برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای اعتماد سازی برای پول قرض دادن و...

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
درود
قراره به یه نفر پول قرض بدم تقریبا 600 میلیون
میگه تو پول بده من وامم رو گرفتن بهت میدم
برای ضمانت میگه چک میده
ولی این چیزا برای من ارزش نداره
یه ملک خیلی کوچیک داره که تقریبا همکین قیمته گفتم ملکی که داری بزن به نام من و هر وقت قرض من رو پس دادی دوباره همون رو میکنم به نام خودت و اگه اعتماد نداری میشه توی دفترخونه و محضر این شرایط رو ثبت کرد
ولی الان اینجا نگاه کردم هزینه انتقال سند تقریبا زده بود 10 میلیون تومن(با مالیات و...) یه بار هم من دوباره بزنم به نامش جمعا میشه 20 میلیون تومن! هزینه محضر رو حساب نکردم
kitset.ir/financial/document-expense
جدی قیمت سند زدن همینقدر هست؟ الکی 20 میلیون این وسط هزینه میشه. بنظرتون راه دیگه ای نداره؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
درود
قراره به یه نفر پول قرض بدم تقریبا 600 میلیون
میگه تو پول بده من وامم رو گرفتن بهت میدم
برای ضمانت میگه چک میده
ولی این چیزا برای من ارزش نداره
یه ملک خیلی کوچیک داره که تقریبا همکین قیمته گفتم ملکی که داری بزن به نام من و هر وقت قرض من رو پس دادی دوباره همون رو میکنم به نام خودت و اگه اعتماد نداری میشه توی دفترخونه و محضر این شرایط رو ثبت کرد
ولی الان اینجا نگاه کردم هزینه انتقال سند تقریبا زده بود 10 میلیون تومن(با مالیات و...) یه بار هم من دوباره بزنم به نامش جمعا میشه 20 میلیون تومن! هزینه محضر رو حساب نکردم
kitset.ir/financial/document-expense
جدی قیمت سند زدن همینقدر هست؟ الکی 20 میلیون این وسط هزینه میشه. بنظرتون راه دیگه ای نداره؟

600 میلیون قرض؟

گفتی یه نفر ولی توضیحات بیشتر ندادی، اقوام هست؟ نامزدتت هست؟ رفیق 50 ساله ات هست کیه؟

ولی در کل هر کسی باشه به نظرم نباید این مبلغ رو قرض بدی، یه نه بگو و 9 ماه راحت باش.

herkool2000

Registered User
لایک‌ها
392
اگه فرد خیلی خیلی مورد اعتمادت نیست بیخیال شو. مبلغ کمی نیست.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
600 میلیون قرض؟

گفتی یه نفر ولی توضیحات بیشتر ندادی، اقوام هست؟ نامزدتت هست؟ رفیق 50 ساله ات هست کیه؟

ولی در کل هر کسی باشه به نظرم نباید این مبلغ رو قرض بدی، یه نه بگو و 9 ماه راحت باش.
یکی از آشنای نزدیک هست
با این پول میخواد یه ملک بخره
اوضاع مملکت فوق شخمیه
اگه پول بهش ندم نمیتونه بخره و چند ماه دیگه قیمتش دو برابر میشه دیگه هیچی نمیتونه بخره
اگر هم بخوام بهش پول بدم دقیقا با چه ساز و کاری که اگر به احتمال 1% بهم پس نده قطعا کارتن خواب میشم چون تمام سرمایم رو دارم بهش میدم

نامزدتت هست؟
کی میاد زن من بشه :دی

نمیخاد سند بزنی.
یه وکالت فروش برای همون ملک تو دفترخونه ازش بگیر و مدارک کامل ملک رو هم پیش خودت نگه دار تا پول رو پس بده.
ممنون
سرچ کردم زده بود
"وکالت فروش خانه و مسکن ، به منزله ایجاد مالکیت خریدار نبوده و نیازمند تنظیم سند رسمی برای انتقال قطعی ملک به نام خریدار است"
"در این شرایط ، فروش ملک به صورت قطعی ، هنوز انجام نشده است و خریدار ، صرفا وکیل شده تا به نام خود ، سند مالکیت را اتخاذ نماید و تا قبل از اتخاذ سند قطعی ، هنوز حق مالکیت وی ، ایجاد نشده است"

یعنی با وکالت فروش هم نمیشه کاری کرد؟؟!

ali998

Registered User
لایک‌ها
774
اگه پول بهش ندم نمیتونه بخره و چند ماه دیگه قیمتش دو برابر میشه دیگه هیچی نمیتونه بخره
پول شما هم ارزشش نصف می شه! (حالا اگه پس بده.)

جدا از این موارد مسئله ای است به نام مدیریت ریسک که می گه همه چیزت رو سر یک معامله ریسکی نزار...(تا بگاج نری)

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,235
در مورد جزییات تضمین و ملک..
میتونید برید ۱۰۰ تومن بدید برید پیش وکیل هم راهنمایی میکنه هم شاید خودش قرارداد رو براتون تنظیم کنه..

ولی بقول دوستمون هم ارزش پولت نابود میشه..
هم اگه نداد یا مشکلی پیش اومد ، چنان مشکل اعصاب پیدا میکنی که ممکنه طرف رو تهدید به مرگ و شکنجه بکنی..

توی این شرایط دیگه هیچ ربطی نداره آدم چه تیپ شخصیتی داشته باشه..
پولش که بخاطر یکی دیگه بگا بره ، چنان سسخل میشه که حتی خودشم تصور نمیکرد..

پولت رو بده سکه بخر بذار زیر بالشتت.. شبو راحت بخواب..

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,553
یکی از آشنای نزدیک هست
با این پول میخواد یه ملک بخره
اوضاع مملکت فوق شخمیه
اگر هم بخوام بهش پول بدم دقیقا با چه ساز و کاری که اگر به احتمال 1% بهم پس نده قطعا کارتن خواب میشم چون تمام سرمایم رو دارم بهش میدم

کی میاد زن من بشه :دی

ممنون
سرچ کردم زده بود
"وکالت فروش خانه و مسکن ، به منزله ایجاد مالکیت خریدار نبوده و نیازمند تنظیم سند رسمی برای انتقال قطعی ملک به نام خریدار است"
"در این شرایط ، فروش ملک به صورت قطعی ، هنوز انجام نشده است و خریدار ، صرفا وکیل شده تا به نام خود ، سند مالکیت را اتخاذ نماید و تا قبل از اتخاذ سند قطعی ، هنوز حق مالکیت وی ، ایجاد نشده است"

یعنی با وکالت فروش هم نمیشه کاری کرد؟؟!

شما اگر وکالت بلاعزل داشته باشی و ملک مورد نظر سنددار باشه، عین اینه که خونه به نامت باشه. میتونی هر وقت خواستی خونه رو به نام خودت یا دیگری بزنی. ضمنا مالیات نقل و انتقال خونه هم بر اساس قیمت واقعی خونه نیست. یه چیزی هست به اسم قیمت منطقه ای که ثبت اسناد تعیین میکنه و کمتر از 10 درصد قیمت واقعی خونه است. بر مبنای اون مالیات میگیرن. برای ملک 600 میلیونی، فکر کنم زیر 1 میلیون تومن میشه.

قرض الحسنه ای که باعث بشه یه نفر دیگه خونه بخره، خیلی کار ارزشمندیه. به حرف این کفار گوش نده.:ROFLMAO: قرض بده، خدا چند برابرشو بهت برمیگردونه

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,235
قرض الحسنه ای که باعث بشه یه نفر دیگه خونه بخره، خیلی کار ارزشمندیه. به حرف این کفار گوش نده.:ROFLMAO: قرض بده، خدا چند برابرشو بهت برمیگردونه
شما کپیتالیست- سوسیالیستِ مذهبی هستی؟ :-؟

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,553
شما کپیتالیست- سوسیالیستِ مذهبی هستی؟ :-؟
من کمک جامعه شناس تجربی ام:LOL:
بنابر تجربه من، کمک کردن های اینجوری تاثیر خیلی مثبتی روی زندگی آدم میگذاره. به قول معروف برکتش در زندگی آدم زیاده.

خداوند هم در قرآن می فرماید " مَنْ ذَا الَّذِي يُقْرِضُ اللَّهَ قَرْضًا حَسَنًا فَيُضَاعِفَهُ لَهُ أَضْعَافًا كَثِيرَةً " یعنی هر کسی که به خدا قرض الحسنه بدهد، خداوند بسیار بیشتر از اون رو بهش بر میگردونه:p.

حالا بعضی ها هم هستن که اسم خدا و قرآن که میاد، خودشونو برای دفاع از قرآن متلاشی میکنند:ROFLMAO:، اما پای پول که پیش میاد میگن مغزت ایراد داره اگر مطابق آیه قرآن عمل کنی:p اشاره به نفر خاصی نمیکنم ولی اینجور آدم ها منافق هستن:LOL:

us12

Registered User
لایک‌ها
410
خب تو چیزی که میخواد بخره باهاش شریک بشو
مثلا یه خونه میخواد بخره میشه 1میلیاد و 200 میلیون ، 600 خودش داره شما هم600 بده و 3 دانگ ، 3 دانگ سند بزنید...
بعد که خواست پول را پس بده ، به روز چیزی که خریدید را قیمت بگیرید و شما نصفش را ازش بگیر ...

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
خب تو چیزی که میخواد بخره باهاش شریک بشو
مثلا یه خونه میخواد بخره میشه 1میلیاد و 200 میلیون ، 600 خودش داره شما هم600 بده و 3 دانگ ، 3 دانگ سند بزنید...
بعد که خواست پول را پس بده ، به روز چیزی که خریدید را قیمت بگیرید و شما نصفش را ازش بگیر ...
درمورد شریک شدن پرسیدم
در نهایت اگر یکی به اختلاف بخوره و دو نفر یک تصمیم نداشته باشن
دادگاه ملگ رو به مناقصه میزاره سهم دو نفر رو میده. البته بعد از کلی مکافات
پس ملک شریکی اصلا کار خوبی نیست

us12

Registered User
لایک‌ها
410
درمورد شریک شدن پرسیدم
در نهایت اگر یکی به اختلاف بخوره و دو نفر یک تصمیم نداشته باشن
دادگاه ملگ رو به مناقصه میزاره سهم دو نفر رو میده. البته بعد از کلی مکافات
پس ملک شریکی اصلا کار خوبی نیست
اگر تا این میزان از طرفت نامطمئن هستی اصلا 1 درصد هم فکر قرض دادن پول را نداشته باش!
قرض دادن یعنی اینکه طرف اگر دلش خواست میتونی ازش پس بگیری ...

arthur97

Registered User
لایک‌ها
375
شما اگر وکالت بلاعزل داشته باشی و ملک مورد نظر سنددار باشه، عین اینه که خونه به نامت باشه. میتونی هر وقت خواستی خونه رو به نام خودت یا دیگری بزنی. ضمنا مالیات نقل و انتقال خونه هم بر اساس قیمت واقعی خونه نیست. یه چیزی هست به اسم قیمت منطقه ای که ثبت اسناد تعیین میکنه و کمتر از 10 درصد قیمت واقعی خونه است. بر مبنای اون مالیات میگیرن. برای ملک 600 میلیونی، فکر کنم زیر 1 میلیون تومن میشه.

البته وکالت دادن مالک به شخص دیگه لزوما از فروش ملک توسط مالک جلوگیری نخواهد کرد.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,235
البته وکالت دادن مالک به شخص دیگه لزوما از فروش ملک توسط مالک جلوگیری نخواهد کرد.
پس باید قبل خود مالک بفروشتش..:دی

میشه سند ملک رو در رهن گذاشت..
برای همین میگم کمک از وکیل خیلی بهتره..
(ولی به نکته مهمی اشاره کردین.)

Last edited:

aytayweb1

Registered User
لایک‌ها
112
استارتر نمیفهمم چه جربزه ای داری یا چه حماقتی!
مشخصه از کارو بار قرض و قانونای حقوقی هیچی بارت نیست
با این حساب چرا باید ۶۰۰ میلیون بدی به یکی ؟ حتی پدر به پسر این مبلغو نمیده!
میدونم تو سرت چی میگذره ولی از سرت بنداز
چک و فلان هم همش الکیه اصلا تو دادگاه قرض دادن رو بعنوان نزول و ربا میشناسن ۹۰ درصدشون چون همه اینجور شکایتا سر نزول دادنه
برو پی زندگیت پسر خوب الان به گدای سر خیابونم نمیشه اعتماد کرد بهش هزار تومن صدقه داد
کله شما پوکه

amirradan26

Registered User
لایک‌ها
1,479
50-60 درصد شکایت های مالی بین کسایی اتفاق میفته که عین برادر به هم اعتماد داشتن.
اینو یکبار یکی از بنده خداهایی که توی دادگاه کار میکنن میگفت

طرف یک درصد مشکلی پیش بیاد غرق بشه تو رو هم میکشه پایین :)

meghdad1363

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
دنبال این نباش که چطور بهتره که ازش بتونی پس بگیری
بهترین گزینه اینه که کلا بهش همچین پولی رو قرض ندی . اگه کل سرمایت اینه برای چی باید بزاریش در اختیار کسی دیگه . اگه اون طرف هم به فکر تو بود هیچوقت همچین چیزی رو ازت درخواست نمیکرد
از این پول استفاده هم نخوای بکنی یک گوشه هم بخوای بندازیش طلا و سکه و دلار هم نخوای بخری بزاری بانک 18 درصد سود ماهیانش میشه 8 میلیون تومن .

بالا