملل -
کانون زبان ایران
آکسفورد - American English File
جهاد دانشگاهی - Top Notch
چند تا آموزشگاه دیگه هم در منطقه ما هست که وقت نکردم سر بزنم. همشون مهر ماه کلاساشون تشکیل میشه کانون زبان هم همینطور نوبت نمیخواد مهرکلاساش تشکیل میشه
با تشکر

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
سلام دوستان
جدیدا اموزشگاه ها اینترچنج را کنار گذاشتن بجاش کتاب world english intro را اوردن کسی میدونه این کتاب چجوریاست؟بهتر از اینترچنجه؟

بالا